Kosmoseteema

Võibolla on tegemist ka kurja deemoni sündroomiga- nuusutas liiga palju kummiliimi, atsetooni või bensiini 

kuri deemon (ingl evil demon, evil spirit). Rene Descartes, asudes rajama uut filosoofiat ning seades KAHTLUSE alla kõik oma endised USKUMUSED, tõstatas KÜSIMUSE: võib-olla on olemas võimas ja tark kuri deemon (pr malin génie), kes püüab mind kogu aeg petta? Selline deemon tekitaks minus TAJUMUSI, ilma et oleks välist objekti või siis moonutaks tegelike asjade tajumist. Descartes jõudis otsusele, et vähemalt ühes asjas ei saaks selline deemon teda petta – selles, et kuni ta mõtleb, on ta ka olemas (vt MÕTLEN, JÄRELIKULT OLEN OLEMAS). Kui Descartes oli enda jaoks tõestanud ka JUMALA olemasolu, leidis ta, et Jumal ei laseks taolisel kurjal deemonil – kui ta üldse olemas oleks – inimesi eksitada.
Vasta

Tundub,et on nii naiste kui ka kasside puudus.
Vasta

Mina olen laulva revulutsiooni aegne laps, sündisn küll nl liitu, aga koolitee oli vabas Eestis. Teooriaid gravitatsioonist ja päikesesüsteemist õppisin ma koolis, samuti nagu teie. Lamemaa oli ka minu jaoks absurd, ning alavääristasin neid, kes seda infot jagasid.

Selgitage nüüd ullikesele, käega katsutavate tõenditega, et me elame keral. 
Päikest!
Siim
Vasta

sõida laevaga soome.
selge ilmaga.
vaata kogu aeg tagasi tallinna poole.
kas vajub maa alla?
samal ajal pea telefonisidet paigale jäänud aatekaaslasega.
kas ta täheldab tallinna keldrisse laskmist?


peaks parem olema kui lahkuvat laeva vaadata ja filmitrikki uskuda.
Vasta

(22-03-2018, 20:36 PM)siimik Kirjutas:  Teooriaid gravitatsioonist ja päikesesüsteemist õppisin ma koolis, samuti nagu teie.
Selgitage nüüd ullikesele, käega katsutavate tõenditega, et me elame keral. 
Päikest!
Siim

Tundub, et ei õppinud. Tee oma kuradi silmad lahti ja vaata taevasse või mine käi Tartu Observatooriumist läbi ja saad oma küsimustele vastused koos live näidetena universumist, tähtedest ja nende paiknemisest igas ajahetkes. Olenemata mis me siin ka ei räägi või milliseid näiteid ka ei too, sellest ei ole kasu mitte sittagi. Sa lihtsalt lolli järjekindlusega eirad neid. Selgita nüüd ise ullikestele siin, miks keegi su peale peaks raiskama oma kalleid minuteid ja tunde kui sa tegelikult ei taha aru saada?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

kas kanadast lennukiga otse venemaale saab
Vasta

(22-03-2018, 20:48 PM)viplala Kirjutas:  Selgita nüüd ise ullikestele siin, miks keegi su peale peaks raiskama oma kalleid minuteid ja tunde kui sa tegelikult ei taha aru saada?

Vot sellest ei saa mina ka aru, miks te raiskate aega, närve ja ajurakke, need ju pole taastuvad ressursid.
ehk oleks teema poolitamisest abi, saaksite siin vaikselt ja segamatult kosmoseteemat edasi arutada.
Vasta

Einsteini õunalugu.
Õun kukub puu otsast alla, sest ta on oma ehituselt õhust tihedam. Kui see sama õun veereb veekogusse, siis ta ei vaju vee alla vaid jääb veepinnale ulpima, sest ta on veest hõredam. 
Kus on gravitatsioon?
Vasta

Mõtlesin küll, et ei sööda trolli, aga ei suutnud. Nõrk olen.
Lugesin natuke seda parawebi nimelise käitise samateemalist lõnga.
Isegi sealne seltskond naeruvääristab seda lame.... ei taha isegi kirjutada seda sõna, teemat.
Üllatvalt arukad vastulaused olid nendele umbluu-teooriatele.
Vasta

Minuarust oli see Newton kes õunaga piki pead sai , ilmselt oli sul füüsikatunnis paberlennukite loopimine ja muud huvitavamad tegevused õppetöö asemel
Vasta

(22-03-2018, 21:19 PM)kalleb Kirjutas:  Minuarust oli see Newton kes õunaga piki pead sai , ilmselt oli sul füüsikatunnis paberlennukite loopimine ja muud huvitavamad tegevused õppetöö asemel

Õun kukub puu otsast alla, sest ta on oma ehituselt õhust tihedam. Kui see sama õun veereb veekogusse, siis ta ei vaju vee alla vaid jääb veepinnale ulpima, sest ta on veest hõredam. 

Kus on gravitatsioon?
Vasta

kui gravitatsiooni ei oleks, siis mistahes krdi tihedusega õunad hõljuks suva suundades ringi.
siim, krt, lõpeta ära.
Vasta

(22-03-2018, 21:41 PM)diesel Kirjutas:  kui gravitatsiooni ei oleks, siis mistahes krdi tihedusega õunad hõljuks suva suundades ringi.
siim, krt, lõpeta ära.

Nope, kõik mis on õhust tihedam kukub maale või veepinnale. Kõik mis on veest hõredam tõuseb vee pinnale.
Kas see võibki nii lihtne olla?
Vasta

ehk räägid gravitatsioonist meile just.
vaat see jõud, mis sunnib "allapoole kukkuma" ongi gravitatsioon.
Vasta

Liiga lihtne jah, miskit peab viga olema
Vasta

Tihedus ju, heelium tõuseb üles. 
Kuumaõhupall tõuseb üles, sest pallis sees olev kuum õhk on hõredam, kui seda ümbritsev õhk.
Gravitatsioon on teooria.
Vasta

vasikaga on lihtsam võidu joosta.
järgmine kord kui endale tellise varbale pillad, siis tunned seda teooriat.
Vasta

Kõigepealt, kallis laps (Siimik), paranda kiiresti kirjavead, muidu reedad kõigile oma tõelise olemuse, loe tähelepanelikult viimast posti, eriti esimest sõna. 

Natuke õuntest ka. Pole erilist vahet, kellele nad pähe või p...e kukkusid, lugu on palju lihtsam ja pole seotud mitte mingi gravitatsiooni teooriaga. Muide sa vist oled ka teoreetiline, sest gravitatsioon on tegelikult ikka olemas, mitte ainult teooriana Cool
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Ikka õuntest, sest kui on lame maa, siis sa, Siimik,  ei tohi uskuda ühtegi ümmarguse maa elanike poolt loodud teooriat, ega muud sarnast, see oleks ju sinu tõekspidamiste reetmine, viskavad su klubist välja ka viimaks. Sa ei tohi isegi salaja mõelda ümmarguse maa teooriatele Sad Ma karda, et isegi sellel maal viibimine võib sind kahjustada.
Tegelikult ei tahtnud ma ka sellest rääkida, lihtsalt tuli meelde. Ikka õuntest tahtsin natuke rääkida. Lugu ise selline, et tegelikult allub õunte kukkumine, või kuidas iganes seda nimetada, hoopis evelutsiooni teooriale, mille loojaks oli keegi vanamees, nimega Darwin. Tal olevat kõigi elusolevuste kohta omad teooriad, ilmselt ka sinu kohta. Selle Darwini poolt katsetatud teooria kohaselt võisid õunad ammustel aegadel eemalduda õunapuust igas suvalises suunas: osad maa poole, teised kuu poole, mõned vasakule ja osad paremale ja nii edasi, täiesti suvaliselt igas suunas. Paraku said järglasi anda ainult need õunad, mis olid otsustanud liikuda maa poole ja sattusid viljakasse pinnasesse, kus oli võimalik kasvama hakata. Teised kahjuks järglasi ei saanud. Kui mõnel õunal tulebki isu omasoodu vales suunas puust irduda, siis on jälle tulemuseks järglaste puudumine.

P.S. Et oma veendumusi kaitsta, pead ikka sina tõestama, et maa on lapik ja ära poe selleks mingi kuulsa nime taha, ikka oma sõnade ja katsetega tuleb sul seda tõestada. Kuna ümmarguse maa pooldajad on enamuses, siis nad lihtsalt vilistavad su võimetuse peale.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Gravitatsiooni olemasolu on katseliselt tõestatud. Vaakumtorus rippuva kuulikese kõrvale veeretati tinapall ja kuulike tõmbus selle poole. Kõik olid mittemagnetilised materjalid. Liikuvat pilti otsida ei viitsi, ei pruugigi olla, vaatasin seda katset kaheksakümnendate alguses telekast.
Trolli jaoks on see muidugi trikk, nagu liftiga Tallinn ja muu jama.
Maa pöörlemist tõestav pendel on kaksiklinnas vabalt käega katsuda. Oih bljaa, pannkook ka vist pöörleb Big GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(22-03-2018, 22:29 PM)Marko Kirjutas:  Maa pöörlemist tõestav pendel  ...

https://www.aripaev.ee/uudised/2008/09/1...aa_poorleb

Lisaks siia juurde veel meie oma Eestimaad läbiva Struve kaare.

... ja saabki selgeks, miks ma Hiina vabalevi sateliiti ei näe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 138 külali(st)ne