Õlikann
#1

Millise vanema põlvkonna ehk siis nõuka-aegse liikuri varustusse võis kuuluda selline õlikann?
Põhja diameeter on 107mm, kõrgus 145mm.
Pildid: https://www.online.ee/sharefile.php?shar...a1df8e2234


[attachment=65885]
Vasta
#2

Mis paneb arvama nõukaaja kasuks, enne seda tehti ka õlikanne. Kas suuruse kohta ka oletusi on?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#3

Säärase kannuga määris papa oma Singeri massinat. Ei saa väita, et just Singeri õmblusmasinatega kaasa käis. Ja mulle tundub ka, et õmblusmasina oma võis veidi väiksem olla. Kann ise ammu kadunud. Masin alles.
Nii, et võib olla palju vanemast ajast. kui nõuka-aeg. Kas mingeid kirjasid/märke/numbreid pole peale pressitud?
Vasta
#4

Kuidagi suur on sõiduauto jaoks. Muidu 401 mossel oli ka selline komplektis aga palju väiksem...
Vasta
#5

Olen näinud sellist õlikannu miskit auto kapoti alla kinnitatuna. Kinnituseks oli spetsiaalne vedrulukuga alus. Lukustuse elemendiks oli kannu alumine valts. Mis masinal oli enam ette ei tule.
Vasta
#6

(30-10-2017, 01:36 AM)motamees Kirjutas:  Olen näinud sellist õlikannu miskit auto kapoti alla kinnitatuna. 

Ehk oli see GAZ21?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

Gaz 69 on ka kandur ja sarnane õlikann.
Vasta
#8

Vaatan,et asi pole õige ja panen mõne pildi....

[Pilt: 251064519547a2_l.jpg]

[Pilt: 251064498475f4_l.jpg]

Selline hoidja ja kann sobivad esimese otsa Pobile, GAZ-69 ja GAZ-51-le. Rohkem ei tea,võibolla keegi targem täpsustab.


NB.Need närused jupid pildil on leidnud juba omale uue omaniku.
Vasta
#9

Selletaoline õlikann on GAZ 21 kapoti all, kõrvalistuja poolel, salongiseinas.
Aga teadjad väidavad, et GAZ 21-l ja 69-l oli sama õlikann ja minu piltidel olev õlikann pole seesama. Eelpool nimetatud markidel pidi õlikann väiksem olema.

[attachment=65927]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne