Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Lakkida on vaja kasepuust, kasevineerist ja tammepuust väikeseid detaile - 10x10 cm. Päris ilmastikukindel ei pea jääma (siseruumide detailid), kuid niiske lapiga puhastamise võimalus peaks ikkagi olema.

Ega aerosool mingi eriti hea lahendus muidugi ei ole, kuid parem, kui pintsel väikesteks töödeks, millega kusagile firmasse minna pole mõtet.

Ei jaga sinuga sama arvamust. Minu meelest on just pintsel ja veebaasil lakk parirm lahendus. Ise kasutan veebaasil parketi lakki, Rilak toodang. Tulemus on väga hea minu meelest...

(21-02-2020, 10:43 AM)Jahimees Kirjutas:  Kas keegi teab kogemusest soovitada aerosoollakki puidule, mis ka töötaks hästi? Matti oleks vaja.
Erinevate tootjate poolt valikut on, kuid ei tahaks lihtsalt umbes kõike läbi proovida, ostaks kohe töötava asja.

Pintsel töötab puidu peal alati paremini kui õhuga peale kandmine, sest pintsliga nühitakse lakk igasugu kiudude ja pooridega tihedamalt kontakti kui seda suudab õhuga tulev ühesuunaline juga. Mida karvasem on puidu pind, seda kvaliteetsema tulemuse pintsel annab õhu ees. Loomulikult suurte pindade, massilise töö, peegelsiledate pindade või kiiruse puhul, ei tule pintsel eriti kõne allagi. Metallile mõeldud lakid võiks puidust eemal hoida, need võivad oma töö ära teha kui tingimused on stabiilsed kuid halbade tingimuste puhul, näiteks suured temp kõikumised, niiskus ja kuivamine, võib metalli lakk pragunema hakata, kuna metallile toodetud värvid ja lakid ei ole nii painduvad ning puidu mängimisega hakkavad tänu sellele pragunema, halvemal juhul kestendab üldse lahti puidu küljest. 

Eks see oleneb suuresti mida, kus tehakse ja millised on nõudmised töö tsüklile ning tootele. Suvaline hiina prits maksab 10 euri, see on igal juhul, koos normaalse lakiga, parem valik, kui aerosoolidena saada olev laki taoline ollus. Väga vastupidav ja hea lakk on Merit Jahti. Tegemist on ühekomponentse lahustipõhise puidulakiga rasketesse tingimustesse. Miinuseks on kuivamisaeg, plussideks kõik muud omadused. Number nime taga näitab läikivust, 20 on matt, 80 täisläikiv. 

https://new.tikkurila.ee/toostusvarvid/t...t_jahti_20


E: Tubastesse tingimustesse, kui detail ei puutu kokku otsese vee ja nühkimisega,  kärab igasugune aerosoolis veljelakk ka. Seal pole tõesti vahet millega seda töödelda.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Kui väike jubin lakkida kas siis sissekastmine ei oleks võimalus? Üleliigne tulgub maha, kiire , lihtne, pole laki udu ega tolmu mis pihustiga, pole pintsliga nühkimist ja triipe karvu .

(21-02-2020, 16:51 PM)tiitnato Kirjutas:  Kui väike jubin lakkida kas siis sissekastmine ei oleks võimalus? Üleliigne tulgub maha, kiire , lihtne, pole laki udu ega tolmu mis pihustiga, pole pintsliga nühkimist ja triipe karvu .
sissekastmiseks vaja suurt molli ja suuremat kogust lakki,lisaks voolama jäämise oht ja all tilgad võivad tekkida,pintsel jah parim varjant,rull pole ka vast paha.

(21-02-2020, 13:27 PM)Jahimees Kirjutas:  Lakkida on vaja kasepuust, kasevineerist ja tammepuust väikeseid detaile - 10x10 cm. Päris ilmastikukindel ei pea jääma (siseruumide detailid), kuid niiske lapiga puhastamise võimalus peaks ikkagi olema.

Ega aerosool mingi eriti hea lahendus muidugi ei ole, kuid parem, kui pintsel väikesteks töödeks, millega kusagile firmasse minna pole mõtet.

Kui Elva väga kaugele ei jää, siis saan aidata. Matt lakk, lahusti baasil, 2 komponentne akrüül, kuivab mõne minutiga näppimiskuivaks, ei muuda värvi. hea tulemuse jaoks 2, suurepärase jaoks 3-4 kihti,+vahelihv.


(21-02-2020, 15:01 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Ei jaga sinuga sama arvamust. Minu meelest on just pintsel ja veebaasil lakk parirm lahendus. Ise kasutan veebaasil parketi lakki, Rilak toodang. Tulemus on väga hea minu meelest...

Mul pintsliga ei tule see laki asi välja, elu jooksul proovitud küll ning tahaks ühe kihiga asja ära teha ja pintsliga ilma vahelihvita ei saa. Lisaks ei ole kõik detailid ühtlase pinnaga, vaid sinna on erinevad kujundid CNC pingis sisse lõigatud.

(21-02-2020, 19:58 PM)Jahimees Kirjutas:  
(21-02-2020, 15:01 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Ei jaga sinuga sama arvamust. Minu meelest on just pintsel ja veebaasil lakk parirm lahendus. Ise kasutan veebaasil parketi lakki, Rilak toodang. Tulemus on väga hea minu meelest...

Mul pintsliga ei tule see laki asi välja, elu jooksul proovitud küll ning tahaks ühe kihiga asja ära teha ja pintsliga ilma vahelihvita. Lisaks ei ole kõik detailid ühtlase pinnaga, vaid sinna on erinevad kujundid CNC pingis sisse lõigatud.

Sellisel juhul võib vee baasil laki kohe ära unustada. Veega asjad tõstavad puidul karvakesed üles ja vahelihvist ei pääse kohe kindlasti. Võimalikult paksu lahustipõhise lakiga vast annaks teha ühe tõmbega katmist, kuigi krunt+vahelihv annaks ka siin parema tulemuse. Üldiselt mida vedelam on lakk, seda vähem seal on laki komponente ja rohkem lahustit. Kui puidu pind vedela lakiga üle tuisata, siis tahes tahtmata jääb see üsna kare. Paks lakikiht suudab pinnakaredust rohkem tasandada. Ka lahusti tõstab natuke karvakesi üles, kuigi pooltki mitte nii palju kui seda teeb vesi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Puidu viimistlemine käib ikka mitmes kihis. Eriti igasugused spreipurgi lahendused enda kogemustele toetudes usun, et 4 - 5 kihti peaks ikka panema saad enamvähem kriitikat kannatava tulemuse. Spreilakk puidule on selline hädatapp, kusagil objektil väikest parandust või nii. 2k lakid ka kõik vähemalt 2 kihis peale ja alati vahelihv. Kui see ei sobi ja pintsliga ei saa siis võid alati õli ja vaha teed minna.

Jep. Kui tahad head tulemust, ei pääse vahelihvist isegi aerosooliga. 
Olen puidutisler ja tean mis räägin. Korraliku lakkimise jaoks on ikkagi 3 kihti ja 2 vahelihvi nagu AjaO...

(22-02-2020, 05:31 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Jep. Kui tahad head tulemust, ei pääse vahelihvist isegi aerosooliga. 
Olen puidutisler ja tean mis räägin. Korraliku lakkimise jaoks on ikkagi 3 kihti ja 2 vahelihvi nagu AjaO...
nii on,ka mul mööblitisler 4 katekooria taskus.esimene kiht peale ja see imbub kohe sisse ja pind kare ja välimus ka puudub.vahelihv ja uus kiht siis alles hakkab mingisugune normaalsem kaubanduslik välimus asjale tulema ja mida rohkem kihte vahelihviga seda ilusamaks välimus läheb.vahelihvi keerukal pinnal peaks ka karukeelega teha saama.

Kas http://www.kolhoos.pri.ee on maha võetud või on probleem ajutine?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Kas politseis on kunagi olnud kasutusel rohelised esimese otsa subaru foresterid? Nr märgid algavad 9ga.

jussm Kirjutas:Kas politseis on kunagi olnud kasutusel rohelised esimese otsa subaru foresterid? Nr märgid algavad 9ga.
Piirivalvel vist olid sellised

Politseis olid ka, ostsin ühe sellise endalegi läbi osta.ee Ilge raibe oli aga maal metsas seenel käia sai edukalt Smile

Kuidas te oma silikoonipudeleid pikemaajaliselt töökorras hoiate? Mõtlen tavalisi poes müüdavaid.

Eks aja jooksul neid jälle tekib, võtad mõne törtsu ja paned ootele, hiljem jääb vaid äraviskamisrõõm. Ükskõik kuidas väljatulemise koha ka isoleerida võtad, siis kuivab tasahilja terve tuub. Rahaline kahju tekib täiesti tuntav. Nüüd mõtlesin, et peaks mõne lahtise prooviks veeämbrisse suskama, ehk annab see parema tulemuse?

(23-02-2020, 16:44 PM)alfredo Kirjutas:  Kuidas te oma silikoonipudeleid pikemaajaliselt töökorras hoiate? Mõtlen tavalisi poes müüdavaid.
Ma ujutan nn koonuse ja selle korgi korralikult sisse ja jäävad otsa - neid lihtsam puhastada või asendada.
Muu aga maamehe loogika: kasutama hakates alati esmalt koonus maha - et mis toimub. Kui on kuivanud, siis koonuse lükkab tühjaks ja tuub püstoli otsas saab kruviga aidates ka tuubi enda otsast sinna moodustunud korgi kätte.
kui midagi on mitu aastat seisnud, ei pruugi muidugi asja saada Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

Küsin aga muud: kas Uninaksi Naks KS saab ka armatuurvõrguga (õhekrohvina silikaatseinal) kasutada? Tootja nii ei reklaami, kihipaksust näeb ette 4..12mm ehk siis lubab ka õhukest kihti.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

(23-02-2020, 17:59 PM)13piisab Kirjutas:  Küsin aga muud: kas Uninaksi Naks KS saab ka armatuurvõrguga (õhekrohvina silikaatseinal) kasutada? Tootja nii ei reklaami, kihipaksust näeb ette 4..12mm ehk siis lubab ka õhukest kihti.

Selle krohvi häda on see, et ta ei ole väga hästi liibitav. Tera on ka suur. Võrguga krohvimine eeldab, et pead jõudma parajalt paksu segukihi seinale tõmmmata, sinna sisse võrgu suruma ja uue segukihiga võrgu ära uputama, siis kergelt lattima või liipima. Sisseviskamise teel peale kandes ei jõua seda kõike teha, et õhukest kattekihti saavutada. Ise tembiks teda mõne fassaadiseguga, mis annaks plastilisust juurde. Näiteks Therm310 või mõni muu mark. Olen teinekord sedasi teinud, kui vaja mõni sügavam koht seinas kiiresti ja tõhusalt ära täita.

(23-02-2020, 17:54 PM)13piisab Kirjutas:  
(23-02-2020, 16:44 PM)alfredo Kirjutas:  Kuidas te oma silikoonipudeleid pikemaajaliselt töökorras hoiate? Mõtlen tavalisi poes müüdavaid.
kui midagi on mitu aastat seisnud, ei pruugi muidugi asja saada Smile

Teine probleem võib veel olla. Paar nädalat tagasi ainus veel avamata valge silikoonituub sai lahti tehtud, enamuses vedel paari klombiga. Möksisin aknaklaasid ära, aga haises äädika järgi mitu päeva ja korralikult kuivanud pole siiani. Vähemalt sai tuule pidama, seda akent ei pea liigutama ka. Aegumiskuupäev tuubil suvel 2019.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne