MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

Stiga 100 Combi 3 , niiduorganile on vaja esimest tugiratast. Originaal kood detailil on SL097210 IBEC38 aga selle otsinguga mingit tulemust ei leia. Välimuselt üsna sarnane sellele: https://www.verkter.ee/loikekorpuse-rata...28401.html , aga kui vaadata spetsifikatsiooni, siis ei sobi ja mõõdud ka ei ole päris õiged, no laagrid ja laagripuksid ja võll on ka puudu sellel pildil tegelikult.
https://www.pmkaubamaja.ee/et/1134-5884-01-stiga.html  -  see on koos kronsaga ja pildi järgi väga sarnane, aga kui võrrelda selle koodiga detaili mõõte, siis mõõdud on kõik natuke erinevad originaalist. Ja noh, haigelt kallis on ka see ratas koos kronsaga. Kas oskab keegi odavamat sobivat ratast pakkuda? Vana kronsa on terve ja võll ka, ratas on kõvasti viltu kulunud, kuna laagrid lagunesid ja jooksid laiali ning ei näinud seda õigel ajal
Vasta

Miks ei võiks selle ratta alumiiniumist valada või ftoroplastist treida?
Vasta

Ei viitsi sealt hetkel ise otsida aga ratiopartsi kataloog on super koht oma info poolest. Arvan, et sealt leiab ka sellele Stigale ratta. Seal olemas terade, rihmade, filtrite, rataste, kolvid, rõngad  + hunnikuga muud mudru MÕÕDUD ja ORGINAAL koodid  ja ka enamasti PILDID jne.. Võtad sealt ratiopartsi koodi ja Stokker reeglina tarnib nädala või kahega jubina.  Jätkub paariks tunniks lappamist.

https://www.ratioparts.de/info/katalog/index.html

https://www.ratioparts.de/
Vasta

(07-06-2020, 10:47 AM)Mart69x Kirjutas:  Võtad sealt ratiopartsi koodi ja Stokker reeglina tarnib nädala või kahega jubina. 

https://www.ratioparts.de/
Tänud! Kataloog on hea ja koodi ma leidsin. Tegelikult oli see kood mul ka enne olemas. Jama selles, et Stokker tahab sellest rattast saada 89€, koos kinnitusega. Kinnitus on mul olemas ja seda ei ole justkui vaja. Ainult ratas maksab neil küll vähem, vist oli 62€, aga sellel on puudu laagrid ja sisemine distantspuks ja välimised laagrikatted/distantspuksid. Sisemine puks on mul olemas, seda saab kasutada. Laagri koodi ei tea, aga mõõtude järgi päris sellist Moduator Põltsamaalt ei leia. Originaalvaruosal on minu meelest see laager ratta valmistamise käigus sinna sisse valatud, sest välispind on kare, mitte lihvitud. Ja Stokker sinna varuosarattale laagrit ei paku. Ratioparts kataloog näitab täpselt seda sama Stokkeri ratast, ilma laagrite ja distantspuksita, üksnes tühi auk paistab. Niiet, ei ole sellest kataloogist abi kahjuks. ;-(
Vasta

(07-06-2020, 19:21 PM)Raudpats Kirjutas:  
(07-06-2020, 10:47 AM)Mart69x Kirjutas:  Võtad sealt ratiopartsi koodi ja Stokker reeglina tarnib nädala või kahega jubina. 

https://www.ratioparts.de/
Tänud! Kataloog on hea ja koodi ma leidsin. Tegelikult oli see kood mul ka enne olemas. Jama selles, et Stokker tahab sellest rattast saada 89€, koos kinnitusega. Kinnitus on mul olemas ja seda ei ole justkui vaja. Ainult ratas maksab neil küll vähem, vist oli 62€, aga sellel on puudu laagrid ja sisemine distantspuks ja välimised laagrikatted/distantspuksid. Sisemine puks on mul olemas, seda saab kasutada. Laagri koodi ei tea, aga mõõtude järgi päris sellist Moduator Põltsamaalt ei leia. Originaalvaruosal on minu meelest see laager ratta valmistamise käigus sinna sisse valatud, sest välispind on kare, mitte lihvitud. Ja Stokker sinna varuosarattale laagrit ei paku. Ratioparts kataloog näitab täpselt seda sama Stokkeri ratast, ilma laagrite ja distantspuksita, üksnes tühi auk paistab. Niiet, ei ole sellest kataloogist abi kahjuks. ;-(
Pakuks ka varianti, et treida plastikust sihuke junn. Teine variant on 3-d print ABS-ist.
Kolmandat varianti kasutasin ise - aretasin sobivas suuruses tavalise ratta sinna. Jah, küljed ei ole ümarad, aga mind pole see seganud - niidab juba aastaid niimoodi..
Vasta

selle koha peale kõlbab suht suva ratas.
väikse eelarve korral osta sobivad hiina laagrid paari euro eest ja
ratas "trei" kasvõi puurpingis raspliga.
näiteks külgepidi kokku liimitud või naelutatud vineerist.
Vasta

(07-06-2020, 20:57 PM)diesel Kirjutas:  selle koha peale kõlbab suht suva ratas.
väikse eelarve korral osta sobivad hiina laagrid paari euro eest ja
ratas "trei" kasvõi puurpingis raspliga.
näiteks külgepidi kokku liimitud või naelutatud vineerist.
treisin plastikust ja panin laagrid sisse, eks paistab kui kaua kestab. Natuke teine konstruktsioon tuli, kui originaaliga võrrelda. Ratta läbimõõt peaks originaalis olema 98mm, nii suurt plastikut ei olnud, 90mm jäi välimine mõõt. See on raideri niiduorgani esiratas, päris  kõvasti saab vatti, vineerist ei kesta vist kaua.
Vasta

Mul on murutraktor McCulloch M110-97T, sooviks talle installeerida ühe tagumise töötule 21W. Esitulede pirini võimsus on 25W. Kuidas töötulele võtta voolu võtta. Tal vist mingi dünamolaadne voolutekitaja, sest töötava mootoriga ainult tuled põlevad.
Vasta

(09-06-2020, 20:31 PM)deeremees Kirjutas:  Mul on murutraktor McCulloch M110-97T, sooviks talle installeerida ühe tagumise töötule 21W. Esitulede pirini võimsus on 25W. Kuidas töötulele võtta voolu võtta. Tal vist mingi dünamolaadne voolutekitaja, sest töötava mootoriga ainult tuled põlevad.
Pane relee siis vahele, akult toide ja tulede lülituse alt juhtimine .
Vasta

(07-06-2020, 21:53 PM)Raudpats Kirjutas:  
(07-06-2020, 20:57 PM)diesel Kirjutas:  selle koha peale kõlbab suht suva ratas.
väikse eelarve korral osta sobivad hiina laagrid paari euro eest ja
ratas "trei" kasvõi puurpingis raspliga.
treisin plastikust ja panin laagrid sisse, eks paistab kui kaua kestab. Natuke teine konstruktsioon tuli, kui originaaliga võrrelda. Ratta läbimõõt peaks originaalis olema 98mm, nii suurt plastikut ei olnud, 90mm jäi välimine mõõt. See on raideri niiduorgani esiratas, päris  kõvasti saab vatti, vineerist ei kesta vist kaua.
nüüd on selgunud, et plastist treitud ratas kestis vähem, kui ühe niitmise, laagrid pesas ei püsi ja plast ei ole piisavalt jäik. See lahendus ei toimi igatahes.
Vasta

Aga vaata kahvelkäru rattaid. Need ju igavesest vingest plastist. PM kaubamajas mõni rubla tükk pakutakse koos laagritega. Läbimõõt oli vist kuni 150mm.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kas kellelgi on kokkupuudet Murray 130/102 traktoriga? Sattus selline riist ette, aga niidurihma lülitusest on pulki puudu. Samuti kui keegi selle massina (ka läbiroostetanud) niidutekki koos ajamiga ära tahab müüa, tuleks homme järgi.
Vasta

Mul on selline agregaat müüa, kahjuks pole aimugi millele sobib. Ehk keegi tunneb kogemata ära? Hind pole kivist.
https://www.soov.ee/16310669-niiduagregaat/details.html

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(09-06-2020, 20:31 PM)deeremees Kirjutas:  Mul on murutraktor McCulloch M110-97T, sooviks talle installeerida ühe tagumise töötule 21W. Esitulede pirini võimsus on 25W. Kuidas töötulele võtta voolu võtta. Tal vist mingi dünamolaadne voolutekitaja, sest töötava mootoriga ainult tuled põlevad.
Tere! Kuidas kommenteerite endal selle traktori kvaliteeti? Mul on 155-107TC ja kahe aasta jooksul pole saanud kordagi normaalselt niita. Niiduorgani rihm kuumeneb pidevalt üle ja keegi ei suuda probleemi tuvastada. Ise ei julgeks küll mitte kellegile ühtegi cullochit soovitada. Vana 15 aastat vana Partner, mis on isegi rinnuni heina niitnud, kestab siiani ilma ühegi probleemita. Niidetavat ala on ca 9000m2.
PS! Teemasse. Ei soovita elektrilist lisakoormust tekitada masinale. Esmalt vahetada esitlede hõõgtuled väiksema võimsusega LED tulede vastu, enne, kui tagatule teed. Koguvõimsus ei tohiks siiski ületada 50W.

1:1 ja 1:24 vanaautode ja V12 kollektsioneerimine Smile
Vasta

Mul on 155-107TC ja kahe aasta jooksul pole saanud kordagi normaalselt niita. Niiduorgani rihm kuumeneb pidevalt üle ja keegi ei suuda probleemi tuvastada.

Pole küll eluaegne traktorist olnud aga ülekuumenenud rihmast kuulen esimest korda. Soojust rihmal saab tekitada ainult hõõrdumine. Isegi kombaini variaatoritel ei mäleta ülekuumenemist ja seal mõjuvad rihmale ikka tummised jõud. Järelikult poob mõni laagripuki või rullide laagritest end koormuse all kinni ja pöörleb aeglasemalt kui temal olev rihm. Aga võib ka mõni pingutusrull viltu jooksta, tekitab ka libisemisefekti. Aga see peab väga väike kiiruste vahe olema muidu hakkaks rihmalt kihti maha hööveldama.
Ehk on mõnel austatud kaasfoorumlasel omast kogemusest lahendust pakkuda?
Vasta

Tsitaat:Kuidas töötulele võtta voolu võtta. Tal vist mingi dünamolaadne voolutekitaja, sest töötava mootoriga ainult tuled põlevad.
Kas tingimata peavad esi- ja tagatuled samal ajal põlema? Saab ju tumbleriga panna kordamööda põlema, vastavalt lüliti asendile.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

täitsa hakkas kohe huvitama see tulede teema.
kas keegi tegelikult ka nii pimedas murutraktoriga toimetab, et tuled reaalselt vajalikud on?
Vasta

Ei viitsi eriti jaanipäevaks sissesõidetud aju koormata aga kas võib olla probleem ehk mõnes rihmaseibis. Need plekist rihmasribid ei pruugi alati olla võrdse läbimõõduga. Mõnesse upub rihm sügavamale kui teise ja ongi kiiruste vahe olemas. 
Saab rihmaseib väikese löögi, surutakse serv kokku ja jälle kiiruste vahe olemas.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(22-06-2020, 10:12 AM)diesel Kirjutas:  täitsa hakkas kohe huvitama see tulede teema.
kas keegi tegelikult ka nii pimedas murutraktoriga toimetab, et tuled reaalselt vajalikud on?

Olen täitsa niitunud pimedas heinamaad, pigem on need tuled seal ees rohkem disaini värk, kui reaalselt töötuled. Valgus vihk on ei ole sugugi konkreetne.  Üleüldiselt väga ikka ei kasuta pimedas. Loomulikult mõned kasutavad talvel muruniidukit lume lükkamisel , sellisel juhul tuleks küll kasuks korralikud töötuled.
Vasta

(22-06-2020, 10:12 AM)diesel Kirjutas:  täitsa hakkas kohe huvitama see tulede teema.
kas keegi tegelikult ka nii pimedas murutraktoriga toimetab, et tuled reaalselt vajalikud on?
Mul on murutraktor natuke suuremat tüüpi , LM Trac 180, eelmisel suvel ehk mingi 5 korda niitsin öösel tuledega, päeval olid teised tööd. No seal on mul tulesid ka parasjagu, oli valge nagu päeval.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Raivo, 1 külali(st)ne