Vana õli põleti garaazi-ladu kütma.
#1

Tere.
Müüa selline tore aparaat alg hinnaga 0.10- osta.ee oksjonil kuna mingit hinda ei osanud talle välja mõelda.
Vajab hooldust.
Asub Harjumaal Kiili vallas.
Tel. 56477273


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#2

Vana õli põleti garaazi-ladu kütma, keskkonnainspektsiooni uksele koputama ja trahvikviitungit väljastama? Rolleyes
Vasta
#3

(22-01-2018, 22:37 PM)veix__ Kirjutas:  Vana õli põleti garaazi-ladu kütma, keskkonnainspektsiooni uksele koputama ja trahvikviitungit väljastama? Rolleyes

See peaks ju eriti keskkonnasõbralik apastraat olema. Kujutage ette-vanast õlist saate lahti. Big Grin
Ma olen kuulnud,et sellised aparaadid pidid päris tööstuslikud olema ja kui neid toodetakse siis võib vist ikka kasutada? Tehases tehtud asi... peaks ju kärama küll.
Vasta
#4

Küll natuke vana uudis, aga põhimõttes pole midagi muutunud:
"Keskkonnainspektsioon jätkab autoremonditöökodade kontrollimist ning tuletab meelde, et vanaõli põletamine toob kaasa rahatrahvi füüsilisele isikule kuni 1200 eurot ja juriidilisele isikule kuni 32 000 eurot. "
https://www.err.ee/504167/inspektsiooni-...poletamine

Mingit sellist juttu leidsin põletamisest:
"PCB-de sisaldus eelnimetatud saadustes ja vahetult põletatavas vanaõlis ei tohi ületada 50 mg/kg. Keelatud on põletada vanaõli, mille PCB-de sisaldus pole akrediteeritud laboris eelnevalt kindlaks määratud.
Vanaõli võib põletada keskkonnakompleksluba või jäätmete põletamiseks jäätmeluba ja ohtlike jäätmete käitluslitsentsi omav põletusseadme valdaja. "
Vasta
#5

Njaa, kahjuks on inspektorid teisel arvamusel. Mingites maades kindlasti legaalne. Meil aga kahjuks mitte. Vana õli on meite riigis nimelt kuulutatud ohtlikuks jäätmeks ning selle käitlemiseks on vaja eriluba. Lisaks,et seda legaalselt põletada peab sul olema spets filtriga korsten jne. Ja õli ladustus tingimused.
Soomes ka mingid astad tagasi keelati see ära. Muidu oli seal täitsa legaalne.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#6

Uskumatu,kui viletsalt info liigub. Ma siiani arvasin,et see vanaõli põletamine ikka täitsa OK. Õnneks endal selle vanaõliga probleeme pole,kuna osad mootorid joovad kõik õli ära ja see mis üle jääb kasutan ketiõlituse juures ära. Vahepeal sai isegi sõpradelt juurde hangitud,sest päeva jooksul kulus seda kraami vast 3l. Vanematel mootoritel vahetan ainult filtert. Kuna päeva jooksul tarbivad mootorid parasjagu õli,vahetub õli nagunii üsna kiirelt.
Väga ei võigi nendest asjadest rääkida,sest aastaid tagasi keetsin õues õli ja üks mees on siin foorumis siiamaani kade....   

[Pilt: 1803856379c089_l.jpg]


No nüüd pekske.  Big Grin

T.
Vasta
#7

Miks peaks õues õli keetma?
Vasta
#8

(22-01-2018, 23:24 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  see mis üle jääb kasutan ketiõlituse juures ära. Vahepeal sai isegi sõpradelt juurde hangitud,sest päeva jooksul kulus seda kraami vast 3l.
...
No nüüd pekske.  Big Grin

Mis see muud ikka on kui päevas 3 liitri ohtliku jäätme metsa alla maha valamine. Kuus tuleb ligi 100 l, aastas üle tonni... Rolleyes Big Grin
Vasta
#9

(22-01-2018, 23:28 PM)veix__ Kirjutas:  Mis see muud ikka on kui päevas 3 liitri ohtliku jäätme metsa alla maha valamine. Kuus tuleb ligi 100 l, aastas üle tonni... Rolleyes Big Grin

Ma metsas toimetan ikka harva,rohkem lendab korstnasse. Traktorite pealt midagi üle ei jää,pigem ikka juurde vaja kallata vanaõli.
Ma nagu pole kuskilt lugenud,et ketiõlina vanaõli kasutada ei tohi.
Vasta
#10

(22-01-2018, 23:27 PM)AsTroSS Kirjutas:  Miks peaks õues õli keetma?

Toas tahmab seinad ja laed ära. Big Grin
Vasta
#11

(22-01-2018, 23:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma nagu pole kuskilt lugenud,et ketiõlina vanaõli kasutada ei tohi.

Vanaõli on nii hirmus kole kraam, et sellega ei või muud teha kui õigesse kohta ära anda. Cool

"Vanaõli tohib üle anda vaid ohtlike jäätmete käitluslitsentsi ja jäätmeluba või keskkonna kompleksluba omavale ettevõttele.
Vanaõli käitlemisel tuleb vältida selle lekkimist ning valgumist pinnasesse, pinna- ja põhjavette, merre ning kanalisatsiooni- ja kuivendussüsteemidesse."
Vasta
#12

No aga tavaline ketiõli,see ju ka sama asi,kõik lendab laiali mööda ilma.
Autopesulates tehakse mootoripesu ja kõik lendab sealt ju otse kanalisatsiooni. Mis ime asi see vanaõli siis on,ega see kosmosest tulnud pole,kõik looduslik kraam ja täitsa puhas.
Vasta
#13

(22-01-2018, 23:53 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No aga tavaline ketiõli,see ju ka sama asi,kõik lendab laiali mööda ilma.
Autopesulates tehakse mootoripesu ja kõik lendab sealt ju otse kanalisatsiooni.

Ma mötlen kah nii et maa seest tulnud peab sinna ka tagasi minema..
Euru mehed nüüd mulle peksa annavad Big Grin Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#14

Minuarust kuskilt SAT-i pealt tuli pilti,kus näidati vanade suurte busside lammutamist ja see lammutus asus kohe mere või jõe ääres. Kõik sodi ja rämps oli lageda peal. Vihmaga pesi selle sita kõik merre või jõkke. Täitsa sõbralik asi. Miks meil nii ei ole. Big Grin
Vasta
#15

Eks kõikvõimalkud mürgid ja asjad on Maa seest võetud, aga probleem on vist selles, et keegi ei pane neid ju sama sügavale (kilomeetreid?) tagasi, vaid jäävad maa peale, kus kasvatame toitu ja imbub vette, mida joome. Ja kui põletame, siis hingame ka sisse.
Vasta
#16

(23-01-2018, 00:13 AM)veix__ Kirjutas:  Eks kõikvõimalkud mürgid ja asjad on Maa seest võetud, aga probleem on vist selles, et keegi ei pane neid ju sama sügavale (kilomeetreid?) tagasi, vaid jäävad maa peale, kus kasvatame toitu ja imbub vette, mida joome. Ja kui põletame, siis hingame ka sisse.

No lõpuks ikkagi keegi põletab selle vana õli ära kasumlikult.Pole nagu sellest kuulnud,et kus ja kes. Ilmselt peab seal midagi kahtlast olema,kui keegi midagi ei tea. Võibolla lihtsalt asi selles,et sa jälle ise kasu ei saaks vaid annaksid tasuta ära ja keegi siis ikkagi paneb raha tasku samal ajal kui see vana õli samamoodi põleb nagu me ise seda teinud oleksime.
Vasta
#17

(22-01-2018, 23:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-01-2018, 23:28 PM)veix__ Kirjutas:  Mis see muud ikka on kui päevas 3 liitri ohtliku jäätme metsa alla maha valamine. Kuus tuleb ligi 100 l, aastas üle tonni... Rolleyes Big Grin

Ma metsas toimetan ikka harva,rohkem lendab korstnasse. Traktorite pealt midagi üle ei jää,pigem ikka juurde vaja kallata vanaõli.
Ma nagu pole kuskilt lugenud,et ketiõlina vanaõli kasutada ei tohi.

Kasutasin kunagi vana fritüüriõli ketiõlina, oi kus kittis sea saepuru täis. Aga mu vana golf jõi teist hea meelega ja nurrus  Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#18

(23-01-2018, 00:18 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   see vana õli samamoodi põleb nagu me ise seda teinud oleksime.

Organiseeritud suures mahus põletamisel on suitsugaaside filtrid, mida koju keegi osta ei jõuaks, muud vahet ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#19

Huvitav kuhu kaob kõik uute traktorite, koppade ja muude raskeseadmete tavott puksidelt, mida iga päev pumbatakse enne töö alustamist läbi niplite liitreid sinna määrimiseks? Kuhu kaob küll autode kulunud rehvi tolm? Autode õlist tilkuvad jupid või kraanikaussi valatud kemikaalid. Mis saab küll ravimitest, mida peale manustamist välja urineerite ja mida ei suuda ükski veepuhastusjaam kinni püüda? Millise loodusvaenuliku hinnaga tuleb kätte kõik see mõnus ja odav kraam poest, liitium, alumiinium, nikkel, vask, plast? Tänu kui suure mulda paisatud mürkidele ja keemiale või nendest tingitud tagajärgedele te ostate ilusaid õunu, köögivilju, leiba poest ilma mingi targutamiseta leti ääres? Aga mis ma ikka seletan, need asjad on ju kõik ok, need meid ei puuduta, need on kusagil kaugel, teisel planeedil. Ainult need mõned liitrid vanaõli on see räigemast räigem mis meie ilusat roosamannalist elu mustab...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#20

(23-01-2018, 02:27 AM)viplala Kirjutas:  Huvitav kuhu kaob kõik uute traktorite, koppade ja muude raskeseadmete tavott puksidelt, mida iga päev pumbatakse enne töö alustamist läbi niplite liitreid sinna määrimiseks? Kuhu kaob küll autode kulunud rehvi tolm? Autode õlist tilkuvad jupid või kraanikaussi valatud kemikaalid. Mis saab küll ravimitest, mida peale manustamist välja urineerite ja mida ei suuda ükski veepuhastusjaam kinni püüda? Millise loodusvaenuliku hinnaga tuleb kätte kõik see mõnus ja odav kraam poest, liitium, alumiinium, nikkel, vask, plast? Tänu kui suure mulda paisatud mürkidele ja keemiale või nendest tingitud tagajärgedele te ostate ilusaid õunu, köögivilju, leiba poest ilma mingi targutamiseta leti ääres? Aga mis ma ikka seletan, need asjad on ju kõik ok, need meid ei puuduta, need on kusagil kaugel, teisel planeedil. Ainult need mõned liitrid vanaõli on see räigemast räigem mis meie ilusat roosamannalist elu mustab...
Asi minu meelest lihtne ,kui köik selle ise ära pöletavad siis jääb kellegil ju suur
hunnik raha teenimata.Ja keegi on kindlasti sellesse keelu seadusesse investeerind
mitte vähe Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne