Gaz MM-V 1942

Selle talaga sai ka ühele poole. Kaks neeti vaja välja vahetada ja siis peaks hea olema...

Enne oli selline kärakas...

[Pilt: 20180128_151007.jpg]

Pärast...

[Pilt: 20180128_180447.jpg]

[Pilt: 20180128_173454.jpg]

Järgmine nädal saab raami tagaotsa lähemalt vaadata. Kindlasti kirjeldan ka erinevusi MMi ja AA raami tagaotsade vahel. Vähemalt niipalju kui neid näen...
Vasta

(28-01-2018, 16:43 PM)Raivo Kirjutas:  Ma saan aru, et esivedru peaks koosnema 14st ja tagumine 16st lehest.

Ma kahtlustan, et neid pakke laoti hiljem ringi nii, kuis hetkel võimalused olid.
Pilt 1 ja pilt 2, siin on ka 15 lehte, kuid kokku on need laotud vist mingitest muudest, osa lühemaks lõigatud ja kammitsad ka veidi liiga pikad.
1952 aastal välja antud kuluosa jooniste raamatus oli esivedru joonis olemas aga tagavedru kahjuks pole...

[Pilt: esivedru.png]

Aga oli selline kirjeldus...

[Pilt: vedrud.png]
Vasta

See tabel (**) annab teada, et on võimalik ka 15 lehega tagavedru variant, seega eelviidatud pilt tundub sobivat.
Esimesele lehele näen ma erinevates allikates erinevat koodi AA-5563 või AA-5564, mis neil vahet on, ei tea.
Vasta

Tänud! Peaks venekeele ära õppimaBig Grin

Kui juba vedrudest juttu siis panen siia 1939 AA kataloogist väljavõtte sellel teemal...

[Pilt: DSC03498.JPG]

[Pilt: DSC03499.JPG]
Vasta

Ja 1947 MM kataloog. Siit on hea võrrelda AA ja MM tagavedru kammitsate erinevust. AAl on all kaks eraldi rauda. MMil üks suur malmist.

[Pilt: mm_vedr.png]

[Pilt: mm_vedru2.png]
Vasta

Üks väike tähelepanek veel, vedrupakk on kas kahe (vanem kataloog) või nelja (uuem) klambriga koos.
Vasta

Tänud! Seda ma ei märganudki...

Mõned võibolla kratsivad kukalt ja mõtlevad et miks ma raami ära ei puhastanud enne remondi alustamist. Põhjus on selles et keevituspritsmed jäävad jube hästi puhta raua külge kinni...

Ja kindlasti nii mõnigi vannub seda et siin teemas nii palju pilte on ning mõni lehekülg laadib jube kaua aega. Üritan ühte postitusse natu vähem pilte panna, et ühele leheküljele neid liiga palju ei tuleks... Eelimine leht laeb mul ka jube kaua aega...

Natuke on veel magama minekuni aega ja teen raami tagaotsa jutuga otsa lahti...

Internetist leitud pilt väidab et mingist aastast alates on MMi raamidele numbrid löödud(kui ma õigesti aru saan)

[Pilt: gaz-mm-03.jpg]

Mul pole nii pikka MMi raami et seda kontrollida...

Sellel pildil on näidatud seda väga lühikest aega toodetud haakeseadet. Pildil on ka raam mis on tegelikult täitsa AA mitte MM. Muide raamiga ajas aju kärssama see et, metsast leitud AA raamil oli 1939 aastal ära muudetud kardaani tugitala aga roolikarbi auk oli väike ja kahe poldi auguga. Aga ei hakka sellega praegu pead vaevama. Niigi segane on see AA/MM lugu...

[Pilt: gaz-mm-02.jpg]

Za Ruljomist võib selle lühikest aega valmistatud haakeseadme kohta lähemalt lugeda. Piltidelt on näha ka AA haake seade. Praegu paremat pilti AA omast ei leidnud...

[Pilt: konksud.png]

Muide, huvitav on see et artikkel on aastast 1940 aga uuematüübi tagavara ratta hoidja on juba koodiga 51...
Vasta

Nagu mina aru saan siis AA-5563 on koos silma sees olevate puksidega ja  AA-5564 ilma puksideta.
Ja leheküljel 76 peaks olema joonis või juttu sellest.
Vasta

Seda 1:35 mõõtkavas pildile kirjutatud teksti

Tsitaat:Образец нанесения трафарета серийного номера (только слева)

tõlgitseks lahti umbes nii, et see on näidis seerianumbri kandmiseks raami vasakule poolele trafareti abil. Minu arusaamise järgi peaks see tehnoloogia (trafaret e. šabloon) justkui värviga käima, mitte ei lööda numbreid sisse.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Tänud! Peaks igaksjuhuks mõnda MMi raami uurima. Äkki on midagi alles sellest numbrist...

Vaatasin raamatut uuesti ja ongi tagavedru mootorijuppide vahele ära eksinud...

[Pilt: tagavedru.png]
Vasta

Raaminumbrid värviti raamile. Seega pole sealt midagi otsida.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Hr. Sidorovi juures sai ükspäev käidud raame uurimas. Kõige ülemine raam on arvatavasti AA oma millele on kõige hilisem haakeseade külge monteeritud. 8 needi jäänust viimasel(AA puhul viimasel) ristitalal reedavad ära, et originaalis on tal vanatüübi tagavara ratta hoidja olnud. Natuke on näha ka auke raami peal kuhu kinnitus vanatüübi haakeseade.

Virnas teine on MM. ja ka alumine on MM kuid natuke teistsuguste aukudega kui teine.

Pildid on natuke kehvad aga näitavad väga hästi ära kuidas MMi ja AA puhul pole musta ja valget...

[Pilt: 20180120_105629.jpg]

[Pilt: 20180120_105638.jpg]

[Pilt: 20180120_105648.jpg]

[Pilt: 20180120_105723.jpg]

[Pilt: 20180120_105957.jpg]

[Pilt: 20180120_110002.jpg]

[Pilt: 20180120_105701.jpg]
Vasta

39.a kataloogis on raami pikitalad koodiga AA-5015-C (AA-5016-C).
47.a kataloogis AA-5015-и (AA-5016-и)

Ma kahtlustan, et neid tähti jagub sinna C ja и vahele nii mõnigi veel.
Vasta

Pilt FB grupist Nostalgiline Tartu. Pildil siis ikka MM?

   
Vasta

(29-01-2018, 23:17 PM)Raivo Kirjutas:  39.a kataloogis on raami pikitalad koodiga AA-5015-C (AA-5016-C).
47.a kataloogis AA-5015-и (AA-5016-и)

Ma kahtlustan, et neid tähti jagub sinna C ja и vahele nii mõnigi veel.

Tänud! Hea tähelepanek. Neid võib tõesti palju erinevaid olla...

Natuke pilte ka. Igaks juhuks. Targemad ehk sõeluvad nendest midagi välja...

[Pilt: 5956010.jpg]

[Pilt: GAZ_MM_bp5.jpg]

[Pilt: GAZ_AA_bp4.jpg]

[Pilt: GAZ_AA_det1.jpg]
Vasta

(29-01-2018, 23:57 PM)speedsta Kirjutas:  Pilt FB grupist Nostalgiline Tartu. Pildil siis ikka MM?

Ei, pildil on ZIS-5
Vasta

Väike kõrvalekalle ka. Panen siia natuke Gaz A materjale ka säilitamise ja jagamise huvides. Natuke läheb teemasse küll tegelt...

[Pilt: s0799259.jpg]

[Pilt: s7312160.jpg]

[Pilt: s7432951.jpg]
Vasta

Ja tänase päeva lõpetuseks natuke silmailu ka...

Esimese pildi juurde oli kaasajal kirjutatud et MMi kõrval seisab prototüüp Gaz 11-51. Ma ise väga kahtlen selles...

[Pilt: s3250452.jpg]

[Pilt: tumblr_nhcg1geKor1qiw9xho1_1280.png]

[Pilt: gazaaeb.jpg]

[Pilt: GazAAA_-_BZ-38-3_001m.jpg]

[Pilt: 1f2cfb34d84c9665.jpg]

[Pilt: gaz60nn.jpg]
Vasta

Küll küllale liiga ei tee. Panen veel mõned pildid.

Muide kahel pildil on Nõukogude liidu üks esimesi öövaatlusseadme prototüüpe...(nii oli vähemalt pildi juurde kirjutatud)

[Pilt: 2ac7930ec9801eb49adf4e928c602f0c.jpeg]

[Pilt: 1934-gaz-05nn.jpg]

[Pilt: 34416_98ce78766e8ba3c8b0b021f06c420816.jpg]

[Pilt: 3-112.jpg]

[Pilt: futuristic-prototype-of-the-first-soviet...gles-2.jpg]

[Pilt: 2007-_Soviet_Trucks_05.jpg]

[Pilt: Soviet-Trucks-of-WW2-in-Red-Army-and-Weh...07_b_2.JPG]

[Pilt: Soviet-Trucks-of-WW2-in-Red-Army-and-Weh...07_b_3.JPG]


Selle autoga see kõik algas.... Naz AA

[Pilt: naz.png]

[Pilt: tumblr_nzzd3zPuVL1u0yyeho1_500.jpg]
Vasta

Varastasin vanatehnika foorumist päris huvitava video lingi. Videos on näha kuidas kruvitakse Russo-Balte kokku. Kuidas Nizni-Novgorodi tehast ehitatakse ja kuidas esimesed Gaz-Ad tehasest välja sõidavad. Muidugi on ka Gaz AA-d pildis...

https://www.youtube.com/watch?v=lwRUrHwE...e=youtu.be

Siin on veel üks video. Gazi tehase ajaloost...

https://www.youtube.com/watch?v=jpszTtCD4F0
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne