Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(13-03-2019, 20:38 PM)Qunts Kirjutas:  Müüja: Kui soovid vaadata Tallinnas maksa 10€ või sõida ise Tartusse.
...
Sellist müümis taktikat kuulsin täna esimest korda oma elu jooksul kuigi olen äri teinud juba pea 30 aastat Big Grin

kui kuulutuse linki jagad, siis helistaksin kah ja vaataks, mis Tallinas vaatamine mulle vaatamine maksab. Ning kas nt Koplis, Lasnamäel ja Mustamäel on vaatamine mulle samas hinnas Toungue
...ja äkki on foorumis veel inimesi, keda selline lähenemine lõbustab - saaks koostada "üle-Eestilise vaatamise hinnakirja"! Wink

kui kõnesid rohkem tuleb, siis kirkam kriit taipab ilmselt ka rääkimise tasuliseks muuta!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

(14-03-2019, 21:58 PM)13piisab Kirjutas:  kui kuulutuse linki jagad, siis helistaksin kah ja vaataks, mis Tallinas vaatamine mulle vaatamine maksab. Ning kas nt Koplis, Lasnamäel ja Mustamäel on vaatamine mulle samas hinnas Toungue
...ja äkki on foorumis veel inimesi, keda selline lähenemine lõbustab - saaks koostada "üle-Eestilise vaatamise hinnakirja"! Wink

kui kõnesid rohkem tuleb, siis kirkam kriit taipab ilmselt ka rääkimise tasuliseks muuta!

Kuulutuse link: https://www.kuldnebors.ee/search/varuosad-ja-tarvikud/mootorrataste-varuosad-ja-lisaseadmed/k-750-dnepr-kulgkorvi-porilaud/search.mec?pob_post_id=81705250&pob_action=show_post&pob_cat_id=10706&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_evt=onsearch&search_O_string=dnepr

Sellisele porikale tahangi uut seelikut teha lasta.

On üks Jumzi hüdrojagaja ja sisse tulev hüdrovoolik lekib nagu vana kurat. Lahti keerata ei jõudnud... Kas need olid M27 või M24?

[Pilt: 20190316-142131.jpg]

32 võti istub otsa ilmselt... Cool

Kas keegi on leidnud internetist sõnnikulaotaja ROU 4/6 kataloogi? Oleks hädasti tarvis...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

auresele oleks uut gaasitrossi vaja.
minu otsimisoskus paistab kehva olevat.
praegune tross on 3mm ja pikkus 1100mm, kõri pikkus 820mm (lühem väga ei või olla)
mitte mingeid "lisasid" pole. mõlemas otsas käib kruviga lukk.
pm kaubamajast seukse leidsin:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/85-4616060-or.html
kui pikkusest peaks jätkuma, siis saab ühe või mõlemad otsad maha hammustada ja kõlbab ehk kasutada.
aga äkki keegi teab juhatada, kus võiks nö. meetriga kõri ja trossi müügil olla.

(08-03-2019, 11:12 AM)HendrikR Kirjutas:  Kas mosse pirukale sobib mõne muu auto bensukork? Just selline, mis käib võtmega lukus

Sobib näiteks Mer$u paagikork. Neid esineb ka võtmega. Sama bajonett on ka mootori õlikorgl...

Avastasin oma viimase Moskva tehases toodetud soetuse paagilt sihukese asja:
           

Võtit ei ole. Tihend olematuks murenenud. Saadaval 5.- eest.

(17-03-2019, 17:06 PM)diesel Kirjutas:  auresele oleks uut gaasitrossi vaja.
...

Misasi on aures?

Jäme see tross peab ollma? Mul on mõned auto gaasitrossid seinal...

ma leidsin väikse vihi ehituspoe kolme millist trossi ja ajasin kõrisse.
külge panna enam ei näind, aga loodetavasti toimib.
kõri on küll vilets, aga küllap mingi aja ikka toimib veel.

aures on g400. kallur. mõningane kajastus ka siin foorumis.
juutuubis paar törtsu videot ka olemas.

Kas Plastigague nimelist toodet ka meie kaubandusvõrgust osta on võimalik, st kas kuskil on see letikaup? Kasutusalaks võllikaela ja saale lõtku mõõtmine.

[Pilt: plastigauge.jpg.8c1b71dec049f4df818d28441ed6e8ac.jpg]

Plaan lasta paigaldada igapäevaautole kärukonks. Konksu otsa läheks tavalised järelkärud, nt tankla rendist, tuledega rattakndur jms. Ei näe ette vajadust automaja vedamiseks. Küsimus: kas oleks mõistlik kohe lasta 13pin elektrisüsteem panna või piisab sellise kasutuse korral lihtsast 7pin süsteemist? Kas rendikärudel võib ette tulla 13pin pistikuid?

(18-03-2019, 11:34 AM)bom Kirjutas:  Plaan lasta paigaldada igapäevaautole kärukonks. Konksu otsa läheks tavalised järelkärud, nt tankla rendist, tuledega rattakndur jms. Ei näe ette vajadust automaja vedamiseks. Küsimus: kas oleks mõistlik kohe lasta 13pin elektrisüsteem panna või piisab sellise kasutuse korral lihtsast 7pin süsteemist? Kas rendikärudel võib ette tulla 13pin pistikuid?

Õigesti installitud 13pin ja vahetükk 7pin peale, mis ei maksa essugi! Täna enam vanakooli panna ei tasu, 13pini lisavõimalused voolule on olulised.

Mina ei ole ausaltöeldes 13 pin pistikuga käru näinudki ja oma autole lasin ka eelmine aasta 7 pin paigaldada, kui niikuinii ei kasuta siis ei ole mõtet sinna stange alla oksüdeeruma liigseid juhtmeid vedada.

(18-03-2019, 11:34 AM)bom Kirjutas:  Plaan lasta paigaldada igapäevaautole kärukonks. Konksu otsa läheks tavalised järelkärud, nt tankla rendist, tuledega rattakndur jms. Ei näe ette vajadust automaja vedamiseks. Küsimus: kas oleks mõistlik kohe lasta 13pin elektrisüsteem panna või piisab sellise kasutuse korral lihtsast 7pin süsteemist? Kas rendikärudel võib ette tulla 13pin pistikuid?

Enda jeebusel oli 13 piniga. Seda kasutasin ka vahetükiga, ehk siis ikkagi 7 klemmi sellest. Peale konksuraami roostetõrjet ja värvimist paigaldasin 7 pinise. Sama teema, sest järelhaagitavat teokoda es vedanu. 
Olen omajagu erinevaid kärusid vedanud erinevate autodega, aga pole veel täheldanud, et treiladel oleks 13 piniga pistikuid. 
Kogemused võivad muidugi varieeruda.

Almost Again

Igal juhul pane 13 pin pistik! Näiteks juba seepärast, et kui kärul ka samasugune, on sul ka tagurpidikäigu tuled haagisel, mis on ülioluline.  Vajadusel võtad ülemineku, saad ka teist edasi kasutada.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

(18-03-2019, 13:25 PM)saarrand Kirjutas:  Igal juhul pane 13 pin pistik! Näiteks juba seepärast, et kui kärul ka samasugune, on sul ka tagurpidikäigu tuled haagisel, mis on ülioluline.  Vajadusel võtad ülemineku, saad ka teist edasi kasutada.

pole veel näinud tagurdustuledega haagist,pimedas aitab udutuli ja ohud põlema ja valgus olemas.ilmselt tulevad ajad kus tüv kontrollib ka haagisepistikut ja siis 13 juhtmega hädasi lisaks ja veel enam kui reaalselt ei kasuta.mina omal ei pane.

Ei tellinud eraldi juurde, aga uuema otsa piduritega Respo tavahaagised on 13 klemmiga, samuti tagurdustuli olemas. Kui kätte sain, siis vaheadapter oli kaasas ka muidu tava 7 klemmilise jaoks.
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=49514&pid=425186#pid425186

Pane ikka 13 pinine. Üleminekut saad ju alati kasutada. 
Mul vana suvila oli 7 pinine ja uus on ka seitsmene. On ka teine pistik laadimiseks jne, see ka 7ne. Aga olen saanud ka rendi käru 13 piniga, vahetükk oli õnneks kaasas

Kindlasti 13pin.

Vahetükid on olemas nii 7-13 kui ka 13-7

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(18-03-2019, 13:33 PM)muska71 Kirjutas:  pole veel näinud tagurdustuledega haagist
...

Ma arvan, et Sa pole veel paljusid asju näinud. 

Tagurdustule ja lülitatava töötulega haagis oli väga mugav pimedas manööverdada.

Kui võimalik, tasub panna 13-klemmiline. Aga paigaldus teha korrektne: voolud otse põhivoolusiinilt, koormsute lülitused läbi releede, juhtahelad eraldi.

Ära ikalduvad ja katki lähevad mõlemad ühtviisi kergesti. 13-->7 üleminekus liigseid klemme ühendamata jätta on lihtne, aga katsu seitsmesest pesast saada laadimisvool või tagurdustuli üleminekuga kätte...
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne