Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Mul ootab hoovipeal uut omanikku üks 1,4 B mootoriga vanema tüübi Opel Combo. Tühikäigul käib nagu diisel, õhu ega väljalaskegaaside lekkeid ei ole avastanud, mootor lonkab kergelt. Kõik üle vaadatud ja proovitud, miski ei aita. Aga pole ka lugu sest kütusekulu super, hoolimata sellest et üle päeva käru järgi pole veel 7 liitrit kulusse saanud. Ülevaatuse läbis samuti ausalt, heitgaasi näit suurepärane ja esimese proovimisega.
Aga teemasse- kui mõnikord puterdama hakkab siis kapoti all on nn sissepritse relss? mille küljes vast rõhu mõõtmiseks ventiil. Paar korda süütega kütuserõhk üles ja ventiili kaudu üleliigne välja ja mootori käik jälle normaalne. Pole viitsinud süveneda mida see tegevus muudab aga aitab.

(12-12-2019, 22:34 PM)v6sa Kirjutas:  Pimendamise proovime homme ära...

Paagi tuulutuse pimendamisega peab olema ettevaatlik. Vaakumil on kõva jõud.

(12-12-2019, 22:40 PM)sturmbannführer Kirjutas:  ....millised on silindrite rõhud

(12-12-2019, 11:45 AM)v6sa Kirjutas:  ... Surved silindris ühtlaselt 11 ja 12 vahel. ...

Vaakumil on kõva jõud küll, aga selle mõne minutiga ei teki seal arvestatavat vedelikulangust. Seda enam, et mul on alla poole paagi kütustWink

Niipalju muutus aju vahetusega, et nüüd hakkab mootorituli peale viit minutit ühtlast sõitu põlema ja peale viit minutit tühikäiku kustub ise ära. Sõidab endiselt hästi.

Mulle lihtsalt ei mahu pähe, kuidas saavad küünlad rääkida lahjast segust, kui nina, auto taga olev lumi ja gaasianalüsaator kõik järjepanu rikkast segust räägivad? Küünlad on tellitud Boschi kataloogi järgi ja vastavad ka AutoDatas antud analoogidele.

(12-12-2019, 14:41 PM)v6sa Kirjutas:  Millisest tanklast siis bensiini saab, kui Olerexi 98 seda ei ole? Huvitav, et üks oluliselt vanem ja kapriissemana tuntud sama riigi V8 sama tankla kütusega eeskujulikud gaasid välja puhus...
Mina ajaks auto Alexela biolisandivaba kütusega maanteel kurjaks ja vaataks kas peale 50km läbisõitu muutub midagi. Kaotada pole ju midagi ja miskit kruvida pole ka tarvis. 
Oluliselt vanem auto ei pruugi konkreetse kütuse suhtes nii kapriisne olla.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Kas 12v Makitadele on ka veel huvilisi mingi raha eest?

Ma seniajani kasutasin vana 12v süsteemi, sest mul on hunnik akusid (äkki 6  või rohkem isegi), millest osad täitsa toimivad veel (2,8 ah ja 1,3 ah ehk siis mustad ja punased) ning 2-3 erinevat trelli + põdistaja + lamp ka + 2 laadijat. Väga hea komplekt oli ja olin rahul, aga nüüd läksin LÕPUKS 18v peale üle.

Aga nüüd on selline loll segadus peas, et kas jätta alles ja vajadusel on võtta, või teha ruumi juurde ja maha parseldada.
Ühele akule tellisin hiinast uued elemendid ja vahetasin ära, aga sama hea, kui originaal 2,8 ah ta ikka ei ole. Vb said kehvad elemendid.

Trellid ise istusid mulle kätte hästi ja on kergemad, kui uus 18v koos 4ah akuga. On siit keegi vana süsteemi maha müües mingit raha ka saanud või jätaks lihtsalt garaazi varuks, et kui vaja 5 eri otsikut korraga, siis ei pea trellil ümber lappama kogu aeg?

Korra oli lausa mõte, et kuna asjad tasuta käes, peaks töölaua juurde 12v autoaku külge nad juhtmega panema, laua juures hea kasutada ja ilma juhtmeta on teised riistad olemas. Samas vist pole mõtet?

Kuidagi kiindunud nendesse vanadesse trellidesse, nii kaua kasutatud juba, ei raatsi nagu loobuda.

(13-12-2019, 09:57 AM)Basilio Kirjutas:  
(12-12-2019, 14:41 PM)v6sa Kirjutas:  Millisest tanklast siis bensiini saab, kui Olerexi 98 seda ei ole? Huvitav, et üks oluliselt vanem ja kapriissemana tuntud sama riigi V8 sama tankla kütusega eeskujulikud gaasid välja puhus...
Mina ajaks auto Alexela biolisandivaba kütusega maanteel kurjaks ja vaataks kas peale 50km läbisõitu muutub midagi. Kaotada pole ju midagi ja miskit kruvida pole ka tarvis. 
Oluliselt vanem auto ei pruugi konkreetse kütuse suhtes nii kapriisne olla.

See konkreetne auto Alexela 95 ei käi üldse. Seda sai kevadel proovitud häda sunnil, kui liiga ülbelt sai sõitma mindud paagipõhjaga. Kuidagi roomas Olerexini ära.  Biolisandivaba võib see kütus olla, aga millest nad selle magusa lõhnaga kokteili kokku segavad, on mulle arusaamatu.

Praegu pole küsimus kütuses. Praegu on asi selgelt kinni mingis lollis veas pritsesüsteemis, mis segu paigast ära ajab. Mida ma tahan leida ja võimalusel ka ära praavitada. Jonn või nii, milleks ma hetkel (kuri)tarvitan kollektiivset ajumahtu.

Ning teemaväliselt mainin, M117 peal olev KE-JET on väga tundlik solkkütusele. Neid autosid, mis "paranevad" peale Soomes tankimist, on väga palju. Sõidavad küll üsna talutavalt ka meie 95-bensiinilaadse tootega, aga tühikäik pole puhas ja heitgaasid normi ei mahu. Mõni kurdab, et ka meie 98 ei kannata sõita. Meil õnnesk seda muret veel ei ole. Aga auto on ka alles 34-aastane ja alla poole miljoni sõitnud.

(13-12-2019, 09:58 AM)ivo86 Kirjutas:  Kas 12v Makitadele on ka veel huvilisi mingi raha eest?
...
Korra oli lausa mõte, et kuna asjad tasuta käes, peaks töölaua juurde 12v autoaku külge nad juhtmega panema, laua juures hea kasutada ja ilma juhtmeta on teised riistad olemas. Samas vist pole mõtet?

Kuidagi kiindunud nendesse vanadesse trellidesse, nii kaua kasutatud juba, ei raatsi nagu loobuda.

Huvilisi mingi raha eest ilmselt on. Aga see raha ei ole kuigi suur. Samas - Osta.ee on ennegi jabura hinnaga hiilanud - proovimine ei maksa ju midagi.

Minul on just nii tehtud: Metabo 12 V on laua all oleva lahjavõitu autoaku külge aheldatud ja kehvakesed akud laadijas seinal. Hää võtta ja ei karda külma ka (erinevalt Makita Li-Io akudest).

Kusjuures mul võib olla huvi kahe lahjema aku ja laadija vastu - siis ei mädaneks raadios kallimad akudWink

(13-12-2019, 10:24 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-12-2019, 09:57 AM)Basilio Kirjutas:  
(12-12-2019, 14:41 PM)v6sa Kirjutas:  Millisest tanklast siis bensiini saab, kui Olerexi 98 seda ei ole? Huvitav, et üks oluliselt vanem ja kapriissemana tuntud sama riigi V8 sama tankla kütusega eeskujulikud gaasid välja puhus...
Mina ajaks auto Alexela biolisandivaba kütusega maanteel kurjaks ja vaataks kas peale 50km läbisõitu muutub midagi. Kaotada pole ju midagi ja miskit kruvida pole ka tarvis. 
Oluliselt vanem auto ei pruugi konkreetse kütuse suhtes nii kapriisne olla.

See konkreetne auto Alexela 95 ei käi üldse. Seda sai kevadel proovitud häda sunnil, kui liiga ülbelt sai sõitma mindud paagipõhjaga. Kuidagi roomas Olerexini ära.  Biolisandivaba võib see kütus olla, aga millest nad selle magusa lõhnaga kokteili kokku segavad, on mulle arusaamatu.

Praegu pole küsimus kütuses. Praegu on asi selgelt kinni mingis lollis veas pritsesüsteemis, mis segu paigast ära ajab. Mida ma tahan leida ja võimalusel ka ära praavitada. Jonn või nii, milleks ma hetkel (kuri)tarvitan kollektiivset ajumahtu.

Ning teemaväliselt mainin, M117 peal olev KE-JET on väga tundlik solkkütusele. Neid autosid, mis "paranevad" peale Soomes tankimist, on väga palju. Sõidavad küll üsna talutavalt ka meie 95-bensiinilaadse tootega, aga tühikäik pole puhas ja heitgaasid normi ei mahu. Mõni kurdab, et ka meie 98 ei kannata sõita. Meil õnnesk seda muret veel ei ole. Aga auto on ka alles 34-aastane ja alla poole miljoni sõitnud.

sportlikust huvist.vii karterituulutus põhja alla.pane egr-le pime.nii ei tohiks olla mingit segavat faktorit.jäävad õhulugeja,pihustid ja lambdaandur.trosselklapi oled kindlasti ka juba ära puhastanud

Äkki on ülevaatuspunkti viga?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki

(13-12-2019, 12:04 PM)sturmbannführer Kirjutas:  ...
sportlikust huvist.vii karterituulutus põhja alla.pane egr-le pime.nii ei tohiks olla mingit segavat faktorit.jäävad õhulugeja,pihustid ja lambdaandur.trosselklapi oled kindlasti ka juba ära puhastanud

HEad soovitused, aga Sa ikka tead, milline mootor on C14NZ oma GM Multec pritsega?

ÕKM puudub, selle asemel on sisselaskerõhu andur. Neid on mitu vahetatud ja muutust ei ole. EGR ei ole. Hapnikuanduri näit jookseb kenasti. Mida sa pead silma drosselklapi all? Tühikäigu lisaõhuklappi? See on puhastatud ja elektriliselt korrasolevaks tõdetud. Juhtmestikuga näikse asjad sedapalju, kui ma mõõtnud olen, korras olema.

Hoiame sõrmi ja varbaid, et Diagnostik kenasti töölt koju jõuab õhtul. Mind väga huvitab, mida auto ise näeb oma anduritest. Praegu tundub, nagu arvaks ta mootori jahedavõitu olema, kuigi anduri näit kenasti muutub mootori soojenedes.

Ülevaatuspunktiga on kõik korras, kuna üleeile käis üks töökaaslane kolkswaageni bensukaga ja tal oli null probleemi (või noh, just alla piiri näidud). Oli lõhnast vahe tunda küll, tuleb kadedalt tõdeda.

tunnistan ausalt,et opelitega pole tegelenud Rolleyes lemmikuteks on teised sakslased.
 kui tagant haiseb,siis ei jõua katt oma tööd korralikult  teha.sul ju küünlad puhtad,järelikult silindrist väljuv õhk väga rikas olla ei saa

Kust leiaks infot velje poltide pingutusmomendi kohta? 2001 Mazda Tribute

Uudishimu sunnib vastust otsima korraga kolmele küsimusele Smile

* Millise võimsusega LED-prožektor sobib asendama 118mm halogeentoruga 200 või 300W prožektorit?

* Kas kitarrivõimendit saab kasutada mikrofonivõimendina? Suupillimängijale näiteks ei kõlvanud, aga mida ta inimhäälega teeb?

* Kas siinsete hulgas on kedagi, kes oskab prantsuse keelt?

(17-12-2019, 22:47 PM)oltsberg Kirjutas:  * Millise võimsusega LED-prožektor sobib asendama 118mm halogeentoruga 200 või 300W prožektorit?

Osta olemasolevasse 10eurone 10vatine pirn ja muud polegi tarvis. Ma kusagil kirjutasin siin sellest suht põhjalikult, aga sellest on kaua.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(17-12-2019, 22:55 PM)Marko Kirjutas:  
(17-12-2019, 22:47 PM)oltsberg Kirjutas:  * Millise võimsusega LED-prožektor sobib asendama 118mm halogeentoruga 200 või 300W prožektorit?

Osta olemasolevasse 10eurone 10vatine pirn ja muud polegi tarvis...

Tänan soovituse eest! Olen sellele isegi mõelnud. Aga põhjus, miks halogeenid asendada tahan, on selles, et miskipärast on neil pirni ühendusklemmid ära põlenud Sad  Huvitav, et väiksematel, kuhu käib 100 või 150W pirn, pole sellist jama olnud. Kunagi sai klemmide asemele mingid poldikesed pandud, aga nüüd ei leia sellise nokitsemise jaoks kahjuks aega Sad 

Muidu on küll pakutud lahendus hea: kui läheb LED pirn läbi, paned uue, ei pea tervet uut kompotti ostma. Lisaks saab halogeenil erinevalt LED-prožektoritest juhtme ühendada viiskalt korpuse sees.

Ma võin sulle paar korras proset eraldada...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

ronny25
[quote pid='490854' dateline='1576608042']
Kust leiaks infot velje poltide pingutusmomendi kohta? 2001 Mazda Tribute
[/quote]

Panen autodata screenshoti, vajuta pildile läheb suuremaks.
   

(17-12-2019, 22:47 PM)oltsberg Kirjutas:  * Kas kitarrivõimendit saab kasutada mikrofonivõimendina?

Vastavate võimendite sisendpinged on erinevad. Kidravõimu sisendpinge peaks olema midagi alates 20 mV ringis, dünaamiline mikrofon annab välja umbes 2-3 mV. Ehk siis tõenäoliselt jääb mikrofoni poolt toodetav signaal nõrgaks.

Prantsuse keele osas võin vbl tõlgi leidmisega abiks olla. Tõlkija allakirjutus ettepanekule sõltub suuresti töö eripärast. Maht ja teema.

Tere! Uuriks, et kuidas puurpingil "2М112 Комунарас" käib padrun küljest ära. Kas on koonusega või keermega?
Lisaks on huvi antud pingi rihmaseibide vastu ning seibide kattepleki vastu, kui kellelgi vedeleb.

Üks kehv pilt ka padrunist:

[Pilt: 9UvTg6u.jpg?1]
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne