Kgb Pobeda
#21

(02-11-2017, 20:38 PM)Aspelund Kirjutas:  Sellel fotol pole tegelikult midagi muud kui ZIM-i prototüüp. Tõenäoliselt pannakse ka seda hüdromuhviga mootorit just sama masina keresse... Tähis M26 on tema jaoks veidi meelevaldne.

http://gaz20.spb.ru/magazines/images/xxl...2_5_17.htm

Jätkuvalt soovitan seda raamatut: 

https://www.retrodetal.ru/detail/905-12/

A.
Ometi on see meelevaldsus antud auto kohta kirjanduses M26-na kajastust leidnud, täpselt nagu M25 algse 6 silindrisse prototüübi loomisel.  Selge on see, et 100% tõde on raske välja selgitada. Hüdromuhviga kere otsas on käigukast, mis lülitub roolilt hoobadega. 1948-ndal aastal polnud seda veel olemas. Nimetatud käiguvahetus töötati välja alles 1950 aastal ja samal aastal hakati neid paigaldama ka ZIM-le ning Pobedadele
Vasta
#22

Vot see pilt raamatust,mille linki kodanik Aspelund jagas on põnev

[Pilt: b_1699_14.jpg]
Ei saa aru,kas tegu prototüübiga,või samasuguse mootoriga,mida veoautol GAZ-62 kasutati. Kuid sellisel kujul masstootmisesse kunagi ei jõudnud. Raske on arusaada,kas on üritatud Chevroleti rida 6 kopeerida,mis on väga vana asi(juba aastast 1932),kuid oma töökindluse poolest väga pommikindel asi. Või üritati teha klassikalisest molotovi mootorist siis rippklappidega versiooni.
Mulle tundub asi tuttav,sest mul ühes venekeelses autoõpikus on sarnased pildid aga mustvalgel kujul

Vabandan,kui see pole ZIM teemaga väga seotud.

Siinkohal Googli vahendusel leitud info,et tegu ilmselt miski katselise mootoriga:

Старый ГАЗ-51А имел максимальную скорость на асфальте 70 км/ч, что не устраивало транспортников в 50–60-е годы. А опыт форсировки 6-цилиндрового 3,48-литрового двигателя с повышением мощности от 70 до 90 л.с. только заменой карбюратора (на легковом автомобиле «ЗИМ» ГАЗ-12) показал, что в этом случае неудовлетворительной оказывается экономичность. Отсутствие в СССР качественного высокооктанового топлива в те годы было серьезным препятствием к увеличению степени сжатия – наиболее прогрессивного способа повышения мощности моторов. Поэтому создание достаточно мощного и экономичного двигателя на основе старого, устанавливаемого на модель ГАЗ-51А, представлялось серьезной проблемой. На помощь заводу пришли ученые. В 50-х годах сотрудниками Института химической физики АН СССР были проведены фундаментальные исследования процессов сгорания в бензиновых двигателях, результатом стало научное открытие – была доказана высокая химическая активность продуктов неполного сгорания, включающих свободные атомы водорода и водосодержащие радикалы. Конструкторы взяли это открытие на вооружение и создали двигатель ГАЗ-51Ф (Ф – означает с факельным зажиганием), сейчас почти забытый. Поскольку в рассматриваемом типаже грузовиков этому мотору отводилась едва ли не самая главная роль, стоит остановиться на его устройстве подробнее.

Allikas: http://www.gruzovikpress.ru/article/3761...riy-tipaj/


Vasta
#23

pisut loba kah:https://www.youtube.com/watch?v=qiXHgPSiKvU
Vasta
#24

(03-11-2017, 17:18 PM)kalju1 Kirjutas:  pisut loba kah:https://www.youtube.com/watch?v=qiXHgPSiKvU

Kurat, mul kohe tuju parem, sest viiest kõige salajasemast masinast mul 3 olemas.
Vasta
#25

(02-11-2017, 20:38 PM)Aspelund Kirjutas:  Sellel fotol pole tegelikult midagi muud kui ZIM-i prototüüp. Tõenäoliselt pannakse ka seda hüdromuhviga mootorit just sama masina keresse... Tähis M26 on tema jaoks veidi meelevaldne.

http://gaz20.spb.ru/magazines/images/xxl...2_5_17.htm

Jätkuvalt soovitan seda raamatut: 

https://www.retrodetal.ru/detail/905-12/

A.

Täiendan siinkohal Aspelundi seletust Gaz M-26 teemal nii, nagu tegijad ise seda omas keeles seletavad:

"Не менее интересна «Победа» ГАЗ-26. От серийных автомобилей ее отличала вставка между передней и задней дверью. Но эта была не вариация не тему правительственного лимузина, а всего лишь лаборатория на колесах. На этом автомобиле проходили испытания узлы и агрегаты будущего ЗИМ (ГАЗ-12)."

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#26

(02-11-2017, 15:56 PM)Aspelund Kirjutas:  Ketserlik küsimus: mis tõestab, et see konkreetne eksemplar on originaal, mitte kohaliku talumehe poolt kuuesilindrilise mootoriga varustatud tavaline Pobeda?

Tehnilistesse passidesse andis ja annab endise NLiidu territooriumil võluda kõikvõimalikke andmeid.

A.
Tuleks veelkord tagasi Hr Aspelund ketserliku küsimuse juurde, siis tuleb kusagilt ajusopist meelde, et ka Maarjamaa mehed kunagi on üritanud Pobile 51 mootorit aretada. Kajastasid seda vist isegi siin foorumis. Igatahes lõppes see üritus läbikukkumisega, või eksin?? Igatahes õnnelikku lõppu ma sellel lool ei mäleta. Tegelikult on need KGB autod, nii 20G kui 23 väga vägistatud projektid, kus arvestatakse igat mm-t. Näiteks lootusetu on võtta GAZ 13 mootor ja hakata ehitama GAZ 23. Eks projekti käigus tulevad need peensused välja, mis on teinud 20-st 20G. Selles suhtes on avastamisrõõmu palju. Saab huvitav olema. Näiteks 23-l pidi mootor asetsema 3-4 kraadise nurga all, et asi klapiks.
Vasta
#27

(05-11-2017, 11:31 AM)Formika Kirjutas:  
(02-11-2017, 15:56 PM)Aspelund Kirjutas:  Ketserlik küsimus: mis tõestab, et see konkreetne eksemplar on originaal, mitte kohaliku talumehe poolt kuuesilindrilise mootoriga varustatud tavaline Pobeda?

Tehnilistesse passidesse andis ja annab endise NLiidu territooriumil võluda kõikvõimalikke andmeid.

A.
Tuleks veelkord tagasi Hr Aspelund ketserliku küsimuse juurde, siis tuleb kusagilt ajusopist meelde, et ka Maarjamaa mehed kunagi on üritanud Pobile 51 mootorit aretada. Kajastasid seda vist isegi siin foorumis. Igatahes lõppes see üritus läbikukkumisega, või eksin?? Igatahes õnnelikku lõppu ma sellel lool ei mäleta. Tegelikult on need KGB autod, nii 20G kui 23 väga vägistatud projektid, kus arvestatakse igat mm-t. Näiteks lootusetu on võtta GAZ 13 mootor ja hakata ehitama GAZ 23. Eks projekti käigus tulevad need peensused välja, mis on teinud 20-st 20G. Selles suhtes on avastamisrõõmu palju. Saab huvitav olema. Näiteks 23-l pidi mootor asetsema 3-4 kraadise nurga all, et asi klapiks.
Krt. mul tuleb ka meelde, et oleks sellest Maarjamaa 51 mootoriga Pobedast lugenud. Ei suuda enam leida. Ei tea kas teema omanik kustutas ära? Kas saab seda teha? ZIMmi ja 51 mootoritel peaks sama plokk olema, nii et selles vahet pole. Äkki keegi kaasfoorumlastest teab, kas kellelgi on selles asjas edu olnud?
Vasta
#28

[attachment=66075][attachment=66075]
Näiteks üks auto Eestist. Ma küll ei tea ,kas tohtisin neid pilte siia panna. Minuarust vägagi õnnestunud projekt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#29

Midagi sarnast on jutuks seal: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...ight=gaz51
Vasta
#30

(05-11-2017, 18:41 PM)trajet321 Kirjutas:  Näiteks üks auto Eestist. Ma küll ei tea ,kas tohtisin neid pilte siia panna. Minuarust vägagi õnnestunud projekt.
 Väga huvitav projekt. Oleks võinud üritada ikka järgida 20g liini. Mootor ja käigukast vist 51. Huvitav, kuidas sõiduomadused kah on. 51 ju suhteliselt tuim mootor.
Vasta
#31

Kohale saabusid uued põhjaplekid. Kõik see värk läheb vahetusse.
   
Vasta
#32

Kas kogu põhi on siis nii läbi, et peab kõik välja vahetama, kuidas jääb siis originaalsusega?
Vasta
#33

Eeldaks, et tegu on uustoodanguga ja küsiks: kas nad jäljendavad ainult kuju või on ka sama paksust materjalist kui originaalid? 
Mõni aeg tagasi Venemaalt soetatud mõningad 21-e plekid imiteerisd vaid kuju, plekk oli 0,7 või 0,8 mm.  
Ning teine küsimus kohe otsa: mis maksab sihuke pleki-kit? 

Edu ja asju!
Vasta
#34

(06-11-2017, 21:53 PM)sfinks Kirjutas:  Kas kogu põhi on siis nii läbi, et peab kõik välja vahetama, kuidas jääb siis originaalsusega?
 Hr. Sfinks, Musta numbri koodeks ütleb selgesõnaliselt. Vanasõiduki juures kasutatavad originaalvaruosad loetakse originaaliks. Tegemist on pika aja jooksul kogutud originaal plekkidega, nii siit Eestist, kui ka Ukrainast. Mitte kuidagi ei saa originaalsuseks nimetada lapitud põhjaplekke, sest sellisena ta ju tehasest välja ei sõitnud. Minu eesmärk on vähemalt 99% originaal ja selle projekti läbiviimiseks kasutame ainult originaal juppe. Nagu olen eelnevalt maininud, mitte mingit hinnaalandust mitte milleski ei toimu. Selle ka töö käigu ülesriputamine siia Foorumisse, et ennast distsiplineerida ja saada targemate ja vanemate kaasfoorumlaste märkusi, kui midagi peaks mööda pandama.
Vasta
#35

(06-11-2017, 21:56 PM)Kadjakas Kirjutas:  Eeldaks, et tegu on uustoodanguga ja küsiks: kas nad jäljendavad ainult kuju või on ka sama paksust materjalist kui originaalid? 
Mõni aeg tagasi Venemaalt soetatud mõningad 21-e plekid imiteerisd vaid kuju, plekk oli 0,7 või 0,8 mm.  
Ning teine küsimus kohe otsa: mis maksab sihuke pleki-kit? 

Edu ja asju!
 Täpset hinda ei oska öelda. Palju asju on pärit Poolast, kuhu Pobeda liin lõpuks maandus, pakuks, et suurus järgus c 2500€. Venemaalt pole siin midagi. Kõik asjad krunditi üle, sest osad vanemad jupid hakkasid juba roostetama. Pleki paksuse koha pealt jään vastuse võlgu. Ei tea kas Poolakad tegid karva pealt sama, aga kuna oli tegu kandev kerega, ega siis neil väga suurt mängumaad ei olnud. Kuju on täpselt sama mis Pobedal.
Vasta
#36

(05-11-2017, 18:41 PM)trajet321 Kirjutas:  Näiteks üks auto Eestist. Ma küll ei tea ,kas tohtisin neid pilte siia panna. Minuarust vägagi õnnestunud projekt.

Võluvelg on saanud ajatu. Nii kohutav, et ei sobi ühegi ajastu sõiduvahendile. Vabandan teemaalgataja ees risustamise pärast aga ei saand mitte vaiki olla.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#37

Ah, et niimoodi remonditakse põhja Big Grin
Vasta
#38

Sellel tasemel, nagu need autod valmivad, justnimelt ainult nii saabki teha.
Vaatasin neid madeinestonia R6 mootoriga Pobi pilte ja ei täheldanud erilist muret käigukangihoovastiku ja starteri piirkonnas. Kas need distantsid ikka on seal nii kriitilised?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

(06-11-2017, 23:09 PM)Marko Kirjutas:  Sellel tasemel, nagu need autod valmivad, justnimelt ainult nii saabki teha.
Vaatasin neid madeinestonia R6 mootoriga Pobi pilte ja ei täheldanud erilist muret käigukangihoovastiku ja starteri piirkonnas. Kas need distantsid ikka on seal nii kriitilised?
No ma ka vaatasin, Kuna minu autol starterit küljes ei olnud, siis see jutt põhineb selle Moskva 20 g jutu põhjal ja vahendatud veel Ukrainlaste kaudu. Aga kunagi jõuame ka sinnamaani, siis tulen selle teema juurde tagasi. Äkki õnnestub enne seda Moskva autot ka näha.
Vasta
#40

Seda pöhja plekkide pilti vaadates on selline uskumatu tunne, no on ikka mehel kannatus
need asjad köik otsida..Mingi hea meister teeks need asjad kindlasti ise kah Wink
Ohlandias aeg maksab oluliselt vähem...Sellel maal olen ise korduvalt käinud ja ei tahaks
hästi uskudagi et seal nii körgetele nöudmistele tegijaid leidub.Ja seda veel vähem et sellel maal
autoregistris altkäe maksu ei vöeta,seal köik käsi pikal seda ainult ootavad Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne