Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(04-11-2018, 16:55 PM)nootsii Kirjutas:  ...Kuidas saaks kinnitada ...

Seda soome pappi saab juba eelpoolmainitet meetoditega panna küll nii, et sile jääb, aga sirge ei jää – too papp hakkab hiljem lainetama. Pane kuidas tahad. Kui on vaja, nii siledat, kui sirget pinda, on mõistlikum kasutada mingit sellist materjali, mis õhuniiskuse toimel mängima ei hakkaks.

Tahtsin just sama kirjutada, mis Samodelkin. 
Vastus oleks siis, et ei saagi siledalt panna.

Millise kujuga võiks laduda 5 kivi pikkuse soojamüüri lõõrid? Kivi on 85mm lai. Korstna lõõr on umbes 200x300, pliidi alla mahub 50 cm puu, kolde kõrgus on umbes 25 cm.
Peab olema ülaühendusega, sest alla läheb ahi. Ise mõtlesin midagi sellist: http://fotoalbum.ee/photos/Ahviraisk/111863051

3D modeleerimine.

(04-11-2018, 20:16 PM)tarko Kirjutas:  Millise kujuga võiks laduda 5 kivi pikkuse soojamüüri lõõrid? Kivi on 85mm lai. Korstna lõõr on umbes 200x300, pliidi alla mahub 50 cm puu, kolde kõrgus on umbes 25 cm.
Peab olema ülaühendusega, sest alla läheb ahi. Ise mõtlesin midagi sellist: http://fotoalbum.ee/photos/Ahviraisk/111863051

üks lõõr otse korstnasse laius 15-18 cm,teisest servast hakkad tulema esimene tõusev siis laskuvad ja viimane jälle tõuseb ja see tõusev jällegii 15-18 cm,laskuvad teed mõni cm laiemad ja tõusev laskuvatest mõni cm laiem.ise olen nii teinud ja laskuvad kõik ühes mõõdus ja korstna poole kitsenev ja ühtlaselt.

(04-11-2018, 20:16 PM)tarko Kirjutas:  ... Ise mõtlesin midagi sellist: ...

Pole üldse paha mõte.
Järgmine mõte on: Milleks suvelõõri vaja on? Kui suudad suvelõõrist loobuda ... Teistest vaheseintest võid loobuda.
   

(04-11-2018, 16:55 PM)nootsii Kirjutas:  Kuidas saaks kinnitada "soome papi"  nii et jääks väljas sile. Autosse saad panna tüüblitega aga puidule?

Võin pakkuda H tüüpi plastmassliistu (valge) mis mõeldud papi kinnitamiseks.


Tere, kas keegi teab palju GAZ 66 võiks kokkujooks olla silla reguleerimiseks? Praegu sööb jubedalt rehve.

(04-11-2018, 21:47 PM)motamees Kirjutas:  
(04-11-2018, 20:16 PM)tarko Kirjutas:  ... Ise mõtlesin midagi sellist: ...

Pole üldse paha mõte.
Järgmine mõte on: Milleks suvelõõri vaja on? Kui suudad suvelõõrist loobuda ... Teistest vaheseintest võid loobuda.

päris huvitav oleks näha kuidas mota seda vaheseinteta lõõri puhastab?lausjama minu nägemuses.

(05-11-2018, 09:44 AM)fanatt Kirjutas:  Tere, kas keegi teab palju GAZ 66 võiks kokkujooks olla silla reguleerimiseks? Praegu sööb jubedalt rehve.

3-5mm võiks olla velje servast mõõdetuna.

(05-11-2018, 10:14 AM)muska71 Kirjutas:  päris huvitav oleks näha kuidas mota seda vaheseinteta lõõri puhastab?lausjama minu nägemuses.

Kollased vaheseinad muska71 jaoks, et ta saaks puhastada. Motamehe jaoks, et oleks rohkem massi ja gaasiplahvatuse kindlust. 
Lausjama on silmaringi küsimus.
   

(05-11-2018, 10:14 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-11-2018, 21:47 PM)motamees Kirjutas:  
(04-11-2018, 20:16 PM)tarko Kirjutas:  ... Ise mõtlesin midagi sellist: ...

Pole üldse paha mõte.
Järgmine mõte on: Milleks suvelõõri vaja on? Kui suudad suvelõõrist loobuda ... Teistest vaheseintest võid loobuda.

päris huvitav oleks näha kuidas mota seda vaheseinteta lõõri puhastab?lausjama minu nägemuses.

Aga kuidas puhastada nn "Soome" tüüpi ahju lõõre, kus laius on hmm...? meeter-paar??
Mina kui mittekutseline korstnapühkija olen siiani ära teinud.


(05-11-2018, 11:47 AM)hulgus Kirjutas:  
(05-11-2018, 10:14 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-11-2018, 21:47 PM)motamees Kirjutas:  
(04-11-2018, 20:16 PM)tarko Kirjutas:  ... Ise mõtlesin midagi sellist: ...

Pole üldse paha mõte.
Järgmine mõte on: Milleks suvelõõri vaja on? Kui suudad suvelõõrist loobuda ... Teistest vaheseintest võid loobuda.

päris huvitav oleks näha kuidas mota seda vaheseinteta lõõri puhastab?lausjama minu nägemuses.

Aga kuidas puhastada nn "Soome" tüüpi ahju lõõre, kus laius on hmm...? meeter-paar??
Mina kui mittekutseline korstnapühkija olen siiani ära teinud.
kui soomlöasel luugid ees ukse kõrval siis saab hästi puhtaks 14x14 luukidega,väiksematega mitte.,aga kui luugid küljel siis ei saa täiesti puhtaks.

Kas vana "isevoolulise" keskküttesüsteemi asendamine radikate ja torude osas tänapäevaste radikate ja väiksema läbimõõduga torude ning akupaagi ja pumbaga on töötav kooslus? Mõtlen, et kui torude jagunemine, radikate asukohad ja kalded samaks jätta. Hetkel läks vana katel hingusele ja ca 40 aastat vana süsteemi ei soovitatud uue katlaga ühendada.

(05-11-2018, 23:39 PM)Alts Kirjutas:  Kas vana "isevoolulise" keskküttesüsteemi asendamine radikate ja torude osas tänapäevaste radikate ja väiksema läbimõõduga torude ning akupaagi ja pumbaga on töötav kooslus? Mõtlen, et kui torude jagunemine, radikate asukohad ja kalded samaks jätta. Hetkel läks vana katel hingusele ja ca 40 aastat vana süsteemi ei soovitatud uue katlaga ühendada.

Kas jagunemine ülalt või alt? Mul alt paak minema ja ülejäänud jäi alles pump vahele ning torustik radikad jäid alles. Pelleti panin.

Ei näe probleemi mis see 40 aastat vana süsteem uuele katlale peaks halba tegema.

(05-11-2018, 23:39 PM)Alts Kirjutas:  Kas vana "isevoolulise" keskküttesüsteemi asendamine radikate ja torude osas tänapäevaste radikate ja väiksema läbimõõduga torude ning akupaagi ja pumbaga on töötav kooslus? Mõtlen, et kui torude jagunemine, radikate asukohad ja kalded samaks jätta. Hetkel läks vana katel hingusele ja ca 40 aastat vana süsteemi ei soovitatud uue katlaga ühendada.

On küll töötav. st. annab tööd Sulle, töömehele poekarlale, väikestele kollastele kätele jpt.
Kui süsteem ei leki, annab piisavalt sooja, siis pese vana süsteem korralikult läbi ja ok.
Ainus küsimus selles kas vana süsteem oli survestatud, või mitte? Kui oli norm rõhul lahtise paisupaagiga, siis uue sisteemi survekontroll annab vastuse.


Esivanemate kodus ühendasin uue katla vanasse süsteemi ja kolm talve vähemalt on probleemideta töötanud.

[quote pid='462625' dateline='1541451036']
Kas jagunemine ülalt või alt? Mul alt paak minema ja ülejäänud jäi alles pump vahele ning torustik radikad jäid alles. Pelleti panin.
[/quote]

Alt keldrit pidi jämmem toru, kust lähevad püstakud üles. Vana süsteem katlakivi ja muud jama täis ning pikas perspektiivis loodaks uue süsteemi murevabama.

Mis keskkütet puudutab siis isevooluga toimiv süsteem on kahtlemata asi mille poole püüda sest maja kütmine ilma elektrita peaks võimalik olema kasvõi igaks juhuks.
Radikate vahetus ei tohiks isevooluga ennem toiminud süsteemi ära rikkuda kuid torustiku uuendamisel võiks torude läbimõõdud ikkagi samasse suurusjärku jääda ja võimalikult vähe teravaid nurki olla torudel.
Peenemate avadega radikaid kasutades aga peaks jälgima, et neid oleks selline hulk et vähemalt katlast väljatuleva toru ristlõike annavad need välja.
Mis on kehv asi isevooluga et seal ei saa radikate ees kasutada termoventiile sest kui need hakkavad järjest sulguma kaob ringvool ja vesi läheb keema.
Seega radiaatorite pindala peaks enne läbi mõtlema et kõik ruumid oleks soovitud temperatuuriga.
Kui aga vana süsteemi läbipesu tehti viimati mittekunagi oleks kaval seda teha sest see on üllatus kui palju rohkem sooja hakkab tulema madalama vee temperatuuriga.

(06-11-2018, 11:27 AM)2715 Kirjutas:  Mis keskkütet puudutab siis isevooluga toimiv süsteem on kahtlemata asi mille poole püüda sest maja kütmine ilma elektrita peaks võimalik olema kasvõi igaks juhuks.
Radikate vahetus ei tohiks isevooluga ennem toiminud süsteemi ära rikkuda kuid torustiku uuendamisel võiks torude läbimõõdud ikkagi samasse suurusjärku jääda ja võimalikult vähe teravaid nurki olla torudel.
Peenemate avadega radikaid kasutades aga peaks jälgima, et neid oleks selline hulk et vähemalt katlast väljatuleva toru ristlõike annavad need välja.
Mis on kehv asi isevooluga et seal ei saa radikate ees kasutada termoventiile sest kui need hakkavad järjest sulguma kaob ringvool ja vesi läheb keema.
Seega radiaatorite pindala peaks enne läbi mõtlema et kõik ruumid oleks soovitud temperatuuriga.
Kui aga vana süsteemi läbipesu tehti viimati mittekunagi oleks kaval seda teha sest see on üllatus kui palju rohkem sooja hakkab tulema madalama vee temperatuuriga.

Kunagi olid vähemalt Danfossil olemas isevoolse süsteemi jaoks mõeldud suurema läbilaskevõimega termoventiilid, kui veel saadaval on, soovitan kasutada neid. Radiaatorid peavad ka olema õiges suuruses, et vesi läbi käiks, mitte kinni ei pooks nagu eelpool hoiatatud. Pooldan ka isevoolse säilitamist kui võimalik. Küsi nõu toru/katla poodidest.

Do'nt panic
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne