Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(31-01-2019, 10:02 AM)sugraM Kirjutas:  Tegu on maa maksustamishinnaga, maamaks sealt 2,5 %.

Rohkem ei saa ju küsida Big Grin
Aga € vaja ju riigil, teeme seadusemuudatuse, näiteks 5 %.

(30-01-2019, 20:21 PM)maisalup Kirjutas:  On keegi kasutanud selliseid käsivintse https://www.motonet.ee/et/toode/802268/V...000-kg-3-m
...

Mul on just säärane TM pakkumisest. 4tonnisena ehk kahekorra on tõmmet tõesti vaid meetri jagu. Materjal on küll õbluke, aga puhtale tõmbele peab ilmselt vastu. Suurim häda on just pinge all vabastamine ning suurepärane võimalus jätta oma näpud vabastuslingi ja hoova vahele, kui täispinge all järgi andma hakata.

Puulükile paneks mina keritava vintsi, on mugavam. See kärriga asi on paras nikats kasutada tegelikult. Soetasin ihnsusest Krooksule HiLifi asemel maakera seest väljavintsimiseks, aga HiLifti sissemaksena  oleks ilmselt mõistlikum kulutus olnu. No, vähemalt on see mul nüüd olemas.

(30-01-2019, 22:21 PM)maisalup Kirjutas:  Samasugust tahan teha jah aga pikemat... lühikeseks  jääb pigem... ja tsipa lahjaks ka

Ma täpselt ei saa küll aru mida sa teha tahad, aga kas selline asi ei sobiks sinna süsteemi? Liikumismaad ja jõudu on sellel päris palju.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(30-01-2019, 20:21 PM)maisalup Kirjutas:  On keegi kasutanud selliseid käsivintse https://www.motonet.ee/et/toode/802268/V...000-kg-3-m
Oleks tarvis teha üks abivahend ja oleks hea kui see ikka lubatud 4 tonni välja kannatab, sest võib ette tulla olukordi kus ma elan sellel hooval kehahraskusega ja see ei tuhiks katkeda muidu persekellad Big Grin  

Isa ostis sellise 10-15a tagasi midagi kerget kannatab tõsta, aga alla lasta paras nu... siin https://www.eemeli.ee/et/tross-talid/649...li-4t.html  on öeldud, et tross tali on mõeldud ainult tõmbamiseks ja taolist juttu olen ka mujal kuulnud. Taolisega http://www.tools24.ee/epood/Kett-tali-3T/  sai keerulisemate kohtadepeal puid maha sikutatud.

(31-01-2019, 16:01 PM)Inri Kirjutas:  
(30-01-2019, 20:21 PM)maisalup Kirjutas:  On keegi kasutanud selliseid käsivintse https://www.motonet.ee/et/toode/802268/V...000-kg-3-m
Oleks tarvis teha üks abivahend ja oleks hea kui see ikka lubatud 4 tonni välja kannatab, sest võib ette tulla olukordi kus ma elan sellel hooval kehahraskusega ja see ei tuhiks katkeda muidu persekellad Big Grin  

Isa ostis sellise 10-15a tagasi midagi kerget kannatab tõsta, aga alla lasta paras nu... siin https://www.eemeli.ee/et/tross-talid/649...li-4t.html  on öeldud, et tross tali on mõeldud ainult tõmbamiseks ja taolist juttu olen ka mujal kuulnud. Taolisega http://www.tools24.ee/epood/Kett-tali-3T/  sai keerulisemate kohtadepeal puid maha sikutatud.

Jutt oli, et inimene tahab minna metsa puud painutama, natuke koomiline oleks seda vaadata, kui ta käigukasti tung seljas, või kett-tali ümber kaela metsa kõmbiks Smile
Mõistlik plaan tundub antud painutaja teha siiski alumiinium nelikant torudest ja vändaga trummel talist.

(31-01-2019, 16:55 PM)Sax Kirjutas:  Jutt oli, et inimene tahab minna metsa puud painutama, natuke koomiline oleks seda vaadata, kui ta käigukasti tung seljas,...

Ma ei näe põhjust, miks käigukastitung ei sobiks puulüki toorikuks. Ainult raskevõitu on. Samas jälle hea tugev teleskoop, ainult pikenda ja pane õiged otsad.

(31-01-2019, 16:55 PM)Sax Kirjutas:  Jutt oli, et inimene tahab minna metsa puud painutama, natuke koomiline oleks seda vaadata, kui ta käigukasti tung seljas, või kett-tali ümber kaela metsa kõmbiks Smile
Mõistlik plaan tundub antud painutaja teha siiski alumiinium nelikant torudest ja vändaga trummel talist.

Ega jah ümber kaela ma teda metsa ei vedanud ja ega mets vägakaugel teest ka polnud, aga puud olid kõik tee poole kaldu ja ma küll miski lükiga seal julgend toimetada. Aga selles ei saa ma aru mis vägi sellise  https://www.farron.ee/smart-pusher-langetusabi-m2.html  maapeal hoiab? Kui puu raskus pealevajub, siis kipub sihuke pliiats maasse kaduma, kui puul vähegi mõõtu. Olen proovinud ka 5t õli tungiga sellist 60+cm kaske kännust lahtitõsta, aga ürituseks see jäigi.

(31-01-2019, 17:13 PM)v6sa Kirjutas:  Ma ei näe põhjust, miks käigukastitung ei sobiks puulüki toorikuks. Ainult raskevõitu on. Samas jälle hea tugev teleskoop, ainult pikenda ja pane õiged otsad.

Huvitav kui kasutada puu poolses otsas sama lahendust nagu on posti otsa ronijate jalakonksud mis ümber posti kinni haakuvad, mingi regull süsteemi vastavalt puu jämedusele ja käändmikuga silindrivarre suhtes, et painet kopeeriks. Peaks päris pädeva lükkaja saama, raskevõitu aga võimeka.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(31-01-2019, 17:41 PM)Inri Kirjutas:  Ega jah ümber kaela ma teda metsa ei vedanud ja ega mets vägakaugel teest ka polnud, aga puud olid kõik tee poole kaldu ja ma küll miski lükiga seal julgend toimetada. Aga selles ei saa ma aru mis vägi sellise  https://www.farron.ee/smart-pusher-langetusabi-m2.html  maapeal hoiab? Kui puu raskus pealevajub, siis kipub sihuke pliiats maasse kaduma, kui puul vähegi mõõtu. Olen proovinud ka 5t õli tungiga sellist 60+cm kaske kännust lahtitõsta, aga ürituseks see jäigi.

Mida kõrgemalt lükkad, seda vähem jõudu on vaja (ladvast tõmmata peene köiega annab võibolla parema tulemuse kui kännust rekka tung)
Kui maa külmunud siis see ork kannatab 0,5T ära. Kui tüma, tuleb toores(tugev) oks orgile alla sättida, et see maa sisse end ei nõelaks.

ma ronisin nii kärgele, kui 8m redel lubas ja kinnitasin sinna trossi. teise otsa paarkümmend meetrit eemale kännu külge ja siis pingule, nigu pillikeele ja siis alt nüsima. Toimis.
Pingutajaks oli miskine 0.5t tali....

(31-01-2019, 18:49 PM)pannkook Kirjutas:  ma ronisin nii kärgele, kui 8m redel lubas ja kinnitasin sinna trossi. teise otsa paarkümmend meetrit eemale kännu külge ja siis pingule, nigu pillikeele ja siis alt nüsima. Toimis.
Pingutajaks oli miskine 0.5t tali....

kunagi sai vahtra latv maja kõrval maha võetud ka tross latva ja puukülge kinni eemal ja siis seda liini külgsuunas uaz sikutama,alul pinga ja siis saagima ja maha ta tuli soovitud suunda.aastakümneid tagasi sai suur kuusk püstloodis püsti  läbi saetud ja siis tavaline aialabidas plekist vahele ja maha suur kuusk tuli.rekka koormarihmad ka head väiksed kerged ja vajadusel sikutavad auto ka kraavist välja.

Ma varem sikutasingi neid koormarihmaga. 4 meetrise tokiga lükkasin umbes 6m kõrgusele ja sikutama, aga sellise jumstükiga oleks palju kiirem see puu nügimine Big Grin
Mõtlen isegi et 1200kg topelt hammasratastega ja 2 kiirusega peaks jõudma sikutada küll

Viimati oli eelmisel aastal vaja viiel puul latvu kärpida et iidvana sugulane saaks peale vabakanalite kadumist ikka teleka seltsi nautida. Õnneks tuli appi exkolleeg kellele meeldib puude otsa ronida, pani nagu orav latva, sinna terastrossi, õigele kõrgusele tegi mõlemale poole sälgud sisse ja 3T kett-taliga sai ladvad just õigele poolele maha tõmmatud. Ütleme nii et ühele puule läks ca pool tundi.
Varasemalt olen kasutanud ka seda paaritonnist hiina trossiga käsitali ja ka koormarihmade paari puude õigesse suunda tõmbamiseks, aga nüüd kasutan selleks ainult kett-tali. Ebamugavuste ja prahi vältimiseks kasutan tali all maas paariruutmeetrist presenti, omal ka mugavam toimetada. Ajakulu on kett-taliga igal juhul väiksem kuna jõupuudust temaga ei teki ja keti pikkus on enamasti piisav puule õige langemisnurga andmiseks.
Traktoriga tõmbamisel oli kuidagi väga sage tõmbevahendi või kinnituskoha purunemine mis on ka loogiline kui üritad 3T traktoriga hooga samarasket puud pikali tõmmata. Seal hakkab vist selline asi nagu inerts mängima.

vanamoodsa hargiga metsa mineku jutt vist tänapäe enam ei sobi?
mudu see nii pisuke ja kerge, et paned tasku. metsas siis mõnest närbist kuusest vars taha ja muudkui lükkama.

Kett tali suht tülikas oma sassi minna tahtva ketimajandusega, eriti kui rohkem horisontaalsuunda kippuv tõmbamine. Tänapäevastel vast on ka keti vabastuse lukk ehk kui tahad tõmbeketti liigutada kiiresti sobivale pikkusele. Mul mingi vana vene oma, sellega annab kedrata käsitsi ketti, et õige tõmbeketi pikkus saavutada.
Mingi aeg sai ostetud kasutatud selline kangkett tali. Neid ka igasugustes tonnides. Kasutamine hoopis mugavam, just oma vabastatava lukuga tõmbeketi kiireks liigutamiseks vajalikku pikkusesse.
   

(31-01-2019, 20:17 PM)Meelis2 Kirjutas:  Traktoriga tõmbamisel oli kuidagi väga sage tõmbevahendi või kinnituskoha purunemine mis on ka loogiline kui üritad 3T traktoriga hooga samarasket puud pikali tõmmata. Seal hakkab vist selline asi nagu inerts mängima.

veniv köis vahele,teed korraliku ettelõike kännule ja üks traktoriga tõmbab ja teine samal ajal paneb kiilu saeteese ja maxpaari tõmbega on puu maas.sikutada tuleb kodujuures igasugu asju ja ilma veniva köieta ei sikuta enam mitte kui midagi.

(31-01-2019, 20:35 PM)diesel Kirjutas:  vanamoodsa hargiga metsa mineku jutt vist tänapäe enam ei sobi?
mudu see nii pisuke ja kerge, et paned tasku. metsas siis mõnest närbist kuusest vars taha ja muudkui lükkama.

sellega ikka tummiseid puid ei lükka ja mitme mehega õõtsutab mõne peenema küll õigesse kohta.

Mul üks vanem mees teiselpoolt tartut oli põhjamaal töökaaslaseks, rääkis tema siis lugu. Et vana metsamehena kutsutakse ikka vahest haltuura korras puid langetama jne... Iganene kõrge kuusehekk, läbikasvanud korralikult, oli vaja üks kuusk otsast maha võtta. Lasi alt läbi ja ei miskit. Natuke märjukest ja padavaid latva, et sealt hea lahti lükata. Pusis teine tükk aega, küll ühe puu otsa ja küll teise otsa, kui lõpuks siis puu viimaks liikuma hakkas. Ise jube õnnelik... seniks kuni taipas et kükitab selle puu otsas, mille lahti saagis ja mis nüüd hirmuäratava kiirusega maa poole sööstab. All olid õunapuud, oli veel saanud natuke perset sättida et kukkumine pehmem oleks... Jäi ellu ja terveks tookord...  Big Grin Rolleyes Toungue    Aga piinlik oli küll olnud.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(31-01-2019, 20:35 PM)meli666 Kirjutas:  Kett tali suht tülikas oma sassi minna tahtva ketimajandusega, eriti kui rohkem horisontaalsuunda kippuv tõmbamine. Tänapäevastel vast on ka keti vabastuse lukk ehk kui tahad tõmbeketti liigutada kiiresti sobivale pikkusele. Mul mingi vana vene oma, sellega annab kedrata käsitsi ketti, et õige tõmbeketi pikkus saavutada.
Mingi aeg sai ostetud kasutatud selline kangkett tali. Neid ka igasugustes tonnides. Kasutamine hoopis mugavam, just oma vabastatava lukuga tõmbeketi kiireks liigutamiseks vajalikku pikkusesse.
analoogid väiksemad 2T tõstejõud on väiksemad,kerged ja 3m vist ketti ka ja hiinakad mingi 30-40 alates tk.

Hargiga minek ei sobi jah. Ma käin üksi ja pole kuskilt sulast võtta
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne