Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Ja mõned poldid veel lapi nurkadest lisaks lasta, siis peaks kuni kuusakoskini kestma küll : )

Jah, see oli ka üks mõte, et suurem lapp peale panna, neljast nurgast augud puurida ja keermestada ja pisikeste kruvidega kinni ja liimi ka vahele. 
Tea, mis liim see kõige parem oleks?

ümmargune lapp peale.auk läbi ja polt sisse.teiselpoolt tõmbad mutikaga kinni.ei lenda ta sealt kuskile Smile

(12-03-2019, 18:01 PM)sturmbannführer Kirjutas:  ümmargune lapp peale.auk läbi ja polt sisse.teiselpoolt tõmbad mutikaga kinni.ei lenda ta sealt kuskile Smile

Kuidas poldiava tihedaks saada ja garanteerida, et mutter lahti ei keri ja kolvipeale ei lenda? Tig-paik ikka kõige kindlam, küll vaja pärast tihendpinnad üle kontrollida ja vajadusel üle lihvida.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

Saab, Alfa kasutasid lisaks Orelile sama mootorit. Endal sama konega Astra õue peal, millel sai kogu kolle vileuus pandud.

(12-03-2019, 19:16 PM)Walter Kirjutas:  Kuidas poldiava tihedaks saada ja garanteerida, et mutter lahti ei keri ja kolvipeale ei lenda?
...

Nyloc ja keermeliim võiks piisavalt pidada.

Mersul on sedapalju pisem mulk, et tihtrehvi ventiililt maha nüsitud seen on täpselt paras auku kinni katma.

poldi võid ju seibi külge kinni keevitada.tagant paned kontramutikaga

Ca. pool aastat tagasi käis kisa uue liiklusseaduse üle - siin muude asjade juures "loodushoiu lisade" eemaldamisest.

Proovisin leida 15. märtsist jõustuvast liiklusseadusest vastavat infot aga kas pole või ei oska otsida. Kuidas kommenteerivad spetsialistid? Kas eemaldatud EGR-i vms. enam ülevaatuselt läbi ei saa, kui ametnik osutub kirkamaks kriidiks?

Oleks ju loogiline, et eemaldatud EGR, DPF vms seadme korral ei saa ülevaatust läbida, nagu ka katalüsaatori kohta koguaeg on kehtinud.

(05-02-2019, 23:29 PM)veix__ Kirjutas:  Südamesse lendas vist lihvketta tükk, , mitte lõikeketa oma. Ei tea kas "tavalise" 125 mm masina oma võib tõesti sellise läbistusjõuga ollavõi peaks see suurema lõikuri oma olema? https://tarbija24.postimees.ee/6516299/k...uda-viinud?

ühe ettevõtte stendil oli selline plakat
pani mõtlema
jah südamesse ehk ei lenda aga siiski

[Pilt: t760_IMG_20190305_114816.jpg]

Kui on võimalus treiali abi kasutada siis astmega kork ja liimiga paika. Need on servale nii lähedal ja läbimõõt piisavalt suur, et keevitatud paigaga peaks liitepinna pärast üle käima, kasvõi liivapaberiga siledal pinnal. Samas moodsad tihendid on nii head, et hämmastavad banaanid peavad mõnikord.

Kas keegi sooviks ja viitsiks sellise plekki käsitööna valmistada ?
Ise kahjuks ei oska ja pole ka selliseid instrumente.

   

(13-03-2019, 17:14 PM)Qunts Kirjutas:  Kas keegi sooviks ja viitsiks sellise plekki käsitööna valmistada ?
Ise kahjuks ei oska ja pole ka selliseid instrumente.

30-50 raha liigub korralikke porilaudu.

(13-03-2019, 17:52 PM)muska71 Kirjutas:  30-50 raha liigub korralikke porilaudu.

Ei vaidle vastu, et liigub. Aga kui hoolikalt vaadata siis sellel porikaplekkil on kaks pressitud kolnurka mitte kolmnurk ja nelinurk koos.
Lisaks on veel erinevus tulede kinnituskohtades jne.
Tahan teha võimalikult originaali lähedase ja mitte minna kergemat vastupanu teed, nagu enamus taastatud ratastel on pandud uuema porilaud.

(13-03-2019, 17:58 PM)Qunts Kirjutas:  
(13-03-2019, 17:52 PM)muska71 Kirjutas:  30-50 raha liigub korralikke porilaudu.

Ei vaidle vastu, et liigub. Aga kui hoolikalt vaadata siis sellel porikaplekkil on kaks pressitud kolnurka mitte kolmnurk ja nelinurk koos.
Lisaks on veel erinevus tulede kinnituskohtades jne.
Tahan teha võimalikult originaali lähedase ja mitte minna kergemat vastupanu teed, nagu enamus taastatud ratastel on pandud uuema porilaud.

mul õnnestus nimetatud raha eest saada orginaalne nagu 60ndatel olid,muidugi pakutakse igasuguseid ja ka ise uuemate tulede auke tehtud juurde.

(13-03-2019, 20:07 PM)muska71 Kirjutas:  
(13-03-2019, 17:58 PM)Qunts Kirjutas:  
(13-03-2019, 17:52 PM)muska71 Kirjutas:  30-50 raha liigub korralikke porilaudu.

Ei vaidle vastu, et liigub. Aga kui hoolikalt vaadata siis sellel porikaplekkil on kaks pressitud kolnurka mitte kolmnurk ja nelinurk koos.
Lisaks on veel erinevus tulede kinnituskohtades jne.
Tahan teha võimalikult originaali lähedase ja mitte minna kergemat vastupanu teed, nagu enamus taastatud ratastel on pandud uuema porilaud.

mul õnnestus nimetatud raha eest saada orginaalne nagu 60ndatel olid,muidugi pakutakse igasuguseid ja ka ise uuemate tulede auke tehtud juurde.
Vot ma siin otsingi ja loodan, et äkki mõni meistrimees sooviks teha, ja miks mitte müüa neid kasvõi E-bay-s.

Tänane nali oli: Vaatan kuldses börsis müüakse sellist porikat nagu vaja. Haarasin telefoni ja helistasin vastu võttis selline noorema poolne härra (umbes 20 kuni 25 aastat vana) ja ütles, et väga heas korras.
Mina küsin: Kui lasen liivaga puhtaks siis midagi järgi ka jäeb ?
Müüja vastas: Arvan, et jäeb aga eks ikka mõned augud tulevad sisse.
Mina: Kus asud, et mina Tallinnas.
Müüja: Asun Tartus aga käin Tallinnas koolis ja 10€ eest panen autosse ja võin sulle näidata Tallinnas (nimelt käib tallinaas koolis).
Mina: Olin vist 2-5 sekundit sõnatu ja kui olin ennast kogunud, küsisin, et äkki kui nagunii Tallinna satub tõstab autosse ja kui sobib ostan ära ja hinnas ei kauple.
Müüja: Kui soovid vaadata Tallinnas maksa 10€ või sõida ise Tartusse.
Mina: Soovisin ilusat päeva ja lõpetasin kõne.
Mingid uude ärimudelid on välja ilmunud ???

Sellist müümis taktikat kuulsin täna esimest korda oma elu jooksul kuigi olen äri teinud juba pea 30 aastat Big Grin

Ma ei saa aru sellest kiunust dpf eemaldamise üle. Mootori heitgaasid vastavad endiselt seatud nõuetele. Oluliselt hullemat kraami tuleb välja neist 20....30 aastat vanadest ära aetud mootoritest. Kaubalaevadest ma parem üldse ei räägi kui palju need saastavad

(13-03-2019, 20:38 PM)Qunts Kirjutas:  Müüja: Kui soovid vaadata Tallinnas maksa 10€ või sõida ise Tartusse.
Huvitav palju Tartus vaatamise eest küsiti? Big Grin

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

(13-03-2019, 20:50 PM)maisalup Kirjutas:  Ma ei saa aru sellest kiunust dpf eemaldamise üle. Mootori heitgaasid vastavad endiselt seatud nõuetele. Oluliselt hullemat kraami tuleb välja neist 20....30 aastat vanadest ära aetud mootoritest. Kaubalaevadest ma parem üldse ei räägi kui palju need saastavad

Mina küll saan.
Uuemad (selle sajandi) diislid ajavad hoopis teistsugust, väga rõveda haisuga vingu. Vanad diislid haisevad ja tossavad ka, aga see ei ole selline hingemattev lebra, just nende uuemate hais on kohutav. Tõenäoliselt on see tingitud sellest, et midagi on heitgaasisüsteemis ümber ehitatud/välja visatud.

Üleüldse kogu see suur diislivaimustus oli saatanast. Enam ei saa isegi kasutatud autosid osta, sest bensukaid lihtsalt pole saada, kõik on äraaetud diislid.

(12-03-2019, 15:18 PM)Sten Kirjutas:  Kuidas sulgeda need augud mingisugusest alumiiniumsulamist tehtud kollektoril? Vectra C


Ukraina töökoda keermestas kuidagi avad ja lisaks Locktitega liimis sinna plastikust korgid:

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne