KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Pealkirja järgides ja eelnevaid postitusi lugedes, jääb õhku küsimus: Kas keegi teab mõnd masinat (veokit-bussi), kus ei ole AdBlue sisteemiga probleeme kohanud
2013 aasta(l) Volvoga sai sõita pea aasta, enne kui jamama hakkas. kuuldavasti see olla olnud erand.

ps. AB paaki vedelike lisamisest.
Puhast vett sai lisada 50/60, kui probleemid algasid, midagi seal lahustas ja pesi, parem sai. Isegi ametlik esindaja mere tagant tunnistas, et probleemide ilmnedes võis vähema koguse puhul puhast vett lisada.


Vasta

(Eile, 11:53 AM)hulgus Kirjutas:  küsimus: Kas keegi teab mõnd masinat (veokit-bussi), kus ei ole AdBlue sisteemiga probleeme kohanud
Minu kasutatav tööauto: VW T5,5 (Mõni ütleb ka T6, aga passis seda ei ole, lihtsalt "kasten"). 2,5 aastat, kohe saab 200000 km täis, AdBluega mitte mingit probleemi. Vedelikku tangitakse tanklast, püstolist.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Paagi hermeetilisusest. Tuulutusega paagid on ka hermeetilised. Töötavad läbi üle- ja alarõhuklapi aga vaba ühendus atmosfäriga puudub ning vesi sellest emulsioonist paagis ei aurustu. 
Ja sellest lahjendamisest 50/60. Kunagi AB algusaastatel kannatas ka puhast vett see sistem siis ratsiti asja ja sai vaevalt ämbritäie valada 70l paagi kohta. Nüüd on kvaliteedi kontroll nii kõva, et ei kannata grammigi lahjendada. Kohe kellad löövad. Kõige hullem on see, et selle vea jätab autosse igaveseks alles kui manipuleerimine emissiooniseadmega ja võid võmmi käest vastu muhku saada mis tolmab.
Samas on see seade väga töökindel. Võrreldes autode massi ja vigade arvu. 
Suured autod 6- 700 tuhhini käivad muretult. Eelmise auto panin seina äärde 960 000  pealt ja AB probleem oli ühe korra kui NOX i andur otsa sai enne 800 tuhandet.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Et jutt õige külmub aga süsteem ongi külmuma ette nähtud Big Grin  või siis soojendab ennast ise. Ma mõtlesin et kas põhjapoolstele autodele pannaks miskit eraldi peale aga tundub et pigem ei. Kasulikum on ühte süsteemi panna kui regiooniti erinevaid.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne