MB 309D puksiir
#21

Njah, ARK-i lehel kenasti kirjas ikka rehvi suurused ka. Lihtsalt passi ei kirjutata enam.
Tänud Honkomehele vihje eest. Jään ikka ilmselt 14" peale.
Täna natuke valges piilusin õues ja jama on see,et seda raami on sealt kabiini alt lapitud ja siis seda lappi veel lapitud ning seda lapitud lappi on veel tugevdatud Sad
Ehk ilmselt mõteks teine raam kõrvale vaadata kas või juppide jaoks.
Vintsiga ka mingi kala. Sisse kerib aga lahti ei keri. Seda siis puldiga üritades. Kui juhtmega pult sappa panna siis ei tee midagi. Kaasreisija istme alt leidsin ka paraja portsu täitsa korralikke koormarihmasid. Selliseid millega ratas platele kinni tõmmata. Kindalaekast leidsin lisaks veel ühe rooliotsa Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#22

https://osta-ee.postimees.ee/projektiaut...rc=listing

Vaata siin üks samasugune laip, raam on ehk sama, vaevalt muidugi ta "nagu uus" on
Kui ma meenutan, siis raam vist koosnes kahest u-kujulisest karbist, mis ärakeeratud otsasid pidi omavahel kokku keevitatud, ma ise pigem laseks neid juurde väänata möned meetrid ja asendaks hapud kohad varuga.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#23

"Uud" on võimatu painutada, kui originaalkarp just mõnusalt ülemäära lai ei ole.
Transitil sai tehtud üks raami pikitala seetõttu neljast zetist.
Hulluks läksin. Oleks pidanud tegelikult pressi alla saatma kogu selle krempli, aga kuna kabiini remont sai enne juba ära tehtud, ei jäänud enam midagi muud üle, kui et tuli ka raam taastada  Big Grin.
Originaalis oli 2mm plekist kogu see värk. Uus sai 3mm.
Pikkadel aistel leotasin kõik dinitroliga läbi ja jätsin vana jäänuki sisse.
Painutamisel sai kõikide pikkade detailide juures kolme millimeetrine viga sisse lastud. Sellepärast pidi hiljem kokku keevitamisel meeletult palju vaeva nägema ja ilus see ka ei saanud, aga noh - tööauto värk rohkem...
Ristiolevad konstruktsioonid peksin vahelt välja ja asendasin uutega.

                     
Vasta
#24

(10-11-2017, 22:11 PM)90Deville Kirjutas:  https://osta-ee.postimees.ee/projektiaut...rc=listing

Vaata siin üks samasugune laip, raam on ehk sama, vaevalt muidugi ta "nagu uus" on
Kui ma meenutan, siis raam vist koosnes kahest u-kujulisest karbist, mis ärakeeratud otsasid pidi omavahel kokku keevitatud, ma ise pigem laseks neid juurde väänata möned meetrid ja asendaks hapud kohad varuga.

kaubikul on kandev kere minu mäletamist mööda, kahtlen, kas sealt raamile kasulikku abi saaks
Vasta
#25

http://soov-ee.postimees.ee/3966689-merc...tails.html

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#26

(11-11-2017, 17:07 PM)hullmaks Kirjutas:  
(10-11-2017, 22:11 PM)90Deville Kirjutas:  https://osta-ee.postimees.ee/projektiaut...rc=listing

Vaata siin üks samasugune laip, raam on ehk sama, vaevalt muidugi ta "nagu uus" on
Kui ma meenutan, siis raam vist koosnes kahest u-kujulisest karbist, mis ärakeeratud otsasid pidi omavahel kokku keevitatud, ma ise pigem laseks neid juurde väänata möned meetrid ja asendaks hapud kohad varuga.

kaubikul on  kandev kere minu mäletamist mööda, kahtlen, kas sealt raamile kasulikku abi saaks
Redel raam on veokatel. Kabiini tagant alates on kaubik ja veokas erinevad.
Vasta
#27

Raam jah redel. Alumise profiili osa on keeratud servadega U ehk siis 20mm serv, siis 125mm kõrgust ja siis 60mm laius. Ülemine profiili osa siis samuti keeratus servadega U ehk siis 20mm serv,siis 30mm kõrgust ja siis 60mm laiust. Materjal 2mm.
Ülemise asjanduse saab välja vingeldada ühes tükis. Alumisega peab tegema ilmselt kahest osast. Kuna seda jama on igast otsast lapitud ja teen seda enda tarbeks,vahetan kogu selle tala majanduse välja. Siis kestab minu vajadused/aja kindlasti ära. Kabiini alt on õnneks väga heas korras. Pudedaks läheb kohe kabiini lõpust.
Kindlasti teen tagaosa kaldega ja natuke ka pikendan. Hetkel see asi ikka liiga kõrge. Aga täpne kalle selgub töö käigus.
Pealisehitus on korralikult tehtud ja ei ole roostes. Sõidurajad on aga lössi vajunud kohati(ilmselt veetud näiteks tõstukit) ja kuuluvad ka uuendamisele.
Vintsi peab ka mõne kuldnäpu kätte andma,et vaataks miks ta välja ei taha kerida.
Mootori poolelt käib kõrgsurve pump ja pihustid ka korra stendist läbi. Ilmselt ka uued eelsüüte küünlad(mõned kindlasti ei tööta hetkel aga jupi kaupa pole nagu mõtet vahetada)


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#28

Kas vints väljakerimise nupule vajutades klöpsu teeb? St siis mitte vints ise vaid relee kuskil seal lähedal. Kui ei tee siis otsi releed üles ja kui on kahe releega siis vaheta otsad prooviks ringi, kui siis teises suunas toimib oled vea leidnud.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#29

Vintsi peal jah mingi karbike kus on/off ja puldi või juhtmega puldi valiku nupud on. Ilmselt sealt alt võiks midagi leida. Tänud vihje eest ja uurime asja.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#30

Kuna puksiiri oleks vaja,sai otsustatud asi käsile võtta. Või noh vähemalt alustada(nagu ikka projektidega Big Grin )
Raam on mingi 1m kabiinist täielikult olematu.
Originaal raam on 2,15(2.2)mm plekist. Ma hankisin RGR-ist 2,5 pleki.
Pikkade taladel esimene osa on 125mm kõrge ja tuleb teha kahest osast. Z ja L
Tagumise osa tala kõrgus on 80mm ning tuli samuti teha kahest osast.
Peale käiv 40mm kõrge osa aga sai tehtud ühest tükist.
Ristitalade materjali toorikud on ka ära vingeldatud. Sai laenatud ka plasmalõikur,et ristitaladele sobilik kuju ka anda.
Ja kuna töölaud mul ainult 2,5m pikk on sai tehtud raam(4m), mille peal siis veokaraami kokku saab hakata panema.
Abiraami materjal sai kenasti põrandale ära looditud ja kokku keevitatud. Kartsin,et kisub kõveraks aga jupi kaupa keevitades ja raskuseid kasutades jäi tulemus super. Hetkel läheb see abiraam lihtsalt kahepostitõstuki käppadele ja seal siis hea pusida.
Sai ära puuritud ka mõned augud,et hiljem ülemine ja alumine pool kinni keevitada. Auke oli täpselt 360tk.
Korra mõtlesin kasutada ka punktkeevituse seadet,aga enda oma võtab ainult 1,0+1,0mm ning sõbra oma 2,0+2,0mm. Mul aga 2,5+2,5mm vaja.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#31

Ja nii ta siis pihta hakkab. 
Arutasin ka tagumised juhtmed lahti plate küljest. Täitsa profesionaalne värk. Big Grin
Vana hea elektrikaabel aitab alati hädast välja.
Ja korralik EU direktiividele vastav kütusepaak.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#32

Täna sai siis päevake raamiga veedetud. Pikitalade puzzle kokku punktitud ja ristitalade osad ka välja lõigatud. Viimaseid peab veel natuke lõikekohtadelt siluma kuna kaarte osad ei tulnud kõige sirgema servaga plasmaga lõigates.
Ehk vaikselt edeneb. Vaja veel lõigata kardaani tugipukile mõeldud tala. Siis saab ka need kokku punktida ja kõik mõõdu järgi paikka panna.
Peale pealisehituse eemaldamist ja natuke manööverdamist vajus vana raam ka sobilikult V kujuliseks ja toimis kenasti seisupidurina.


Küsimus ka kõrgsurve pumba ja pihustite kohta. Kes ja kus neid kontrollida ja vajadusel remontida viitsiks. Tahaks lasta üle vaadata asjad niikaua kui auto pukkidel seisab.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#33

Pumba ja pihustite kontrolli kohta on kontaktid olemas!


Sellise tempoga on mul oht maavõistluses kaotajaks jääda... Big Grin


Teistele lihtsalt vihjeks , võistus käib mainate ülevaatuse nimel, kes esimesena tehtud saab
Vasta
#34

Ära põe. Ma pean vahepeal jälle mõne päeva pizzatakso rooli keerama. Saad edumaad.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#35

Kus kohas see raami materjal painutatud on? Mingi ametlik teenus või sõber aitas?
Vasta
#36

Vingeldama on suutelised ilmselt kõik metalliga tegelevad ettevõtted. Kas nad ka viitsivad on isa asi. Mul kõrval metalli töökoda ja seal tehti ära. Ehk võiks öelda,et naabrid aitasid ja kõik osapooled olid rahul. Ega aitähhi eest vist tõesti keegi ennast ei liiguta. Ja miks ka peaks.
Aga täna pealelõunat sai natuke raamiga tegeletud siis. Sai ära mõõdetud ja märgitud ristitalade asukohad ja sobilikud augud raamile sisse lõigatud. Kuna vanalt raamilt tänu tuhandele lapile oli pea võimatu adekvaadset mõõtu saada sai kasutatud auto kereroboti andmeid(seal joonis olemas olulisemate mõõtudega ja mõõtepunktidega).
Lehtvedru kandurile mõeldud kronsad teen nelikanttorust ja välja siis kolmnurkplekid ka peale külgedele. Algul mõtlesin,et panen selle nelikandi ühes tükis läbi ristitala aga vist pole erilist mõtet. Parem jupid läbi pikitala ja tala külge keevitusega kinni. Säästab mõned kilogrammid Big Grin
Raami ülemineku koht kõrgemast madalamaks sai ka valmis.
Vana raami küljest sai kõik mis polditav ka ära kruvitud. Ainsad poldid mis mingit liikumise märkki ei näidanud on lehtvedru otste kinnitused. Nendega peab ilmselt natuke kuumaga ehmatama.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#37

Eino ikka vääga tubli,et kohe terve raami uue teed,küllap see kõikse mõistlikum ongi.Kas oleks mõeldav jätta alles,need tagavedrude tugevdus kronsad,arvan,et need ehk on säilinud tervetena.Muidu ei jää originaali rohkem kui kabiini alune,see osa meenutab vibu ja tõenäoliselt oma olemuselt on väga vana tehn.
http://static3.nagi.ee/i/p/945/87/236469...b3_l.jpg/1
Sel pidil olev tagumine mb oli kah enmv.samas olekus,kabiini tagant pooleks murdunud,kasti raam hoidis veel koos.Aga ikkagi oleks võind teha pikemaks,niikui mb 310,k.kastist kardaan 38cm võrra pikem.
Vasta
#38

Natuke uusi esiosa detaile ka saabus. Puudu veel esistange koos sisese võrega ning esimesed poritiiva ja astmelaua vahelised tiivakaared. Need vist teisipäeval jõuavad. Uue kütusepaagi võtsin ka selle laheda punase pommi asemel.
Raamiga sai päris mitmed tunnid mässataud,aga eemalt vaadates nagu polekski midagi eriti teinud.
Ma pole vist elu sees niipalju mõõtnud,siis kontrollinud ja siis igaks juhuks uuesti üle mõõtnud asju kui selle raamiga. Nii mõõdulindga kui loodi ja nurgamõõtjaga ning vinkliga. Isegi laseriga proovisin korra. Aga selle üles seadmine on kole keeruline. Ehk jään vanamoodsate asjade juurde. Õnneks tuli välja,et hea tuttav Rootsis on nooruspõlves ehitanud raame ja pealisehitisi sõjaväelistele autodele. Ning jagas hulgaliselt nippe kuidas ning mis järjekorras keevitada ja mida teha.
Ehk hetkel suht kinni lastud juba kardaanipukile mõeldud tala ning eespoolne vedrukinnituse tala. Vedrukandurite otsad on siis nelikanttorust 60x60x4mm. Pistetud läbi raami ja lastud seest ja väljast kinni. Eks vaikselt jälle keevitab ja jahutab kuniks valmis.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#39

Mis sul algesest junnist käikujääb? Katus ja küljeklaasid?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#40

Eee.. Katus jääb samaks. Esiklaas tundub ka olema suht värske seal ja jääb samaks. Küljeklaasid on totaalselt kriibitud ja neile tõi tuttav oma kolakambrist veatud asendajad.
No mootor ja käigukast ja tagasild ka jäävad samad. Kuigi keegi kuskil mainis,et sellele tagasillale on pakutud ka LSD võimalust Big Grin . Mootoril pump ja pihustid käivad ilmselt maas ja kontrollis.
Kuna ma olen laisk ja mugav inimene,siis tahaks sohvri taburetti meenutava tooli vahetada mingi moodsama amortiseeritud versiooni vastu välja.
Ja no pealisehitis jääb suurtes piirides samaks. Tagaosa läheb kaldu ja natuke pikemaks ka.
Kui keegi teab kust saada pealesõiduteesid(soovitavalt AL) ja radasid platele siis võib lahkelt teada anda. Platele olemas värvikambrist üle jäänud põranda restid milledest saaks teha plaadile auto rajad. Aga need on siga rasked. Olen näinud mingeid plekist aukudega asju puksiiride platedel. Iga võidetud kilogramm on jupike võidust.
Aga oma vaimses tervises kahtlen ka mina ise juba päris tõsiselt Sad

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne