Odav, öko ja vastupidav?
#61

(26-01-2018, 14:09 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Võtame pakkumised "algosadeks": 
+2000/2001 aasta, 
+7 kohta, 
+automaat, 
+püsikas peal, 
+kont/kliima,
+haagisekonks,
+Eesti ajalugu, 
+registris ja sõidus ehk 48 euro eest veebis omanikuvahetus teha, 
+PIKK ülevaatus olemas ja neid on tehtud korraliselt ning läbisõidujoon on ühtlaselt tõusev, 

- Honda tähendab aga ka mõnikord mõne varuosa täiesti sõgedat hinda... 
- Honda võib tähendada ka tohutut roostet ja see kereturvalisus võib olla selle tõttu null!

Kokkuvõttes on ju liiga head, et olla tõsi Big Grin Ma "kardangi" enim roostet või mingit sellist vajalikku varuosa, mille ostmine on praegusel omanikul rahaliselt mittetasuv...  Näiteks mingid tagaratta laagrid jms võivad maksta kahe auto jagu vms.

Sa ju kirjeldasid ülitäpselt minu Mersut - kõik klapib, nii plussid kui miinused Big Grin
Vasta
#62

Inimene otsib lihtsat odavat ökoautot, loodan et ikka teate palju need Stroomide/Sahtlite suured mootorid (+atm +kliima) ka tegelikult kütust võtavad (müüja selle koha pealt ka miskipärast vait...)?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#63

Oli kasutada kunagi 500.- Saab 9-3. 
Kere oli auke täis aga oli visa masin ning kui välja jätta ketaste,klotside vahetus + summutikeevitus, siis muud väga ei teinudki. Selle raha eest oli sõidumõnugi ja mugavusi, elektrilisad, mida polnud üldse vähe töötasid kõik laitmatult! Üldiselt oli kvaliteetselt ehitatud masin ja see paistis isegi oma eluea suhtelises lõpus endiselt välja. Pärast mind sõideti veel 1,5 aastat, kuni postis lõpetas.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#64

Ärge unustage tehnika poolest vastupidavus etaloon toyota corollat, mootor kestab ja kestab ainult kere annab järgi
http://www.auto24.ee/used/2698787
hind tiba kallim kui 500 aga kui otsida leiab ka korraliku vanema kerega vastupidava auto, mul esivanemad muid autosi ei tunnistagi, üks sõidab juba kolmandat corollat null remondiga ainult kuluv osad, ja teine tiba värskemat versot.
ise kulgen selle saksa ime 1,9 66kw ja öka on see küll, a4 b5 aga see ei ole ka 500eurine.
Vasta
#65

Toyota hind tuleb sellest, et neid veetakse siit treileriga mustale mandrile. Ei usuks, kui poleks ise näinud.
Vasta
#66

Kui on õnne leida üheksakümnendate Mazda või Kia, mille kere päris maha mädanenud veel pole, siis tehnika poole pealt on need väga töökindlad ja piisavalt ökonoomsed.

Ise sõidan praegu 1993 vabalthingava diiselvectraga. Kuluosad maksavad vähe ja enam-vähem kõike saab ka lammutusest veel. Kere olen pidanud omajagu kõpitsema, kuna vanem Opel ja rooste on nagu sukk ja saabas. Tehnika poole pealt on väga ok, kõrgsurvepumba lasi eelmine omanik mõned aastad tagasi remontida.
Vasta
#67

vanemate toyota hind tuleb ka vastupidavusest. Tuttaval oli 1998 aasta avensis 1,6bensiin, sõitis sellega 10 aastat ja selle aja jooksul olid ainsad kuluosad piduri klotsid/kettad ja õlid ning filtrid pluss siis kütus
Vasta
#68

Äkki peaks olema eesmärk kõrgem ja saaks kuidagi plussi jääda oma ökomobiiliga?
Tuleb odavalt osta, kulusid vältida, ning pärast kallimalt maha müüa. Autoäris on ju võimalik ;p
Vasta
#69

(30-01-2018, 20:43 PM)TeeTL Kirjutas:  Äkki peaks olema eesmärk kõrgem ja saaks kuidagi plussi jääda oma ökomobiiliga?
Tuleb odavalt osta, kulusid vältida, ning pärast kallimalt maha müüa. Autoäris on ju võimalik ;p

Leia Toyota Carina E, 2,0D, 53kW, vl.a. kuni 1995/96, ehk "jaapanlane". Kui leiad korraliku, siis võib õnnestuda.
Mina ostsin 2005, sarnase isendi. ls. oli tugevalt alla keritud ja näitas 230.tm vms.
kalla, talla... Regulaarne hooldus, oma hooletusest kraabitud karbid roostetasid ja soss-sepa rihmavahetusega läks kaanetihend.
8+ aastat ca 200´000km, ostuhind oli 20k.eek (1278€), müügihind oli 600€, oleks tagasild kere küljes kinni olnud, paagi täitetoru terve ja natuke veel iluravi teinud, oleks julgelt 2k€ küsinud...
Uuem, "briti" carina mootor on lahjema kestvusega.
Vasta
#70

oli ka kunagi peres carina 2 2,0 diisel 55watti, uskumatu auto oli mootor töötas nagu kell isegi miinus 30ga kargas käima ja kütet tarbis vist neli millegiga liitrit Big Grin  aga jah see jaapani plekk ei toimind meie kliimas ja samas pärast läks veel treilaga laia venemaad avastama.
Vasta
#71

Autoleht on tegemas sarnast eksperimenti: elu 800-eurose autoga, võrdlusesse osteti 4 autot, millega kevadesse kulgeda. Öko pole küll eesmärk, aga idee on tore ja võrdlusmoment lisab teostusele kaalu.

Vasta
#72

Jah, Matiz oli öko. Küttekulu jäi ikka sinna 5,5 ja midagi. Ja see alla liitri mootor oli oma suuruse kohta hämmastav püss. Kere oli ainult see, mis ära kippus väsima. Lõpuks väsis veel midagi mootoris - äkki jagaja andur vms. Üks kaasfoorumlane oskab ehk täpsemalt valgustada.

Uuueks autoks sai emale siis 2008.a. Getz. 1,5 ja 71vms. kw. ja krt. kus see võtab kütet. Lühikeste otstega suvel on enam - vähem. 6,5 kanti jäi see kulu. Ise sõitsin juulis selle autoga kaks nädalat Paide - Tallinn marsuuti. Kont väljas ja küttekuluks sai ~10.....
Olen muidugi ka keskmisest raskema jalaga...

Aga talvine kulu jääb sellel 7,7 ja rohkem, seega Getzi ökonoomsusest ei ole mõtet väga rääkida...

Ja autoga sõidab 60+ naisterahvas, kes ökotab niipalju kui vähegi võimalik(st. sõidab piirangutes)....

Ise tallan vana V70TDI-ga sama Paide - Tallinn marsuuti ja "talvine" kulu tuli jaanuaris täispaagi meetodil 6,7. Eks muidugi oli soe kah see talv, aga Getzi suvist kulu kohe kuidagi ei löö üle.......

Iga paagitäit muidugi ei kontrolli, aga keskeltläbi kord kahe/kolme kuu jooksul teen enda sõjavõitjal selle kuluarvestuse

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#73

jah, omalgi getziga (2003a, uuest peast ostetud ja tarbitud kuni 2013 aastani) kogemused, et odavam vist buumeriga paugutada. uuest peast soetatud masin oli 1,4 mootoriga ja alla 7 kütusekulu ei näinud. 7 oli maanteel, veidi linna ka otsa. Aga kuna getz sai ostetud 2101 asemele, siis edasiminek oli meeletu, nii kvaliteedis kui kütusekulus. Nüüd muidugi on paremaid asju proovitud ja getz küll auto pole. Samas kirjutan alla et v70tdi audi mootoriga on kena pommikindel ja öko masin. Pean ülidetailset arvestust ja 20tuh km kohta on koos auto ostuhinnaga tulnud km hinnaks ca 20 senti. seal sees ka jooks rehve ja 2 õlivahetust, igasugu esisilla juppe oli ka alguses vaja vahetada.
Vasta
#74

(09-02-2018, 23:44 PM)taavi Kirjutas:  jah, omalgi getziga (2003a, uuest peast ostetud ja tarbitud kuni 2013 aastani) kogemused, et odavam vist buumeriga paugutada. uuest peast soetatud masin oli 1,4 mootoriga ja alla 7 kütusekulu ei näinud. 7 oli maanteel, veidi linna ka otsa. Aga kuna getz sai ostetud 2101 asemele, siis edasiminek oli meeletu, nii kvaliteedis kui kütusekulus. Nüüd muidugi on paremaid asju proovitud ja getz küll auto pole. Samas kirjutan alla et v70tdi audi mootoriga on kena pommikindel ja öko masin. Pean ülidetailset arvestust ja 20tuh km kohta on koos auto ostuhinnaga tulnud km hinnaks ca 20 senti. seal sees ka jooks rehve ja 2 õlivahetust, igasugu esisilla juppe oli ka alguses vaja vahetada.

Kahjuks 500 eelarve ei luba arvestada ei 1.9tdi VAG-i ega ka 2,5 R5 tdi VAG-i. Mõlemad hea valik ökotajale.
Vasta
#75

Mul tuttaval on igavene vana ront S40 200€uriga ostis kaks aastat tagasi
tegi ülevaatuse isegi ametlikult ja selle aja jooksul pole töesti pennigi
varaosa peale kulutanud..Tösi küll ta läbisöidud pole eriti suured..
Aga köige ököm on käia jala ja loodust säästad kah kui eriti palju
kapsa vöi herne suppi pole söönd Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#76

Nustu kirjutas:
Jah, Matiz oli öko. Küttekulu jäi ikka sinna 5,5 ja midagi. Ja see alla liitri mootor oli oma suuruse kohta hämmastav püss. Kere oli ainult see, mis ära kippus väsima. Lõpuks väsis veel midagi mootoris - äkki jagaja andur vms. Üks kaasfoorumlane oskab ehk täpsemalt valgustada.


Pärast kolme jagajat, kahte aju, kahte immo emulaatorit ja lugematuid muid katseid-ei oska tänaseni öelda, mis seal katki onSmile. Kui käivitus, siis toimis niiakaua kui korra süüde välja keerati ja pärast seda oli uuestikäivitumine loterii. Samas toimis kuude kaupa veatult, ja siis lambist hakkas jälle pihta.
Seisma jäi lõpuks hoopis kõikide  vedelike bensust rohkem tarbimise tõttu

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne