Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Mul pole fiskars vaid hultafors. Tegu on puusepa kirvega täpsemalt mida kasutatakse palkmajaehituses tappide ja vara viimistlemisel. 
Tehasest saab tellida seda, aga see on jama, ise tehes tuleb parem ja soodsam.
 Miks osta poest kui saab ise teha Big Grin

Mis uuema aja mood see on, et raskemad asjad tuleb seina külge kinnitada? Mõne viimase kuu jooksul olen soetanud kummuti ja elektripliidi ja mõlemal olid kaasas seinakinnituse vidinad. Kas kusagil on sagenenud juhtumid, et asjad kukuvad inimestele peale? Proovisin kraami täis kummutit kallutada: ei ole sugugi lihtne...

A kuda muidu siis sealt alt robottolmuimur pahad patsillukad kätte saab? Moodne kodu peab ju olema steriilselt puhas ja igasuguste fui-shuide järgi paigutet.

oltsberg Kirjutas:Mis uuema aja mood see on, et raskemad asjad tuleb seina külge kinnitada? Mõne viimase kuu jooksul olen soetanud kummuti ja elektripliidi ja mõlemal olid kaasas seinakinnituse vidinad. Kas kusagil on sagenenud juhtumid, et asjad kukuvad inimestele peale? Proovisin kraami täis kummutit kallutada: ei ole sugugi lihtne...
https://www.ohtuleht.ee/988437/kummut-ta...t-valuraha seal all on lingid ka varasematele analoogsetele juhtumitele.
Kui üritasid kallutada, kas proovisid ikka rõhuda kogu keharaskusega lõpuni välja tõmmatud sahtlile või avatud uksele?

Ega asi pole tihti kummutis endas vaid sinna peale pandud ebaproportsionaalselt raskes esemes. https://kodustiil.postimees.ee/4479343/k...tada-tuleb

Mööblitootjad tõenäoliselt kindlustavad nende kinnituste kaasapanekuga selle, et isegi kui peaks õnnetus juhtuma, ei ole neil mingit sundi kogu toodang tagasi osta. See, kas paigaldades neid kasutatakse või mitte, pole enam tootja asi.

Üks põhjus, miks inimkonna genofond risustub: ilmselgelt lollid saavad järglasi. Varem surid nad nurjumisele määratud katseid tehes lihtsalt ära.

Lapsevanemad võiks oma võsukestele varakult selgeks teha, et enamus maailma asju üritab neid ära tappa, kui nad neid mitteettenähtud viisil kasutavad. On jah alguses tülikas ja koledal kombel aega nõudev, aga hiljem tasub end ära.

(09-01-2020, 11:54 AM)karlarnold Kirjutas:  
oltsberg Kirjutas:Mis uuema aja mood see on, et raskemad asjad tuleb seina külge kinnitada?...
Kui üritasid kallutada, kas proovisid ikka rõhuda kogu keharaskusega lõpuni välja tõmmatud sahtlile või avatud uksele?
Ukse küljes kõõlumisest pole kasu: uks avaneb veidi üle 90kraadi, läheb kummuti kaldumisel vastu põrandat ja kukkumine ongi blokeeritud. Muidugi, kui hirmsa loomajõuga väänata, murdub uks hingedest lahti. Aga millega sellist loomajõudu tekitada, on mõistatus Sad  Kui ma peaks sahtli peale seisma, annaks sahtel järele, läheks ilmselt katki. Isegi kätega rõhudes ei julgenud nii kõvasti vajutada, et kummuti liikuma oleksin saanud.

Kummutid lähevad ise ümber kui rohkem kui pooled sahtlid lõpuni välja tõmmata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(09-01-2020, 12:12 PM)v6sa Kirjutas:  Lapsevanemad võiks oma võsukestele varakult selgeks teha, et enamus maailma asju üritab neid ära tappa, kui nad neid mitteettenähtud viisil kasutavad. On jah alguses tülikas ja koledal kombel aega nõudev, aga hiljem tasub end ära.

See tegevus võtab aega vähemalt 18 aastat Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Kunagi põrssapõlves tuli mulle üks kapp niimoodi kallale.


Kaks ustega kappi oli teineteise peal.
Kuhjasin avatud ukse peale riideid Big Grin

(09-01-2020, 14:49 PM)Marko Kirjutas:  Kummutid lähevad ise ümber kui rohkem kui pooled sahtlid lõpuni välja tõmmata.

Just nii võib juhtudagi kui raskemad asjad sees. 
Olen näinud.

(09-01-2020, 14:49 PM)Marko Kirjutas:  Kummutid lähevad ise ümber kui rohkem kui pooled sahtlid lõpuni välja tõmmata.
Just nii ongi tänapäeva üli kerge mööbliga, see ei seisa niisamagi püsti.  Vanaaja kummutid kaalusid sada kilo ja seisid paigal nagu naelutatud.

Eelajaloolisel ajal, kui kasutasime veel viisnurga sektsiooni, õnnestus selle baarikapiga osa põrandale kallutada, 
ca 60cm kõrguselt näoli maha...
Paar pokaali jäid isegi terveks, pudeleid (ja neid polnud vähe) pisut rohkem. Hea, et vaip oli all, sai koos kupatusega nurgad kokku tõmmatud ja välja. Nõrgema närvikavaga kodanikud süüdistasid ressursside laristamises, oleks pidanud vaiba vanni nõrguma panema.


(09-01-2020, 03:30 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Mul pole fiskars vaid hultafors. Tegu on puusepa kirvega täpsemalt mida kasutatakse palkmajaehituses tappide ja vara viimistlemisel. 
Tehasest saab tellida seda, aga see on jama, ise tehes tuleb parem ja soodsam.
 Miks osta poest kui saab ise teha Big Grin
Lase siis ristirahvale mõni pilt kah oma habemenoa teravusega võrreldavast imeriistast.
Nahk ja needid... nussi mitmeks ajaks... Mina, metslase hingega tühm inime oless väärt kirvele muidugi oma ulli pää ja väitsaga miski säherduse kaitsva elemendi kokku vestnud - https://youtu.be/dCvNcXhsLHE

(09-01-2020, 20:06 PM)Janka Kirjutas:  
(09-01-2020, 03:30 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Mul pole fiskars vaid hultafors. Tegu on puusepa kirvega täpsemalt mida kasutatakse palkmajaehituses tappide ja vara viimistlemisel. 
Tehasest saab tellida seda, aga see on jama, ise tehes tuleb parem ja soodsam.
 Miks osta poest kui saab ise teha Big Grin
Lase siis ristirahvale mõni pilt kah oma habemenoa teravusega võrreldavast imeriistast.
Nahk ja needid... nussi mitmeks ajaks... Mina, metslase hingega tühm inime oless väärt kirvele muidugi oma ulli pää ja väitsaga miski säherduse kaitsva elemendi kokku vestnud - https://youtu.be/dCvNcXhsLHE
Ise tegin kunagi vanamoodu tööriistakasti, millele külje peale sai kirvele paras paik. Pisut sedamoodi, nagu sellel lingil 1968 EW aegsel ( :-D ) kastil, aga all paarist liistujupist ja vineeriribakesest pesa terale, et tassides kirves koiba ei viilutaks. Palkmaja ehitusel oleks sedasorti riistakast ju igati schick-modern.
https://www.osta.ee/vanaaegne-korralik-p...43144.html

No nii.
Paneme siis pilti Big Grin
http://nagi.ee/photos/maisalup/25496857/
Ma ei viitsi siia lisamisega närve kulutada, aga sealt näeb siis pilti kirvest ja isegi tööriistakast on ise tehtud ja olemas. Alati ei ole kast käe pärast ja nii sai vutlar tehtud nii, et seda saab vööl kanda.  Kastis olles ja autoga ringi sõites nüritab ikka tera ja vutlar vajalik. Ei ole mõtet ju heietada, et teeme suure puust vutlari või kas seda üldse on tarvis... 
Vutlari needid said võetud esialgu prooviks mingid kättesaadavad kuna pärnusse asja hetkel pole et külastada pmkaubamaja ja paari needi saatmine sealt postiga on arulagedalt kulukas, aga eks tuleb tulevikus needid asendada.

Tüüpiline olukord. Inime ütleb et tahab nahkvutlarit neetidega.
Selle asemel pakutakse talle mingi vene kulibini puuklotse ja tööriistakasti, mis tal ammu olemas on. Mis nu..i puutub, siis mõni tahabki seda esteetika nimel teha Smile

Aga miks ei või mees teha enda kirvele ilusat nahast ja neetidega vutlarit.  Silmal hea vaadata ja pealegi oma ajast.

Aquila captas non muscas.

mees ei küsinud, mida keegi viitsib, oskab või tahab ehitada. Mees küsis, kust saada neete. Mees sai needid ja kasutas neid sihtotstarbeliselt. Case closed.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

Küsin mis tehnoloogiat kujutab endast kanalisatsiooniks kasutatud malmtorude " temmimine", ehk siis kuidas on liitmikud tihendatud? Probleemi alge selles, et vaja püstaku kolmikust üks lisa toru eemaldada nii, et püstak terveks jääb. Suurema haamriga koputamine ei tule seega võimalusena arvesse.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne