Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

oh need on sellised algajate õngitsuskirjad.
umbes sama kahjutud ja tobedad kui igasugu nigeeria kirjad.
kui mõni loll kogemata maksab, siis on see puhas boonus.
väga rahul ollakse ka mistahes vastusega.
saab aadressi toimivusele kinnituse ja ehk ka mingi keelega-piirkonnaga siduda.
läeb kohe poole taala eest müüki.

arvutisse saavad ligi igasugu head ja pahad suured vennad üle maailma.
häda korral isegi kohalikud veidi väiksemad suured vennad.
nemad aga ei küsi paari bitcoini või müü sulle peotäit õhku.

Need kirjad onka minu arvutisse ilmunud,avanud pole, olen lihtsalt blokkinud.

Need kirjad, kus kõiki adressaate sündsusetus käitumises süüdistatakse ja sellest tehtud muuvi avalikustamisega ähvardatakse kui pappi ei pritsi on enamasti vist kahjutud.
Algul tulid kirjad jah võltsitud emaili pealt, nagu oleks keegi su enda meilikontolt neid saatnud, kõvemad mehed lisasid lausa aastatetaguse konto parooli usutavuse tõestamiseks.
Osad vennad lisasid ka IP aadressi. 
Kõik läksid prügikasti pikema jututa. Seadmetel viirusetõrjed peal ja regulaarselt kontrollitud. Pole miskit juhtunud.
Viimasel ajal pole enam keegi viitsinud emaili ega parooli ega IPd lisada.
Telia aastatetaguse infolekke andmete peal mäng käis ilmselt.

Töökaaslane mingi aeg ka vastas enamusele kirjadele. Kirjeldas kirja saatja keeles värvikalt protsessi mis teda varsti ees ootab... Kuskil keegi võttis asja südamesse ja tegi vennale igasugu kohtinguportaalidesse kontod, nii et venna meilbox hakkas täituma omasooiharate seltsimeeste kirjadega...

Ise olen saanud ka korralikult krüptitud arvuti endale. Ilma viirusetõrjeta puhta win7 installiga masinale pandi netikaabel järgi ja otsiti miskit.
Koos selle otsituga sai ka keegi paha sisse.
Tulemus;
-kõigis kaustades sisalduv oli krüpteeritud ja lisatud tekstifail mis edasi teha ja palju coini vaja kanda ja kuhu...
Ei mingit meili.

(21-12-2019, 23:48 PM)krossifänn Kirjutas:  Sellele mailile tulevad mul kõik arved jms.Teisi e-maile saab alati teha aga aega võtab see ümberkantimine.
Jagad iga vähegi olulise asja puhul oma eesti.ee aadressi. Ning eesti.ee suunad neile meilikontodele, mida igapäevaselt kasutad (nii töö- kui era-meiliaadressid). Vahetad töökohta või kolid erameili ühest kohast teise - teed lihtsalt muudatuse eesti.ee suunamises ja kõik liigub soovitud kohta.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

Üldiselt kui tõsisemate küberpättide poolt arvutile ligi saadakse, krüptitakse vast sisu enne ära ja siis hakatakse raha küsima, et oma failidele taas ligi saaks. Sellepärast ei tohiks kogu digitaalset elu vaid C- kettal hoida. Ikka koopiaid ja backup-e ja pilvi ja välist kõvaketast rohkem...
Isiklikult olen ka seda meelt, et olulise ja peamise nn. tööarvutiga igal pool ei käi. Ei mõtle siinkohal üldse mingeid nn. täiskasvanute lehti, vene traktori foorumist sain kunagi sellise juurika, et anna olla Smile
 Nüüd siis hoidun paranoiliselt joppuse poole peale ronimisest oma "suure arvutiga", muid linke ja asju üritan ka kaalutletult avada. Aga ega garantiid pole, üks hooletu lingi avamine ja võidki portsu otsas olla.

"Ei mõtle siinkohal üldse mingeid nn. täiskasvanute lehti, vene traktori foorumist sain kunagi sellise juurika, et anna olla" Smile 
Kas mõtled RC Forumit (Тракторостроениe) ? Olen seal praktiliselt igapäevane külaline ja võimalik et säält saingi "tripperi" mitte täiskasvanute lehelt Big Grin

Ju ta jah RC oli. Päris ammune asi, päris täpselt enam ei mäletagi. Igatahes oli kena viirus, vene siseministeeriumi vms. avalehe tõmmis seisis ees ja masinal endal kuskile poole eriti miskit ei liikunud. Sõbrast IT tugi-isik jahmerdas jupp aega, aga failid jäid õnneks alles.

(22-12-2019, 12:56 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Töökaaslane mingi aeg ka vastas enamusele kirjadele. Kirjeldas kirja saatja keeles värvikalt protsessi mis teda varsti ees ootab... Kuskil keegi võttis asja südamesse ja tegi vennale igasugu kohtinguportaalidesse kontod, nii et venna meilbox hakkas täituma omasooiharate seltsimeeste kirjadega...
 
Ei nohh... Big Grin
Mul 48h.kirja avamisest täis ja bitcoine jms.pole saatnud ning kõik paistab samamoodi toimivat nagu varem.

Üldine teooria nüüd. Täiskasvanute lehtedel on võimalik rünne pigem teoreetiline, vene poolelt tulev aga mõnede struktuuride igapäevatöö. Seega ma oleks xxx vs .ru pigem viimasega ettevaatlik.
Mu kodustatud itimees väidab, et alates win7-st pole olnud vajadust mitte ühtegi eraldi viirusetõrjet kasutada. Miskipärast ma usun teda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Käin ka väga palju igasugustel vene lehtedel aga õnneks pole "jopanud", viiruse sain sisse siitsamast automoto foorumist. Keegi jagas mingit pilti ja käes ta oli. Win-10 sai sellega aga ise hakkama.

Aquila captas non muscas.

(22-12-2019, 20:31 PM)krossifänn Kirjutas:  
(22-12-2019, 12:56 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Töökaaslane mingi aeg ka vastas enamusele kirjadele. Kirjeldas kirja saatja keeles värvikalt protsessi mis teda varsti ees ootab... Kuskil keegi võttis asja südamesse ja tegi vennale igasugu kohtinguportaalidesse kontod, nii et venna meilbox hakkas täituma omasooiharate seltsimeeste kirjadega...
 
Ei nohh... Big Grin
Mul 48h.kirja avamisest täis ja bitcoine jms.pole saatnud ning kõik paistab samamoodi toimivat nagu varem.

Ei maksa nendest välja teha, nad pole üldse pahatahtlikud.  Mul oli esimene nõue 8000 bitcoini ja saatis  veel minu paroolid ka kinnituseks.  Kirjutasin neile, et tehke ikka väheke kodutööd ka, eesti vaene riik ja 8 miljonit pole kellegil.  Siis tuli 8000 euri. Saatsin vastuse, et juba parem a ikkagi see mul aasta palk kui tööl käiksin. Lõpuks küsis 80.-    Sellepeale vahetasin paroolid ära ja suhtlus sai läbi.  Mõni kuu hiljem saatis uued paroolid ja küsis vaeva eest 100 juurde, et siis 180.-    kuna ma enam suhelda ei viitsinud kadus ära kuhugi.    
Kas peaks ikkagi paroole muutma ja mingit tõrjet tegema.  Mul pole arvutit ega vindovsi  on aint android.

Usk tänasesse windoosasse on tore asi aga ma tean isiklikult kahte pisi firmat, kes samuti uskusid veel see aasta sama teooriat ja tänaseks on mõlemal rasked tõrjed peal, sest terve firma põhiarvuti võeti viirusega üle ja krüptiti, tulemuseks oli kas maksad musta auku või formati ja alusta uuesti, mõlemad firmad alustasid puhtalt lehelt peale formatti. Kõik andmed läksid vastu taevast. Ma pole mitte sekundikski, mitte ühtegi enda arvutit käivitanud ilma eraldiseisva tõrjeta. Aastaid olen kasutanud NOD32 ja siiani rahul. Kui vaadata logidest NODi tegemisi, siis mul küll puudub igasugune soov jätta see töö windoosa kätte. Tunnike tagasi lasin käima garaaži ühe saani, esimesed asjad mis peale läksid olid win ja nod, alles peale seda läks saan netti nuusutama. Eks nende asjadega  ole nagu ikka tänapäeval kombeks, kuni pauku kätte pole saanud on tegemist lollide vandenõu teoreetikutega, samas kui litter ära käib, ei jõua seda hala ja undamist ära kuulata.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

paroole ikka võiks vahetada.
samas ega see ära arvaja ei tea su paroole.
ta pakub 123456 su parooliks vaid seetõttu, et üle poole kõikidest maailmas kasutatavatest paroolidest ongi 123456.
inimesed on laisad ja vaimuvaesed.

(22-12-2019, 23:07 PM)diesel Kirjutas:  paroole ikka võiks vahetada.
samas ega see ära arvaja ei tea su paroole.
ta pakub 123456 su parooliks vaid seetõttu, et üle poole kõikidest maailmas kasutatavatest paroolidest ongi 123456.
inimesed on laisad ja vaimuvaesed.

Vana ja ka uus parool olid ikka keerulisemad kui madisepäevalahing.    Suuredtähed, väiksed tähed ja numbrid.   
Vana parool oli   SitaPea718.   Sellest tuletades mõtlesin talle uueks tikkhead panna a arvasin liiga lihtne Smile

Minu arvates ei ole vaja põdeda. See on sama ohtlik ähvardus kui on tõenäone, et Nigeeria miljonärilesk sulle lubatud seitse miljonit ka annab. Selliseid kirju saavad kõik aeg-ajalt ja täiesti sõltumata sellest, kas kirjas kirjeldatu ka saaja tegevustele vastab. Kustutada ja punkt.

(23-12-2019, 11:34 AM)olevtoom Kirjutas:  Minu arvates ei ole vaja põdeda. See on sama ohtlik ähvardus kui on tõenäone, et Nigeeria miljonärilesk sulle lubatud seitse miljonit ka annab. Selliseid kirju saavad kõik aeg-ajalt ja täiesti sõltumata sellest, kas kirjas kirjeldatu ka saaja tegevustele vastab. Kustutada ja punkt.

Sama siin. Minu igivana salasõnaga Hot i le tuli paar kuud tagasi mingid tiblakeelsed sõnumid ,et a la "Teie kontot on kasutatud kurjasti  jne bla bla ,vahetage parooli.Blokeerisin saatja(lihtsaim alguseks) ja jama kadus.

Selles hot-is ma plokeerisin palju asju ära, miskit ei aidanud, ikka tulid läbi. Üleminekul sellele uuele nimetusele onliin või mis ta oli, loobusin teenusest ja kolisin üle gmail-i peale. Seni on mind rahule jäetud ja loodan edaspidigi rahulikku elu seal. Seal vist paar korda on küsitud, et kas ikka olen mina kui ma mõne teise koha pealt sisse olen loginud. Ja küsivad nad varupostkasti kaudu.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Juhus nii et läks null ja faas kokku(3 faasi sisteem) ja 0 ja faasi vahel mõõtes kahes faasis oli ~380v, kolmas 0v. Häda selles et süsteemis ka õhksoojuspump(muz-fh35vehz) ja see enam ei regeeri, ei hakka tööle. Välisosa juurest oleks tunda ka natuke põlenud haisu, võibolla lihtsalt paranoia aga samas ei tööta ka ju.
Kas on kellegil kogemust/ ideed mis võis juhtuda ja kui palju $$ kahju tekitas.

0 ja faasi vahel peaks ikka u. 230 V olema.

(23-12-2019, 21:32 PM)Kult Kirjutas:  Juhus nii et läks null ja faas kokku(3 faasi sisteem) ja 0 ja faasi vahel mõõtes kahes faasis oli ~380v, kolmas 0v. Häda selles et süsteemis ka õhksoojuspump(muz-fh35vehz) ja see enam ei regeeri, ei hakka tööle. Välisosa juurest oleks tunda ka natuke põlenud haisu, võibolla lihtsalt paranoia aga samas ei tööta ka ju.
Kas on kellegil kogemust/ ideed mis võis juhtuda ja kui palju $$ kahju tekitas.
mul kümmekond aastat tagasi oli ka nii, et töölt tulles õuetuld põlema pannes hakkasid hõõglambid eredat sinist valgust andma, voltmeeter kilpi ja 300V mõõtepiirkonnaga voltmeetri seier oli põhjas iga faasi pealt mõõtes, EE oli faasi ka nulli sisse lasknud. Muud töösolnud seadmed peale saratov külmiku andsid otsad.
St et ega palju lootust pole, oleneb kuipalju on maha kärsanud, kui kohe algul mõni toiteploki laadne jubin, siis võib veel kergemalt pääseda.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne