idee - puugaasil keskküte
#21

Selline mõte, üks suurtes kogustes tekkiv kütus on saepuru. Selle peale hakkasin mõtlema, kuidas gaasigeneraatoris on vajadus puugaasi puhastada. Et kui see gaas juhtida läbi saepuru enda, siis see peaks toimima ise juba üsna efektiivse filtrina. Ehk siis win-win, tõrv läheb uuestitöötlusesse, gaas saab puhtamaks, andes kütusele oma soojuse ära seda kuivtades.
Vasta
#22

Tavaline puugaasikatel ju põletabki ära nii puidu kui tekkiva puugaasi?
Vasta
#23

Jah, aga see toimub ühes kohas.
Gaasi üks omadusi on see, et seda saab torus transportida. Mis omakorda tähendab, et gaasipõleti võib olla näites akumulatsioonipaagi juures ja optimeeritud kujuga.
Vasta
#24

Mul läksid kõrvad kikki selle teema peale sellises vaatenurgas, kui majas näiteks ei olegi radikaid, vaid on ahi. 

Puugaasigeneraator võiks tõesti olla õues ja klotsikonteineri juures kaugemal, voolik aga tuleks ahju, kus leegikontrolliga "igavene tuluke" põleb.  Lihtne sulgemisklapp töötab soojuspaisumise abil nagu gaasipliidil, siiber on lahti niikuinii.
Vasta
#25

(14-12-2017, 12:32 PM)vootele Kirjutas:  Minu postituse point oli selles, et kas puidu gaasistamisel ja siis selle gaasiga kütmine oleks efektiivsem, kui lihtsalt sama koguse puidu koldes põletamine?

Ei saa selline protsess kuidagi efektiivsem olla, sest sul kulub ju x hulk puidus sisalduvat energiat gaasistamiseks ära. Seda sa kuskilt tagasi ka ei saa, sest pead gaasi maha jahutama.
Et saadavat gaasi on võimalik koguda ja kasutada muudeks vajadusteks vajalikul ajal, see on küll õige.
Vasta
#26

liiga palju jebaitamist mittemillegi eest, parem osta suur elektroonikaga juhitava põlemisprotsessiga puu katel ja ruumi ning koini kulub vähem sama sooja saamiseks Big Grin
Vasta
#27

Mina ka ei näe sellel lahendusel eriti mõtet. Lõppkokkuvõttes see gaasitamine elu lihtsamaks ei tee. Pigem ohtlik ja igavene peavalu. Pead katelt orjama koguaeg. Ja kes tahaks oma kodu ori olla. Pigem võiks see just see koht olla kus ennast kuningana tunda.
Ja igasugused soojuskiirgurid(sain aru et plaan gaasi toas põletada) on ka saatanast. Eriti gaasiküttega. Esiteks tekitavad sulle tuppa heitgaase, põletavad talvekuudel niigi napi hapniku ära ja lisaks veel infrapuna kiirgis mida sa küll ei tunne aga see hästi ei mõju. Ei silmadele ega nahale. Lisaks veel tekib gaasi põlemisel palju vett ehk siis niiskust.
Aga iseenesest asi toimiks ja kui gaasigeneraatoris kase klotse kasutada siis saad veel grillsütt ka endale kogu suveksSmile
Ise fännan keskkütte pliiti koos katlaga ja traditsioonilist ise tsirkuleeruvat keskkütte süsteemi. Sellist mis ei sõltuks elektri olemasolust. Täna meil on elekter aga kurat teab mis tulevik toobSmile
Igasugu soojusvahetite peale ei saa loota kui ajad kehvad on...
Vasta
#28

(14-12-2017, 16:12 PM)Taaviw126 Kirjutas:  ... Täna meil on elekter aga kurat teab mis tulevik toobSmile
teemaväliselt, kuigi ehk ka mitte eriti.
See aeg, kui enam ei ole, pole enam eriti kaugel, seega ei teeks paha selleks päevaks valmistuda. Vähemalt ühe raadio koduleht nõmmelt seesugust uudislugu hiljaaegu vahendas. Artikli sisuks siis, et vene karu seob oma elektrivõrgu kõikide suureks rõõmuks meie omast ennetähtaegselt lahti(meie omad unistavad 2025 aastast) ja hetkel olemasolevate poolpiduste välisühendustega ei suuda pribaltikumi traadistik enam sagedust hoida. Järgneb kollaps ja ugrimugrid peavad urgudesse tagasi ronima, kus on nende ajalooline koht jne. Unistused olid seal lausa sellised, et juba järgmisel aastal proovivad, aga kui nii hästi ei lähe, siis ülejärgmisel teevad asja ära kindlasti. Veerisin jutu alt veel kirillitsas komme ja mõtlesin, et mida me neile küll teinud oleme, et nad nii kurjad peavad olema. Vaid räige sõim ja alavääristamine kuubis.
Kohalikest uudisekanalitest pole asja kohta mitte silbijuppigi silmanud, kuigi oleks keskmist sorti pommuudis kindlasti, kui asjal väikegi tõepõhi all või nii. A ju siis enesetsensuur toimib. Kuna sirvimisajalugu kuskil teises arvutis, siis esimese hooga seda artiklit ei leidnud.
Vasta
#29

Nõmme Raadio = tõde?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#30

(14-12-2017, 12:43 PM)vootele Kirjutas:  Jah, aga see toimub ühes kohas.
Gaasi üks omadusi on see, et seda saab torus transportida. Mis omakorda tähendab, et gaasipõleti võib olla näites akumulatsioonipaagi juures ja optimeeritud kujuga.

Kuuma vett saab ka torus transportida päris kaugele.
Vasta
#31

(14-12-2017, 19:33 PM)alfredo Kirjutas:  vene karu seob oma elektrivõrgu kõikide suureks rõõmuks meie omast ennetähtaegselt lahti(meie omad unistavad 2025 aastast) ja hetkel olemasolevate poolpiduste välisühendustega ei suuda pribaltikumi traadistik enam sagedust hoida

OT jätkuks - mäletamist mööda on meite omad lahtiühendamist katsetanud ja midagi ei juhtunud, toimis küll.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

Tsitaat:Eesti saab EstLink 1 ja EstLink 2 kaudu osta vajadusel Põhjamaade elektrit, kuid kuna Eesti, Läti ja Leedu on ühendatud Venemaa elektrisüsteemiga, mille sagedust hoiavad üleval Venemaa elektrijaamad, siis võiks Venemaa teoreetiliselt Balti riigid pimedusse jätta.

http://www.err.ee/510177/eesti-elekter-l...sta-parast
Vasta
#33

(14-12-2017, 21:26 PM)Aspelund Kirjutas:  Nõmme Raadio = tõde?

Ei anta seda sealt ega ammugi siis suurematest rahameestele kuuluvatest kanalitest pluss vuuduu meedia jne. Lõppeks üritab igaüks tekki omale peale tõmmata, et vähemalt veidi sooja saaks. Ja inimene tänavalt peab endale ise sest mosaiigist mingi pildi kokku panema, ajad on lihtsalt sellised.

Leidsin selle jutu võrgust uuesti üles.
Loomulikult olen teadlik, et suurvene shovinsmi propageerivaid kirjatükke pole ilus paljundada, seega edasi vaatab igaüks omal vastutusel.
https://www.rubaltic.ru/article/ekonomik...-ot-brell/
Vasta
#34

(14-12-2017, 23:31 PM)Janka Kirjutas:  
Tsitaat:Eesti saab EstLink 1 ja EstLink 2 kaudu osta vajadusel Põhjamaade elektrit, kuid kuna Eesti, Läti ja Leedu on ühendatud Venemaa elektrisüsteemiga, mille sagedust hoiavad üleval Venemaa elektrijaamad, siis võiks Venemaa teoreetiliselt Balti riigid pimedusse jätta.

http://www.err.ee/510177/eesti-elekter-l...sta-parast


See oli 3 aastat tagasi, vahepeal on lisandunud tuulikuid ja päikesepaneele ning ka taastuva kütusega töötavaid väiksemaid elektrijaamu.
Kui jutt on sagedusest ja pimedasse jäämisest, siis minuarust lambipirni põleb poole väiksema sagedusega ka. Rolleyes
Vasta
#35

Valguse saamiseks pole elektrit tarvis.
Masinamajandus sureb sageduse muutumisel esimesena välja ja see on juba katastroofus kuubis.
Vasta
#36

(15-12-2017, 00:00 AM)veix__ Kirjutas:  See oli 3 aastat tagasi, vahepeal on lisandunud tuulikuid ja päikesepaneele ning ka taastuva kütusega töötavaid väiksemaid elektrijaamu.

Ma ei saa kuidagi päikesepaneeli laimamata jätta. Toodab raibe voolu täpselt siis kui seda kõige vähem tarvis on. Mina sellel paneelil suurt rolli meie tulevikus ei näe. Küll aga on minu arvates ideaalne viis lokaalsemalt elektrit toota hüdro elektrijaamad. Kahju et neid ei lubata väga taastada, rääkimata uute ehitamisest. Ega ise ühest ära ei ütleks. Müüks toodangu jaotusvõrku ja naudiks eluSmile
Kõige tõenäolisemalt hakkame nägema palju koostootmis jaamasid. Ehk siis jaamad mis toodavad nii elektrit kui ka sooja.
Muide, ma nägin kuskil huvitavat matkalampi mis toimis gravitatsiooni jõul. Riputad oksa külge, seod suvalise maast leitud kivi või veega täidetud anuma nööri otsa ja oma pooleks tunniks valgus olemas. Pärast kerid nööri uuesti sisse tagasi. Nagu ammu unustatud käokell.
Vasta
#37

(15-12-2017, 01:24 AM)Taaviw126 Kirjutas:  Ma ei saa kuidagi päikesepaneeli laimamata jätta. Toodab raibe voolu täpselt siis kui seda kõige vähem tarvis on. Mina sellel paneelil suurt rolli meie tulevikus ei näe. Küll aga on minu arvates ideaalne viis lokaalsemalt elektrit toota hüdro elektrijaamad. Kahju et neid ei lubata väga taastada, rääkimata uute ehitamisest. Ega ise ühest ära ei ütleks. Müüks toodangu jaotusvõrku ja naudiks eluSmile

Kes sul keelab päikeseenergiat jaotusvõrku müüa?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Kusjuures kuulsin et selle kokkuostmise toetamine taheti ära muuta. Aga ärge mu juttu tõsiselt võtke. Mul viiteid pole selle kohta. Lihtsalt kuskilt lekkis kõlakas. Aga saan täitsa aru miks tahetakse.
Vasta
#39

Paneeli toodangu paned akupanka.
Mul töötab selline lahendus maal juba mitmendat hooaega ja aastaringi.
Vasta
#40

Palju akupanga amortisatsioon ja ära tasuvusaeg on? Teine asi on inverterite eluiga. Kolmas asi on alalisvoolu kadu enne inverterisse jõudmist. Kaablid ei tohi liiga pikad olla. Ehk räägid lähemalt? Ise ma pole täpselt viitsind ära kalkuleerida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne