Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Ka Lignot pakuti vene ajal laiatarbekaubana. Ma võõpasin saunaruumid seespoolt sellega üle. Pidi olema väga hea niiskuse vastu ja andis ka kena "põletatud" väljanägemise. Tol ajal oli põletamine moes. Leeklambiga lasti seinad tumedamaks ja siis lakiti üle. Mõni põletas nati rohkem ka, läks täitsa mustaks.

Mul kunagine kolleeg tegi ka vabariigi alguses uue sauna ja kellegi soovitusel võõpas seestpoolt Lignoga üle. Üritas mis üritas, hais oli tappev ja tekitas kõigile kohutava peavalu.
Lõpuks kuskil 2010 paiku tahtis ikka sauna saada ning kangutas selle Lignoga laudise maha ning pani uue. Nüüd on häppi, saun nagu muiste.

Sooviks kõikse soodsamalt osta Dinitrol ML korrosioonitõrje vahendit.
Mõni e-pood?

oehh.guuglist ei jõua sa ära lugeda.

(11-10-2019, 14:50 PM)tõnn Kirjutas:  Sooviks kõikse soodsamalt osta Dinitrol ML korrosioonitõrje vahendit.
Mõni e-pood?

Siin vihje tõenäoliselt kõige soodsamale ostukohale, kui kvalifitseerud ja pealinna asja:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=8&t=62921

Vaata Rivor OÜ, männikul. Kepsuta ise kohale. Sealt saad kogu kombo millega auto alt ja seest üle tuisata või pintseldada.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss

(10-10-2019, 20:46 PM)Meelis2 Kirjutas:  Mul kunagine kolleeg tegi ka vabariigi alguses uue sauna ja kellegi soovitusel võõpas seestpoolt Lignoga üle. Üritas mis üritas, hais oli tappev ja tekitas kõigile kohutava peavalu.
Lõpuks kuskil 2010 paiku tahtis ikka sauna saada ning kangutas selle Lignoga laudise maha ning pani uue. Nüüd on häppi, saun nagu muiste.

ligno mõeldud välitingimustes kasutada,mürgine kah ju.

Selline olukord.Mul nn.kapsamaal kaev kuuris st.mitte õues .Aastkümneid oli hüdrofoor ca.4m.allpool maapinda kaevus ,talviti ei mingeid muresi.
Sel suvel pumba jama pärast väimees vahetas pumba ,aga jättis selle ca.meeter alla maapinna.Mis arvate ,kas vaja ikka tühjaks lasta ,või kaevusoe avitab. Rolleyes

Viska mingi tekk või puhvaika kaevule peale (lund ju sinna ei pääse, nagu ma aru saan?) ja peaks vast piisama.

Kui kaan peal,siis ei juhtu midagi.

(11-10-2019, 21:19 PM)vanaain Kirjutas:  Kui kaan peal,siis ei juhtu midagi.
50x100 prussidest kaas eluaeg olnud.Minu arust peaks kah külma pidama ,aga ex need "mammid"ju värisevad ,nemad ju maksumaksjad meil Big Grin

(11-10-2019, 21:29 PM)linnuke Kirjutas:  
(11-10-2019, 21:19 PM)vanaain Kirjutas:  Kui kaan peal,siis ei juhtu midagi.
50x100 prussidest kaas eluaeg olnud.Minu arust peaks kah külma pidama ,aga ex need "mammid"ju värisevad ,nemad ju maksumaksjad meil Big Grin

Meil kaev õues ja kaanega, ka vanasti ämbriga vett võttes ei olnud kunagi jääd peal, nüüd pumbaga ei tea midagi aga kindel on, et maasoojusest vees piisab kaevu lahtihoidmiseks. Mul krundil paar kohta, mis talvel ka lund peal ei hoia, no sellised allika moodi kohad, just ei voola aga  kogu aeg on vesi maapinnal nagu mujal pärast suuremat vihma.

Oli ka hüdrofor kaevus ca meeter alla maapinna, kaan peal ja putka ka ümber tehtud. Putka seina ja kaevu toru vahele oli miski 20cm heina topitud, aga kui üle kümne miinuse väljas, siis kippus ära külmuma.

minul puurkaev,maapinnast paeni ca meeter.kaevasin augu paeni,silikaadist ladusin seinad ja kerge kühm maapinnal.maapinnaga ühes tasapinnas on talvel 5 cm paks peno plaat peal ca 20-30 cm õhu kiht ja siis kühmu ülemisel pinnal plekist kaevu kaas.nii on see olnud juba 20 aastat ja ei mingit külmumist,talvel muidugi pleki peal ka looduslik lumekiht nagu taevaisa annab.algusaastatel olid seal kaevus tsentrifugaal pump,hüdrofor ja rõhurelee.kuna niiskus tegi kahe viimasega 1-0 siis tõin paagi ja relee tuppa sahvrisse ja pump üksi kaevus.maapind kiirgab sooja ja ei mingit külmumist.

nojah, ma lugesin ikka diagonaalis et pump meeter alla veepinna ... mul ikka pump kaevus, toru tuleb sisse ca 1,5 m sügavuselt ja pump 0,5 kaevu põhjast ehk umbes 5 m sügavusel maapinnast. Toru ära ei külmu, kaevul ikka traditsiooniline 1 betoonrõngas maapinnal ka koos põrandalauast tehtud kaanega, ei mingit putkat. Paaki ja releed kaevu küll ei paneks.

(12-10-2019, 09:16 AM)honkomees Kirjutas:  nojah, ma lugesin ikka diagonaalis et pump meeter alla veepinna ... mul ikka pump kaevus, toru tuleb sisse ca 1,5 m sügavuselt ja pump 0,5 kaevu põhjast ehk umbes 5 m sügavusel maapinnast. Toru ära ei külmu, kaevul ikka traditsiooniline 1 betoonrõngas maapinnal ka koos põrandalauast tehtud kaanega, ei mingit putkat. Paaki ja releed kaevu küll ei paneks.

Jäi mainimata ,et vesi ca.6m.maapinnast.ja hüdrofoor rippus 4m.köie otsas .Nüüd 1 m.

(12-10-2019, 10:01 AM)linnuke Kirjutas:  
(12-10-2019, 09:16 AM)honkomees Kirjutas:  nojah, ma lugesin ikka diagonaalis et pump meeter alla veepinna ... mul ikka pump kaevus, toru tuleb sisse ca 1,5 m sügavuselt ja pump 0,5 kaevu põhjast ehk umbes 5 m sügavusel maapinnast. Toru ära ei külmu, kaevul ikka traditsiooniline 1 betoonrõngas maapinnal ka koos põrandalauast tehtud kaanega, ei mingit putkat. Paaki ja releed kaevu küll ei paneks.

Jäi mainimata ,et vesi ca.6m.maapinnast.ja hüdrofoor rippus 4m.köie otsas .Nüüd 1 m.

Kui hüdrofoor ripub köie otsas, siis saab seda ju lihtsa vaevaga sügavamale lasta. Kui tuleb soe talv, siis ehk ei juhtu midagi, aga vähegi krõbedama külmaga võib ära külmuda küll. Mul on maakodus kaevust tulev veetoru natuke üle meetri sügavusel maa sees ja on külmematel talvedel ära külmunud. Siis on igavene jama olnud - üles sulatada ei saa kuidagi ja ammuta siis vett nööri otsas ämbriga või käi naabri kaevust toomas. Üles on sulanud mõnikord alles maikuus. Mis puutub soovitusse hüdrofoorile kaan peale panna, siis esiteks on kaan ju siiski üsna väike, pealegi kõigusoojane ja arvatavasti vingerdaks üsna kohe hüdrofoori pealt maha ja üleüldse, vaevalt, et sa tahaks, et sul kaevus kaanid elaksid. Big Grin

Puruks ja pool pööret tagasi!

Tere!

Oskab keegi targem pakkuda (või teab kindlalt), palju kaalub üks säärane laepaneel? Kunagi kasutati neid vist katuslagedena?!? Töökodadel näiteks. 1,2 X 12m.

Tänud ette!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Lugu selline ,et sügavamale lasta ei saa ,Kuna hüdrofoorist põrutab alla 32 mm.PVC toru,ja põhjaklapp ca .0,5 m põhjast.Lihtsam vist ikka lahti ühendada ja välja tõsta .Kevadel peavalu vähem. Rolleyes

(12-10-2019, 18:29 PM)Aare72 Kirjutas:  Tere!

Oskab keegi targem pakkuda (või teab kindlalt), palju kaalub üks säärane laepaneel? Kunagi kasutati neid vist katuslagedena?!? Töökodadel näiteks. 1,2 X 12m.

Tänud ette!

Kui silma järgi umbes mahtu vaadata, võiks arvestada kubatuuriks 4-5 m3 paneeli kohta, betooni erikaal on umbes 2.2, metall armatuur ka hulka, no ütleme ümmarguselt siia sinna 10+ tonni üks paneel.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne