Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(06-02-2020, 20:51 PM)zazik Kirjutas:  Kuna testid eelmisel aastal põhjalikult ära muudeti, võib vanade testide lahendamine isegi kahjuks tulla. Vähemalt varem olid paljud küsimused niivõrd "trikiga", et loogika ja teadmiste abil neid ära ei vasta, vaid peab konkreetset küsimust teadma. 

Kahjuks ei oska midagi kaasa rääkida kaasaaegsete testide kättesaadavuse osas.
Mitte küsimust ei pea teadma vaid ikka vastust Big Grin

Loen siin endamisi ja hakkan üha rohkem aru saama miks inimesed sõita ei oska...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

Kui pargite siis kas rattaga vastu äärekivi ? (Mitte küljega aga edaspidi või tagurpidi)
Ei see on viga. Stange ei tohi ulatuda äärekivi peale !

Kes teab veel mingeid selliseid asju mida enamus ei tea ja valesti teeb ? Ehk teadmatuse vead.

See parkimise asi tundus mulle imelik kui mõtlesin pika kaubiku peale mille tagaülend on ehk meeter või +- .
Ise pargin alati siis tagumik ees rattad vastu äärekivi. Selline 6,5....m kaubik ju ei mahu muidu parkimiskohale.
Mis siis juhtub kui pargin tagumiku üle äärekivi haljasriba kohale ?

Täna vist veel trahvi ei tehta aga liikluseksamilt läbi nii ei saa.

Ma ka, enda üllatuseks, telekast näidiseksamit vaadeldes sain teada, et auto ei tohi nö joontest kastist välja ulatuda ka haljasala poole. Mönus on täita neid vaakumis(ajudega) tehtud seadusi
Hea vähemalt, et meil köigil on täpselt ühepikkused autod

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink

(09-02-2020, 12:28 PM)90Deville Kirjutas:  Ma ka, enda üllatuseks, telekast näidiseksamit vaadeldes sain teada, et auto ei tohi nö joontest kastist välja ulatuda ka haljasala poole. Mönus on täita neid vaakumis(ajudega) tehtud seadusi
Hea vähemalt, et meil köigil on täpselt ühepikkused autod

Seda on küll tore lugeda. Näiteks A-6 (ja mitte ainult) siin saksas ei mahu mitte üheski parklas korralikult kasti joonte vahele. Kui pagasnikut ei õnnestu haljasalale suruda siis jääb nina oma 20-30 cm eestpoolt välja. Eestis on sama jama. Uued parklad on igal pool tehtud mingi naljaka standarti järgi.

Aquila captas non muscas.

Käisin mõõtmas. Iveco oli u.1150 pikk taga rattast stange otsani.
Pikk 7 gen transit on silma järgi pikema tagumikuga.

Liiklustestid , panin lingi kuhu üles laadisin, kes julgeb see proovib. Juhul kui ei toimi siis andke teada.

(09-02-2020, 12:23 PM)MeelisV Kirjutas:  Kui pargite siis kas rattaga vastu äärekivi ? (Mitte küljega aga edaspidi või tagurpidi)
Ei see on viga. Stange ei tohi ulatuda äärekivi peale !

Linnatänavate standardi EVS 843:2016 p 9.2.4(13) kohaselt on sõiduauto parkimiskoha tavalaius on 2,6 m (vähim laius kuni 30 parkimisnurga puhul on 2,5 m) 
ja pikkus 5,0 m. Kaubanduskeskuse ja muu suure käibega parkimiskoha vähim laius on 2,7 m (kauba laadimine autosse kaubakärust, rohkem kaasreisijaid, sh lapsi jne). Parkimisrea äärmiste parkimiskohtade laiuseks, kui see külgneb seina või mõne muu takistusega, tuleb kavandada 2,85 m. Juhul kui parkimiskoht jääb kahe seina või muu takistuse vahele, peab parkimiskoht olema vähemalt 3 m lai.

AGA standardi p 9.2.4(14) Parkimiskoha pikkust võib vähendada 4,5 meetrini, kui parkimiskoha otsaserva piirab madal äärekivi (7,5 cm kuni 10 cm), millest sõiduauto esiosa (tagaosa) ulatub eraldusribale (vt joonis 9.4). Kui erandjuhtudel jalakäijate väikse liiklussageduse korral see ulatub kõnniteele, peab kõnnitee jalakäijatele kasutatava osa laius olema vähemalt 1,5 m. 

Seega kindlasti on parkimiskohti, mis ongi joonistatud eeldusel, et auto ulatub otsapidi mururiba või kõnnitee kohale. Kiirel sirvimisel ei leidnud LS sätet, mis saba üle parkimiskoha serva ulatumist selgelt keelaks.

Seda üle piiri parkimist rääkis mnt ameti härra kes võttis vastu näitlikku sõidueksamit mida andis saatejuht.
Ütles üheselt, et see saab olema põhjus eksami mittesooritamiseks.
Minul tekis kohe küsimus millal mupo või ühisteenused hakkavad pileteid müüma neile kes juba on eksami sooritanud aga hiljem eksivad.
Täna vaatasin siin seal ringi ja noh 90 protsenti panevad ikka emma kumma otsa üle äärekivi.

Aga kui ma nüüd oma masina pargin äärekiviga tasa ja autod teepeal mööda ei pääse enam... siis saan jälle trahvi ju  :D :rolleyes:

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

Kui see joonistatud kasti piir nii jäik on ...
Kas keegi on näinud mõne poe juures parkimiskohti haagisega sõidukile? Ma ei mõtle siin veokaid, või rekkasid. Mina tavaliselt mahutan ennast kahte vastastikusesse joonitud kasti. Sõiduautoga ikka. Mul käru pikkus 5m. Mitut punkti ma sel juhul rikun? Või oskab keegi mõne viisakama lahenduse pakkuda?

Kuna ka sageli käru sabas siis teen samuti. Ainult paaril korral on kõrvaleparkijad nii lähedale platseerunud et kitsaste reavahede tõttu ei keera enam käruga välja. Aga pole hullu, teed veel mõne tutvumisvisiidi mõnes tööriistaletis vms ja tavaliselt on selle ajaga mõni korralikum naaber sattunud.

(09-02-2020, 20:03 PM)Meelis2 Kirjutas:  Kuna ka sageli käru sabas siis teen samuti. Ainult paaril korral on kõrvaleparkijad nii lähedale platseerunud et kitsaste reavahede tõttu ei keera enam käruga välja. Aga pole hullu, teed veel mõne tutvumisvisiidi mõnes tööriistaletis vms ja tavaliselt on selle ajaga mõni korralikum naaber sattunud.
kui suur raske see saba siis on?varjant ju ka saba pisut käsitsi manööverdada ja korras.muidu ise kasutan sama nippi kusagil parkla äärealas.
kui haabersti bauhaus avati siis oli sama probleem ja käisin küsisin poest,et kus ja kuidas rekka  saab parkida Big Grin

Eks siin ole igasugust rahvast. Seega küsimus - kuna rada7 on lahkunud, siis kus oleks sarnane foorum/müügiplats, kus toimuks aktiivne muusikainstrumentidega kauplemine? Ma ei mõtle kuulutusportaale. On huvi kasutatud digitrummide komplekti järele (tean, et algajal rikub ära "pillitunnetuse" aga seinataga asuvaid naabreid arvestades, noh...)

(09-02-2020, 20:40 PM)Alts Kirjutas:  Eks siin ole igasugust rahvast. Seega küsimus - kuna rada7 on lahkunud, siis kus oleks sarnane foorum/müügiplats, kus toimuks aktiivne muusikainstrumentidega kauplemine? Ma ei mõtle kuulutusportaale. On huvi kasutatud digitrummide komplekti järele (tean, et algajal rikub ära "pillitunnetuse" aga seinataga asuvaid naabreid arvestades, noh...)
Tervitus
Aeg-ajalt liigub digitrumme facebooki muusikariistade ostan-müün grupis. Ise hoian neil samuti silma peal. Vahel ka okidokis. Aga miskit spets foorumit kahjuks enam pole.

vabal ajal painutan kaablit...

(09-02-2020, 18:55 PM)samodelkin Kirjutas:  Kui see joonistatud kasti piir nii jäik on ...
Kas keegi on näinud mõne poe juures parkimiskohti haagisega sõidukile? Ma ei mõtle siin veokaid, või rekkasid. Mina tavaliselt mahutan ennast kahte vastastikusesse joonitud kasti. Sõiduautoga ikka. Mul käru pikkus 5m. Mitut punkti ma sel juhul rikun? Või oskab keegi mõne viisakama lahenduse pakkuda?
Käruga saab parkida roccalmare keskuse parklas, ilus lai/pikk kast.  Alles tagasitulles saad väikse raha eest teada, et see mõeldud bussidele.     Rohkem pole suurt kasti näinud, pargin ka läbi kahe.  Kunagi kui RAM oli siis parkisin neljas kastis.

Tere!
Küsimus autojuhtidele!
Oleks huvi pisut lisaraha teenida autojuhina, olemas C-kat juhiload. Kui töötan poole kohaga või isegi vähemaga kaubavedudes(6-7 tundi iga lauupäev näiteks) kas ka sel juhul on vajalik autojuhi ametikoolituse olemasolu?

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com

(09-02-2020, 20:40 PM)Alts Kirjutas:  Eks siin ole igasugust rahvast. Seega küsimus - kuna rada7 on lahkunud, siis kus oleks sarnane foorum/müügiplats, kus toimuks aktiivne muusikainstrumentidega kauplemine? Ma ei mõtle kuulutusportaale. On huvi kasutatud digitrummide komplekti järele (tean, et algajal rikub ära "pillitunnetuse" aga seinataga asuvaid naabreid arvestades, noh...)

Ma ostsin eelmisel sügisel osta.ee-st

(10-02-2020, 14:19 PM)weix1 Kirjutas:  Tere!
Küsimus autojuhtidele!
Oleks huvi pisut lisaraha teenida autojuhina, olemas C-kat juhiload. Kui töötan poole kohaga või isegi vähemaga kaubavedudes(6-7 tundi iga lauupäev näiteks) kas ka sel juhul on vajalik autojuhi ametikoolituse olemasolu?
Ilmselgelt on. Meil üks viis objektile truubi torusid veokaga ja sai pärist mitu riigi aktsiat osta  Cool

Veokaga ei teenita eestis mitte lisa vaid antakse viimanegi hinge tagant ära...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne