[poolita] Kas mingit sorti faasinihke tekitaja?
#1

Ilus kast teine jah...hea, et Sa seda lahti pole teinud. Aga meie reliikvia on - vabadus!
Vasta
#2

(04-12-2017, 22:19 PM)13piisab Kirjutas:  on kastike, millega seostub mälusopis viide, et teeb (kuidagi) 1f AC-st (ilmselt siis 220V ja 50Hz) 3f AC (ilmselt siis faaside vahel 380V RMS).
Kas võiks tõesti selline asi olla ja kui on, siis mis võimsust kannatada võiks? Kui on mingui muu otstarbega, siis mis see olla võiks? Smile
(võimalik, et kast on demonteeritud suuremat sorti tööstuse sisseseade uuendamisel)
Ei saa küll hästi aru, kuidas saab 1f AC tekkitada voolu 3f AC faaside vahel ?
Krt äkki on aeg edasi läinud ja ma olen hoopis seniilseks muutunud Big Grin
Vasta
#3

Eile, enne, kui mu vastus siit teemast  kustutati, ma veel päris kindel ei olnud, aga nüüd võin kindlalt ja julgelt vastata, et on jah faasinihke tekitajaga tegemist. tekitab faasinihke küsija ja vastajate vahel. Nii lihtne see tõesti ongi! Ja kustutamine siin ei aita, sest lollid on visad!  Toungue
Vasta
#4

(05-12-2017, 18:28 PM)kass Kirjutas:  Eile, enne, kui mu vastus siit teemast  kustutati, ma veel päris kindel ei olnud, aga nüüd võin kindlalt ja julgelt vastata, et on jah faasinihke tekitajaga tegemist. tekitab faasinihke küsija ja vastajate vahel. Nii lihtne see tõesti ongi! Ja kustutamine siin ei aita, sest lollid on visad!  Toungue

Tubli !

Tervitab Veteran.
Vasta
#5

Kirjutan nüüd kolmat-korda, sain vist aru, mis vea ma eelnevatel kordadel tegin! Rõhutan nüüd alguses kohe, et tunnen üsna paljusid NLiidu plekkkarpe isiklikult ja nimepidi, aga sellist näen küll esmakordselt!  Vau, nelja M5 poldikinnitusega, veermahti välihall (kuigi fotol värvitoon moonutatud või lihtsalt pleekinud), esiküljel ilmselt mingi salasilm säramas? Paistab ka tükk rommeli kõrbekollast plastmassi, see peaks olema nõukaaegne 80-ndate leiutis - 3-faasilise võrguvoolu pistikühenduse pesa-pool, seega võiks sealt kastist 3-faasiline elekter vist välja käia küll. Pakuks siis vastuse ka, ehk siis ei kustutata mu kirjatööd (ja kui kustutatakse, siis las minna, kirjutan paar uut asemele!  Toungue ) Ju on siis tegu töstuslikel segumasinatel kasutatud kondensaatorite hoiustamise kastiga, mis muudab kusagilt sisse pääseva (Wi-Fi ?) 1-faasilise toitepinge 3-faasiliseks segumasina mootori toitepingeks ja võimsus on 1 tingsegumasin!  Cool
Vasta
#6

Tere mehed.
Miks veel kustutatud pole.
Katsuge olla.
Jaan.

Katsuge olla...
Vasta
#7

(06-12-2017, 11:25 AM)ian Kirjutas:  Tere mehed.
Miks veel kustutatud pole.
Katsuge olla.
Jaan.

Moderaatorid on ka inimesed, nad lihtsalt ei jõua kõike seda p--ka õigeaegselt koristada, mida vastutustundetud trollijad siia pritsivad! Muide, tekkis küsimus, et kes üldse peaks moderaatori teemat modereerima, ise ta ju seda teha ei saa, see oleks ebaeetiline? Isegi Riigikogu liikmsed ei saa endale palka määrata, nii ka moderaator endale malka vms... Aga pole hullu, mina võiksin moderaatoreid modereerida (viisakalt väljendudes!) küll!  Cool
Vasta
#8

Ühes asjas on ikka foorumid ühesugused- tekivad mingid isehakanud ilukõnelejad, kes kirjutavad mingit asjasse mittepuutuvat ila ja siis on imestunud ja solvunud kui mode selle minema pühib. Omast arust ollakse vaimukas ja teravmeelne, juttu pikitakse mõni nn. "siseringi nali" ka, mis vaid nalja tegijale endale ja veel paarile kamraadile arusaadav on, aga laia üldsuse jaoks on tegu üsna mõttetu pasaga.
 Ja oh seda häda kui flosoofilis/filoloogiline üllitis minema on pühitud.
 Mitte et nüüd model alati õigus oleks Smile
Vasta
#9

Ei olnud siiani imestunud ega solvunud, nüüd aga küll! Sad Muide, see foorum on mind ka kasvatanud ja selliseks vorminud (isehakanud naljameheks ka). Kuidas see oligi - ila jne, pole mind jälle keegi nii hästi tükil ajal paika pannud, võin rahus  puhkama minna, selliste kriitiliste ksf!-ga ei tahagi koos ila ajada!  Toungue
Vasta
#10

ülalolev jutt on pärit sealt: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59351

esimesed 4tk OT-postitust kustutasin suht operatiivselt, aga paistab et see ei mahu mõnesse hinge, niiet tõstan "teema teemas" siia testimisse: kes soovib, võib kogu oma ängi siin (viisakuse piiresse jäädes) välja valada. Ehk tekib muudes teemade seda soovi sellevõrra vähem.

tegusat aastalõppu,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#11

Need enda lõbustajad võiks minu arvates üldse ära likvideerida. Reostavad foorumit oma draamaga.
Vasta
#12

Tere!

Ma olen ennegi seda juttu rääkinud,ehk kannatate seegi kord ära.:

Ma ei ole seda karpi ennem näinud,ei tea sellest midagi ja ei oska ka sellest midagi rääkida.  Ja soovitan ka teistel kes midagi ei tea,üldse mitte midagi kirjutada ega rääkida. Sest kõige hullem on see,kui jahud asjadest millest midagi ei tea. Ja kui olete juba rääkinud siis arvatavasti on see juba välja tulnud....,et te ei tea midagi tegelt..... Big Grin 

T.
Vasta
#13

(06-12-2017, 18:32 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Need enda lõbustajad võiks minu arvates üldse ära likvideerida. Reostavad foorumit oma draamaga.

Saagu Sinu tahtmine! Lähen siit koos oma draamaga!  Cool
Vasta
#14

(06-12-2017, 17:28 PM)vant Kirjutas:  Ühes asjas on ikka foorumid ühesugused- tekivad mingid isehakanud ilukõnelejad, kes kirjutavad mingit asjasse mittepuutuvat ila ja siis on imestunud ja solvunud kui mode selle minema pühib. Omast arust ollakse vaimukas ja teravmeelne, juttu pikitakse mõni nn. "siseringi nali" ka, mis vaid nalja tegijale endale ja veel paarile kamraadile arusaadav on, aga laia üldsuse jaoks on tegu üsna mõttetu pasaga.
 Ja oh seda häda kui flosoofilis/filoloogiline üllitis minema on pühitud.
 Mitte et nüüd model alati õigus oleks Smile

Tsiteeritud "ila" on Kassi "ilast" erinaev vaid selle poolest, et kassi "ila" on mõnus lugeda. See siin aga tüütu, nagu õppealajuhata loeng, peale koolis tehtud lollust. Nagunii tolku pole.

Aga kena on ju "ilastada", sain ka ühe postituse jälle kirja.
Vasta
#15

motamehega nõus. ja ühtlasi mainiks, et kohe algul soovitati tähtsale moderaatorihärrale paar kruvi lahti keerata ja kaane alla vaadata. ilmselt oleks nii mõnigi ksf sisupildi põhjal kindlalt õige vastuse andnud. ksf kass elektriala spetsina kohe kindlasti. 
aga kruvide keeramisest lihtsamaks osutus modereerimine.
Vasta
#16

Siinkohal meenub vanarahva tarkus koera ja küla vahelisest suhtlusest.

Ehk foorumites on palju küsimusi mis saavad just sellise vastuse kuidas asja küsiti.
Vasta
#17

(06-12-2017, 20:04 PM)diesel Kirjutas:  aga kruvide keeramisest lihtsamaks osutus modereerimine.
jah - 150km kaugusel ja võimalik, et alles kevadel külastatavas maakodus asuvate kruvide lahtikeeramise asemel OT postide kustutamine ja asja näinud mehe asjakohase kommentaari ootamine (mis ka hunniku tarbetu vahutamise vahel ära tuli) on tõesti lihtsam.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#18

Kas elu läks ilusamaks? Oleks närv korras, oleks võinud Kassilt ka konkreetsem vastus tulla. Aga antud juhul on tõesti tegemist piltmõistatusega, ei ole need 1f-st 3f-i tegijad nii masslevinud tarbekaup, igas teises majapidamises riiulil vedelevad. Seega jääb üle kevadet oodata Cool sest teised teadjad-mehed enam torkima ei tiku. 

P.S. Ei midagi isiklikku: ei tunne kumbagi nägupidi, ei kustutajat ega kustutavat.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#19

paar lühikest selgitavat lauset esimeses postituses oleks ilmselt teema lühikeseks, asjalikuks ja modereerimist mittevajavaks muutnud. nüüd on meil kõigil vaid võimalik õppida ja meelde jätta. 
ja loota, et ksf! kass ikka vahel miskit kirjutab. Smile
Vasta
#20

(04-12-2017, 22:44 PM)Qunts Kirjutas:  
(04-12-2017, 22:19 PM)13piisab Kirjutas:  on kastike, millega seostub mälusopis viide, et teeb (kuidagi) 1f AC-st (ilmselt siis 220V ja 50Hz) 3f AC (ilmselt siis faaside vahel 380V RMS).
Kas võiks tõesti selline asi olla ja kui on, siis mis võimsust kannatada võiks? Kui on mingui muu otstarbega, siis mis see olla võiks? Smile
(võimalik, et kast on demonteeritud suuremat sorti tööstuse sisseseade uuendamisel)
Ei saa küll hästi aru, kuidas saab 1f AC tekkitada voolu 3f AC faaside vahel ?
Krt äkki on aeg edasi läinud ja ma olen hoopis seniilseks muutunud Big Grin

12v akust tehakse ka 3faasi 36v 400Hz. Enam ei leia kodunt skeemi selle kohta. Aga see priboor on täiesti olemas leedukate toodang. Kasutusel oli kunagi Blanik L-13 peal aviohorisondi toiteks. Originaal tehase poolt oli umformer ja see kaalus ikka mitmeid kilosid, targemad tegid elektroonika peale ringi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne