Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.
#81

(27-12-2017, 18:25 PM)stihl Kirjutas:  Ja kui saksa minek, kus töötund 100€, siis autol laseks enne Eestis ikka rattalaagri 20ne eest ringi torgata küll...mida ikka kõvatada.

.

Nojah,kantoss tuleb ikka kodus ära paigata mitte külapeal. Big Grin
Vasta
#82

(27-12-2017, 18:25 PM)stihl Kirjutas:  
(27-12-2017, 16:24 PM)linnuke Kirjutas:  Kui keegi on roninud väljamaale tööle "suure nutsu"järele ,ja siis tassib kodunt odavat võid kaasa ,siis ilmselgelt on Ta vale  valiku teinud. Sad.

Noh, nii julmalt kah vast asjasse suhtuda ei saa.
Kui ma nagunii kahe maa vahel tolknen ja kuskil on mõni asi 5x odavam, siis optimeerimine on normaalne.
Kui just 10k€ kuus puhast + divikaid ei teeni.

Taanlased käivad saksas õlle järgi, meie Lätis viina järgi, ega me keegi selle pärast vähem patrioodid pole.

Ja kui saksa minek, kus töötund 100€, siis autol laseks enne Eestis ikka rattalaagri 20ne eest ringi torgata küll...mida ikka kõvatada.

.
Ei lahmi ma midagi.minul tiksub 14 s.aasta Svenssonis.No näen laevas ,kuidas mehepojad tassivad kottidega kärakat kaasa(minnakse justkui tööle).Tagasi tulles aga meri põlvini .Baariõlu 7 euri klaas ei loe midagi. SmileJa siis pirisevad ,et lobi seal suts kallim.
Vasta
#83

(27-12-2017, 16:24 PM)linnuke Kirjutas:  Kui keegi on roninud väljamaale tööle "suure nutsu"järele ,ja siis tassib kodunt odavat võid kaasa ,siis ilmselgelt on Ta vale  valiku teinud. Sad.

Ma tassin odavat võid Norrast Eestisse. Aga Norra võtan süüa kõvasti kaasa. Peenleib, hapukoor, sinep, vinnutatud lihast vorst jne. Eesti maitseid.
Mina olen täiesti legaalselt Norras tööl.

7) Tänavu täitus võõrtööjõu kvoot jaanipäevaks. Kui limiiti ei tõsteta, siis ootame uue aasta kvoodi lõhkiminemist 1. aprilliks. Kvoodist pääsevad mööda vaid seadusest ja maksudest kõrvalevaatavad nutikad ida-eurooplastest hangeldajad ehk maksupettust ja varimajandust saab olema uuel aastal senisest rohkem.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/too...d=80614787
Seda viinaviga mul pole. Üks wiski jäi mind Norra ootama. Viina jõime kambapeale ära.
Vasta
#84

Mis "vigur" see ikkagi on et väljamaalt toodud spetsialistile peab 1,5 kordset eesti keskmist palka maksma ? Kas kohalik inimene ei saaks sellise 1,5 kordse eesti keskmise palgaga sama spetsialisti tööga hakkama , kui pole vajalike teadmiste või oskustega spetsialiste , ehk on võimalik neid kohalikest koolitada , mis arvate ?  Oli vist maalehes lugu ukrainast või valgevenest siia toodud maasikakorjajatest , kellele tuli maksta kõrgendatud tasu , "omad" kohalikud aga miinimumpalga eest tööle ei lähe , kuskuradikohast see 1,5 kordne tasu muulastele välja võlutakse , omadele üle miinimumi maksta ei suudeta , müsteerium . Või oli nii , et 1,5 kordset eesti keskmist teenivad ei läinud sisserände kvoodi alla ?
Vasta
#85

(27-12-2017, 22:12 PM)edvard Kirjutas:  Mis "vigur" see ikkagi on et väljamaalt toodud spetsialistile peab 1,5 kordset eesti keskmist palka maksma ? Kas kohalik inimene ei saaks sellise 1,5 kordse eesti keskmise palgaga sama spetsialisti  tööga hakkama , kui pole vajalike teadmiste või oskustega spetsialiste , ehk on võimalik neid kohalikest koolitada , mis arvate ?  Oli vist maalehes lugu ukrainast või valgevenest siia toodud maasikakorjajatest , kellele tuli maksta kõrgendatud tasu , "omad" kohalikud aga miinimumpalga eest tööle ei lähe , kuskuradikohast see 1,5 kordne tasu muulastele välja võlutakse , omadele üle miinimumi maksta ei suudeta , müsteerium . Või oli nii , et 1,5 kordset eesti keskmist teenivad ei läinud sisserände kvoodi alla ?

See juba Küssa Toompeale ,mitte foorumlastele.Siin muidki teemasi ,mida sealtpoolt nullitakse. Sad Sad
Vasta
#86

See 1.5 kordne on hea lahendus, hoiab harimatu sita eemal
Vasta
#87

Meil saavad aroobid sots.abi kah kolmandiku rohkem kui pärismaalane
Elagu"demograatia"(demagoogia) Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#88

(27-12-2017, 22:12 PM)edvard Kirjutas:  Mis "vigur" see ikkagi on et väljamaalt toodud spetsialistile peab 1,5 kordset eesti keskmist palka maksma ?
...

Selle võttega üritati "leidlikke" firmaomanike ahnusele piiri panna. Elik madalapalgaliste lihttööliste sissevoolu pidurdada. Ei toiminud, kuna eestlane lihtsalt ei taha enam neid töid teha, aga see pagana maasikas näiteks ise ei korju...

Seadus muutub, enam ei pea rohkem maksma. Nüansse ma ei tea.
Vasta
#89

(27-12-2017, 23:11 PM)AsTroSS Kirjutas:  See 1.5 kordne on hea lahendus, hoiab harimatu sita eemal

1,5 on riigimaksud,egas "neeger" seda näe.
Vasta
#90

(26-12-2017, 11:46 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Eesti firmas ongi nii, kasvõi ninast veri välja, pead jõudma. Ei kehti ei seadused ei eeskirjad. Norras on lihtne, homme on ka päev. Ja tasustatakse tunni põhiselt. Eesti firmas lõpetad Põhja- Norras kala laadimise 02,45. Jah öösel. Ja järgmise päeva hommikul pead kolm kohta maha andma kella üheksaks hommikul.  Kilomeetreid läbida vaja 1850 km.
Teeolud siis sellised. https://www.youtube.com/watch?v=VKg5f7A7xzo
Kellele kurdad?
Seda juttu tuleb rääkida kas harimatule idioodist logistikule või orjapidajast ettevõtteomanikule, mitte laevakajutis kaaskannatajatele. Ma usun, et mul on transpordisektori toimemehhanismidest selline harju keskmine või pigem natuke parem ülevaade (seda just autojuhi poole pealt) ning järeldus on ainult üks: seni kuni leidub tegelasi, kes on nõus kettad rängalt lõhki sõitma, see värk täpselt niimoodi käibki. Lihtsalt on üks mees, kes peab kuudis oleva taara vahelt kuskilt munad püksi tagasi korjama ja teatama, et auto seisab praegu ning seisab ka järgnevad 9 või 11 tundi, sest autojuhil on puhkeaeg. Ning kui "bisnesmänil" pole enam ullikesi võtta, pannakse puhveti uksed kinni ja ongi kõik. Mulle on mitmed korduvalt kinnitanud, et Eestis on autojuhte nii puudu kui ka üle: puudu on neid, kes oleks suutelised töö osas kontoripoolega kaasa mõtlema, vajadusel kontori tehtud plaane mõistlike argumentide ja ettepanekutega parandama ning keda saaks kindla peale usaldada, ning üle on neid, kelle puhul ei saa päris kindel olla, kas ta ei keera jälle parklas haakega mõne teise auto kabiini puruks või kas ta ikka saab laevast mahasõitmise ajaks sõiduvormi.
Vasta
#91

No üks pakkumine rootsi minna tuli- amet ehituspuusepp, haridus olemas puidu alal ja töötanud olen varem ka ehitajana, palka 10.5 eur tund kätte, sinna sõit ja eluase tööandja poolt ning komandeeringu tasud juba hinnas sees.
 Töid lisaks rootsile tehakse ka norras ja mujal skandinaaviamaades peamiselt, kuid tuleb ette ka lõunapoole reise. 6-8 nädalat tööl ja 2-3 kodus. Kui arvestan mingise lisakulu toidule ja muudele esmatarbe kaupadele, siis netona kätte jääb eestisse jõudes 8eur tund. 
 Mina ütlesin igatahes- Tänan, ei soovi 
Vestluse lõpus jäi mulje, nagu ma oleks lausloll et pea ees tulle ei jooksnud, nende arust see täitsa kõrge tasu, kuid ise olen arvestanud tasuvuseks 15 eur tund bruto+ 30eur päev komandeering, siis tasub väljamaale minna muud ilma kaema, mitte orjama, seda saan Eestis ka teha  Big Grin
Vasta
#92

Aastal 2004 sai käidud ühel töövestlusel. Rootsist pärit ärimees(pealtnäha ehtne svenn) tuli vist banaanivabariiki orju kokku ostma. Räägime maast ja ilmast, kõik on lõbusad ja rõõmsad, kuidagi kahtlane. Kõik oligi seni kena, kuni sai omapoolne palgasoov välja räägitud. Sai vist mäletamist mööda küsitud 110 eesti krooni/h ja naerunägu kadus eest härral. Koheselt sooviti head teed, kuid enne seda peeti tasuta väike loeng teemal kapitalist ja kontsentratsioonist. Et temal on eelarve ja kõik juba paigas, aga töötada sai vaid normtundidega, kuskil üksikul saarel, söögid oma raha eest, vahetus kaks kuud, ühesõnaga - palju õnne ori. Küsisin pika jutu lõpuks, et mida ta siis maksma on nõus ja pakkus 50eeki tunnis. Ütlesin seepeale ausalt, et teenisin kodumaal eelmises kohas 60 tunnis, pluss preemia mõnikord. Tegi nägu, nagu oleks ma talle varba peale astunud ja vangutas virilalt pead. Hilisem tagasiside sekretärilt oli, et eestist ei palgatudki kedagi. Las teevad siis ise.
Vasta
#93

41Degree
Sealt Ida-Virust tuleb mehi nagu murdu. 50 € päevas kätte ja suund Norra. Vaesekesed otsivad vahel oma mune taara vahelt mitte 9 või 11 h vaid päevi. Sealsamas käiakse sõidus, et eelnevatel reisidel korraldatud kaost tasa teenida. Kolleeg avaldas arvamust, kuidas reisi planeerida. Kontorist käratati: meie mõtleme siin kontoris, sina sõida!
Vasta
#94

Ma juba mõtlesin et olen vait aga kui mainiti Ida- Viru siis ma tundsin ennast ka puudutatuna.50 EURI eest ei tee ma toa ust ka lahti ja miks arvatakse et siin kõik nii fekaal on?Meile tuli tööle inimene kellel sai kopp ette sellest soome vahel siiberdamisest ja kelle palgasoov oli pisem kui minul.
Nagu ma teemalgatajast aru saan siis ta ise ka saab aru et ta on üks suvaline neeger kes teeb kuskil võõral maal odava töö ära et põlisrahvas saaks ennast hästi tunda Ja siis tuleb kodumaale ja saab oksad laiali ajada ja öelda et elu nagu lill.Kui ikka mustlaseelu veres siis ei saa ilma rändamata on seda raha või pole.Nagu sõber ütleb et tema ei saa oma naist kuu aega järjest vaadata ja teine laenab tööle tagasisõiduks raha.
Ma saan aru nendest inimestest kes lähevad ja õpivad selgeks kohaliku keele ning loovad või võtavad oma pesakonna kaasa et oma elu jätkata.Aga need mustlased kes kümne aastaga õpivad selgeks no ja okei nendest ei arva ma midagi.Kindlasti on igal minekul oma taust ja omad motiivid nii et kindlasti on iga minek erinev.
Mul pole kordagi olnud mõtteski kuhugi minna ja kui ma enda mätta otsast vaatan siis see raha mida keskmine kalevipoeg teenib mind küll minema ei motiveeri,ma lihtsalt olen kõrva taha pannud seda kui numbritst räägitakse.
Aga vaba maa ja vabad inimesed  niisiis igaüks on oma õnne sepp
Vasta
#95

See autojuhtide jama kestab nii kaua kui lastakse. Koolitusel väideti et üks pakkumine laual on et pannakse rikkumise puhul 24-48h auto seisma.  Välismaalasi kiruvad sakslased samas olid kõik üle lasknud. Ja kui koolitaja ütleb et te varastate enda tagant siis ei saa nad aru.
Vasta
#96

(29-12-2017, 17:01 PM)alfredo Kirjutas:  Aastal 2004 sai käidud ühel töövestlusel. Rootsist pärit ärimees(pealtnäha ehtne svenn) tuli vist banaanivabariiki orju kokku ostma. Räägime maast ja ilmast, kõik on lõbusad ja rõõmsad, kuidagi kahtlane. Kõik oligi seni kena, kuni sai omapoolne palgasoov välja räägitud. Sai vist mäletamist mööda küsitud 110 eesti krooni/h ja naerunägu kadus eest härral. Koheselt sooviti head teed, kuid enne seda peeti tasuta väike loeng teemal kapitalist ja kontsentratsioonist. Et temal on eelarve ja kõik juba paigas, aga töötada sai vaid normtundidega, kuskil üksikul saarel, söögid oma raha eest, vahetus kaks kuud, ühesõnaga - palju õnne ori. Küsisin pika jutu lõpuks, et mida ta siis maksma on nõus ja pakkus 50eeki tunnis. Ütlesin seepeale ausalt, et teenisin kodumaal eelmises kohas 60 tunnis, pluss preemia mõnikord. Tegi nägu, nagu oleks ma talle varba peale astunud ja vangutas virilalt pead. Hilisem tagasiside sekretärilt oli, et eestist ei palgatudki kedagi. Las teevad siis ise.

Las teevad siis oma mustade pommivöödega Toungue
Vasta
#97

(29-12-2017, 19:57 PM)nootsii Kirjutas:  See autojuhtide jama kestab nii kaua kui lastakse. Koolitusel väideti et üks pakkumine laual on et pannakse rikkumise puhul 24-48h auto seisma.  Välismaalasi kiruvad sakslased samas olid kõik üle lasknud. Ja kui koolitaja ütleb et te varastate enda tagant siis ei saa nad aru.

Tegelikult kestab töötajate tahtlik peetimine igas sektoris seni, kuni enamus töötajaid õpib enese eest mõistlikult seisma.
Vasta
#98

(28-12-2017, 20:45 PM)_rein_ Kirjutas:  
(27-12-2017, 23:11 PM)AsTroSS Kirjutas:  See 1.5 kordne on hea lahendus, hoiab harimatu sita eemal

1,5 on riigimaksud,egas "neeger" seda näe.

Ega ettevõtja loll ole
Vasta
#99

roosteuss
Jäingi siin oma suure tengelpungaga alko1000 ukse vahele kinni Big Grin Mul õnneks ei pea ise ega ka naine kelleltki raha laenama.
Transpordis vahetatakse töökohta tihti nii, et esmaspäeval on vaja juhti rooli. Palk selline ja võta või jäta. Minu elukoht on Eesti. Minu tööandja ja töökoht on Norras. Praegune töökoht on hüppelaud. Eks näis mis tulevik toob.
Vasta

(29-12-2017, 18:05 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kolleeg avaldas arvamust, kuidas reisi planeerida. Kontorist käratati: meie mõtleme siin kontoris, sina sõida!
Jälle üks selline piuksatus, kus vähemalt kolmveerand lugu jäetakse rääkimata. Käin siis ise mingid võimalikud kombinatsioonid välja:
A) kontoris ei osata aja ning kiiruse korrutist õigesti leida ning autojuhil on õigus
B) autojuht ei oska aja ning kiiruse korrutist õigesti leida ning kontoril on õigus
C) mõlemad oskavad üldiselt leida aja ning kiiruse korrutist, kuid tegemist oli üksiku suhtlemistõrkega

Variantide A ning B puhul on ainuvõimalik variant see, et autojuhi ja kontori teed lähevad lahku: ühel juhul saadab asjalik autojuht "lasteaia" kukele ning teisel juhul lastakse oma tööd mitte tegev töötaja varem või hiljem lahti. Kusjuures, võib juhtuda ka nii, et kui paberid ette võtta, siis tegeliku variandi B puhul on mõni mees arvamusel, et hetkeolukord on hoopis A, ning vastupidi.

Kui aga oli variant C, siis see ei ole isegi väärt mainimist, kui muidu normaalse töösuhte korral juhtub korra nii, et keegi on millegagi pange pannud või on üks päev paha tuju vms.

Niisiis, mis on selle loo lõpplahendus? Kui selline teema on kestnud rohkem kui mõned korrad, siis peaks kolleeg peeglisse vaatama ning küsima endalt, miks just see tööandja on see, kes teda väärib.

Enne oli juttu sellest, et autojuhi miinimumpalk Norras on 17€/h. See teeb 168 töötunni korral 2856€/kuus ehk 62% Norra keskmisest 4635€ kuupalgast, mis omakorda Eestis tähendaks 765€/kuus ehk märksa vähem kui eespool sarjatud 50€/päev. Mis omakorda tähendab seda, et see ei ole mitte palk, mille üle uhkust tunda, vaid tuleks leppida teadmisega, et tehakse norralastele mudatööd, millist nad ise selle raha eest tegema ei ole nõus. Muide, miks on kehtestatud autojuhi miinimumpalk üldse? Kas äkki selleks, et mingid kuradi Ida-Euroopa sisserändajad (rumeenlased, poolakad, eestlased, leedulased ja kes kõik veel) kogu Norra transpordisektorit üle ei võtaks, sest need oleks nõus ka €2000 eest kuude kaupa kuudis elama?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne