DKW mootorratta raami number
#1

Tahaks teada, et kus võib asuda raaminumber DKW siklil?
Vasta
#2

Otsi esihargi kinnituse juurest raamil. Kas paremal või vasakul pool.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#3

Tänks Asp. homme peaks saama auto remondist kätte ja siis lähen naca uurin asja A oskad öelda dekkari spidoka kohta midagi, et milline välja nägi vai äkki isegi mõni pilt kuskil on.
Vasta
#4

Mul on isend (spido) olemas, seega peaks fotosüüdistuse tegema.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

oleks tore küll. Huvitab sellepärast, et siin pakuti ühte spidot kirjaga DKW ja öeldi et a-la keegi olla öelnud et sikli oma a minuarust siklijaoks liiga suur spido.. Mõõdud oleks ka head Hr. Valdo
Vasta
#6

Äki keegi oskab raami numbri põhjal öelda IZ-350 -ne valmistamisaasta.
Kahjuks on alumiiniumplaat ära kulunud ja sissepressitud numbreid on kuidagi veel võimalik väljalugeda.
[Pilt: raaminumber.jpg]

teise numbrirea ees oli vene D millele oli x peale löödud (vist on midagi valesti läinud ja sellepärast x peale löödud)

Mida see kõige ülemise rea 7 näitab?
Ja milline alumistest ridadest siis õige raaminumber on?
Vasta
#7

Tänud iz350 -nele.
Aga mida sellest viimasest numbrireast arvata. Kas seda, et läks valesti ja ei hakatud kõigile X -e peale lööma ja löödi ainult D tähele või tähistab see number midagi muud?
Vasta
#8

Aga kas ei võiks arvata, et too D tähendab tegelt mootorinumbrit \"Dvigatel\" ja too teine raami numbrit. Antud juhul sattund kaks \"D\" tähte kõrvuti ja teine neist siis ülearune ning X pääle löödud?

loll on loll olla.
Vasta
#9

IIIFFFAR Kirjutas:Aga kas ei võiks arvata, et too D tähendab tegelt mootorinumbrit \"Dvigatel\" ja too teine raami numbrit. Antud juhul sattund kaks \"D\" tähte kõrvuti ja teine neist siis ülearune ning X pääle löödud?

D ei tähenda mingil juhul Dvigateli (tõlkes: mootor). Niipalju, kui mulle IZ 350 jäänuseid kätte sattunud on (hetkel oman 2 kere ja 3 mootori säilmeid, mille kunagi tahaks üheks komplektseks rattaks teha), olen näinud neil kõigil numbreid, mis järgnevad nende ees olevale tähele. Ja tähti oli kasutusel mitmeid, olen näinud \"A\", \"O\" ja \"H\" (slaavi \"N\") variante, arvatavasti ka teisi.

Kahjuks ei oma andmeid, millal ja millises järjekorras neid tähti välja anti. Igatahes tean, et 350te korral ei toiminud tavaline kere-/raami-/mootorinumbrite süsteem, kus numbreid hakati lihtsaltedasi lugema, vaid seda oli kuidagi esitähtedega täiendatud.

Loodan, et kasutaja IZ 350 kui selle mudeli teadmiste korüfee oskab ehk vastata.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

Ahsoo. Aga pakun siia veel ühe hüpoteesi, kinnitusega hoopis teisest vallast. Nimelt mul Ibanezi kitarre, vana sihuke, aastast 1976. Otsisin mina ka netist tükk aega, et kas oleks numbri järgi võimalik miskit teada saada. Saingi, nimelt enne numbrit üks täht, minu pillil siis \"K\" ja rodu numbreid. Tuli välja, et see \"K\" tähendab kuud aastas, tähestiku jargi- Novembrit, järgnev number 76 on aastaarv ja edasi selles kuus tehtud pilli number. Kas võiks äkki see \"D\" olla ka siis ka vastavas aastas näiteks aprillikuu tähis? Teema läheb muidugi hirmus kauge kaarega nüüd aga äkki......

Terv. Ivar

loll on loll olla.
Vasta
#11

  • IIIFFFAR:
    Kas võiks äkki see \"D\" olla ka siis ka vastavas aastas näiteks aprillikuu tähis?

    valdo:
    Olen näinud \"A\", \"O\" ja \"H\" (slaavi \"N\") variante, arvatavasti ka teisi.
Ma uurisin siis vene tähestikku ja \"O\" on tähestikus 16 -dal kohal ja \"H\" (slaavi \"N\") on tähestikus 15 -dal kohal. Kuid kalendris on ainult 12 kuud.

Vasta
#12

allah Kirjutas:Ma uurisin siis vene tähestikku ja \"O\" on tähestikus 16 -dal kohal ja \"H\" (slaavi \"N\") on tähestikus 15 -dal kohal. Kuid kalendris on ainult 12 kuud.

Tjahh, ei jaksand vist niikaugele mõelda Big Grin

Terv. Ivar@häbeneb

loll on loll olla.
Vasta
#13

IIIFFFAR Kirjutas:Aga kas ei võiks arvata, et too D tähendab tegelt mootorinumbrit \"Dvigatel\" ja too teine raami numbrit. Antud juhul sattund kaks \"D\" tähte kõrvuti ja teine neist siis ülearune ning X pääle löödud?

See esimene mille ees D on raami number ja tene on mootori number. Mootori peal oli siis nimelt kirjas:
[Pilt: 00287.jpg]

Huvitav kas raami peale lüües ei olnud sobivat tähte käepärast ja üritati mitmest tähest vajalik täht teha või läks lööjal lihtsalt valesti.

Vasta
#14

IZ-350-ne kere ja mootorinumbri plaat.

http://www.hot.ee/kangro1/kere.htm
Vasta
#15

http://www.unic-moto.ee/tempo/tempo.pdf

lk 11algab tabel kus on kõik kirjas ja ma soovitan seda aadressil olevat ajakirja lugeda läbi, väga huvitav
Vasta
#16

yksasi veel, et kui see nuber 7 tähendab aasta arvu siis sellel lingil lk 24 on kirjas et neid toodeti kokku 2357tk

http://www.unic-moto.ee/tempo/tempo.pdf
Vasta
#17

audi 80 1,8s =) Kirjutas:yksasi veel, et kui see nuber 7 tähendab aasta arvu siis sellel lingil lk 24 on kirjas et neid toodeti kokku 2357tk

See läheb siis ju igati kokku kui mu IZ-350 on toodetud 1947aastal raaminumbriga 00334 (arvatavasti pandi raaminumbreid järjekorras). Selle loogika järgi valmistati 1947aastal neid raaminumbritega 84 kuni 2357 ja minu 334 jääb sellesse vahemikku. Ja kuna ta on ikkagi esimeste seas siis on mõistetav ka see, et paljudel detailidel on veel DKW märgid peal.
Vasta
#18

raami number on ka peale plekitükki otse raamil!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne