Mis öli käib deltal
#1

Mis öli käib deltal mootoris? Tavaline vene transmissiooni öli?
Vasta
#2

kas siduri või bena sees käivat õli mõtled; bena sisse panen ma statoili 2-t way
Vasta
#3

Siduris ikka.
Vasta
#4

Oldmoped, siit foorumist, soovitas mul panna sinna Valvoline 4-T mineral\'i
Vasta
#5

väga hea asi on ketiõli,mis müüakse lahtiselt(marki ei tea)
Ilusti poetab end hammasrataste vahele ja määrimisomadused väga headSmileKasutan seda oma K-55 käigukastis,keti määrimiseks,ei saa nuriseda.
Vasta
#6

Üldiselt ei ole soovitav märja siduriga kastis kasutada tavalisi 4T õlisid. Nendel ju antifriktsioonained sees. See aga mõjub halvasti siduri pidamisele. Soovitav kasutada ilma lisanditeta (hõõrdumist vähendavaid) õlisi. Selliseks otstarbeks on spetsõlid aga neid pole kusagil müügil kohanud. Kõige parem aseaine sellisel puhul peaks olema ATF (automaatkasti õli). Seal ju kõik samad asjad sees mis ühes märja siduriga mootorratta kastis (märjad kettad ja hammasrattad ja laagrid). Ise olen seda pidevalt ja ammu kasutanud. Viga ainult selles, et kipub vanast kastist kergemalt välja ronima. See pole aga mitte õli VIGA vaid käigukasti VIGA.
Vasta
#7

Mina oma DELTA-le panin mootorisse/käigukasti/sidurisse tavalist aastaringset Ziguli õli...Ei teadnud ka mina,mis õli sinna panna. Kuid käis kah! Sama õli segasin ka bensiini sisse.
Vasta
#8

Bensiini sisse ei ole hea kasutada 4T õlisid. Nendel ka igatsorti lisandid sees. Üks lisanditest on põlemist/oksüdeerumist takistav keemia. See ju eriti halb 2T puhul kus otse vastupidised omadused vajalikud. Ainuke 4Tõli mida võib kasutada on tavaline AUTOOL (vana vene tavamootorite õli AC-8). Sellel pole mingeid lisandeid sees.
Soovitan kasutada ikka spets 2T õlisid. Tänapäeval saada neid suures valikus. Vabalt võib kasutada segu 1/40. Kui kokku kõrbeb siis mitte õli süüdistada vaid karba reguleerimist.
Hinna poolest tuleb enamvähem sama mis kasutada mingit viletsat õli 1/20 või kallimat ja panna poole vähem. Seguga 1/20 lagastab kõik sumbuti õlijääkidega ära. Jupiteriga sõites 1/40 seguga oli sumbuti puhas ja väljalaske ava kenasti kuiv/pruun. Mäletan nooruses Jupiteriga sõites oli ka number õlipritsmeid täis (30 aastat tagasi tavaõliga ja seguga 1/25)
Vasta
#9

EdR Kirjutas:Mina oma DELTA-le panin mootorisse/käigukasti/sidurisse tavalist aastaringset Ziguli õli...Ei teadnud ka mina,mis õli sinna panna. Kuid käis kah! Sama õli segasin ka bensiini sisse.

Nii tegid Vene ajal ju kõik! Tavaline mootoriõli (enne \"kopikate\" masslevikut nt AC-8, hiljem M8B1), mis käis Alma-Mossede, Muhkude, 51de, Pobide jm mootorisse, käis ka mootorrataste/mopeedide käigukasti ning bensiinisegu sisse.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

Ziguli õli (M-10-G) oli 1970tel luksus (nagu Ziguli ise), kaherattalistesse, eriti odavamatesse ja vanematesse pandi tihti ikka odavamaid ja traditsioonilisemaid õlisid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Delta kohta ei tea, aga selle eellase Riga-3 (valmistati 1960te keskel, mootor Sh-51; sõitsin sellega aktiivselt ca 1983-89) korral räägitakse manuaalis avtoolist 6-10.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

motamees Kirjutas:Üldiselt ei ole soovitav märja siduriga kastis kasutada tavalisi 4T õlisid. Nendel ju antifriktsioonained sees. See aga mõjub halvasti siduri pidamisele. Soovitav kasutada ilma lisanditeta (hõõrdumist vähendavaid) õlisi. Selliseks otstarbeks on spetsõlid aga neid pole kusagil müügil kohanud.

Müügil enamus tanklates ja poodides - need on 4T MOOTORRATTALE mõeldud õlid, need on enmus arvestatud just märgsiduriga (ka vastav märge pudelil)
Vasta
#13

Kas see avtool liiga vedel ei ole? Ta viskoossus on ju 8 cst?
Vasta
#14

matix Kirjutas:bena sisse panen ma statoili 2-t way

tundub, et oled rahapeale kuri... et oled nõus maksma selle eest paarkümmend lisakrooni, et õlitootja on teinud statoilis müümiseks statoili logoga eripudeli ...

Samas ka soovitus, et 2-t seguõlide pealt ei ole tark kvaliteedi arvelt eriti kokku hoida, eriti just mopeedide ja rollude puhul millega nagunii ei sõideta palju ja see hinnavahe ei anna eriti tunda - korralikud õlid ei tahma ja hoiavad ka mootorit tunduvamalt kauem elus, samuti säilib nende määrimisomadus ka kõrgetel temperatuuridel...

Nii et osta sama parem poest tootja sildiga õli... saad sama raha eest osta kõrgema kvaliteediklassi toote.
Vasta
#15

kahetaktilise käigukasti sobib ka väga hästi Valvoline Dura Blend 10W40.
Vasta
#16

ziguli õli...väga hea..universaalne ja rahakotti säästev...Toungue
Vasta
#17

Minu arust pole tähtis, mis õli käigukastis on, peaasi et määrib hästi ja ei ole vedel... Bena sisse sobib minuarust kõige paremini 2taktiline õli... Minu punna ja delta pani koheselt paremini liikuma..Wink

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#18

huvitav kas on keegi olemas kes paneb bena sisse tavotti Big Grin ?
Vasta
#19

korgits Kirjutas:huvitav kas on keegi olemas kes paneb bena sisse tavotti Big Grin ?

Vist mitte ,aga siin on üks ,kes pani ikka 4 taktilise oma ja mõtles miks see võrr nüüd edasi ei lähe...
Vasta
#20

ma kasutan TAT-57-et.....päris hia
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne