jawa vs. \"emm\"
#1

Küsimus siis selline et kas 638-l on kiirendus halvem kui suvalisel vene 750-sel? Eeldusel et mõlemad masinad on originaalseisus.

Cool
Vasta
#2

750\'l moment tunduvalt parem,eks nad kiirenduses suht võrdsed on-mõni sekund siia-tänna...
Aga ära unusta,K-750 juured ulatuvad neljakümnendatesse.....
Vasta
#3

aga \"emmil\" pole ka mitte külka?ja jawad olid vist soolod?soolo jawa teeb külkaga emmile ikka ära...
Vasta
#4

ma mõtlesin rohkem ikka soolona mõlemaid...ja mitte neid kõige-kõige vanemaid...ütleme nii 1965 aastast alates..

Cool
Vasta
#5

emmil saab korvi ju küljest ära kruvidaWink

Aga mina arvan, et Jawa teeb emmile ikka kiirenduses pähe. emm on ikka raske ja pöördesse ka ei lähe nii kergelt. vähemalt mulle selline mulje jäänud.

aga korraldaks köievedu, vaataks kes, siis peale jääbBig Grin

lõhkuja Kirjutas:aga \"emmil\" pole ka mitte külka?ja jawad olid vist soolod?soolo jawa teeb külkaga emmile ikka ära...
Vasta
#6

poisid,tee ei saand ikka täpselt mu pointile pihta.K-750 on copy-paste 40\'ndate BMW\'st,mis kiirendusomadusi te tahate tast siis saada?
Vasta
#7

miks mitte ? kw tal on ja emm liigub hästi küll
Vasta
#8

Kiirenduses loeb ainult mass ja vääne, mitte pöörded ega kW.
a= F/m. Vääne tuleb otseselt sellest palju küttesegu põleb ühes ajaühikus.
Nii et kuigi üks on 2taktiline, teine on 4taktiline peaks emm teoorias Jawale pähe tegema(üks on 350 cm³, teine 750 cm³). Neid kahte ratast aga tasakaalustab see et emmil on suurema väändega ka suurem mass, ning jawa sportliku käigukasti (1. käik 50 km/h, 2. 110 km/h, 3. 130 km/h) kõrval traktorile omane käigukast. Lisaks veel see et jawa tippkiirus on ikka natuke suurem kui emmil. Seda ülekande ja pöörete tõttu.
Vasta
#9

Ma olen katsetanud enda mt-9\'ga jawa 634\'ja vastu, mul oli üks vana dnepril veel taga istumas, korvi ei olnud ning peaülekanne oli originaal samuti ka masin ja umbes esimesel 100 meetril rebis dnepr vabalt ette aga peale seda ei kasva see kiirus enam eriti originaal peaülekandega ja siis läheb jawa juba vabalt mõõda.
Vasta
#10

oletame et MT-10(kusagil 85aasta, soolo tsikkel ning kiire ülekanne)versus Jawa 638(aasta kusagil 85-91, samuti soolo)

Siis väänab ikka dnepr ära...Big Grin
Vasta
#11

kumb on tugevam - kas Batman või Spiderman?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne