Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Kasutamise kord on seadusega määratud. Pealolek seda ei määra. Mul Ivecol on peal, aga ülevaatusel ja teel pole kedagi huvitanud. Ka registreerimisel jäi tähelepanuta.

Mul ettevõtte Ivecol on ka peal. Auto 6,5t. Ülevaatust ei ole tehtud kui on taatlemata. Samas teel on korduvalt kinni peetud ja seal on öeldud et sul ei pea meerikut olema ega taatlemine kehtima. Endal ja autol on samas kõik paberid ja kaardid olemas...

Vean siis tööandja/ettevõtte materjale ja tööriistu ja ei osuta teenust...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.

Kasutamise kord ei sõltu jah sellest kas meerik on peal või mitte. Aga ülevaatuse läbimise osas võivad nõuded teised olla. "Enne 1984. a" erandi alla mineva veokaga pole ülevaatusel meerikut kontrollitud, aga kui uuemaga minna, siis ehk on endal lihtsam kui meerikut üldse peal pole (eeldusel et kasutamine ei ole nõutud).

Kunagi ca 4-5 aastat tagasi LT 40-nel oli peal,läksin ülevaatusele,öeldi,et kui peal,peab olema taadeldud.Kakkusin maha ja panin tava spido.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

Mul MB puksiiril(3500kg) ka peal. Ei ole probleeme olnud. Rootsis tõsi politsei dokumente kontrollides märkas ka tahhograafi olemasolu. Ja uuris,kas on ka kasutusel. Ütlesin,et see väike puksiir ju ja pole nõutud. Lihtsalt seal on kell ka spidoga koos. 
Sooviti head teed.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)

Küsimus, et kust ma leian ca 4..5mm jämmeid ja 15...20mm pikkasid vasest neete? 
Oskate ehk mõne poe või ettevõtte soovitada? Mitu päeva olen googeldanud. Vaja oleks naha neetimiseks, võib olla ka alumiinium. 
Nimelt siis vaja kirve vutlar teha ja needid ei tohiks tera rikkuda kui tera vastu puutub. Tegu on üliterava kirvega millega ei raiuta vaid lõigatakse puitu ja tähtis on tera säilitamine.
Õmblused ei olevat lahendus kuna ei pea vastu asjatundjate soovituse järgi. Poe vutlar ei ole see ja seega on isetegemise soov.
Oleks hea kui keegi oskab suunata kust otsida neid neete.

Kas keegi viitsiks seletada füüsikalist fenomeni olemust, kus õhutemperatuur on olnud pikka aega mitmete kraadidega plussis, aga tee pind on ikka kraadiga miinuses.
Näiteks siit lingilt ilmajaamale klikkides saab teada:

Teeilmajaamad
Ilmajaam: Jaakna
Teeseis: soolamärg
Teetemperatuur: -1 °C
Õhutemperatuur: 3.5 °C
Saju tüüp: ei saja
Saju intensiivsus: 0 mm/h
Tuule suund ja kiirus: ⇗ 1.9 m/s
Õhuniiskus: 92%
Nähtavus: 2000 m
Mõõtmise aeg: 06:40 02.01.2020


Mingi niiskuse aurustumine neelab energiat?

(02-01-2020, 08:05 AM)margus61 Kirjutas:  ...
Mingi niiskuse aurustumine neelab energiat?

Ise küsin, ise vastan. Big Grin

Lisaks on vahepealsed külmad maapinda tõhusalt jahutanud ja napp "plussnull" ilma päikese abita suurt $ittagi ei sulata.

(02-01-2020, 01:44 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Küsimus, et kust ma leian ca 4..5mm jämmeid ja 15...20mm pikkasid vasest neete? 
Oskate ehk mõne poe või ettevõtte soovitada? Mitu päeva olen googeldanud. Vaja oleks naha neetimiseks, võib olla ka alumiinium. 
Nimelt siis vaja kirve vutlar teha ja needid ei tohiks tera rikkuda kui tera vastu puutub. Tegu on üliterava kirvega millega ei raiuta vaid lõigatakse puitu ja tähtis on tera säilitamine.
Õmblused ei olevat lahendus kuna ei pea vastu asjatundjate soovituse järgi. Poe vutlar ei ole see ja seega on isetegemise soov.
Oleks hea kui keegi oskab suunata kust otsida neid neete.

Osta jupp vaskkaablit ja sealt võtta needi materjal oleks liiga lihtne?

Google aitab:
https://www.tooriistamaailm.ee/alumiiniu...-mm-100-tk

või uuri piduri-sidurikatteid uuendatavatest kohtadest, enamus neist lüüakse külge tavaliste vanamalli neetidega( nii vask kui alu)

Sellistes kohtades kus on tegemist hõõrdumisega ja on oht, et ka neet võtab sellest osa ei ole soovitav kasutada alumiinium neete. need söövad rauale ja malmile sooned sisse nagu treipingis. Pidur ja sidur ainult vaskneetidega.

Aquila captas non muscas.

FBs levivad kuulutused miskitest aparaatidest, mis lasertehnoloogia abil eemaldavad roostet jms. Reklaam ei jäta usaldusväärset muljet, aga mine tea, video oli lahe ... On keegi neid asju proovinud?

   

(02-01-2020, 01:44 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Küsimus, et kust ma leian ca 4..5mm jämmeid ja 15...20mm pikkasid vasest neete? 
Oskate ehk mõne poe või ettevõtte soovitada? Mitu päeva olen googeldanud. Vaja oleks naha neetimiseks, võib olla ka alumiinium. 
Nimelt siis vaja kirve vutlar teha ja needid ei tohiks tera rikkuda kui tera vastu puutub. Tegu on üliterava kirvega millega ei raiuta vaid lõigatakse puitu ja tähtis on tera säilitamine.
Õmblused ei olevat lahendus kuna ei pea vastu asjatundjate soovituse järgi. Poe vutlar ei ole see ja seega on isetegemise soov.
Oleks hea kui keegi oskab suunata kust otsida neid neete.
Palju sul neid vaja on?
Mul on alles  alumiiniumist vene sõjaväe lennuki neetimise neete 5x20 mm.

(02-01-2020, 01:44 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Küsimus, et kust ma leian ca 4..5mm jämmeid ja 15...20mm pikkasid vasest neete? 
Oskate ehk mõne poe või ettevõtte soovitada? Mitu päeva olen googeldanud. Vaja oleks naha neetimiseks, võib olla ka alumiinium. 
Nimelt siis vaja kirve vutlar teha ja needid ei tohiks tera rikkuda kui tera vastu puutub. Tegu on üliterava kirvega millega ei raiuta vaid lõigatakse puitu ja tähtis on tera säilitamine.
Õmblused ei olevat lahendus kuna ei pea vastu asjatundjate soovituse järgi. Poe vutlar ei ole see ja seega on isetegemise soov.
Oleks hea kui keegi oskab suunata kust otsida neid neete.

https://www.pmkaubamaja.ee/et/catalogsearch/result/?cat=0&q=vaskneet
[/url][url=https://www.bauhof.ee/et/rauakaubad-ja-kinnitusvahendid/neet-3-2x8-vask-50tk-497318]https://www.bauhof.ee/et/rauakaubad-ja-k...0tk-497318

(02-01-2020, 16:09 PM)jtt Kirjutas:  
(02-01-2020, 01:44 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Küsimus, et kust ma leian ca 4..5mm jämmeid ja 15...20mm pikkasid vasest neete? 
Oskate ehk mõne poe või ettevõtte soovitada? Mitu päeva olen googeldanud. Vaja oleks naha neetimiseks, võib olla ka alumiinium. 
Nimelt siis vaja kirve vutlar teha ja needid ei tohiks tera rikkuda kui tera vastu puutub. Tegu on üliterava kirvega millega ei raiuta vaid lõigatakse puitu ja tähtis on tera säilitamine.
Õmblused ei olevat lahendus kuna ei pea vastu asjatundjate soovituse järgi. Poe vutlar ei ole see ja seega on isetegemise soov.
Oleks hea kui keegi oskab suunata kust otsida neid neete.

https://www.pmkaubamaja.ee/et/catalogsearch/result/?cat=0&q=vaskneet
[/url][url=https://www.bauhof.ee/et/rauakaubad-ja-kinnitusvahendid/neet-3-2x8-vask-50tk-497318]https://www.bauhof.ee/et/rauakaubad-ja-k...0tk-497318
Tänud.
Sealt ei osanudki otsida. Kaablist tegemine pole mõistlik ajakulu poolest. eelistan osta valmis asja kuna mu aeg pole kummist ja kõik on arvel..

Tervist .

 ensv ajal sai vaskneete tehtud vasknaelast , neetimisel oli vaja kasutada nn. "kopfmacherit" .

Edu !

Need naeladki on defka. Poodides on neid saada ette tellimisel ja tuleb võtta suur pakk suure raha eest muidu ei saagi.

Mingid vase elektroodid lasime kunagi käiku. Kärasid küll.

Aquila captas non muscas.

(02-01-2020, 14:46 PM)Daff Kirjutas:  Sellistes kohtades kus on tegemist hõõrdumisega ja on oht, et ka neet võtab sellest osa ei ole soovitav kasutada alumiinium neete. need söövad rauale ja malmile sooned sisse nagu treipingis. Pidur ja sidur ainult vaskneetidega.
Teame-teame. Aga hetkel majapidamises veel leiduvatel veneaegsetel varuosadel pole ühelgi vaskneete, ju oli ka vask siis defitsiit. Ise tegime siis piduriklotsidele/siduriketastele vaskneedid hoopis lõõmutatud piduritorude juppidest, neetimispead olid treitud sellise kujuga et kui oli korralikult needitud paistis mõnikord veel valgus läbi selle torujupi. Võib-olla tänapäeval tehakse kuskil ka vaskneetidega, pole selliseid kohti külastanud.

(02-01-2020, 19:39 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Need naeladki on defka. Poodides on neid saada ette tellimisel ja tuleb võtta suur pakk suure raha eest muidu ei saagi.
Mul siidilipp ootab juba ammu 3 või 4 vasknaela. On raudnaelad vasest ehispeaga aga need vihma käes ajavad lipu roostevärvi. Mida kasutate?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne