Käsipump ja tema võimalikud päritolud.
#1

Kultuurikihist tuli välja allpool nähtav käsipump. Polekski nagu miskit erilist, aga kirjade järgi oleks justkui saksa päritolu. Ehk siis nõukogudeaegsest kaubandusvõrgust taolist osta vaevalt, et võis. Tekkiski küsimus, et kuidas ta võis küll eestimaale sattuda, ehk siis kas masslademes laiatarbekaup või mingi mehhanismi komplektis. Frankfurt AM jääks ida-saksa alale, aga ei mäleta küll sealt miskit peale RS09 traktorite tulnud olevat. Traktoriga ikka see kaasas ei olnud ju, sel oli lausa kompressor komplektis.
Ühte jalga on keegi keevitusega parandanud. Tänapäevases mõistes suht kehvasti, kuid nõukaaegses mõistes päris korralikult. Õhuvooliku auku on keegi meisterdanud pronksist üleminekuhülsi, et saaks jalgratta rehvipumpamise voolikut rakendada. Vähemalt tundub, et sinna on miskit lisaks aretatud.
   
   
   
   
Tekst pumba jalandil:
ASEIFFERMANN
FRANKFURT AM
35/2 KL M
Esimene rida raskesti loetav ja viimases võiks ka oletada, et L ja M vahel oleks justkui miskit, aga nagu ei ole ka.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#2

Mitte et ma pumbast tuhkagi jagaks, aga
Frankfurt am Main oli Lääne- ja
Frankfurt an der Oder Ida-Saksamaal.
Vasta
#3

Aiai, minu paha, geograafias tänane hinne "2". Vabandused õpetaja ees ja vigade parandus: Franfurt AM ei jäänud ida-saksa piiridesse. Küsimusele esimeses postis see selgust küll ei too, aga võimaldab arvata, et antud käsipump on tulnud kaasa näiteks iidse Opel Rekordiga. Aga võib-olla ka mitte.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#4

Loodetavasti ei ole identimise soovitav tulem toreda vidina müük. Vastasel korral sea end valmis hommetulejate armeega jutustamiseks! Sügisel saad 5 eurot kui hästi läheb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Marko, ei ole see maailm nii kurb koht ka! Mitte pooled ei ole mölakad, vaid vähemalt pooled on toredad! Vähemalt mina tõmban enda külge ainult häid inimesi. (või kujutan seda oma sinisilmsuses ainult ette?) Igatahes ma ei kinnita, et asi läheb müügiks ja poliitilise korrektsuse huvides ei lükka ümber kah.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#6

Mingi sutsu erinev, vist uuem mudel, on SIIN müüa. 

Selle müüja on juurde mõelnud sõna "armee" ja loodab lausa 30€ saada.  Cool
Aga näeb välja küll nagu 1bar`i saaks sellega isegi kuhugi sisse pressida...

.
Vasta
#7

Siin midagi taoline.http://sharky-fourbees.blogspot.com.ee/2...macht.html
Vasta
#8

Kahel eelneval postil väljatoodud pumbad on küll sarnased, aga mitte päris see. Mõlemil puudub ka tekst, mis minu pumba jalal.
Veidi sain aega uurimaks ja leidsin, et ASEIFFERMANN võib olla hoopis RSEIFFERMANN. Ühes vene foorumis uuris üks kodanik oma leiu kohta. Seal oli selgelt näha, et esimene täht on R. Pump ise aga oli teine, ühe jalatoega, numbrid jalandil olid teised. Paaril poola, tšehhi ja mõnel (Ei mäleta enam, kus. Infot tuli palju, aga väheväärtuslikku) teisel oksionilehel on sarnast läbi käinud.
Guugeldedes R. Seiffermann + Frankfurt + igasugu erinevaid märksõnu, leidsin, et Robert  Seiffermann oli enne II maailmasõda Frankfurtis seotud nii auto, kui jalgrattaklubiga. Mingit viidet, et antud kodanik omaks mingit tööstust või töökoda kahjuks ei leidnud.
Otsingud jätkuvad, ajalooliselt võiks otsingut peaaegu et kitsendada ajajärku enne II mailmasõda.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne