MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

(19-08-2020, 07:07 AM)pannkook Kirjutas:  tänan, see on hea point.
Ma vist lasin ka ringi, ilma juhtmeta. Sädet igatahes ma ei märkanud.
...

Tasub ka teise küünlaga proovida.
Ja kui sädet ikka ei paista, siis näpp piipu ja tuld.

Ära ei tapa, aga naabrid võivad saada aimu kultuurikihi tüsedusest, kui sädet tegelikult ikka on...
Vasta

(19-08-2020, 12:28 PM)v6sa Kirjutas:  Ja kui sädet ikka ei paista, siis näpp piipu ja tuld. ...
jah, vanasti võrride ajastul oli see päikeselisel ajal ainuke sädeme otsimise meetod
(19-08-2020, 12:28 PM)v6sa Kirjutas:  ... Ära ei tapa, aga naabrid võivad saada aimu kultuurikihi tüsedusest, kui sädet tegelikult ikka on...
kui kodanik vene keelt ei valda, siis polegi midagi öelda ega kultuurkihti mõõta võimalik
Vasta

(19-08-2020, 13:38 PM)honkomees Kirjutas:  ...kui kodanik vene keelt ei valda, siis polegi midagi öelda ega kultuurkihti mõõta võimalik
Jah.Jaapani vanasõna Big Grin Äkki Tõstamaa ka
Vasta

(19-08-2020, 13:38 PM)honkomees Kirjutas:  
(19-08-2020, 12:28 PM)v6sa Kirjutas:  ... Ära ei tapa, aga naabrid võivad saada aimu kultuurikihi tüsedusest, kui sädet tegelikult ikka on...
kui kodanik vene keelt ei valda, siis polegi midagi öelda ega kultuurkihti mõõta võimalik

Härrased, nii saksa kui prantsuse keeles on võimalik väga pikalt ja nüansirikkalt avaldada arvamust viisil, mida viisakad kirjastused ei ole nõus avaldama. Vene keel pole siin ühti mingiks etaloniks. Tõsi, selleks peab keelt valdama ja vene keele valdajaid on siinses maanurgas ajaloolistel põhjustel päris kõwaste.


Vasta

(19-08-2020, 12:28 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-08-2020, 07:07 AM)pannkook Kirjutas:  tänan, see on hea point.
Ma vist lasin ka ringi, ilma juhtmeta. Sädet igatahes ma ei märkanud.
...

Tasub ka teise küünlaga proovida.
Ja kui sädet ikka ei paista, siis näpp piipu ja tuld.

Ära ei tapa, aga naabrid võivad saada aimu kultuurikihi tüsedusest, kui sädet tegelikult ikka on...
3e erinevat küünalt proovisin algatuseks kohe.
Vasta

Sai vahepeal tehtud murutraktorile leheimur, kelle soov sellist imurit endalegi saada siis kontakt kas otse mulle või www.purustus.ee
Sealt leiate teisigi vahvaid masinaid millega purustada või jahvatada plastikut, puitu, kaableid, kive ja kõike muud. Kui teile sobivat lahendust pole siis see saab tehtud.  Kõiki masinaid saab näha töös ja proovida kohapeal. 
Nüüd kus kohustuslik reklaamipaus tehtud pöördume tagasi asja juurde.  Mootor sai starteriga ca 15hp bison, idee minult, turbiini tegi Lennart ja selline see sai. Nö prototüüp. Imeb ka märga muru ja muud saasta. Lehti kogusin ka uduvihmaga, käru kastist vesi jooksis aga töö seisma ei jäänud... Turbiinil jõuvaru on mehine. Tegelikult tuleb murukale järgi väikse balansiiridega atv metsakäru koos kastiga, aga hetkel sai selline variant. 

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kas keegi omab Yardman AG6150 murutraktorit ja on nõus oma väärtuslikku aega niipalju kulutama, et niiduorgani alt ära võtma ja ühe pildi tegema pealt vaates. Asi selles, et kuna ma maadlen aastaid juba pidevalt libiseva niiduorgani rihmaga, siis nüüd hakkasin rohkem süvenema ja mulle tundub, et mul on sealt üks või mitu detaili puudu. Aga täpselt ei saa aru ka kahjuks sellelt jooniselt ,mida siia lisada ei osanud aga mis leitav siit: https://www.motoruf.com/n/partslists.html?id=580695

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

mu oma on maal, isa juures. 
Aga sa tee enda omast altpoolt pilti. Äkki hakkab silma midagi ebahariliku..... Rolleyes
Vasta

Mõnel juhul võib olla võimalik rihm panna ka valesti peale, niimoodi et justnagu oleks peal, aga väga lõdvalt.
Vasta

(15-02-2021, 12:30 PM)Mart32 Kirjutas:  Mõnel juhul võib olla võimalik rihm panna ka valesti peale, niimoodi et justnagu oleks peal, aga väga lõdvalt.
Rihm on õigesti peal .aga pigem tundub puudu olema üks vedru, mis üht seibi pingutab. NB! Sellel masinal laiust 107cm ja on 2 pingutusrulli, enamasti on neid pingutusrulle 1.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(15-02-2021, 11:51 AM)pannkook Kirjutas:  mu oma on maal, isa juures. 
Aga sa tee enda omast altpoolt pilti. Äkki hakkab silma midagi ebahariliku..... Rolleyes
Selliselt on rihm peal. Küsimus on selles, kas mul on mõni vedru pildilt puudu?
   

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Liigendiga on ainult tagumine rihmaseib kus vedru küljes?
Kui niiduorgan on üleval, siis mootori rihmaratas lihtsalt libiseb üle rihma ning kui alla lasta, siis läheb pingule? (St ei ole mingi elektriliselt lülitatav).
Kui kannatab lühema rihma panna, siis see võiks probleemile suuresti abiks olla.
Kontaktpinna suurus on küll väga hea.

Pilti vaadates on see pingutuse rihmaratas valel poolel, st mootori vedav rihmaratas tõmbab selle vedruga rihmaratta lõdvaks, kui koormus sinna taha tuleb. See vedru peaks minu loogika järgi olema sellel teisel rihmarattal.
Vasta

(15-02-2021, 15:17 PM)qwerty009 Kirjutas:  Liigendiga on ainult tagumine rihmaseib kus vedru küljes?
Kui niiduorgan on üleval, siis mootori rihmaratas lihtsalt libiseb üle rihma ning kui alla lasta, siis läheb pingule? (St ei ole mingi elektriliselt lülitatav).
Kui kannatab lühema rihma panna, siis see võiks probleemile suuresti abiks olla.
Kontaktpinna suurus on küll väga hea.

Pilti vaadates on see pingutuse rihmaratas valel poolel, st mootori vedav rihmaratas tõmbab selle vedruga rihmaratta lõdvaks, kui koormus sinna taha tuleb. See vedru peaks minu loogika järgi olema sellel teisel rihmarattal.
Liigendiga on nii tagumine kui ka see teine rihmaseib. Üht siis pingutab justkui see suurem vedru, mis paistab ja teist tõmbab siis rihma käivituse hoob trossiga. Kõige huvitavam ongi see, et kui tõmmata rihm nö hoovast pingule (niitmise asendisse) ja niiduorgan on max ülemises asendis (niidab kõrgelt), siis on terade rihm hästi pingul, kui lasen alla nt kolmandasse asendisse (mina niidan seal asendis), siis on rihm ikka üsna löntis.
Proovisin panna ka lühema rihma, aga siis tulebki see error, et  kui niiduorgan on ülestõstetud asendis, läheb rihm juba rohkem pingule ka siis kui ta ei ole sisse lülitatud ja blokeerib käivituslüliti ära (mis ei ole otseselt probleem, aga ikkagi pole nagu hea lahendus).
Teine Yardman on AF6180, tollel on rihm ühe pingutusrulliga ja on oluliselt rohkem pingul ja toimib ilusti.
Tahaks aru saada mis on valesti, sest midagi on ilmselgelt valesti. Ka tutika originaal rihmaga on olukord täpselt samasugune. 
Ole hea täpsusta, mismõttes pingutuse rihmaratas on valel poole?  Äkki viitisid mõned punased jooned teha vms.. 
Help, please!  Big Grin

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Kas vastu mingit "maakera nurka" pole sõidetud. Mina näiteks oma "WolfGarteniga" tegin nii ja painutas ära niiduorgani kaks tagumist kinnituskõrva ning  peale seda sama pull. Uue rihmaga ka libises. 
Peale õgvendamist ja lisatugevduse lisamist veab ilma pretensioonideta.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(15-02-2021, 17:21 PM)Daff Kirjutas:  Kas vastu mingit "maakera nurka" pole sõidetud. Mina näiteks oma "WolfGarteniga" tegin nii ja painutas ära niiduorgani kaks tagumist kinnituskõrva ning  peale seda sama pull. Uue rihmaga ka libises. 
Peale õgvendamist ja lisatugevduse lisamist veab ilma pretensioonideta.
Seda ei saa välistada, sest soetatud on see masin ca 10 aastat tagasi, st tol hetkel oli juba 4 aastat kasutatud kui mina ta ostsin. Ja sellest ajast peale on temaga sama jant olnud. Ostes oli üldse üks vene rihm peal ja tollega nagu niitis paremini. Mingi hetk see kulus ära ja sai uus originaal pandud ja siis enam peale seda pole heaks saanud. St niita saab, aga tihedas rohus peab tempo maru aeglaseks võtma.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Kui palju vedru mis on ühe rihmaseibi küljes venib, kui panna niiduorgan:
Üleval asendist kõige ülemisse niiduasendisse.
Üleval asendist kolmandasse asendisse.

Kui niiduorgani kõrgust muuta kas ta siis liigub allaminnes mootori rihmaseibi poole või jääb nende vahemaa samaks/kaugeneb? Kui niiduorgan liigub rihmaseibi poole, siis sellest tulenelt rihm lõtvub.
Kui vahemaa eelnevas punktis väiksemaks ei muutu, siis võiks probleem olla selle trossiga niiduorgani käivitis. Trossi pikkus nö muutub kui niiduorganit allapoole lasta.
Vasta

joonisel kolm vedru, pildil üks.
mida need teised sul teevad?
Vasta

(15-02-2021, 19:11 PM)diesel Kirjutas:  joonisel kolm vedru, pildil üks.
mida need teised sul teevad?
Pildil on siiski 2 vedru. Nad on suht teineteise kohal, seetōttu ei märka vb kohe. Küsimus ongi, kas ja kus see 3 vedru olema peaks? Seepärast otsisingi, et kas keegi saaks pilti teha oma reaalsest olukorrast. Pole 100% kindel, et see ōige joonis ka on, kuigi peaks olema.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(15-02-2021, 17:21 PM)Daff Kirjutas:  Kas vastu mingit "maakera nurka" pole sõidetud. Mina näiteks oma "WolfGarteniga" tegin nii ja painutas ära niiduorgani kaks tagumist kinnituskõrva ning  peale seda sama pull. Uue rihmaga ka libises. 
Peale õgvendamist ja lisatugevduse lisamist veab ilma pretensioonideta.
Sai paar tundi tegeletud selle korpuse keevitamise (keskele oli auk sisse kulunud) ja õgvendamisega. Tõepoolest, üks tagumistest kinnituskõrvadest oli omajagu paindes  ja lahti murdunud osaliselt ning see sai tagasi vormitud. Traktorile alla ei ole jõudnud veel panna, aga ilmselt sai parem.
Teine viga oli kindlasti see, et üks terapukk oli kunagi lahti olnud ja selle kinnitus avad olid oma 2 cm pikkuseks veninud. Ka sealt sai mingisugune rihma asendi muutus tulla ja seetõttu sai rihm ka kindlasti lödvenduda. 
Kui saab traktori alla panna, siis selgub tõde.
Aitäh kaasa mõtlejatele!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Palun soovitage kohta, kust saaks vanale Yardmanile käigukastiga seonduvaid osasid? Variaatoriga ringiaetav kast lakkas töötamast, difrikorpus lõhki. Üks äärmine puks ka kuival, mujal määrdeainet veel jagub.
                           

Ilmselt ei tasu enam seda kasti suure raha eest remontida, kui siis ise natuke treitööd teha ja võiduka lõpuni.
Millegipärast ei leia ma nende numbritega piiri tagant ka uut komplektset kasti. Hea meelega tutvuks ka selle rahanumbriga.
Vanu leiab, aga kes teab, mis seisus need on.
Uue otsingul ehk ka minu saamatuse taha jääb paljutki. Samas kaks uut Tuff Torq hüdrokasti on saanud leitud ja ostetud küll, aga see Yardman nüüd punnib vastu...
         
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne