Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

D4D pada ei tea. Aga mitmete teiste valmistajate padades NGK ja Bosch pole seni alt vedanud. Beru ja Denso pole kunagi kinni jäänud, alati on tulnud peatselt välja vahetada.

Kasutan ka Bosch-i

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

Leidsin mingi video küünalde võrdlusest https://youtu.be/yiMU--aIEqk

(07-11-2019, 22:21 PM)Raigo Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemusi ja oskab kaasa rääkida, mis tootja eelsüüteküünlaid toyota d4d-le monteerida? Valik on lai alates beru,denso,ngk,bosch....

Denso´d olen külge keeranud, 3 aastat oli auto minu käes, kestsid küll.
Kas vanad küünlad on juba käes? kui ei ja küünlad teadmata aja liigutamata, siis soovitan eelnevalt mingi leotuse peale lasta. Nagu moodsa aja küünaldele kohane, on need pikad ja peened kõrsikud valmis, murduma, reeglina hõõguva osa ja keerme vahelt, kui kätte ei saa, siis ... Sad
Uued kindlasti mingi mögaga kokku, mis kuuma kannatab ja ära ei kuiva. vasemääre vms.


Küsin siia vahele, kas on kellelgi soovitada mõnda ettevõtet või asutist, mis euroopast kasutatud autovaruosi tellimise peale siia kohale tooks?

(07-11-2019, 23:58 PM)hulgus Kirjutas:  
(07-11-2019, 22:21 PM)Raigo Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemusi ja oskab kaasa rääkida, mis tootja eelsüüteküünlaid toyota d4d-le monteerida? Valik on lai alates beru,denso,ngk,bosch....

Denso´d olen külge keeranud, 3 aastat oli auto minu käes, kestsid küll.
Kas vanad küünlad on juba käes? kui ei ja küünlad teadmata aja liigutamata, siis soovitan eelnevalt mingi leotuse peale lasta. Nagu moodsa aja küünaldele kohane, on need pikad ja peened kõrsikud valmis, murduma, reeglina hõõguva osa ja keerme vahelt, kui kätte ei saa, siis ... Sad
Uued kindlasti mingi mögaga kokku, mis kuuma kannatab ja ära ei kuiva. vasemääre vms.

Mina panen Febi keraamilist määret,nii küünaldele kui pihustite paigaldusel,ei jää enam kinni midagi.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

(08-11-2019, 01:08 AM)r.i.h.o Kirjutas:  Küsin siia vahele, kas on kellelgi soovitada mõnda ettevõtet või asutist, mis euroopast kasutatud autovaruosi tellimise peale siia kohale tooks?

Konkreetselt nimepidi ei oska öelda aga populaarteadusliku ääremärkusena mainiks, et paljud teise ringi remonditöökojad kasutavad leedukate käest tellitud kasutatud varuosi. Hinnad on odavamad kui meie ärikatel ja kaup kvaliteetsem. Mõningatele osadele antakse isegi garantii nii üllatav kui see ei tundu.
Kunagi otsisin A6 käigukasti ja sellise koodiga mida vaja eestist ei leidnud. Mõned maaletoojad lubasid küll vaadata aga hind oli ikka väga ulme. Läbi neti sain mingi leedu kontakti ja kahe tunni pärast oli pakkumine laual koos põhjaliku infoga auto kohta kust kast pärineb. Hind koos eestisse toimetamisega oli pool sellest mis meil taheti. Pluss 6 kuud garantiid.

Aquila captas non muscas.

Suuremad asjad ehk tulevadki Leedust odavamalt kohale aga väikestele... jah, sihuke transpordikulu, et kuku persele. Otsisin vahepeal XDALY.LT-sest autole osasid ja kui näiteks jublakas maksis suhteliselt soodsa 100 raha, siis võis transport vabalt jääda 40-80 vahele ja hinnavahe meie lammaritega sulas täielikult ära. Kui neile detailsema järelepärimise esitasin, siis hakkasid postikasti tulema kirjad mingitel täiesti teistel teemadel, küll autolammaritest, aga ikkagi.
Kui keegi teab vähe asjalikumat ja soodsamat kohta, siis võiks siia mõne viite panna küll.

XDALY.LT on tore koht jah. Nysa uus termostaadi korpus maksis 25. Transport 20. 
Aga kiire oli ja keegi just samal hetkel piirkonnas ka ei asunud.

Samas Welg oü valgast hangib vägagi mõistliku hinnaga osasid ja veel mõistlikuma hinnaga toonud koju kätte ka. 

plaanis kaubikule lumeketid sebida,et talvel lumes paremini liiguks ja just koduteel,aga milliseid eelistada?odavama otsa omad https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/ka...rile-84052 https://www.rehviliider.ee/lumekett/film.../18635-133 .kellegil kogemusi?

(08-11-2019, 21:15 PM)muska71 Kirjutas:  plaanis kaubikule lumeketid sebida,et talvel lumes paremini liiguks ja just koduteel,aga milliseid eelistada?odavama otsa omad https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/ka...rile-84052 https://www.rehviliider.ee/lumekett/film.../18635-133 .kellegil kogemusi?

Mul liigsed siin müügis: KB kuulutus
Kasutuskogemus puudub. Kunagi sai Europartsist ostetud, seal kvaliteetsem kraam. Matkabussile, sest Norras talvel kohustuslikud. Nüüd on bussil suuremad rattad all ja mõõt enam ei sobi.

(09-11-2019, 08:26 AM)margus61 Kirjutas:  
(08-11-2019, 21:15 PM)muska71 Kirjutas:  plaanis kaubikule lumeketid sebida,et talvel lumes paremini liiguks ja just koduteel,aga milliseid eelistada?odavama otsa omad https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/ka...rile-84052 https://www.rehviliider.ee/lumekett/film.../18635-133 .kellegil kogemusi?

Mul liigsed siin müügis: KB kuulutus
Kasutuskogemus puudub. Kunagi sai Europartsist ostetud, seal kvaliteetsem kraam. Matkabussile, sest Norras talvel kohustuslikud. Nüüd on bussil suuremad rattad all ja mõõt enam ei sobi.
mõõt ei sobi,mul 215/60 R16

Mul sarnased nagu rehviliidris,aga ostetud Biltemast-hea mugav paigaldada kohver kettidega ei võta eriti ruumi ja seal hind soodsam.Paar korda talvejooksul läheb ikka vaja.

huvi pärast küsiks kohe, et millises olukorras kettidest abi on?
ja kaua võtab peale ja maha saamine aega?

(09-11-2019, 17:46 PM)diesel Kirjutas:  huvi pärast küsiks kohe, et millises olukorras kettidest abi on?
ja kaua võtab peale ja maha saamine aega?
peale maha loetud minutid kui vaadata juutuubi.
abi on jäisel ja paksemas lumes ja kui uskuda netis kommentaare siis teevad sõiduautost pea maasturi ja esivedune läheb kettide abil 1,5-2 korda paksemast lumest läbi kui muidu ilma kettideta.ka mudasemal pinnasel saab liikuma ja hädast väälja.

(09-11-2019, 18:05 PM)muska71 Kirjutas:  
(09-11-2019, 17:46 PM)diesel Kirjutas:  huvi pärast küsiks kohe, et millises olukorras kettidest abi on?
ja kaua võtab peale ja maha saamine aega?
peale maha loetud minutid kui vaadata juutuubi.
abi on jäisel ja paksemas lumes ja kui uskuda netis kommentaare siis teevad sõiduautost pea maasturi ja esivedune läheb kettide abil 1,5-2 korda paksemast lumest läbi kui muidu ilma kettideta.ka mudasemal pinnasel saab liikuma ja hädast väälja.

Aga neid ei tasu uskuda  Big Grin Enim on abi ketist ikka mudas ja lumes aga kõhupeal kinni olles ei aita needki. Jääpeal/kivikõvaks tallatud teel on samamoodi libe sest need pole metsaveotrakatsi ketid, kus on ogad ka küljes. Ehk tavaline kett töötab kõige paremini kokkusurutaval pinnal madalal kiirusel. Kõhupeal kinni olles on ikka vints või labidas  Big Grin  

Aga äge video tegelikust elust lumekettidega ja soojad soovitused tööriistadeks  Cool Gaasipõleti polegi paha mõte autosse talveks visata... 

meisel ja kuvaldad töömasinas põhivarustus ja põleti pole ka raske peale visata.kõhu peal kinni siis jah aitab ainult vints või labidas,aga libe,lumi ja maakohad on raudselt kettidest abi.isegi murul porist saad kettidega tulema.

citroen C2 ei jäänud kõhu peale kinni( võib olla põhjakate eripära) aga ühel hetkel ei jõudnud enam lund enda ees lükata. Jäise tee peal kus vesi juba peal sai 40kmh sõita, imelik oli tunne kuna tunda oli et ketid ainult ees. Olid nendest vanem mudel, ilma nagateta.

Tervist .

  Olen olnud Toyota LC ga  kõvakssõidetud lumega tõusul liikumisvõimetu , samas lumekettidega Golf 2 liikus ilma probleemita teist Golf 2 enda järel vedades , tõhus abi on kettidest .

Renoo träfikuga olen kunagi kette pruukinud, paksus lumes.
Pealepanek ei võta kaua, ütleme nii kümme minti koos kaevamisega.
Sõidab ägedalt, mh läbi sahavalli külatee ääres. Enam ei jaksanud lükata, kui hunnik nina ees tuledeni ulatus. Siis tuli tagurdada ja hooga läbi.
Toimus kõik koheva lumega kümmekond aastat tagasi, oli vist Moonika selle saju nimi.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne