Autoremondi hüvitus ebakvaliteetse varuosa töttu
#41

(20-12-2017, 10:35 AM)Walter Kirjutas:  
(19-12-2017, 21:07 PM)lauriclf Kirjutas:  Seetõttu võiks mõelda läbi ja kalkuleerida kus oma autot ja milliste osadega remontida ning tihti on volitatud esinduses remont koos temapoolse garantiiga nii osadele kui tehtud tööle kokkuvõttes soodsam kui asju hiljem mitu korda ringi teha.
mul kangooga probleem suur küttekulu mis ületab tublisti tehase ettenähtut,käisin esinduses,maksin raiskasin aega ja tulemus on 0.vahet pole kas lasen tall tartu trassi või kolistan külavahel alla 10-11 sotale ei tule kuidagi.isegi co nad mõõta ei saa kuna pole seadmeid.
Vasta
#42

Olge rahulikud, pole asi hull ainult eestis nende varuosadega. Ka näiteks saksas saab samasugust saasta ja veel kallimalt. Ja tahavad müüa ainult sularaha eestja kui võimalik siis ilma tšekita.
Kolleegil põles VW Touranil genekal mingi diood läbi. Uus jupp maksis siin 57 euri, müüdi kilekotis ja ilma mingite tootjale viitavate reklaamideta ning sõitis täpselt eestisse välja. Eestis sai sama asja 30 rubla eest ja töötab juba pikemat aega.
Firmareklaame omavatel algasid siin need hinnad 100 eurtsist.
Veoauto akud kestsid täpselt neli kuud ja vaikus. Õnneks need vahetati nii ringi , et ei küsitud isegi tšekki. 
Näiteid oleks veel tuua aga ei viitsi heietada.

Ja eesti kohta omal tuua näide sügisest kui vahetasin A-6 esivedrud. Karbi peal oli tootjaks märgitud  K-27. Sain uute vedrudega saksa ja auto lääpas. Tagasi koju minnes käisin müüja juurest läbi ja pärisin asja kohta selgitust. See ei osanud muidugi midagi hoobilt kosta. Omal oli plaan kohe uus vedru tellida aga müüja laitis selle plaani maha ja palus oodata hommikuni, kuna lubas võtta ühendust enne uue tellimist toote esindajaga eestis.
Õhtul oligi telefoni kõne ja kästi hommikul kell 10 olla poes koos lääpas vedruga. Hommikvõimlemise asemel keerasin vedru alt ära ja viisin poodi. Seal anti kohe uus vastu. Võrdlemisel selgus, et kuu ajaga oli minu vedru kokku vajunud 7 cm.
Sellist kiiret reageerimist põhjendati asjaoluga , et ennem pole sellist kaebust veel esinenud ja tootja tahab isiklikult sellist vedrut oma silmaga näha.
Muidugi töö ja vaev tuli omal kinni maksta.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#43

(19-12-2017, 21:07 PM)lauriclf Kirjutas:  Ise ei ole nii suur spetsialist, et võiks täpset seletust anda aga töökoja jutust sain aru umbes nii, et laager oli ilmselt juba pakist väljavõttes kinni, tõmbas vedru ringi ja rikkus simmeri ära vms.
Piltidelt on näha, et all servas on vedru kraapimise jäljed.

Auto: Saab 9-3, 2007 1,9 tdi

Et üldse mingit protsessimist alustada, tuleb asjad endale TÄPSELT selgeks teha.

Testida seda laagrit, kui kinni ta on, mis seal täpselt katki läks, kas vedelikurõhku praegu peab jne.
Piltidelt ma saan praegu aru, et see vedru on metalli pisut kraapinud ja mingit kummiasja vigastanud pole. Kui oletada, et silinder koos oma mansetiga on seal pool küljes, kuhu vedelikuots sisse läheb. 

Selle jutuga, et ilmselt oli juba pakis katki või vms, sellega kaugele ei sõua.
Kui pakis oli katki, siis norm lukksepp oleks sellest kohe aru saanud. 

Samuti tuleks minna sinna töökotta kohapeale ja küsitleda lukkseppa. Et mis seal siis siiski täpselt toimus või mismoodi see purunemine või mittetöötamine avaldus. (kas jõuti ära õhutada jne). Enne, end loomulikult kas Saabi või Opeli remondijuhise kaudu kurssi viia ja välja selgitada, kas luksepp ka sellest midagi kuulnud on. (Ehk on mingis spetsiifilised nipid või asjad, mida PEAKS enne selle vahetust teadma, kui selline töö ette võetakse, siis eeldaks, et enne on end vajadusel haritud)
Ja mida täpselt see VMS tähendab.

Selleks, et seda kõike teha, peab 1. kas ise olema ekspert või 2. palkama omale eksperdi.
Foorumi arvamuse peale ei tee hüvita mitte keegi midagi. 

Keretööde eksperdi selline töö maksab 500€ (neid paar meest Eestis on ja ühte olen isegi kasutanud, siis kui ühe äärekivisse käinud Passati kalkull liiga suureks läks ja kuna kindlustus keeldus maksmast, siis pidi autoomanik ise maksma. Ja ei uskunud, et kere on samuti kõver, kuigi uksed puutusid tagatiiba ja keskelt omavahel kokku ja soovis kolmandat arvamust. Ekspert tegi paari soti võrra VEEL suurema kalkulli...Smile)
Varuosade kohta ei tea, aga vast samad mehed teeksid asja ära.
Kas sügavat pointi on, arvuta ise.

Varuosa müüjana mina praegu ilma selle ekspertarvamuseta ja vms jutu peale saadaks sellise rahanõude täiesti sujuvalt kuu peale. 

Krt, keerati laager pekki ja aetakse mingit kägu, keegi täpselt ei teagi mida.
(kui see paigaldaja just Saabianti, Viking Motors jne ei  olnud, kes iga päev ainult sellist tööd teevadki. Paigaldaja koha pealt on samuti siiani vaikus.)
Või kui neid laagreid varemgi sama teemaga tagasi pole toodud.
Aga vaevalt.

Praegu on teemaalgatajal peas vaid see töökoja jutt ja ta usub seda.
Mina hetkel veel ei usuks..

........

P.S. Talupoeg, pool Eestit on sellist laagrit kasutavaid autosid täis, kõik sõidavad ja väga edukalt.
Opel Vectrad, nii diislid kui bensukad, Alfa Romeod sama teema ja pea kõik uuemad Saabid.

.
Vasta
#44

(20-12-2017, 13:28 PM)Daff Kirjutas:  Ja eesti kohta omal tuua näide sügisest kui vahetasin A-6 esivedrud. Karbi peal oli tootjaks märgitud  K-27.

See K-27 on kõige hullem saast mark mis meie turu peal on liikunud. Siinkohal ei ole enam tegemist B katiga vaid Ü katiga. Paljud K-27 varuosad kestavad täpselt ühe päeva sõitu vastu. Paljud on juba karbist välja võttes vigased. Sellest margist tuleb kauge kaarega mööda minna ja enda autot mitte halvata nende osadega. Tegelt tuleks siinkohal tarbijakaitse mängu tuua ja keelata K-27 müük Eestis, sest tegemist on selgelt ohtliku varuosa margiga turul.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#45

Töökoja ütluste kohaselt on nad neid hulga vahetanud sh Saabidel ja sellist asja pole varasemalt olnud.
Nüüd panid LUKi sisse ja asi toimib.
Vasta
#46

(20-12-2017, 19:07 PM)lauriclf Kirjutas:  Töökoja ütluste kohaselt on nad neid hulga vahetanud sh Saabidel ja sellist asja pole varasemalt olnud.
Nüüd panid LUKi sisse ja asi toimib.

Luk Lukiks, vaata SIIN näiteks sepad suutsid kodus vahetatades neid Luk`i omasid rohkem kui ühe pekki keerata.  Big Grin
Pea tal ei kandnud, aga jalad kandsid. Kah ise arvas, et praakpartii vms. Müüja isegi vahetas neid alul ringi.
Mingid oma nipid seal on, ma ei viitsi rohkem süveneda.

.
Vasta
#47

(20-12-2017, 09:50 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tuleb õige auto osta. Kus sellist laagrit pole.  Jääksid kõik jamad ära.Wink 

T.
+++++++++++++++++++++++++
Seda ma tahtsin ka kohe öelda aga ei tihkand nagu eriti. 
Omal peab ka ikka mõistust peas olema kui autot ostad muidu ongi pärast kõik teised süüdi.
Aga no ei saa ju normaalset autot osta, peab ikka uuem olema ja rohkem läikima kui naabril.
Vasta
#48

Olen neid westlake asju pannud sisse,pole probleemi olnud, Stihl aga minu meelest ajab sit.ta suust välja.tüüpiline varuosa müüja. Räägib mingist saabi,viking motorsi ja opeli spetsidest: Mis kuradi spetsid,kui info autost otsustab luksepp minna tööle vikingisse ja seal tööle asub kas ta on siis kohe paari päevaga opeli ja saabi spets,kas talle tehakse julm koolitus ja remondi manualide kool kus kõik selgeks tehakse  daaaaaa.......... muidugi!! On paljusid margiesindusi kes ei saa oma müüdava saasta remontimisega hakkama ja meiesugused tavotiniplid asja korda teevad.
Teemasse tulla siis ma tean,et neid survekaid ei tohi kuivalt näpu vahel kokku suruda,äkkis eda lukksepp tegi ja karu sinna maetud ei või iial teada. Üks Westlake survelaager ei mahtunud transitil käigukastis oma pessa,tuli värvkatte paksus maha lasta ja istus sisse,muid probleeme pole olnud.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#49

(20-12-2017, 20:46 PM)vanapagan Kirjutas:  
(20-12-2017, 09:50 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tuleb õige auto osta. Kus sellist laagrit pole.  Jääksid kõik jamad ära.Wink 

T.
+++++++++++++++++++++++++
Seda ma tahtsin ka kohe öelda aga ei tihkand nagu eriti. 
Omal peab ka ikka mõistust peas olema kui autot ostad muidu ongi pärast kõik teised süüdi.
Aga no ei saa ju normaalset autot osta, peab ikka uuem olema ja rohkem läikima kui naabril.
Kõige hullem on see,et meile pakutakse ilusaid läikivaid autusid ja me lähemegi selle õnge. Tegelikult tuleks jälgida hoopis asja praktilisust ja vastupidavust. Kahjuks pole ju suurte tähtedega kapotile kirjutatud auto vead ja head. Loodad ikka,et uus asi kena ja kestev. Imikonna ja tehnika areng peaks ju seda lausa ette hõikama....et uuema asi ikka parem. Midagi teha pole,alt läheme mõne asjaga nagunii. Tasuks alati enne ostu uurida mis ehitusega asi ja kas ka mingeid krõbinaid kvaliteedi kohta kuskil kuulda... Aga asja parandamisel jõudu!
Vasta
#50

(20-12-2017, 20:46 PM)vanapagan Kirjutas:  
(20-12-2017, 09:50 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tuleb õige auto osta. Kus sellist laagrit pole.  Jääksid kõik jamad ära.Wink 

T.
+++++++++++++++++++++++++
Seda ma tahtsin ka kohe öelda aga ei tihkand nagu eriti. 
Omal peab ka ikka mõistust peas olema kui autot ostad muidu ongi pärast kõik teised süüdi.
Aga no ei saa ju normaalset autot osta, peab ikka uuem olema ja rohkem läikima kui naabril.

Mis see normaalne auto on? Teemaalgataja 10 aasta vanune Saab nagu ei kvalifitseeru ei uueks ja mine tea kas ka läikivamaks, kui ta naabril.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#51

(20-12-2017, 20:46 PM)vanapagan Kirjutas:   Omal peab ka ikka mõistust peas olema kui autot ostad

Talupoja süütust naljast on selline vaht üles klopitud, et anna kannatust Sad
Milles on automudel süüdi? Jah muidugi, mulle meeldib ka hargiga lülituv sidur rohkem kui survelaagriga kokkuehitatud hüdrosilindriga aga MIS SEE SIIA PUUTUB? Keegi sai jamaga hakkama, tuleb klaarida. Siin pole insener või raamatupidaja süüdi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

(21-12-2017, 00:05 AM)weix1 Kirjutas:  
(20-12-2017, 20:46 PM)vanapagan Kirjutas:  
(20-12-2017, 09:50 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tuleb õige auto osta. Kus sellist laagrit pole.  Jääksid kõik jamad ära.Wink 

T.
+++++++++++++++++++++++++
Seda ma tahtsin ka kohe öelda aga ei tihkand nagu eriti. 
Omal peab ka ikka mõistust peas olema kui autot ostad muidu ongi pärast kõik teised süüdi.
Aga no ei saa ju normaalset autot osta, peab ikka uuem olema ja rohkem läikima kui naabril.

Mis see normaalne auto on? Teemaalgataja 10 aasta vanune Saab nagu ei kvalifitseeru ei uueks ja mine tea kas ka läikivamaks, kui ta naabril.

Minu jaoks kordan veel et see ainult minu jaoks on normaalne auto mis söidab bensuga aasta pole nii eriti tähtis..
Sellega seoses on autol suur hulk juppe vähem mis puruneda vöivad ntx turbo, EGR, igasugu sensorid väljalaskes,pihustid,
kahemassiline sitaratas,PDF ja palju muud Autol peab olema automaat kast ja masin peab külmal talvepäeval puldist
käivituma.Start-stop süsteemist ja Webastost ma ei taha kuulda kah midagi..Täna jaotuvad Saksas bensukad ja dislad
enam vahem pooleks aga remondis on iga kümnes ainult bensukas.Masuudikate remmi arved alati bensukatest kordades
suuremad.Maasuudiga söidavad rikkad Big Grin Räägin sellest millega iga päev tegelen..

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#53

(21-12-2017, 00:58 AM)impreza Kirjutas:  Saksas bensukad ja dislad

Palju saksas keskmine rem firma tund on muidu?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#54

(21-12-2017, 01:04 AM)viplala Kirjutas:  
(21-12-2017, 00:58 AM)impreza Kirjutas:  Saksas bensukad ja dislad

Palju saksas keskmine rem firma tund on muidu?

Algab ehk mingi 60juudiga,Mb esinduses 120juuti incl Mwst
60 eest teevad teadjad mehed 120 eest öpipoisid Sad

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#55

ok arusaadav
Auto peab olema lihtne ja ise remonditav
1 mosse või lada ,lihtne ja kerge remontida jupid odavad ja kõike on võimalik ümber teha
2 kapitalistide autodest on ainus norm masin golf 2 vabalthingav diisel  , ka lihtne remontida ja saab kodus tehtud 
 lisaks on igal normaalsel heteromehel ka kodus trei ja freespink , plekitöökoda , tislerinurk ja meeletu kogus kõikvõimalikku metalli millest siis eelnimetatud autodele  valmistada varuosi
 3 kõik uuemad ja moodsamad autod on lihtsalt viletsad ja kosmose tehnika , olematu kvaliteediga ka lisaks ja kodus remontida ei saa
 
 Ärge pikka viha pidage nüüd   Smile

 Tegelikult on siiski elu natuke lihtsam kui müstilised juhtmed mis läbi pistiku ajusse hapnikku juhivad ... pole veel sellist näinud  (mingil fiatil läheb küll aju külge vaakum voolik aga see teine teema ).
Oma tagasihoidliku mehaaniku praktikaga (20aastat)  võin öelda, et enamik remonti on tegelikult suht lihtne ja loogiline jah vajab korralikke töövahendeid ja hoolsat suhtumist
Enamik vigu mille käigus varuosa kohe puruneb on ikkagi paigaldaja süü , hooletus oskamatus ,kiirustamine ...
Kindel on ka see , et alati kõige kallim varuosa ei pruugi olla parim , tihti on odavamad palju parema kvaliteediga oma hinna suhtes . Jah kõige odavam toode on siiski reeglina saast
Käige ikka ilusti alati oma varuosi ostmas öhe kaupmehe juures , tekib selline tuttavam suhe ja probleemidega lihtsam tegeleda ja sama ka remondiga leidke koht mis meeldib ja tehke kõik tööd seal , tihti tuleb teha selliseid masinaid mis on juba eelnevalt mitmes eri kohas ja kodu garaazis remonditud ja need on tõesti õudus ja huumor koos ...
  Ärge nüüd seda  juttu nüüd ainukese tõena võtke Smile  lihtsalt minu arvamus
Vasta
#56

(21-12-2017, 00:39 AM)Marko Kirjutas:  Talupoja süütust naljast on selline vaht üles klopitud, et anna kannatust Sad
Milles on automudel süüdi? Jah muidugi, mulle meeldib ka hargiga lülituv sidur rohkem kui survelaagriga kokkuehitatud hüdrosilindriga aga MIS SEE SIIA PUUTUB? Keegi sai jamaga hakkama, tuleb klaarida. Siin pole insener või raamatupidaja süüdi.
No kui oli naljakas... tore. Aitan ka edaspidi,et internet täis saaks ükskord. Big Grin
Automudel on ikka süüdi küll oma eripäradega. Mida rohkem uuendusi seda keerulisemaks asi läheb ja ka igasugu jampse tekib. Nojah,võibolla tegu on päris hea ja töökindla asjaga(ma ei tea asjast midagi) aga sel juhul on hea asja ära käkerdanud kas siis  tootja või remondimees.
Näiteks minu sõber helistas just ja ütles,et naise autol jälle esivedru katki.... ja nagu vist aru sain,oli ka esikumm selle pärast puru. Ja see ei olevat sellel autol esimene kord..... No milleks selline asi leiutatud? Kui teaksin ette,et autol selline häda käib kallal teatud aja takka nagu mingi haigus inimesel..... ma ei ostaks sihukest autot. Eriti veel sellepärast,et võin ka ju avariisse sattuda. Teepeale igaljuhul. See selleks. Eks vigu igal masinal. Päris ideaalset autot pole olemas,samuti on inimesed erinevad. Smile  Aga mingi valiku saame ikka teha ka.
Vasta
#57

Need purunevad esivedrud on näiteks Audil ja volkaril tavaline nähtus. Ja just esimesed. Ja maha kukkub esimene keerd.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#58

(21-12-2017, 00:58 AM)impreza Kirjutas:  Sellega seoses on autol suur hulk juppe vähem mis puruneda vöivad ntx turbo, EGR, igasugu sensorid väljalaskes,pihustid, kahemassiline sitaratas,PDF ja palju muud
OT aga kuna tegeled väidetavalt autodega siis pole vist ju saladus, et ka bensukatel on peal turbo, egr, sensoreid täis lasked, überpeened pihustid ja kahemassi rattad - pole need ainult dislade mängumaa. Lisaks tasuks tsiteerida üht kogenud mehaanikut: Autojuht lõhub autot mitte ei purune need iseenesest. Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#59

(21-12-2017, 07:40 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Näiteks minu sõber helistas just ja ütles,et naise autol jälle esivedru katki.... ja nagu vist aru sain,oli ka esikumm selle pärast puru. Ja see ei olevat sellel autol esimene kord..... No milleks selline asi leiutatud? Kui teaksin ette,et autol selline häda käib kallal teatud aja takka nagu mingi haigus inimesel..... ma ei ostaks sihukest autot. Eriti veel sellepärast,et võin ka ju avariisse sattuda. Teepeale igaljuhul. See selleks. Eks vigu igal masinal. Päris ideaalset autot pole olemas,samuti on inimesed erinevad. Smile  Aga mingi valiku saame ikka teha ka.

 Pakun, et tegu Põhukoti või Sidruniga. Igatahes nondel 206-Partner jne jääb/roostetab amordi ülemine tugilaager kinni. Siis hakkab rooli keerates vedrut väntsutama ning see murdub pikapeale ära. Tegelikult on see aru saada kui laager kinni on, siis vaikselt sõites rattaid täitsa välja pöörates oli nõksuv hääl kuulda. Võrreldes lääbakile vajuvate taguratastega on see lihtne viga.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#60

Olen kõrvalt jälginud ühe sama väljalaske aasta bensu-turbo 9-3 elulugu ning ka siduri teema üsna tuttav. Saan täitsa aru miks siinne teemapüstitaja vihane on kuna antud detaili, sidurisilinder-survelaager, vahetus on üsna kallis lõbu ja keegi seda eriti teha ka ei taha ning lajatatakse üle mõistuse hull hind.

Minule tuttaval masinal suri kõigepealt ka sidurisilinder-survelaager ära ning Tartus tulid igalt poolt pakkumised alates 200 ja isegi üle 300 euri tööraha, et väga raske ja nõme töö olevat selle vahetus antud masinal. Lõpuks leidis ka ühe normaalse hinnaga tegija, see soovis 150 tööraha. Pärast see tegija muidugi vingus, et ei teadnud et see nii suur töö ja järgmine kord küsib rohkem.

Siis sai selle masinaga 5000 km sõita ning hakkas 5ndat käiku välja loopima. Tüüpviga antud masinatel, ei viitsita kastis õli kontrollida/vahetada õigeaegselt, eks kivi ka oma kapsaaeda.
Ühtki kasti Eestis muidugi saada polnud (tüüpviga) mõistliku hinnaga, õnneks Leedu pole kaugel ja transpordi hind marginaalne kasti enda hinnaga võrreldes. Nüüd kui uus kast alla läks siis selgus, et 5000 km sõitnud survelaager olevat omadega täiesti läbi!
Kahjuks omanik ei mäleta, mis firma survelaager alla läks, aga hinnaskaalalt keskmine, sest kõige odavamaid selliseid juppe ei pane enda auto külge ükski mõistusega inimene.

Ja hiljuti hakkas antud masinal sidur libisema. Läksid kõik uued asjad sidurisse ning omaniku õnneks leidis ka lõpuks normaalse remonditöökoja, kus antud töö tehti ära odavamalt kui viimases kohas (alla 150 euro) ning ühtki hädaldamist või kaebust ei tulnud, et aske töö oleks või vähe raha küsitud.

Vaadates kõrvalt seda "hirmsat lagunemist", siis mina seda masinat siiski seetõttu väga halvaks  ei peaks, kõik jupid ju kuluosad tegelikult (ka käigukast kui õli eest hoolt ei kanna).
Eks seda mõjutab ka asjaolu, et antud autol läbisõitu ka palju rohkem kui reaalsuses. Odomeetril oli ostes muidugi 200 tuhat vähem ja kõigi templite ja hooldustega "originaal" serviseraamat ka juures ning salongis kõik kulumine ka täitsa keritud läbisõidule vastav.
Aga see juba väga levinud tüüpviga ja jälle ainult kivi iseenda kapsaaeda, et ostes õiget läbisõitu arvutiga ei hakanud ja ei teadnud kontrollida Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne