Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(11-04-2019, 08:14 AM)muska71 Kirjutas:  aga tagasivooluklapp vahele panna?pump seisab siis ei tilgu jookse ja pump käivitub siis survega avab klapi.

Seda nimetatake siiski surveklapiks. Tagasivooluklapp ei lase tagasi voolata. Siin tuleb soovitatud edasivoolamist takistada. Tehnikafoorum ikkagi...

Pesumasinatel jms veega lobistavalvalgel kodutehnikal kasutatakse labast elektrilist klappi. Kas säärane ei sobiks? Avaneb koos pumbaga ja sulgub taimerilt voolu katkemisel. Ma vajalikku läbivooluhulka muidugi ei tea, aga tilkkastmissüsteemidel on see kaunikesti väike.

Mina paneks ikkagi hüdrofoori. 
Arvestad välja mitu töötsükli täit vett vaja läheb ja palju selleks aega kulub. Paned taimeri tööle näiteks tunniks ajaks. Selle aja jooksul toimub kastmine. Tunni pärast lülitab taimer voolu välja ja hudrofoor jookseb tühjaks ning vett enam peale ei tule enne järgmist taimeri töötsüklit. 
Hüdrofoorile pead võtmise poolele panema vahele tagasivoolu klapi või siis tünni põhjaklapi et veeautomaat toimiks. Omal midagi taolist tehtud.
Jään vastuse võlgu kas hüdrofoor ka tilkuma jääb kui ta ooteasendis on. Mul kasvuhoonesse minev voolik viidud üle tünni nii et voolik veetasemest kõrgemal.

Aquila captas non muscas.

Tsitaat: elektrilist klappi. Avaneb koos pumbaga ja sulgub taimerilt voolu katkemisel. Ma vajalikku läbivooluhulka muidugi ei tea
Neid saab vooluhulga suurendamiseks paralleelselt panna, 1, 2, 3 või rohkem.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(11-04-2019, 08:50 AM)null Kirjutas:  
(11-04-2019, 08:14 AM)muska71 Kirjutas:  
(11-04-2019, 07:39 AM)null Kirjutas:  
(10-04-2019, 18:11 PM)Daff Kirjutas:  
(10-04-2019, 15:00 PM)null Kirjutas:  Oskab ehk keegi aidata. Vaja leida kastmispump. Eelnevalt olen kasutanud üht kütusepumpamiseks mõeldud pumpa, aga see ei kesta üle paari aasta. Probleem selles, et vee anum asub kõrgemal, kui kastetav pind ning enamike proovitud pumpadega jookseb anum tühjaks vaikselt.  Pump siis peaks olema selline, mis töötab vaid hetkedel, kui vool taha tuleb ning seiskamise ajal ei jää nirisema vesi voolikutesse.

Täpsusta mis süsteem sul on. Kas lihtsalt lased voolikust vett või on mingi peenem teema? Tilkkastmine, koguse pealt või veel midagi muud?

Tehtud on automaatkastmissüsteem, kus taimer annab teatud ajal voolu pumbale. Senini ongi olnud kasutusel hammasratas pump, aga see ei kesta üle paari aasta. Kraane vahele ei saa panna, kuna ei ole kedagi kes neid avab (ei tahaks mingeid elektroonilisi klappe ka vahele aretada). Pump pumpab vihmavee tünnist.

Kummist impelleriga pump tundub huvitav. Keegi Eesti kaubandusvõrgust mõnd leida oskab. Ise googeldades ei leidnud esimese hooga.

aga tagasivooluklapp vahele panna?pump seisab siis ei tilgu jookse ja pump käivitub siis survega avab klapi.

Katsetan sellega ka.
Vaata kuramust, mu eilne kiire värske idee, kirjutet 17:28, on nahhaalselt pihta pandud Sad
Teen siis kah vahelduseks SUURE VASTUSE, ehk pääsen pildile...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Kuna saan aru ,et vett võetakse vihmaveetünnist ,Siis kuival "ajal" ei aita miski.Taimer kihutab tühja hüdrofoori(ehk siis suvalist pumpa ) esimese vihmasajuni. Rolleyes

(11-04-2019, 15:36 PM)linnuke Kirjutas:  Kuna saan aru ,et vett võetakse vihmaveetünnist ,Siis kuival "ajal" ei aita miski.Taimer kihutab tühja hüdrofoori(ehk siis suvalist pumpa ) esimese vihmasajuni. Rolleyes

tuleks panna vahele ujuklüliti nagu tühjenduspumpadel siis ei keri tühja ka.

(11-04-2019, 16:15 PM)hundu77 Kirjutas:  
(11-04-2019, 15:36 PM)linnuke Kirjutas:  Kuna saan aru ,et vett võetakse vihmaveetünnist ,Siis kuival "ajal" ei aita miski.Taimer kihutab tühja hüdrofoori(ehk siis suvalist pumpa ) esimese vihmasajuni. Rolleyes

tuleks panna vahele ujuklüliti nagu tühjenduspumpadel siis ei keri tühja ka.

Teemaalgatajale ainult keerulisemax.

(11-04-2019, 15:36 PM)linnuke Kirjutas:  Kuna saan aru ,et vett võetakse vihmaveetünnist ,Siis kuival "ajal" ei aita miski.Taimer kihutab tühja hüdrofoori(ehk siis suvalist pumpa ) esimese vihmasajuni. Rolleyes

Ja kuiv on pumba surm.

Töötav süsteem.   Jões on tavaline vibro pump, peale seda surve klapp, toru vahel surve regulaator (tavaline nagu hüdrofooridelgi)  jookseb läbi wc poti ujuki paaki.  Paagist tilgub vaikselt edasi.  Torus on surve ja paagis pole.    Muidugi need vibro pumbad kestavad ka nagu juhtub. Vana vene pump oli üle 15 aasta jões.  Hiina 20 eurine kestis ühe aasta. Nüüd 30 eurine läheb kolmas aasta.  Võibolla oleks kasu kui talveks välja võtta, a kes viitsib ?

Sa ikka tead, et kui mõni hull keskkonna ametnik sinu pumba jõest leiab, nüpeldab ta sind trahvidega ikka päris korralikult

Lihtsalt vihje

Pumba kuivaksjäämise vastu Toru-Jüri müüb punase nupuga jublakat. Sellest jookseb vesi ja toitevool läbi. Et uuesti pumpa käima saada, tuleb punast nuppu tirida rõhu taastumiseni. T-Jüri müütab ka kasvuhoonele disainitud hüdrofoori. Tühjaksjooksmist ei oska öelda, sest kasutame laealuseid roteeruvaid pihusteid. Kartulil, viinamarjal, maasikal, paprikal, tomatil, arbuusil päikselisel ajal troopika- palav, õrn uduvihm.

(11-04-2019, 21:13 PM)AsTroSS Kirjutas:  Sa ikka tead, et kui mõni hull keskkonna ametnik sinu pumba jõest leiab, nüpeldab ta sind trahvidega ikka päris korralikult

Lihtsalt vihje

Mille alusel?

Kuigi ka minu arvates kõlbab vibropump ainult plastpaagist vee võtmiseks. Eriti Vene oma.

Vee erikasutusluba on?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki

Meil vibropumbad juba aastast 1980 kaevus olnud,ei ole juhtunud midagi.Kui läbi kärssab siis lendab järgmine kaevu ja elu läheb edasi. Survepaak ka toapeal... kurta pole midagi. Kõlbab ka solgi pumpamiseks. Igale poole kõlbab.

(11-04-2019, 23:13 PM)Laurts Kirjutas:  Vee erikasutusluba on?

Vee erikasutusluba peab olema, kui:
 1) võetakse vett pinnaveekogust, sealhulgas ka jää võtmise korral enam kui 30 m3/ööpäevas;
 2) võetakse põhjavett rohkem kui 5 m3 ööpäevas;

Targad räägivad, et kaevus töötav vibropump raputab veesooned kinni. Rõhk sõnal "räägivad". Aga kas siin selliseid tarkureid ka leidub, kellel tõepoolest kaev tänu vibropumba aktiivsele tööle kinni on kasvanud?

(11-04-2019, 23:23 PM)Janka Kirjutas:  Targad räägivad, et kaevus töötav vibropump raputab veesooned kinni. Rõhk sõnal "räägivad". Aga kas siin selliseid tarkureid ka leidub, kellel tõepoolest kaev tänu vibropumba aktiivsele tööle kinni on kasvanud?

No ma olen siin siis see tark kes väidab,et pea nelikümmend aastat pole neid sooni kinni ajanud ükski vibropump. Big Grin  Ja ma pole kuulnud ka,et naabritel oleks veesooned kinni... Kuna ma siin aastaid parandasin neid pumpasid siis võin kindlalt väita,et seda muret neil polnud.
Kui keegi ajab seda juttu,et veesooni on võimalik kinni ajada siis ma ei taha seda uskuda mitte. Vesi imbub igalt poolt kaevu.

(11-04-2019, 23:29 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(11-04-2019, 23:23 PM)Janka Kirjutas:  Targad räägivad, et kaevus töötav vibropump raputab veesooned kinni. Rõhk sõnal "räägivad". Aga kas siin selliseid tarkureid ka leidub, kellel tõepoolest kaev tänu vibropumba aktiivsele tööle kinni on kasvanud?

No ma olen siin siis see tark kes väidab,et pea nelikümmend aastat pole neid sooni kinni ajanud ükski vibropump. Big Grin  Ja ma pole kuulnud ka,et naabritel oleks veesooned kinni... Kuna ma siin aastaid parandasin neid pumpasid siis võin kindlalt väita,et seda muret neil polnud.
Kui keegi ajab seda juttu,et veesooni on võimalik kinni ajada siis ma ei taha seda uskuda mitte. Vesi imbub igalt poolt kaevu.

Lihtsalt täpsustuseks: kas jutt käib puurkaevust või salvkaevust? Olen kuulnud, et puurkaevude tervisele ei pidanud vibropump hästi mõjuma.

Minu salvkaevus ka varemalt olnud pikki aastaid suur vene vibro sees aia kastmiseks aga polnud mingeid märke veesoonte kokkusurumisest. 
Ühekorra lasi pump jalga nööri otsast ja sain teise kätte umbes 30cm sügavuselt liiva seest. Isegi see ei mõjutanud ei kaevu ega pumba tervist.
Küsiks eelnevast ajendatuna: Miks on vene pump halvem kui hiina oma? Pihkvast toodud vibro kestab aga Magazini hiina analoog teps mitte.

Nüüd jõevee kasutamisest. On üks seltsimees kellele kohe üldse ei meeldi, et pump on jões. See on kobras. Ma panin pumba kopra tammi taha suurde vette. Kolisid minema ja jätsid veel kaks tammi saatuse hooleks. Nüüd pean ise kevadel vett paisutama.

Aquila captas non muscas.

Küsimus neile, kes venemaalt kaupa on järelkäruga toonud, et mis dokumente kauba kohta vene pool tollis nõuab. Kas piisab ostuarvest  või on vaja veel mingeid pabereid.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne