Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Pildil oli ju näha - oli löödud ketta südamiku metallile. Ring oli pildil ümber tõmmatud.


Mina olen lõikeketta tükki jalast välja lasknud kitkuda. Väga ebameeldiv protseduur. Tollel korral küll (vist) vedas - tükk sisenes sääre eestküljest nii, et tabas luud, mitte ei läinud lihasesse ja sai selle sodi kõik kätte. Vist. 

See muidugi oli tükki 15 aastat tagasi aga siiani on relekaga töötamine veidi ebamugavustunnet tekitav.

6mm lihvkettast näiteks neljandik erldub tükina, arvestades sellle joonkiirust, siis ega see just paitamisena ei tundu. 
Ajaga vananeb äkki miskine liimmaterjal, mis seda abrasiivi omavahel ja armatuuriga koos hoiab.
Keevitust lihvides olen teinekord ikka päris jõuga küljeti ketast kasutanud ja pole veel ükski senimaani loperdama ega kildudeks lennanud. Eks tuleb sellega arvestada.
Kettakaitse ka enamusel, kui mittevajalik minema visatud. Ise olen ilma kaitseta kasutanud ainult erijuhtudel ja siis ka pöörded poole peale maha võtnud.
Terashari on ka ilma pöördeid vähendamata hirmus asi ja näinud pilti, kus pleki servataha jäänud hari tõmbas relaka pooleldi käest ja äestas päris vastiku vaatepildina käevarre ära.

Pole mõtet igasugu jamaga oma pead vaevata. Esiteks toidab eesti peavoolumeedia räpaste klikkidega enda rahakotti ja teiseks on teil statistiliselt suurem võimalus surra uppudes, autos, jääpurikaga pähe saades, traktori kardaani ümber ribadeks tõmmatuna, poti peal punnitades või mis iganes tegevuse juures kui seda on rellakas. Enamus teist sureb voodis. Vahet ei ole kui pehme või ohtlik ja ebamugav see on, kärvate maha seal suure tõenäosusega nii või naa. Kaks laipa sadade miljonite rellaka kasutamiste juures... elate üle ja veate ennast voodini ka välja lõpuks. Hoidke lihtsalt prillid ees kui relaga lõikate, on tee voodini mõnusam ja vähemalt näete kuhu pikali viskate. Ülejäänu meedia pasaga ärge vaevake oma pead.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Krt, ma seni silmi vidutades lõiganud. Hakka või skafandrit kandma, prillidest rääkimata Rolleyes

Me ei tea ju kõiki asjaolusid mis nende õnnetuste juures toimusid. Võibolla oli ketas hoopis suurema läbimõõduga kui lubatud.... jne. Tavaliselt lendab ketas puru siis kui jääb kinni või on juba ennem mõradega..... relakas kogemata töölaualt maha kukkunud,tihtilugu murdub serv ära ja see keeratakse peoga tagasi,et käib küll. Mis riietus oli töömehel seljas jne.
Ma olen siin lõiganud igasuguste ketastega ja on lennanud ka vastu kõhtu mõni puruks,ei ole häda teinud suurt. Isegi palja kerega olen olnud. Seal pidi ikka mingi konks olema. Suurel relakal peab kaitse raudselt peal olema,see on ikka reegel. Neid kettaid on pauguga läinud mõnel korral.  Autoremondi juures on enamus ajast kaitse maas kuna ei pääseks muidu ligi piisavalt. Sinna pole kahjuks midagi parata. Ja eks tuleb ikka ettevaatlik ka olla,mitte rapsida. Nii ta on.

Lihvkettad pole purunenud, küll aga õhukesed lõikekettad. Olen läinud üle paksemate (1,6 ja 2,2 mm) lõikeketastele, nendega ei juhtu kusagil ebamugavas kohas/asendis lõikamisel kinnikiilumisel midagi, õhuke aga prõksti tükkidena vastu vahtimist.
Katte võtan ära vaid äärmise vajaduse korral.

(06-02-2019, 09:22 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  relakas kogemata töölaualt maha kukkunud,tihtilugu murdub serv ära ja see keeratakse peoga tagasi,et käib küll.

jeerum, see on tõesti enesetapmine. See rellaka ketas ei maksa nii palju et sihukese jamaga tegeleda. Tööd sellise kettaga ju teha enam ei saa.

(06-02-2019, 10:16 AM)Peeter2 Kirjutas:  jeerum, see on tõesti enesetapmine. See rellaka ketas ei maksa nii palju et sihukese jamaga tegeleda. Tööd sellise kettaga ju teha enam ei saa.

Kui tõmbab veel kinnijäämisel kuskilt välimiselt ringilt tüki ära,ka pole mõtet suurt enam jamada,eriti 0.8-1 mm. ketaste puhul. Jääbki tükke loopima. Mingi aeg sai katsetatud. Olude sunnil... Eks nooremast peast proovitud kõiksugu asju. Vanemast peast ilmselt targemaks läinud.... [Pilt: biggrin.gif]

(06-02-2019, 10:16 AM)Peeter2 Kirjutas:  
(06-02-2019, 09:22 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  relakas kogemata töölaualt maha kukkunud,tihtilugu murdub serv ära ja see keeratakse peoga tagasi,et käib küll.

jeerum, see on tõesti enesetapmine. See rellaka ketas ei maksa nii palju et sihukese jamaga tegeleda. Tööd sellise kettaga ju teha enam ei saa.

Sama siin, kui juba relakas kolksuga kukkunud, siis küsimata läheb ketas vahetusse. Harva juhtub, aga korra olen vastu näppe saanud.


Ühinen eelkõnelejatega.Relaka ketas ei maksa tõesti niipalju,et uue panemisel kätt peaks väristama.
Endaga pole õnneks juhtunud(kolm tatilärakat üle õla)aga nägin pealt mida teeb 230mm ketas kui
laiali lendab.Kiirabid,töökaitse inspektorid ja kõik jutud. Õnneks tüüp ömmeldi kokku enam-vähem.
Ei ole nii,et katet kasutavad nõrgad.

No ma suvel ka kirjutasin kuidas mu 230mm ketas pilbasteks lendas. Silmanähemine jäi alles tänu prillidele ja varbad otsa tänu terasninaga turvasaapale ning muud kehaosad terveks tänu kettakaitsele....

mul on niisama südamiku ringi tõmmanud, või siis äär kruusaks lennanud, aga tükke pole iial loopinud, nigu granaat.....

Ketta joonkiirused on kuni u. 100 m/s. Sealt tuleval paraja suurusega tükil energiat ikka on natuke, ilmselt rohkem kui kangemate 4,5 mm kaliibriga õhupüsside 0,5 g kaaluval kuulil, mis vabalt nahka ja lihast läbistavad. Rolleyes

Kas kellelgi on kogemusi sellise e-poega nagu ledoutlet.ee? Vaadates LED lisatulede ja töötulede hindasid, siis üpris soodsad, aga kas kvaliteeti ka on? Toon näite sellest LED barist https://www.ledoutlet.ee/ee/category-ee-...nas-formas

Suremuste arv: 3W x80 tk... Kõik surevad, uskumatu toode

(08-02-2019, 12:51 PM)Antlane Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemusi sellise e-poega nagu ledoutlet.ee? Vaadates LED lisatulede ja töötulede hindasid, siis üpris soodsad, aga kas kvaliteeti ka on? Toon näite sellest LED barist https://www.ledoutlet.ee/ee/category-ee-...nas-formas
Pole sellest poest ostnud, aga vaadates tapvaid õigekirjavigu hoiaksin mina sealt kaugele. Samalaadsed lambid umbes samas hinnaklassis ka natuke soliidsemas poes:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/elektrisusteemi-tarvikud/lambid-dioodpirniga.html?limit=30&p=3
Vastupidavust ei tea, aga vähemalt ei saa see pood ära põgeneda kui õiglases vihas garantiid nõudma lähed.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(08-02-2019, 15:29 PM)Basilio Kirjutas:  
(08-02-2019, 12:51 PM)Antlane Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemusi sellise e-poega nagu ledoutlet.ee? Vaadates LED lisatulede ja töötulede hindasid, siis üpris soodsad, aga kas kvaliteeti ka on? Toon näite sellest LED barist https://www.ledoutlet.ee/ee/category-ee-...nas-formas
Pole sellest poest ostnud, aga vaadates tapvaid õigekirjavigu hoiaksin mina sealt kaugele. Samalaadsed lambid umbes samas hinnaklassis ka natuke soliidsemas poes:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/elektrisusteemi-tarvikud/lambid-dioodpirniga.html?limit=30&p=3
Vastupidavust ei tea, aga vähemalt ei saa see pood ära põgeneda kui õiglases vihas garantiid nõudma lähed.

Tegu jah ühe Läti firmaga, sellepärast tekkiski küsimus, kas kaup üldse kohale ka jõuab.

Tavaline lihvketas nüüd vaevalt juppideks lendab. Aga osad on "läbipaistvad", sellisel on mul küll päris suure killu küljest ära löönud. Õnneks pihta ei saanud ja rohkem juurde pole ostnud ka.. Päris ohtlik värk ühesõnaga, peaks vist kaitsmed tagasi kruttima või küünla kirkosse viima.

Mõni foorumlane auto nahksisude ja sadusepandusega ka tegeleb? Tahaks mure kurta ja näha, kas saab veel istmetest asja või ei.

Oleks jah hea teada. Tahaks ka oma ruunale saada tekstiili asemele nahk sisu....
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne