Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(15-11-2019, 09:26 AM)MeelisV Kirjutas:  Kinnastest rääkides võtke lahti nt. Tamrexi leht või astuge sinna sisse ja seiske seal leti ees ja vaadake valikut. Õige kindaga on töö tegemine hoopis teine tera kui vale kindaga.

Mis tööd ei tohi teha kinnastega? Ma tean ühte, võib ka rohkem olla.

ju seina värvimine oli neile meeldiv töö ja nad ei tahtnud sellest nii kiiresti loobuda. seksimisel üritad ju ka alati protsessi võimalikult pikaks venitada Wink

(15-11-2019, 10:05 AM)sturmbannführer Kirjutas:  seksimisel üritad ju ka alati protsessi võimalikult pikaks venitada Wink
Just - ning ilma "kindata" on see tegevus ka ilmselt meeldivam... Big Grin

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

(15-11-2019, 09:49 AM)MeelisV Kirjutas:  ...
Sõiduauto salongis oleva tahavaate peeglist taha vaadates, tagumise auto esitlesid, olen märganud korduvalt järgnevat.
Kui tagumise auto esituled on led siis osadel on nn. loksumise efekt. Samu tulesid väljas olevate peeglitega vaadates see efekt puudub. Samuti ei "loksu" kõik led tuled salongipeegliga vaadates.
Loksumine tähendab siis seda et peeglist vaadates on tunne nagu tuled oleks auto küljes lahti ja valgus peeglis loksub üles alla nii nagu teekonarused seda võimaldavad. 
Mõnel juhul tundub et ei loksu aga vilgub ehk virvendab. Seda siis kõik salongipeegliga ja mitte väliste tahavaate peeglitega. Mis selles salongipeeglis selle valgusega toimub.
...
Salongipeegel on ju kahekihiline. Ja enamus LED-e on vahelduvpingetoitelised elik vilguvad (kiiresti). Äkki siit põhjus?
Olen isegi märganud ühes oma kasutada olevas autos. Põhjust ei tea, lihtsalt arvan.

(15-11-2019, 10:20 AM)Walter Kirjutas:  
(15-11-2019, 10:05 AM)sturmbannführer Kirjutas:  seksimisel üritad ju ka alati protsessi võimalikult pikaks venitada Wink
Just - ning ilma "kindata" on see tegevus ka ilmselt meeldivam... Big Grin

Eelistaks kindaga tegevust. Kui objektijuht pole objekti turvalisusega ise tegelenud siis mingi aja pärast võib oodata lisatööd ja mõnel mehel olevat ilma kindata tundmatul objektil töö tegemine lõppenud ka töötervishoiu arsti külastamisega.

(15-11-2019, 09:49 AM)MeelisV Kirjutas:  Üks küsimus jah. 
Sõiduauto salongis oleva tahavaate peeglist taha vaadates, tagumise auto esitlesid, olen märganud korduvalt järgnevat.
Kui tagumise auto esituled on led siis osadel on nn. loksumise efekt. Samu tulesid väljas olevate peeglitega vaadates see efekt puudub. Samuti ei "loksu" kõik led tuled salongipeegliga vaadates.
Loksumine tähendab siis seda et peeglist vaadates on tunne nagu tuled oleks auto küljes lahti ja valgus peeglis loksub üles alla nii nagu teekonarused seda võimaldavad. 
Mõnel juhul tundub et ei loksu aga vilgub ehk virvendab. Seda siis kõik salongipeegliga ja mitte väliste tahavaate peeglitega. Mis selles salongipeeglis selle valgusega toimub. 
On keegi veel märganud?

Isetumenevaga olen märganud. Teisel autol tavaline sisepeegel ja sellega sõites pole silma jäänud.

(15-11-2019, 10:05 AM)sturmbannführer Kirjutas:  ju seina värvimine oli neile meeldiv töö ja nad ei tahtnud sellest nii kiiresti loobuda. seksimisel üritad ju ka alati protsessi võimalikult pikaks venitada Wink

Ma üritan ikka kiiremini ära teha, laisk, mis seal ikka pikalt rapsida.

Kindaga ka tööd ei tee. Ei kodus ega teistele.  Käsi pesen bensiini ja atsetooniga ja keevituspritsmeid ka ei karda. Ma ei saa puhaste kätega tuppa minnagi, saan eide käest kolakat, et jälle jood garaazis.

(15-11-2019, 18:43 PM)klemm Kirjutas:  
(15-11-2019, 10:05 AM)sturmbannführer Kirjutas:  ju seina värvimine oli neile meeldiv töö ja nad ei tahtnud sellest nii kiiresti loobuda. seksimisel üritad ju ka alati protsessi võimalikult pikaks venitada Wink
sama siin ikka võimalikult kaua oma moori nautida...
üldiselt leiba teenin kinnastega,ükspäev tegin ilma kivihunnikus betoonitükid ja muu ja nahk katki hakka kreemitama...kindaga pole mingit muret,pealegi kintarist osta siis kindad kommi raha eest olemas ja pole pointi tervist rikkuda.

(15-11-2019, 08:42 AM)veix__ Kirjutas:  Kodus nö. hobikorras võib teha mida iganes. Tööl päevast-päeva mõningaid töid  ilma kinnasteta ei tee keegi.

Ma olen proffesionaalne ehitaja.
Täna ladusin terve päeva betoneksi plokke vundamendiks näiteks....

Keegi polegi öelnud, et selle jaoks peaks kindaid vaja olema. Rolleyes

Suvalist tööd teha kindaga ,või mitte ..Ja selle üle jahuda nii pikalt...Jaburamaks minna vast ei saa . Rolleyes
S...a ilmagagi topid kindad kätte .

Vene ajal olevat vist mingid "erilised" kindad olnud. Räägiti, et kui nendega 6-sele poldile mutri otsa keerad, siis on põhimõtteliselt lukksepa eksam tehtud.

(15-11-2019, 09:17 AM)muska71 Kirjutas:  
(15-11-2019, 09:04 AM)hulgus Kirjutas:  Paksusmasinal läks võlli otsast rihmaseib loksuma,

võll ju vajab ka üle treimist.
Läksin ikkagi lihtsamat/kiiremat ja odavamat teed.
Võll üle "treitud" liivapaberi lindiga, viiliga ots ja kiilusoon korrigeeritud, 0,3mm plekist "puks", kõigi haamrite ema, uus polt ja piirikseib. Käib, ei vibra.
(16-11-2019, 00:00 AM)veix__ Kirjutas:  Vene ajal olevat vist mingid "erilised" kindad olnud. Räägiti, et kui nendega 6-sele poldile mutri otsa keerad, siis on põhimõtteliselt lukksepa eksam tehtud.

presendist labakud, kõigile sama: Maalritest keevitajani.
Meenub keevitaja kes esmaba hommikul laost uued käpikud sai, uuris, vaatas ja teatas kurva näoga: krt jälle on mõlema käe omad valed saanud...


(16-11-2019, 00:00 AM)veix__ Kirjutas:  Vene ajal olevat vist mingid "erilised" kindad olnud. Räägiti, et kui nendega 6-sele poldile mutri otsa keerad, siis on põhimõtteliselt lukksepa eksam tehtud.

Mul veel alles mõni paar neid erilisi labakuid erinevatest materjalifest, ka nahast keevitaja omad olemas.. Välja nägid nad ühtemoodi ainult materjal määras mis valdkonna kinnas on määratud.

Aquila captas non muscas.

Siis mõneti mõistan neid, kes sellistest kinnastest on saanud sellise vaimse trauma, et isegi praegusel ajal ühtegi kinnast kätte ei taha panna. Cool

(15-11-2019, 22:55 PM)pannkook Kirjutas:  Ma olen proffesionaalne ehitaja. Täna ladusin terve päeva betoneksi plokke vundamendiks näiteks....

Kuule pane pilt ka oma pakulõhkujatest, tahaks näha millises seisus nad on peale 8 h CMU ladumist. Viska kirja mitu plokki vundamenti selle ajaga jõudis.

Vundamendi ladumine ei ole mu igapäeva töö, seega ma ei tea, kas seda on palju või vähe, aga 100 plokki jõudis seguga paika panna.
[Pilt: IMG_0323.JPG]

Kuna pole ise teinud, siis omalt poolt ei oska kommenteerida kui vajalikud seal kindad on (paljudel töödel ju ei ole), aga 1 päev pole ka mingi näitaja. Tee seda 10 a iga tööpäev ja pane siis uus pilt. Rolleyes

(17-11-2019, 08:23 AM)pannkook Kirjutas:  Vundamendi ladumine ei ole mu igapäeva töö, seega ma ei tea, kas seda on palju või vähe, aga 100 plokki jõudis seguga paika panna.
[Pilt: IMG_0323.JPG]

http://www.ironmind.com/product-info/gri...-grippers/

Selle käega läheks Nr2 küll vist esimesel korral kinni. Igal juhul soovitan neid trenazööre  neile, kel haarde tugevusega probleeme on. Mul on pisikesed nö "naise käed" ja tellisin ebayst nr1,1.5 ja nr2. Nr1 oli suhteliselt lihtne , 1,5 juba raske ja 2 läheb nüüd juba kinni mõnikord peale kuu ajalist treenimist, sõltuvalt enesetundest, väsimusest jne. Järgmine eesmärk on siis 2,5 . Nr3 ei julge valmis osta, sest see võib äkki motivatsiooni ära võtta treenimiseks.

Kunagi kuskil küsisin, et mis torud teatud riikide veokatel on viidud rataste juurde. No umbes sellised, nagu algaastatael olid kummipumpamisseadmed. 
Pakkumisi oli erinevaid. Mul tekkis kahtlus, et need torud on vee laskmiseks kummidele (kuskil nagu korra paistis). Nüüd sai see kahtlus kinnitust. Olen palju uurinud videoid Hiinast, Pakistanist. Just sealkandis veetakse hulle ületonnaase (45t sooloautol). Ja just sealkandid kipub neid torusid ka nägema. Nüüd leidsin video, kus selgelt näha rummu sisse jooksev vedelik (3.16 min).

https://www.youtube.com/watch?v=qan99alKfrA
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne