MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

(16-04-2019, 12:03 PM)vant Kirjutas:  Naljakas, kuidas inimesed, kes isehakanud modedena manitsevad teisi foorumis teemas püsima, kalduvad ise oma jutuga mitte metsa vaid päris metsa taha Smile
 See selleks.
 Otsustasin ka murukale suurema 10 aasta hoolduse teha.
 
Kas on ka mõni pilt pumba ja mootori tööpindadest? Huvitav oleks näha just alumiiniumi poolt.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

Pindu ei pildistanud. Eks neil kasutusjälgi ikka oli- kenasti peegliks poleerunud, aga midagi anomaalset ma küll ei märganud. Hammasrattapaari veomootori otsas+ järgmine vahetasin ära ja alles eile sain silla traktorile alla ja proovitud. Peale õlivahetust sõidab justkui nõksuke sujuvamalt, aga see võib ka meelepete olla Smile
 Ära kadus peale kokkupanekut kuhugi vabakäigu lülitus- see tagant traadist hoovakesest tõmmatav. Arusaamatu, mis seal olla saab- seal keeratakse tollesama traadi abil ühte poolkuukujulise otsaga võlli, mis remondi käigus oma kohale jäi. Poolkuukujuline võlli ots peaks siis sulgema/avama õlikanalit? Kuna mind see puudus väga ei sega, siis jääb praegu nii. Niitmine tuleb peale, aeg parsa kokku saada. Küll vajadusel või järgmisel aastal vaatab...
 Mootor käis ka laiali, sellel olid käivitusprobleemid ja tundus, et hõre. Mõõtmisel olid rõngad täiesti ok. lukuvahega, kolbi ja rõngaid kohe nagunii jälle kohe võtta ka polnud, läksid sama targalt tagasi kõige oma ilma saaledeta alumiiniumist kepsu ja plastmassist nukkvõlli hammasratastega. Aga no mis sa räägid- kahe nukkvõlliga mootor ikkagi Smile
Karpa sai laiali võetud, pestud- puhastatud, klapivahesid ka timmitud. Kargas käima hästi ja huvitaval kombel käivitubki nüüd hästi. Karpat sai igat pidi oma pikkadest traatidest ja vedrukestest hoovastikuga "timmitud". Sellest mootorist on päris sportlikud pöörded võimalik välja manada. Igaks juhuks sättisin sinna tehase pöörete kanti, muidu mine tea, viskab äkki pudinad taeva alla.
Vasta

Muruniidukitele oma teemat ei paista olevat, küsin siin. Kas ja mida arvata HPG nimelistest masinatest nagu: https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toori..._4f975982/
Suurema töö teeb ära murutraktor aga väiksemat masinat on ka kõrvale vaja. Nimetatud isendil on elektristarter- vanem põlvkond paraku ei oma enam sellist käerammu, et igasugu aparaate tööle vedada.
Vasta

El starteriga hiinakaga pead arvestama sellega ,et akut tuleb sul eraldi 220v pealt töötava alaldiga laadida.
Vasta

(06-05-2019, 00:58 AM)speedsta Kirjutas:  Suurema töö teeb ära murutraktor aga väiksemat masinat on ka kõrvale vaja. Nimetatud isendil on elektristarter- vanem põlvkond paraku ei oma enam sellist käerammu, et igasugu aparaate tööle vedada.

Selleks on elektrimuruniidukid! Või akuniidukid. Unusta sellised jubedad kolakad ära, kui on traktor olemas ja niiduk on VAID viimistlemiseks või ongi vanainimesel vaja niita 100 ruutu. Ma oma kohe 81-aastasele esivanemale tõin ka kitsa odava elektrika ja Ta on ülirahul. Kerge, vaikne jne. Tal aega küll tösserdades nikerdada. Sellest käib lapse ja vanuri jõud ka üle. Need iseliikuvad akudega asjad on üks paras nikastus ja raske on nendega isegi täisjõus Mehel toimetada: rasked kui kurat! 
PS: elektriga kergem aga korralikum murutrimmer on veel kiirem ja efektiivsem vs kitsas elektriniiduk viimistlusel, kui vanuri jõud ja mõistus üle käib! Uued geniaalsed viimistlusvahendid on juba sellised. Või siis valmiskomplekt kahest tööriistast. Sellele on täitepoolid ka saada, lisaakusid võid osta jne. Kerid poolidele pärast ise peale, vanainimene õpib vahetamise äkki isegi ära ja kõik on õnnelikud.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

Akutrimmerit ja muruniidukit saab muude tööriistadega kokkusobivate akudega ka, Ryobit ja Makitat näiteks.
Vasta

HPG on hiinakas omas mahlas - pooltoode, mille küpsemise aste sõltub konkreetsest isendist.

Raske, ebamugav, aga enamasti teeb töö ära. Aku laadimise vajadust juba mainiti. Jaburalt kallis on aku ka. Ning sinna juba viieteistkilost autoakut ei paigalda...

Kui majapidamises on akuloomi, siis ma valiks ka midagi olemasolevate akudega sobivat. Makita niidukit sai proovitud - täitsa mõeldav asi, kui mõni mu suremast keelduvatest paadiankrutest peaks poolduma
Vasta

(06-05-2019, 13:04 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Akutrimmerit ja muruniidukit saab muude tööriistadega kokkusobivate akudega ka, Ryobit ja Makitat näiteks.

Meil Ryobi on, seda puhtalt vaid-ja-ainult üle Eesti surnuaedades käimiseks, lihtne pagassi visata ja mõnusam, kui murukääridega vaevelda. Aga kodus, kus seinavool olemas, eelistan seda kasutada, sest need on lihtsalt niipalju odavamad ja võimsamad. Näiteks hekilõikur - no ei ole raske juhtmega toimetada aga hind ja kiirus oli 220V-Makital olematu vs odavaim akuga isend. One+ versiooni isegi ei kaalunud. Sama ka muruniidukiga. 

Universaalid on muidugi head, kui kõnealuses kohas on mingi sarnane tööriistandus koos akudega juba olemas. Makita oleks täna raudselt üks valik, kui hakkaks akusüsteemi looma. Aga eks ikka on nendel akuta aiatööriistadel ka hinda... Ja seinavoolu on ikka vaja akude laadimiseks  Big Grin See akudega imekomplekt lihtsalt torkas hinna poolelt silma.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta

(06-05-2019, 15:28 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Aga kodus, kus seinavool olemas, eelistan seda kasutada, sest need on lihtsalt niipalju odavamad ja võimsamad. ...

Tsitaat:Selleks on elektrimuruniidukid! 
Inimesetapjad on juhtmega niidukid, saed, käsihöövlid jms teradega riistad. Reeglina on kõigil juhe kümnest kohast lapitud, sest alati jääb see tera ette ja ükskord saab see saatuslikuks. Seepärast eelistan iga kell bensukaid (või akukaid). Ainuke erand on siseruumid, kui bensukas mängust välja jääb.
Vasta

Nõustun,on jah killerid .Oled hoolas ja jälgid mängu , aga ikka leiad momendi juhtme läbi lõikamiseks.Kogetud ja korduvalt
Kõige hullem oli nl aegu vasara el.muruniiduk.
Sai lappida seda juhet koguaeg.
Mingi hetk lappisin jälle juhtme ära, ei hakanud isoleerima , enne kui vaatan kas mootor õiget pidi käib(venekummi kaablid mitte kõik ei olnud värvidega juhtmetega,või kui olid siis need värvid ei olnud eristatavad ).Käis õieti või valesti, ei mäleta enam.
Aga millegipärast....võtsin siis paljaste kätega kinni sellet ühenduskoha kimbust 3x25A ja jalad muidugi niitmisest märjad....See pauk , mis sealt tuli jääb meelde , õnneks vist surusin peopesa kokku, juhtmeotsad lühisesse ja peakaitse andis majal järgi.See päästis.
Oli aasta 1989 ja olin 14 a vana ja kõige targem maailmas.Nagu see selles vanuses tatikatele kombeks on.
Vasta

(28-04-2019, 08:05 AM)vant Kirjutas:   Ära kadus peale kokkupanekut kuhugi vabakäigu lülitus- see tagant traadist hoovakesest tõmmatav. Arusaamatu, mis seal olla saab- seal keeratakse tollesama traadi abil ühte poolkuukujulise otsaga võlli, mis remondi käigus oma kohale jäi. Poolkuukujuline võlli ots peaks siis sulgema/avama õlikanalit? Kuna mind see puudus väga ei sega, siis jääb praegu nii. 
Vabakäigu "kadumine" on tavaliselt seotud ühe väikse tiftiga, mis asetseb pumba-mootori korpuses. Sain oma esimesed vitsad ka selle kaotamisega kätte. Õnneks suutsin sinna leida mõõdu poolest sobiva asenduse :Smile


Vasta

(22-04-2019, 16:52 PM)vant Kirjutas:  Pole veel õli sisse valanud, aga Mobili 5W50 läheb. Täna jõudsid alles hammasrattad, vanu ei tahtnud tagasi panna.

Jauraks veel veidi selle õli teemal kuna ma tahan enda traktori tagasillas ka ära vahetada ja ei tea, mida sinna panema peaks. Tuff Torq juhend annab õli margiks "TUFF TECH premium hydrostatic drive fluid". Kust Sa tead, et Mobil 5W50 sobib seda asendama? Üks on hüdroõli ja teine on mootoriõli?
Vasta

(07-05-2019, 11:51 AM)Envir Kirjutas:  
(22-04-2019, 16:52 PM)vant Kirjutas:  Pole veel õli sisse valanud, aga Mobili 5W50 läheb. Täna jõudsid alles hammasrattad, vanu ei tahtnud tagasi panna.

Jauraks veel veidi selle õli teemal kuna ma tahan enda traktori tagasillas ka ära vahetada ja ei tea, mida sinna panema peaks. Tuff Torq juhend annab õli margiks "TUFF TECH premium hydrostatic drive fluid". Kust Sa tead, et Mobil 5W50 sobib seda asendama? Üks on hüdroõli ja teine on mootoriõli?

Mina panin 20W60, kuna agregaat juba kulunud ja vedu vähenes kuumaga. Selle õliga probleem väiksem ja uue ost edasi lükkunud. Hüdroõli on liiga vedel, ei sobi sinna mitte.
Vasta

Küsisin ühe "spetsialisti", kes töötab nende remondi alal ja vahetanud vähemalt +100 masina kastis õli, et mis õli kuhu murutraktori silda tema paneb ja vastus hydrogear sildadesse Valvoline All Climate 20W50 ja kui on ntx hydro rool (suuremad murukad) siis Valoline Unitrac.
Vasta

Tuff torq K 46-le mõnede eranditega ja paljudele teistele on justkui lubatud küll- recommended/replacement oil 5w50 motor oil. Keegi on juba seda kuskil siin teemas kindlasti eelnevalt linkinud aga veel kord:
Tuff torq oil information
 Isegi 10w30 lubatakse mingitel sildadel.
 Loogiliselt võttes jah- isegi kvaliteetne hüdroõli võiks seal toimekam olla. Ma usun, et pole mõtet üle mõelda selle õli asjus. Toda tuff torq spetsiaali nagunii kuskilt võtta vist pole.
 Mis ülevalpool viidatud tifti puudutab, siis tõesti ei usu, et mingi pudina panemata jätsin. Olen selles suhtes üpris korrektne vennike. Samas mingi põhjus peab ju olema, et traadijupist tõmmates enam vabakäiku ei lülita. Nii et ei saa välistada. Igal juhul tänud tagasiside eest Smile
Vasta

5W... ja 20 W... vahel on ikka päris suur erinevus. Mõni kasutab traktorit talvel lume lükkamiseks või millegi vedamiseks ka. On seal lõpus 50 või 60, ei oma vast nii suurt tähendust, sest õli ei saavuta seal niikuinii sellist temperatuuri nagu mootoris.
Vasta

Tere!
MTD B/130 hakkas tagumist veorihma maha pilduma silla pealselt rihmarattalt. OLi veidi mõranenud, arvasin, et veninud. Panin uue, ikka sama jama.Maha viskab tavaliselt reeversiga tagumist käiku pannes. Kas aitaks pingutusrullikule lisavedru panek? On kellelgi taolise asjaga kogemusi olnud?
Või peaks üldse variaatoriga tegelema hakkama? Kuna variaatorist tagasilda see rihm ju läheb. Päris jobu ei ole tehnika suhtes, aga muruka hingeeluga alles esimene tutvus.
Vasta

https://www.oildepot.ca/motor-oil-specif...urn-mower/
Vasta

(06-05-2019, 22:44 PM)diselist Kirjutas:  Nõustun,on jah killerid .Oled hoolas ja jälgid mängu , aga ikka leiad momendi juhtme läbi lõikamiseks.Kogetud ja korduvalt
Kõige hullem oli  nl aegu vasara el.muruniiduk.
Sai lappida seda juhet koguaeg.
Mingi hetk lappisin jälle juhtme ära, ei hakanud isoleerima , enne kui vaatan kas mootor õiget pidi käib(venekummi kaablid mitte kõik ei olnud värvidega juhtmetega,või kui olid siis need värvid ei olnud eristatavad ).Käis õieti või valesti, ei mäleta enam.
Aga millegipärast....võtsin siis paljaste kätega kinni sellet  ühenduskoha kimbust  3x25A  ja jalad muidugi niitmisest märjad....See pauk , mis sealt tuli jääb meelde , õnneks vist surusin peopesa kokku, juhtmeotsad lühisesse ja peakaitse andis majal järgi.See päästis.
Oli aasta 1989 ja olin 14 a vana ja  kõige targem maailmas.Nagu see selles vanuses tatikatele kombeks on.
 Tänasel päeval saaks kasutada rikkevoolukaitset, uusehitise puhul on see juba kohustuslik ning 3 faasilisi asju niimoodi nagunii keegi enam ei kasuta.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(07-05-2019, 14:49 PM)pat1 Kirjutas:  
(07-05-2019, 11:51 AM)Envir Kirjutas:  
(22-04-2019, 16:52 PM)vant Kirjutas:  Pole veel õli sisse valanud, aga Mobili 5W50 läheb. Täna jõudsid alles hammasrattad, vanu ei tahtnud tagasi panna.

Jauraks veel veidi selle õli teemal kuna ma tahan enda traktori tagasillas ka ära vahetada ja ei tea, mida sinna panema peaks. Tuff Torq juhend annab õli margiks "TUFF TECH premium hydrostatic drive fluid". Kust Sa tead, et Mobil 5W50 sobib seda asendama? Üks on hüdroõli ja teine on mootoriõli?

Mina panin 20W60, kuna agregaat juba kulunud ja vedu vähenes kuumaga. Selle õliga probleem väiksem ja uue ost edasi lükkunud. Hüdroõli on liiga vedel, ei sobi sinna mitte.

Kas see võiks sobida Husq. 155 neliveolise silda ka? Mul sama mure, et soojaks minnes edaspidi kaob vedu ära. Tagurpidi on ok.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne