MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

Nii arvutuslikult- igal aastal nii umbes 5 kuud niidad, harvemini/tihedamini, ca 2 nädala tagant ikka. Oma pealt hektari jaskari peale läheb mul ca 4 tundi korraga, rovva väikse niidukiga ja trimmeritunnid veel peale selle... Kõva töönädal ja teine veel peale hooaja kokkuvõtteks. Mingi prigittesusanne külitab selle aja egiptimaa päikse all ja postitab pilte oma ilusast elust, ja tuleb möönda et ongi ehk pisut parem ajaviide kui rohebetooni valamineSmile
 Samas, puugikasvandust ja mingite isehakanud märsilohistajatest keskkonnaspezialistide propageeritud võssa kasvanud koduõue ikkagi ei taha. Tuleb jällegi olemasolev tehnika üle vaadata ja lootusetut võitlust alustada. Traktoril (LTH 171) läheb 12 hooaeg. Mingeid remonte ja ümberehitusi sai siin kunagi kajastatud ka, aga koos Nagi kadumisega kadus ka selle jutukese mõte.
Lühidalt- 10 aasta pealt sai osandatud nii mootor kui kast, vajalikud osad asendatud ja käib veel. Rool ümber ehitatud, nipleid puuritud jms. tegevusi tehtud...
 Muidugi võiks igasugu roboteid ja uusi traktoreid soetada, aga traktori osas olen ka seda meelt, et pisut kallid on nad meil sellise plekitükkidest üllitise kohta küll...
 Roboti hind ei taha ka lihtsurelikule soodsamaks minna, pealegi kujuneb tollele niidumaa sobivaks muutmine maal üsna väljakutsuvaks. Igat mätast, kivikest ja juurikat ta kardab ja iga madalama marjapõõsa alla kinni jääb, jõe-, kraavi,- ja teekallastest rääkimata.
 Omal isiklikult oleks vaja hea jõudlusega 4- rattaveoga traktorit. Praeguse traktori "pidamine" kallakul on ikka nadi- üks ratas ei taha mitte vedada ega pidada.
 Kubotal, Deerel ja Stigal on neliveolised olemas, aga suured ja kallid ka. Siis olen näinud ühte Tšehhi üllitist, aga tollel jälle niiduosa tundub nadi olevat. Aga difrilukud ja puha. On keegi seda pruukinud?
Vasta

(05-05-2021, 11:25 AM)vant Kirjutas:  ...
 Muidugi võiks igasugu roboteid ja uusi traktoreid soetada, aga traktori osas olen ka seda meelt, et pisut kallid on nad meil sellise plekitükkidest üllitise kohta küll...
 ...
 Omal isiklikult oleks vaja hea jõudlusega 4- rattaveoga traktorit. Praeguse traktori "pidamine" kallakul on ikka nadi- üks ratas ei taha mitte vedada ega pidada.
 Kubotal, Deerel ja Stigal on neliveolised olemas, aga suured ja kallid ka. Siis olen näinud ühte Tšehhi üllitist, aga tollel jälle niiduosa tundub nadi olevat. Aga difrilukud ja puha. On keegi seda pruukinud?
Seegi üllitis pole kaugelt odav! See on 7660€ maksudeta! Ehk siis pigem teine tšehh, Zetor! See on siis juba päris asi.

Kui olla piisavalt vana, "vinguv" ehk elukogenud, valiv aga ikkagi veel vaene, kuid maal olles/elades on vajadused oluliselt laiemad kui lihtsalt muru niitmine õunapuude vahelt, siis ei sobi ka AWD raiderid jms, olgu või juttude järgi profikasutuseks. Samasugused odavplekikestest ja odavmootorikestega odavjunntükid või on hinnanumber sõge, 10K€+ veel juurde! Sest "kuidagimoodi käib kah kõigekskõlbaja" ja HEA spetsiifilise aga universaalse asja hinnavahe on juba nii olematu! Ja sama häda on muldvana vs tulitera puhul - hinnavahed kipuvad kaduma, see tegelikult on päris kallis, kuigi hea masin.  Ma saan omale selle vana Toro odavamalt kätte kui saaks selle odavaima aga siin pole isegi võrdlusmomenti. Me naabripoisiga vaatasime üksteisele otsa, siis Naistele ja me ei suutnud veel iseendale ega "kaeltele" uut väikest niidukiga päristraktorit maha müüa, kuigi punti on lisandunud veel üks Sõber ja kolmas maatükk ning teine mereäär 400-meetrises raadiuses! Ka seesinane roomikdumper ei suutnud sest ikkagi läheb hinnanumber nii paljukordseks, et kuu kulu on liig. Saab teistmoodi hakkama. Ja too kasutet profipill suudab mereäärde käru vedada küll ja küll. Aga ei tekitanud mingit muret peetud profiriista idee "mahamüümine", sest Prouad ju näevad kõrvalt teiste Sõprade-tuttavate vaevlemisi nende edevate uute traktoritega, mis on pidevalt peetis! Näites see pill: kord ei sobi bensiin ja ei käivitu, siis ei hoia elektromagnet terasid töös rohkem kui 5-6 minti ja siis tahab 10 minti "puhata" jne! Täielik karauul! Ja mis remont või garantii või... sest järjekorrad on meeletud! Teed ise, on garantii ka läinud.
Vasta

Sattusin Espaki seal on müügiks SNAPPERI nimelised traktorid
Tootmises on 3  erineva võimsusega ja kõigil on ka erinevad käigukastid Hydro-Gear® T2, Tuff Torq® K46, Tuff Torq® T2
Vasta

(04-05-2021, 13:52 PM)saarrand Kirjutas:  Puht huvist uurin, mis se ekast tegema hakkas või ei hakanud, kui rikki läks? Mul ka neid traktoreid 2 tk, ühel teeb ka mingit sellist naljakat häält, peaks äkki juba eos sisse süvenema....

Hakkasid raksud käima ja vedu katkes.
Lahti võttes selline vaatepilt. Määret tundub küllaga olevat. Masin kuskil 2010 ja sellest ajast keegi sisse piilunud pole.
         

Siiski ühel pool difrist tuleval poolteljel välimine puks kuivale jäänud. Puks läbi kulunud ja juba korpusesse hõõrunud.
         

Ilmselt viltu hoidnud poolteljele ära kulutanud ka difri korpuse puksi pesa ja see lõhki.
   

Teise poole pooltelje puksi pesa difris viisakas, kuna pooltelje puksid ka ei olnud kuivale jäänud ega kulunud.
   

Ja miks vedu katkes. Kuna difri korpuse ühe poole puksi pesa lõhki, siis peahammasratas sai taganeda vedavast hammasrattast ja hambad maas. Või käisid selle murdunud lõhkise puksi pesa tükid hammaste vahelt läbi.
   

Üldiselt, lihtsa ehitusega kast ja tegelikult müts maha kestvuse eest. Eriti rõhutades, et seda ilma hoolduseta. Ja ükski juhend ju kasti lahti võtmist ega määrde vahetamist ette ei näe. See õlislööbina oli aga väga sädelev seal sees.
Seega paha ei tee. Võta lahti ja kontrolli. Muideks, kasti kaante vahel pole isegi silikooni. Tegelikult ülilihtsalt lahti võetav asi ja ehituselt ka.
Hüdrokastidest rääkides. Ühel näppida saanud oleval Husqvarna YTH traktoril on Tuff Torq K 58 kast. Samm K46 edasi. Sellel on juba õli väljalaske punnid all olemas. Aga see traka maksis miski 4200.-kanti.
Mis aga nüüd müüdavatel traktoritel silma jäi. Isegi Husqvarnal juba hiina Loncin kasutuses. Kallimatel kas siis Briggs või Kawasaki. Aga Kohlerit nagu ei olegi enam. Huvitav, miks?
Kel vaja aga suuri platse niita ja lisaks muud võiks ka saada masinaga teha. Siis ega vist kasutatud jaapanlase ja selle taha käiva 3 teraga niiduki osas eriti odavamat alternatiivi ei leia.
Endal ka on kasvanud muruplats pea 3Ha. Nagu see ikka vaikselt koguneb. Vaatad üks aasta, et see siiluke siit. teine aasta too nurgake sealt ja...
Aga sellise rögisejaja saab tehtud. 1,8m lai ja murutraktoriga võrreldes on ikka 2 korda kiiremini tehtud.
Paluks mitte mõnel rögiseja vastasel nüüd mitte välja lugeda, et ma seda trakat soovitan. Mul on ta olemas ja odav lahendus oli niiduk juurde.
Sellega vähendasin murutraktori koormust, mis oleks muidu üle mõistuse ja toda kasutab põõsaste ja puude vahel.
         

Eks see muru niitmine üldse üks lõbu ole ja kellel rohkem raha, siis las niidvad kallite Deeredega. Eks mugavus seal ka miskit muud.
Börsis jäi ka silma üks huvitav masin:
https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/traktorid-ja-kombainid/murutraktor-toro-reelmaster-6700d/search.mec?pob_post_id=83725072&pob_action=show_post&pob_cat_id=10829&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10829
Talumuru jaoks need lõikeorganid ei sobi. Aga need ära võtta ja 2.2m kolme teraga dekk ette ja see hüdroga ringi ajama. Saab ka vägagi effektiivse asja.
   
Vasta

Selle viimase hinna eest saab juba uue ja võimsa traktori. Mul jõudis selline täna kohale ja sai proovitud ka muidugi. Eelmine oli 2003 aasta rauast cub cadet hüdroveo ja kahepütase mootoriga. Sellega võrreldes on uus korralik tank ikka. Suurem ja niiduorgan on mõeldud ka heina niitma. Oma suuruse kohta keerab ka väga hästi

[Pilt: 20210505_120501.jpg]
Vasta

(05-05-2021, 19:43 PM)meli666 Kirjutas:  
(04-05-2021, 13:52 PM)saarrand Kirjutas:  Puht huvist uurin, mis se ekast tegema hakkas või ei hakanud, kui rikki läks? Mul ka neid traktoreid 2 tk, ühel teeb ka mingit sellist naljakat häält, peaks äkki juba eos sisse süvenema....

Börsis jäi ka silma üks huvitav masin:

Talumuru jaoks need lõikeorganid ei sobi. Aga need ära võtta ja 2.2m kolme teraga dekk ette ja see hüdroga ringi ajama. Saab ka vägagi effektiivse asja.
Mis mõttes ei sobi? MURU jaoks sobibki ja kuna selline niidab nii kiiresti, võid väga tihti platsi üle lasta. Selline niiduorgan on üldse parim murule, murule endale meeldib see enim ja ta kasvab hästi! Ei tea miks aga nii väidetakse! Pigem võiks sellisele saada ette panna 2,2m haamerniidukit, millega saab uudismaad teha. Hüdroga Torod on head, iga dekki saab eraldi lülitada. Ja ise on masin kiirliikuv hüdropakk, mille külge saab panna igasuguseid seadmeid, kui nüüd vaid vähe mõelda! Seal on hüdropauku kui suurel traktoril. Sellele paned ühe külje peale niiduorgani asemele Rebaki jupitaja ja teisel poole multšeri, mõlemaid ajad ringi ju olemasoleva hüdromootoriga. Ja ette paned üldse halumasina, midagi Avandi valikust. Sohu ei lähe aga muus osas täitsa sõge pill kui see näiteks ksf!DONN'i kätte anda Big Grin Ainuüksi tõstesilindrid on poole tummisemad, kui paljuräägitud vanadel mikorojapsidel... PS: asi see soopeale minekuks ette lindid siis panna... Wink
Vasta

eelpool käis zetori nimi teemast läbi.
hakkas huvitama ja vaatsi, mida internet asjast räägib.
jõukamad ostjad võiks mõtlema küll hakata.
pisem primo, mis näeb murupõka moodi välja on
nelivedune, rippsisteemiga, kahe jõuvõtuga. hüdro ka mainitud,
aga ei saanud aru, kas ja kui palju väljavõtteid on.
mootoriks vesijahutusega yanmar.
niiduk 137 lai ja aparaat kaalub kolmveerand tonni.
börsis hind alla üheksa kilo.
kaks korda kallim kui kallimad murupõkad, aga ilmselt
palju rohkem kui kaks korda parem neist.

no ja suuruselt järgmine mudel näeb juba päris traktori moodi välja
ja sellega veaks metsa ka vast. paar kilo kallim eelnevast on
hinnad alates versioon. tõsi, niidukit hinna sees pole. 
pildi peal kenad mõlemad. peaks näiteks maamessil kohe
ligemalt vaatama ja katsuma.
Vasta

(06-05-2021, 10:04 AM)diesel Kirjutas:  eelpool käis zetori nimi teemast läbi.
hakkas huvitama ja vaatsi, mida internet asjast räägib.
...

Primo: https://www.zetor.com/zetor-primo#obsah

või 


Compax: https://www.zetor.com/zetor-compax
Vasta

(06-05-2021, 10:04 AM)diesel Kirjutas:  pisem primo, mis näeb murupõka moodi välja on nelivedune, rippsisteemiga, kahe jõuvõtuga. hüdro ka mainitud, aga ei saanud aru, kas ja kui palju väljavõtteid on.
mootoriks vesijahutusega yanmar. niiduk 137 lai ja aparaat kaalub kolmveerand tonni.
TYMi pisike on sama, pisut veel odavam ja KINDLASTI saab sinna ka laaduri ette panna! Zetori puhul pole see selge sest ühtegi pilti ega videot sellega pole. Zetor on 8800€+kõm koos niidukiga, TYM 8100€+kõm. Laadurid maksavad ju 2-2,2K€+kõm ehk ümardame, jäme 11/12K+kõm oleks trakats+muruniiduk+laadur. Sappa saab panna hooldusniiduki, koguja, mida iganes! Olgu see murutraktorr kuitahes "äge", plekist kosuks jääb see ikka! Võrrelda ei saa siis, kui kõige zitem murutrakats a'la HPG asjad, maksab 10% pärisasjast! Aga vähe kõlavama nimega asjad maksavad ju kolmandiku ja enam! 
Sa ütlesid õigesti: edasijõudnutele Big Grin See võib tähendada ka materjaalselt suuremat vabadust tarbida häid tööriistu! Aga selliste tegelaste üks omadus on ka oskus raha lugeda ja vaadata, mida nad oma raha eest saavad!
Vasta

Kasutatud, aastast 2002 Toro siis õuepeal. Nipet-näpet teha ehk V-Twin hooldada, määrida, varurihmad soetada ja saab niitma hakata. 
3 x 70 cm niiduseadmed, ka kõhualune. 76 cm ühe lõiketeraga miniraiderid jms maksavad ka 1600+ raha ehk palju. Mul on tükihind jäme 400 Wink Eesmise niidudeki eemaldamine ise on lihtne, rihmade täitsa küljest ära saamine vähe keerulisem. Kindlasti saab talveks vajadusel sinna midagi asemele tekitada, eelkõige saha. Paistab, mis sellest afäärist saab Big Grin See on nüüd konkreetne 600+ kg rauast asi mida saab igakülgselt määrida! Isegi tagarattad on määritavad kuigi on lihtsalt võllil.  Töötunnilugejat pole aga tundub, et ei ole olnud a'la KOVi kommunaali ega golfikeskuse masin vaid mõne suurema-rikkama mõisa/talu erakasutuse niiduk.
Vasta

sellega saad metsategemise teemas ka poosetada. Niiduorgan minema ja vints külge Big Grin
Vasta

(11-05-2021, 20:28 PM)pannkook Kirjutas:  sellega saad metsategemise teemas ka poosetada. Niiduorgan minema ja vints külge Big Grin

Maaslamajat ei lööda..........

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Oli selline Stiga Villa raider...
   

   


Vasta

On keegi Kohleri mootoriga seoses sama probleemi ees seisnud. Nimelt probleem klapikambri kaane tihendi pidama saamisega.
Traktor uuest peale minu käes olnud ja eelmine hooaeg hakkas õlikärssa viskama. Vaatlusel selgus, et klapikambrikaane vahelt higistab summutile. Hooaeg oli lõpukorral ja sai niimoodi läbi aetud.
Nüüd sai siis uus originaal tihend ostetud ja ära vahetatud. Tulemus, mitte ei higista, vaid lausa tilgub õli läbi.
Sellest tihendist siis jutt.
         

Kaanel on poldiaugud ära veninud ja ilma tihendita proovides on ikka väga kõver. Kahe poldi vahel lookas.
         

Vägisi tundub, et ongi ühekordse kasutusega klapikambri kaan. Sest enne oli ju tehasest tihend. Ja nüüd siis teist korda tihendit paigaldades enam pidama ei saa. Järelikult on ta tehase paigalduses juba kõveraks läinud.
Korktihend on muidu üsna paks, 7mm kanti äkki. Ja poltidega saab teda jõuga muidugi tõmmata veel küll. Polte võiks tihedamalt ka muidugi olla.
Mõtteid? Ilmselt tuleb uus kaan tellida ja elu jätkub. Vana sirgeks ajama hakata pole vist mõtet.
Vasta

Sarnase näoga autkastipõhjasid aastaid remotud ja tagasi kruvitud. Kolgi sirgeks ja pinguta mõistusega!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Jah,uus kaas lahendab asja.Seal korktihend ja kui üle pingutad siis poldikohad tirib vastu plokikaant ja poldist eemal jääb kõrgemale.
Ise olen momentvõtmega teinud aga ei mäleta peast njuutonmeetreid aga suht vähe oli.Vajadusel saan homme spetsist vaadata aga arvan,et leiad ise ka netist.Tihendi võib kindluse mõttes mõlemaltpoolt hermetsiga kokku ka teha.Mitte muidugi nii,et igale poole välja pressib aga õhuke näpuga määritud kiht.
Vasta

(16-05-2021, 22:27 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Tihendi võib kindluse mõttes mõlemaltpoolt hermetsiga kokku ka teha.Mitte muidugi nii,et igale poole välja pressib aga õhuke näpuga määritud kiht.

Uuele korktihendile ei tohi hermeetikut panna. Pole vaja esiteks ja teiseks väiksemgi vääratus pingutamisel lubab tihendil libiseda ja seega ka laguneda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mina arvaks siiski, et tehases on see kaan juba kõveraks pingutatud. Sest kuidas muidu uue tihendiga saab veel hullemini joosta. 
Järelikult on praegu minu pingutusmoment nõrk liiga. Proovin tugevamini polte keerata, et nende kohalt rohkem tihendit kokku pressiks. Siis peaks ka lookade juurest tihend paremini pidama hakkama.
Eks dünamomeeter ja pingutusmoment on ka vajalik asja korrektsuseks. Praegu ongi nii, et natuke seisab, siis poldid tunduksid nagu näpuga keeratavad olema. Korktihend läheb kokku.
Eks katsetan, uue kaane saab alati osta.
Vasta

(16-05-2021, 23:27 PM)meli666 Kirjutas:  Mina arvaks siiski, 

Milleks küsida kui nagunii iseenese tarkusega teed? Veel kord - kolgi sirgeks, uus tihend ilma silikoonita ja pinguta mõistusega!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Neid "originaaltihendeid" ei maksa väga puhta kullana võtta. Mingi meeltesegaduse ajel ostsin oma trakale ka terve sarja kui remonti tegin. Karteri tihendi lõi esimese sõiduga vahelt välja jupikaupa Smile
Omal oli erinevat paksust tihendi materjali olemas ja tegin uue, peab siiani. Miks ma seda kohe ei teinud, ei saagi aru Smile
 Too korktihend on mul küll sama aga sellega mingeid jamasid ei tekkinud. Ma muidugi talitasin ka Marko Kõigetargema näpunäidete järgi juba ennetavalt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne