ZIM Faeton

Pigem on ikka nii, et OSKAJA maaler ei istu sul 2K palga eest pikalt kellegi alluvuses nagu ketis koer vaid ajab pigem oma "teemat" ja ostab töötukassa stardiabiga kambri ja hakkab kindlustuse tiibasid sirgeks ajama ning teenib kindlasti rohkem kui 2K ning ei pea iga tolmukübeme pärast autot uuesti üle värvima jne.. Inimesed käivad tööl ikkagi enda raha pärast, mitte selle pärast, et ülemusele ilgelt pappi teenida. Nagu alati läheb mõni vasikas ikka natuke aia taha ja vaja auto uuesti teha siis tüüpiline olukord, et tööline ei taha tasuta tööd teha ja ülemus ei taha kehvasti tehtud töö eest palka maksta ning siit probleemid juba algavad. Lõpp akordiks juhtub nagu ikka, et kui suudetaksegi keegi kõrgemale tasemele välja koolitada siis võid oma 2K brutos või netos endale sisse istuda, kas ostavad konkurendid mehe üle või teatab ükspäev osakaja spetsialist, et vot nüüd ma olen juba nii kõva mees, et viitsi ka selle 2K eest kuus seda keppi ja käpikuid teha vaid a.la kuskil Norras Rootsis saab sellise oskuse eest 8k kätte kuskil Mersu esinduses autosid võõbates. Miks peaks siin 12 kuud rabama kui seal teeniks sama raha 3 kuuga ja ülejäänud aja võiks palmi all istuda. Elu on siiani näidanud, et spetsialisti koolitada pole raske vaid teda kinni hoida on väljakutse.
Vasta

(31-08-2019, 10:15 AM)Mart69x Kirjutas:  Pigem on ikka nii, et OSKAJA maaler ei istu sul 2K palga eest pikalt kellegi alluvuses nagu ketis koer vaid ajab pigem oma "teemat" ja ostab töötukassa stardiabiga kambri ja hakkab kindlustuse tiibasid sirgeks ajama ning teenib kindlasti rohkem kui 2K ning ei pea iga tolmukübeme pärast autot uuesti üle värvima jne.. Inimesed käivad tööl ikkagi enda raha pärast, mitte selle pärast, et ülemusele ilgelt pappi teenida. Nagu alati läheb mõni vasikas ikka natuke aia taha ja vaja auto uuesti teha siis tüüpiline olukord, et tööline ei taha tasuta tööd teha ja ülemus ei taha kehvasti tehtud töö eest palka maksta ning siit probleemid juba algavad. Lõpp akordiks juhtub nagu ikka, et kui suudetaksegi keegi kõrgemale tasemele välja koolitada siis võid oma 2K brutos või netos endale sisse istuda, kas ostavad konkurendid mehe üle või teatab ükspäev osakaja spetsialist, et vot nüüd ma olen juba nii kõva mees, et viitsi ka selle 2K eest kuus seda keppi ja käpikuid teha vaid a.la kuskil Norras Rootsis saab sellise oskuse eest 8k kätte kuskil Mersu esinduses autosid võõbates. Miks peaks siin 12 kuud rabama kui seal teeniks sama raha 3 kuuga ja ülejäänud aja võiks palmi all istuda. Elu on siiani näidanud, et spetsialisti koolitada pole raske vaid teda kinni hoida on väljakutse.
 Noh ma arvan, et need ajad on pöördumatult möödas, kus ülemusele ilgelt pappi teeniti. Kuna oman firmat ka Norras ja oma vend oli kuni eelmise aastani Lundi ülikoolis õppejõud ja labori juhataja, dotsendi kraadiga mees, ei teeninud ka tema seal ligilähedaltki 8K kuus. Maksimaalselt, mis automaalrid Norras, Rootsis kätte saavad on 4K ja sellega elab seal viletsamalt, kui siin 2K kätte saav mees, muidugi paremini kui meil 1K kättesaaja.  Muuseas, Norras ja Rootsis pead ka ülemustele ilgelt  pappi teenima.
Vasta

Lgp Formika. 

Ilmaasjata ei märkinud sõna OSKAJA rasvaselt. Eestiski on ehitajaid, kes teenivad ametlikult 600 eurot ja on ehitusmehi, kes teenivad ka ametlikult 2500 eurot. Kuigi keskmine ehitaja  palk on statistiliselt alla 1000 euro. Kõik oleneb sellest, et mida ja mis tasemel ja kellele teed. Kogemusega automaalri AMETLIK palk on Norras keskmiselt ca 550 000 nokki aastas. Nagu eespool jutuks siis oli teemaks oma ala spetsialist kes on suuteline näituse tasemel autosid või tõesti kalleid masinaid värvima ning nende puhul ei ole kahekordne keskmine palk mingi ime. Nagu sinu ZIL teemastki lugeda, ei olnud lihtne leida firmat või meest, kes oleks nõus selle töö ette võtma. Tundus, et leidsid ühe kõvema tasemega mehe Eestist kuid isegi siis peale 5 kihti värvi pead lootma, et võibolla poleerib kananaha ikka välja.
Vasta

Tegelikkuses lugedes siit sealt on ikka väga palju muret maalritöö lõppkvaliteediga,eeldatakse perfektselt siledat ja ühtlast värvipinda.Tegelikkuses ei ole autovärvimine nagu jalgrattasõit ,et õppisid selgeks ja sõidad surmani.Kui värvida aastas 5 autot siis käsi siiski jookseb pisut kinni.Reeglina on selliste autode omanikel soov et asi värvitakse pinnavärviga ,kuna lakialune värv ei ole õige asi.Ma kahtlustan et enamuses töökodades puudub üldjuhul pinnavärvi riiul, sest seda ei ole majanduslikult mõtekas pidada kuna see väike osa mis ühekihilise alla võiks värvida tõmmatakse kahekihilisega üle.Maalri jaoks on juba laki vahetus tegelikult peavalu,sest iga lakk tahab omaette lähenemist,rääkimata pinnavärviga värvimisest.
Oma töökoja avamisesks kui meister arvab ,et  on nüüd jumal ja võib ise endale ülemuseks hakata ei piisa pelgalt värvikambrist.On vaja veel väga palju asju ja siis selgub et kogu selle kokkusoetatud jama ülevalpidamiseks tuleb leida veel abijõude kes oleksid vastavad tasemele mida sa hoida tahad.Selliste töökodade avamine sobib pigem teatud piirkondadele kus on võtta neid Opeli poritiibu värvida piisavas koguses kui parasjagu projekte pole käsil ja sealt tuleb jälle see,et sitta kah need projektid kuna nende omanikud on tihtipeale liignõudlikud,teeme parem tööd mis käivet annab ja mille eest palka saab maksta ja jooksvaid kulusid katta.Olen ise ka selline kes on loobunud sellistest projektidest mugavama elu nimel.
Ma pole julgenud nokka lahti teha aga kuna teemaomanik ise juba ütles ,et tema autod on ülerestaureeritud siis võib öelda et vene autoehitaja ei osanud ka unes näha et tema kätetöö võiks nii hea välja näha.
Vasta

(31-08-2019, 14:08 PM)Mart69x Kirjutas:  Lgp Formika. 

Ilmaasjata ei märkinud sõna OSKAJA rasvaselt. Eestiski on ehitajaid, kes teenivad ametlikult 600 eurot ja on ehitusmehi, kes teenivad ka ametlikult 2500 eurot. Kuigi keskmine ehitaja  palk on statistiliselt alla 1000 euro. Kõik oleneb sellest, et mida ja mis tasemel ja kellele teed. Kogemusega automaalri AMETLIK palk on Norras keskmiselt ca 550 000 nokki aastas. Nagu eespool jutuks siis oli teemaks oma ala spetsialist kes on suuteline näituse tasemel autosid või tõesti kalleid masinaid värvima ning nende puhul ei ole kahekordne keskmine palk mingi ime. Nagu sinu ZIL teemastki lugeda, ei olnud lihtne leida firmat või meest, kes oleks nõus selle töö ette võtma. Tundus, et leidsid ühe kõvema tasemega mehe Eestist kuid isegi siis peale 5 kihti värvi pead lootma, et võibolla poleerib kananaha ikka välja.
 550 000 NOK aastas teebki c 4K € kuus puhtalt kätte.
Vasta

Seda ma räägingi, et juba keskmine Norra automaalri palk on ametlikel andmetel 4K euri kuus. Eestis on ka keskmine palk 1400 eurot bruto, mis ei tähenda, et keegi ei võiks teenida 2800 eurot. Würthis on ka müügimehe keskmine palk 2,5 korda suurem kui Decoras või K-Rautas. Võtsin ette if.ee kodulehe ja vaatasin sealt lepingulisi partnereid üle Eesti ja päris hämmastav oli tõdeda, et mõnes firmas on keskmine palk ca 2000 eurot bruto ja teises ca 700 eurot bruto. Käärid on liiga suured. Mõlemad teevad kindlustusseltsi poolt ette antud hinnakirja järgi sama tööd. Kuidas üks firma saab ja teine ei saa või kuhu kaob see 1300 eurot iga töölise pealt samade hindadega sama tööd tehes??? Seega ei usu, et spetsialist ei teeniks kaks rohkem kui lambi jorss.

Enda viimane kindlustuse kokkupuude oli ametliku partneriga mõned kuud tagasi ühe tiiva värvimisega, mida tehti kolm korda ümber ja ikka ei saanud piisavalt hea ning kui juhtusin nägema töövahendeid siis oleks pikali kukkunud. Autosid värviti ka üleni suht väikese kolbkompressoriga, mis töötas tööd tehes non stop ilmatu suure akupaagi taga, sest teises ruumis ka lihviti samal ajal, süsteemis puudusid filtirid,õhu kuivatid, autodreenid jne,,,Polnud ime, et lakkimisel tulid vee ja õli täpid sisse. Kui töölistele antaksegi sellised töövahendid siis ei saagi sealt kunagi tulemust tulla. Kuna tegemist oli minu jaoks suht väärtusetu auto värvimisega siis lihtsalt armust andsin allkirja, et olen töö vastu võtnud. Meestest hakkaks lihtsalt kahju. Kindlasti jäi see töö neil miinus projektiks kuna kindlustusest said nad alla 500 euro. Nüüd vaadates selle firma keskmist palka www.teatmik.ee lehelt siis pole ka imestada...
Vasta

Pole ZIM faetoni teemal ammu enam sõna võtnud. Auto lihtsalt ootab värvijat ja midagi pole toimunud. Viimaks lubati uuel nädalal ette võtta. Kuna tegemist väga haruldase isendiga, siis saan Venest kogu aeg igasugu pakkumisi, mis on ka üheks põhjuseks, miks ma ei julge autosid siia foorumisse oma margi nime all panna. Nii sündisidki "viimane KGB-lane ja Stalini lemmik". Kui panna otsingusse ZIS 110, siis tulevad ülemaailmsed postitused ette. ZIM Faetoni puhul ma nii tark veel ei olnud. Viimasel kuul on mind eriti kõvasti ette võetud, kuigi auto pole veel valmis, siis minu teisi asju vaadates on vist ootused kõrgel ja välja pakuti jälle vahetuskaup. Seekord siis restaureerimatta ZIS 101. Panen siia mõned pildid vahetuskaubast. Ise ei oska ei seisu ei istekohta võtta.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ei kujuta üldse ette, kes võiks sellise asjaga üldse maha saada ja mis see maksma läheb. Kõige hullem, et pole ka originaal mootorit. ZIS 101 mootor peaks olema BUICK-i 5,7 L R8 mootori koopia aastatest 1931 - 1935.
Vasta

Ühe juba vahetasid, pea vähe hoogu ja tee vähemalt see lõpuni valmis ja võid saada selle vastu selle samase ZIS 101 ja natuke raha ka.
Need autot mida sa hetkel teed on suht haruldasd ja lihtsam on leida venest Zis 101 kui sinu Faetonit.
Vasta

ja nii see päris bosside autode rida saate autode kõrvale tuleb. tuleb ikka suurelt unistada.

kas seda sõjaväe tööstuses kirve ja saega ümberlõigatud asja peetakse siis tõesti selliseks harulduseks. võiks nagu ju idee poolest olla midagi mida oleks suht lihtne tavalisest zimist ümber ehitada?

teemade poole pealt on natuke raske uskuda, et pealkiri aitab. Kui tekstis juba nimed sees on siis tuleb tõenäoliselt googlis sama lihtsalt välja
Vasta

teeme pealkirju peaks ju muuta saama  ja nagu mainiti otsib googel ka postituse sisust märksõnu.
Vasta

Esiteks on postitustest otsimine ilmselt sõltuv foorumi koodist ja igalpool ei pruugi google tulemusi anda. Kõige lihtsam on kui juba teada, et Formika tegeleb teemaga, lasta google tõlkel leht üle vaadata ja siis litsuda tema profiilis nuppu: näita kõik teemad ja palun. Nimeta kasvõi konnaks, ikka on kõik näha. Kes selle peale ei tule, nemad pole ka erilised huvilised  Smile
Lugeda on aga huvitav ikka!
Vasta

(31-10-2019, 02:31 AM)Peeter Kirjutas:  ja nii see päris bosside autode rida saate autode kõrvale tuleb. tuleb ikka suurelt unistada.

kas seda sõjaväe tööstuses kirve ja saega ümberlõigatud asja peetakse siis tõesti selliseks harulduseks. võiks nagu ju idee poolest olla midagi mida oleks suht lihtne tavalisest zimist ümber ehitada?

teemade poole pealt on natuke raske uskuda, et pealkiri aitab. Kui tekstis juba nimed sees on siis tuleb tõenäoliselt googlis sama lihtsalt välja
 Jah Unistada võib, aga tuleb ka peeglisse ja rahakotti vaadata. Kõigepealt sedaan ZIM-mi ümberehitusest Faetoniks. Siin kuskil eelnenus ka ilusti kirjas, see on kohutavalt töömahukas. Kui teha seda sõjatehase moodi, siis jah aga Me ju teame, et neid autosid kasutati aastas ainult kahel päeval ja eluiga oli ikka lühike. Parema jäikuse huvides keevitati kinni tagumine vasak uks. Üliharuldane on tehase 1949 a. jooniste järgi ehitatud mudel. Selliseid on momendil maailmas kaks, mõlemad ühe ja sama mehe tehtud. Kuigi Ukrainas/Venes on leitud veel kaks ZIM paraadautot, pole keegi neid taastama hakanud. Töömaht ju kohutav.
 Mis nüüd puutub vahetusse ZIS 101-ga. Ühest küljest tegu ikkagi Venes toodetud kõige hinnatuma masinaga. Hinnaklassis, mis olen kuulnud, et on makstud, mitte küsitud, vahemikus 600K kuni million €-i olenevalt restaureerimise tasemest ja originaalsusest. Tegu ikkagi 2x kallima autoga, kui ZIS 110. Nüüd tulebki see rahakotti vaatamise teema, kas ma olen võimeline selle auto ära restaureerima. Kardan, et ei. Et sellega pihta hakata, tuleb kõigepealt leida USA-st komplektne, originaalne 1931-1934 Buick, kas Model 80 või 90 doonoriks. See maksaks koos Eestisse toomisega vähemalt 50K €-i. Ja siis 2-3 aastat tööd + puudu olevad jupid. Eestis ühtegi ZIS 101 ei ole.
Vasta

(31-10-2019, 10:22 AM)Formika Kirjutas:  Eestis ühtegi ZIS 101 ei ole.


See väide just päris tõele ei vasta. Midagi siiski on, iseasi kas just taastamiseks ideaalne toorik.
Vasta

Ettepanek on muidugi ahvatlev, samas vähemalt mulle tundub, et see auto päris algne originaal siiski pole, küllap on mingi Koeru Volga stiilis kap. remondi omal ajal läbi teinud. Ainuüksi salongi sisu ja need dermatiinistmed tunduvad kuidagi liiga prostad. Küllap sel ajal asendati ka originaalmootor R6-ga ja originaalarmatuur ZIS-150 omaga (huvitav, mis mõttega küll omal ajal igasugusele vanatehnikale neid GAZ-51/ZIS 150 näidikuplokke peale topiti?). Kui tahta autot, millega ülevaatuselt läbi pääseks ja nt. pulmasõite teha saaks, siis selle saaks siit küll, aga vahetada sellise vastu ZIM-faeton, mille juures hulk tööd juba tehtud... Ma oleks pehmelt öeldes kaunis skeptiline. Huvitav on muidugi see, et sellel ZIS-il on originaalraadio (kas siis АИ-656 või АИ-668 ) juhtpaneel säilinud. Huvitav, kas ka ülejäänud raadio? Lisaks tundub karburaator kuidagi suurevõitu kolakas olevat. Algne originaal R6 otsa istutatud? Või on siis mootor juba R6 hilisem variant (mis ka osadel ZIL 130 peal oli), need olid samuti 2 lõõriliste karpadega. ZIS-150 mootor (täpsemalt siis mootor ZIS/KAZ 120) on algvariandis ühelõõrilisega.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

(31-10-2019, 14:26 PM)zazik Kirjutas:  
(31-10-2019, 10:22 AM)Formika Kirjutas:  Eestis ühtegi ZIS 101 ei ole.


See väide just päris tõele ei vasta. Midagi siiski on, iseasi kas just taastamiseks ideaalne toorik.
 Noh, ma ei mõelnud toorikuid, mõtlesin taastatud arvel olevaid autosid, või vähemalt sõitvaid, üks kõik millise varustusega autosid. Musta numbri kavaleridest ma ei räägigi. Mul ka siin igasugu vrakke, ega ma ei julge neid autodeks nimetada. Aga kui kellelgi on midagi, võiks ühendust võtta, sest jumal teab kuhu poole need läbirääkimised kalduvad.
Vasta

(31-10-2019, 15:54 PM)Mossemees Kirjutas:  Ettepanek on muidugi ahvatlev, samas vähemalt mulle tundub, et see auto päris algne originaal siiski pole, küllap on mingi Koeru Volga stiilis kap. remondi omal ajal läbi teinud. Ainuüksi salongi sisu ja need dermatiinistmed tunduvad kuidagi liiga prostad. Küllap sel ajal asendati ka originaalmootor R6-ga ja originaalarmatuur ZIS-150 omaga (huvitav, mis mõttega küll omal ajal igasugusele vanatehnikale neid GAZ-51/ZIS 150 näidikuplokke peale topiti?). Kui tahta autot, millega ülevaatuselt läbi pääseks ja nt. pulmasõite teha saaks, siis selle saaks siit küll, aga vahetada sellise vastu ZIM-faeton, mille juures hulk tööd juba tehtud... Ma oleks pehmelt öeldes kaunis skeptiline. Huvitav on muidugi see, et sellel ZIS-il on originaalraadio (kas siis АИ-656 või АИ-668 ) juhtpaneel säilinud. Huvitav, kas ka ülejäänud raadio? Lisaks tundub karburaator kuidagi suurevõitu kolakas olevat. Algne originaal R6 otsa istutatud? Või on siis mootor juba R6 hilisem variant (mis ka osadel ZIL 130 peal oli), need olid samuti 2 lõõriliste karpadega. ZIS-150 mootor (täpsemalt siis mootor ZIS/KAZ 120) on algvariandis ühelõõrilisega.
Miks vahetati armatuurid, sellele küsimusele küll kerge vastata, sest mindi üle 12V elektrisüsteemile. Muidugi nõuda üle 80 a. auto puhul originaal salongi säilimist, natuke palju tahetud. Ei ole ju midagi teada selle auto minevikust. Ausalt öeldes pole ka aimu, milline see originaalsalong välja nägi. Kõik see idee tasandil ja sõltub paljude asjaolude kokku langevusest. ZIM-me on mul 3 tükki, kahest pole keegi huvitatud. Pole probleemi, musta numbriga (98%) originaalse jätan kollektsiooni, teisega (valge) sõidutan pruutpaare ja käin üritustel. Faetoni, kui talle on nii palju kosilasi, annaks ära, aga ainult tõesti kasulikel tingimustel.
Vasta

Tuleme tagasi loo peategelase juurde. Maalripoisid pidasid sõna ja eile 01.11 sõitiski ZIM maalri töökotta. Sellisena ilma katusetta on autot imelik küljelt vaadata. Tundub väga vorstine.
   
Vasta

ZIm Faeton, minu kirstunael, 7,5 aastat kolgata teed. Eesti oludes, ehk meie hindade juures oleks see isend ammu Kuusakoskis. Pääses see auto 24-l tunnil, sest Ukrainas on töö hind, võrreldes 3 aasta taguse ajaga rohkem kui kahekordistunud ja praegu on see umbes pool meie omast. Isegi selle eest poleks nüüd enam võimalik seda Faetoni taastamist 1949 a jooniste järgi ette võtta. Aga kuna mul oli hind eelnevalt kokku lepitud, siis sai see töö tehtud. Praegu käsil eeltööd värvimiseks. Värvitööde hinnad õnneks pole veel seal kosmosesse lennanud. Saab umbes 3x odavamalt, kui Eestis. Vahe muidugi Ukrainas ka. Töö Dnipros hulga odavam, kui Kiievis.
   
   
     
   
Vasta

Täna sai ZIM-le välja valitud värv. Lubati, et selle aasta numbri sees saab auto värvitud. Proovitükk siis sellise tooniga.
   
Vasta

Selle pildi pealt vast paremini värv näha.
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne