MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

(22-05-2021, 10:52 AM)ounou Kirjutas:  ma kahtlustaks ka ohutuslüliteid, mõnel lubab starterit anda, aga sädet pole. kui süütepool on ligipääsetav, siis võta suretusjuhe maha.
Just. Väga asjakohane kommentaar. Et kuidas seda sädet ikkagi kontrolliti- kas istmel istudes või mitte...
Vasta

(22-05-2021, 14:57 PM)vant Kirjutas:  
(22-05-2021, 10:52 AM)ounou Kirjutas:  ma kahtlustaks ka ohutuslüliteid, mõnel lubab starterit anda, aga sädet pole. kui süütepool on ligipääsetav, siis võta suretusjuhe maha.
Just. Väga asjakohane kommentaar. Et kuidas seda sädet ikkagi kontrolliti- kas istmel istudes või mitte...
nii oligi ... meenutades millal säde oli siis poiss istus ikorra istmel Smile

Säde olemas, bensiin tuleb karpasse aga käima ei lähe ikkagi - isegi ei luba.
Bensiin jõuab ka silindrisse, sest küünla august pritsib põlemata olluse välja, kui küünal maha võtta.
Sellel mootoril on ka karpa küljes mingi andur ja juhe.
Vasta

(22-05-2021, 15:14 PM)spark Kirjutas:  
(22-05-2021, 14:57 PM)vant Kirjutas:  
(22-05-2021, 10:52 AM)ounou Kirjutas:  ma kahtlustaks ka ohutuslüliteid, mõnel lubab starterit anda, aga sädet pole. kui süütepool on ligipääsetav, siis võta suretusjuhe maha.
Just. Väga asjakohane kommentaar. Et kuidas seda sädet ikkagi kontrolliti- kas istmel istudes või mitte...
nii oligi ... meenutades millal säde oli siis poiss istus ikorra istmel Smile

Säde olemas, bensiin tuleb karpasse aga käima ei lähe ikkagi - isegi ei luba.
Bensiin jõuab ka silindrisse, sest küünla august pritsib põlemata  olluse välja, kui küünal maha võtta.
Sellel mootoril on ka karpa küljes mingi andur ja juhe.
Karpa küljes olev "andur" on tegelikult elektromagnetiline kütuseklapp. Süüte sisse keerates avab kütuse pealevoolu. Kipuvad kinni jääma, mistõttu tuleb talveks karpa tühjaks lasta. Kas topkaga ka ei luba, häda korral kõlbab ka piduripuhastusaerosool?
Vasta

Neti kaudu remont toimib Smile
Topkaga läks käima
Kiskusin anduri maha, kui juhtme järgi panid siis tõmbas klapi vastu korpust, proovides käivitad siis klapp ei liikunud ...
Vasta

Sellele klapile tuleb pinge läbi mitme pistiku peale, tee need puhtaks ja kontrolli palju volte kohale jõuab.

Oli siin teemas mõned lehed tagasi sellisest isendist juttu, kuidas on, kas hinna ja kilo suhe oli võrdeline kasutusmugavusega? Mida roostikus teeb, ehk kuidas erisurve pinnasele on? Ilmad naa imelikud, et tuleb omal ka hakata mõtlema anfiibniidukile, seega tunnen lihtsalt huvi.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Lõika klapi ots maha.
Vasta

(22-05-2021, 21:09 PM)metsakohin Kirjutas:  Sellele klapile tuleb pinge läbi mitme pistiku peale, tee need puhtaks ja kontrolli palju volte kohale jõuab.

toimis lihtsalt selle pistiku - kuhu 3 kohast juhtmed kokku tulid (iste, süütelukk ja niiduk) - paar korda lahti kokku panek
mingit määret (või sprayd) ostma, mis välistaks oksüdeerumist
Vasta

Murutraktor, Al-Ko toodang. Armatuuril on nupp "R" ning seda tuleb tagurdades all hoida, et terad välja ei lülituks. Jube tüütu ja vaatasin, et mis see siis on, nupp tõenäoliselt ühendab ahela ning mõeldud-tehtud. Lõikuriga juhtmed nupu tagant ära, klemmliistuga kokku ja korras. Aga tutkit! Ei tööta mu süsteem. Tagurdades lähevad terad tagant ära ja kuna nüüd pole nuppu ka, siia iga kord aitab ainult lülitist välja-sisse lülitamine ja saab jälle niita. No ok, lüliti saan lihtsa vaevaga uuesti tagasi, kuid eesmärk oleks ikka nii kaugele asi saada, et tagurdades terasid välja ei lülitaks. Mis ma tegema peaks?
Vasta

(23-05-2021, 20:11 PM)Kotkas Kirjutas:  Murutraktor, Al-Ko toodang. Armatuuril on nupp "R" ning seda tuleb tagurdades all hoida, et terad välja ei lülituks. Jube tüütu ja vaatasin, et mis see siis on, nupp tõenäoliselt ühendab ahela ning mõeldud-tehtud. Lõikuriga juhtmed nupu tagant ära, klemmliistuga kokku ja korras. Aga tutkit! Ei tööta mu süsteem. Tagurdades lähevad terad tagant ära ja kuna nüüd pole nuppu ka, siia iga kord aitab ainult lülitist välja-sisse lülitamine ja saab jälle niita. No ok, lüliti saan lihtsa vaevaga uuesti tagasi, kuid eesmärk oleks ikka nii kaugele asi saada, et tagurdades terasid välja ei lülitaks. Mis ma tegema peaks?

Tagurpidi käigu andurilt juhe maha? Al-Ko masinast ei tea midagi, aga lihtsamatel masinatel nii saab...
Vasta

Nupule vajuti peale, tükk paksemat plekki kruviga kõrvale kinni.
Vasta

Kuskil peab olema lüliti,kas käigukangi juures või tagasilla küljes. See tuleb ära elimineerida. Võid asendada ka olemasoleva surunupu tumblerlülitiga,siis eriti seff,tahad tagurpidi niita lülitad sisse,ei taha lülitad välja.
Vasta

(23-05-2021, 20:37 PM)honkomees Kirjutas:  Nupule vajuti peale, tükk paksemat plekki kruviga kõrvale kinni.
Täman vastamast. Minu arust täpselt see variant mul praegu tehtud ongi, et otsad kokku keeratud ehk imiteeritud aktiveeritud lülitit. Ei toimi.
Vasta

(24-05-2021, 08:19 AM)Kotkas Kirjutas:  
(23-05-2021, 20:37 PM)honkomees Kirjutas:  Nupule vajuti peale, tükk paksemat plekki kruviga kõrvale kinni.
Täman vastamast. Minu arust täpselt see variant mul praegu tehtud ongi, et otsad kokku keeratud ehk imiteeritud aktiveeritud lülitit. Ei toimi.

Järsku on NC (normally closed) lülitiga tegu? Et oleks piisanud lihtsalt ühe juhtme katki lõikamisest.
Vasta

(24-05-2021, 08:19 AM)Kotkas Kirjutas:  
(23-05-2021, 20:37 PM)honkomees Kirjutas:  Nupule vajuti peale, tükk paksemat plekki kruviga kõrvale kinni.
Täman vastamast. Minu arust täpselt see variant mul praegu tehtud ongi, et otsad kokku keeratud ehk imiteeritud aktiveeritud lülitit. Ei toimi.
Tagurpidi käigu blokeering töötab mõnedel mudelitel mitte ühendusele aga katkestusele. s.t. nuppu all hoides on kontaktid lahti. Muidu läheb tagasikäiguga sealt lüliti kaudu süüde massi. Pressitava nupu asendamine tumbleriga lahendab probleemi.
Vasta

Kusjuures nende erinevate kaitseahelate teemal sai enda husqvarna murutraktor uuesti ette võetud sel kevadel. Varem oli sadulalüliti "kahjutuks" tehtud. Aga see mulle ikka väga ei meeldinud, kuna mul palju kallakuid ja ümber minemise võimalus reaalne. Kui midagi sellist juhtuma peaks, siis eelistaks, et masin ikka seisma jääb, mitte ei sõida endast üle. Panin siis istumise alla lüliti tagasi. Aga sellega tuli tagasi ka esialgne probleem - ei ole võimalik isegi seisvate teradega masina pealt maha tulla ilma et pidurit peale ei paneks. See mulle ei sobi, sest mul palju igasugu uudismaad, kus traktor mõne mätta otsa kinni jääb. Ja proovi siis teda lahti lükata kui pidur peal. Iga kord seisma jätta ka ei taha. Võtsin siis ette piduripedaali juures asuva lüliti. Seal kaks eraldi ahelat (4 juhet). Üks on see, mis ei lase käivitada ilma pidurit vajutamata. See on mõistlik, sest piduri vajutamine vabastab käigukasti vedava rihma ja teeb käivitamise kergemaks. Ning teine ahel siis see, mis traktori seisma paneb, kui pidurit peal ei ole ja sadula pealt üles tõused. See viimane oli siis vaja neutraliseerida. Minu masinal oli vaja see ahel lihtsalt katkestada. Ehk siis piisas kui neljast juhtmest 1 läbi lõigata. Ning kokkuvõttes on nüüd nii, et käivitamiseks on endiselt vaja pidurit vajutada ning töötavate teradega masina pealt maha tulla ei saa. Küll aga saab tulla masina pealt maha siis kui terad seisavad, aga pidur ei ole peal. Hetkel olen rahul sedaviisi. Piduripedaali juurde mineva juhtme pistik asub tal mootori taga, roolivõlli kõrval.
Vasta

Rootsis Klaraviku oksjonikeskkonnas on ülilahe muruniiduk müügil! Palju need Stiga käsiniidukd ka maksavad Wink 89 eurot korda 3 ja alla 300 euro on meetrine niidudekk olemas Big Grin See kõlab juba DIY lihtsalt laheda projektina lapsele elektriga mänguauto/traktori ette! Pöörleb ju vaid sõites ehk ohutu ka... 

Vasta

(25-05-2021, 14:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Palju need Stiga käsiniidukd ka maksavad Wink 89 eurot korda 3 ja alla 300 euro on meetrine niidudekk olemas Big Grin See kõlab juba DIY lihtsalt laheda projektina lapsele elektriga mänguauto/traktori ette! Pöörleb ju vaid sõites ehk ohutu ka... 
Olen katsetanud motoploki taha sellist sistemi, tahab saada just parajat survet käsiniidukile, tasast mätasteta maad ja kõrget heina ei võta - ühesõnaga 2 vähekasutatud ja vist kolm kasutamata niidukit seisavad, üks on aastaid-aastaid käsiniidukina kasutusel sauna ümber niitmisel leilivõtmise vaheaegadel.
Vasta

(25-05-2021, 14:53 PM)honkomees Kirjutas:  
(25-05-2021, 14:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Palju need Stiga käsiniidukd ka maksavad Wink 89 eurot korda 3 ja alla 300 euro on meetrine niidudekk olemas Big Grin See kõlab juba DIY lihtsalt laheda projektina lapsele elektriga mänguauto/traktori ette! Pöörleb ju vaid sõites ehk ohutu ka... 
Olen katsetanud motoploki taha sellist sistemi, tahab saada just parajat survet käsiniidukile, tasast mätasteta maad ja kõrget heina ei võta - ühesõnaga 2 vähekasutatud ja vist kolm kasutamata niidukit seisavad, üks on aastaid-aastaid käsiniidukina kasutusel sauna ümber niitmisel leilivõtmise vaheaegadel.
Ma arvan, et need tahaks piikrehve ja küll siis niidab Big Grin Vana nõukaaegse "punasega" oli see pidamise probleem peamine, üks lõputu mängimine oli. Naabritädi Stigaga niidab ja minu arust seda probleemi enam pole. Laseb ka märja ilmaga. Aga kiire pilk sinutorusse näitab, et seda on palju tehtud ja proovitud, siin üks 3-osaline näide. Peamiselt mingitest "jääkidest" kus visatakse korralikud tööriistad ära. Aga too Jacobsen on ju suisa tööstuslik selline, diisliga, hüdroga ja puha - see ongi lahe. Ja isegi Toro on sellist traktorile haakesse tootnud  Rolleyes
Vasta

(11-05-2021, 11:39 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kasutatud, aastast 2002 Toro siis õuepeal...

Nüüd natuke ehk kogemust ka ja mõne sõnaga, et kuidas on? Kas varuosad, rihmad näiteks kallid?
Küsin seetõttu, et endalgi plaanis miski taoline vaadata. Siimaani olin arvamusel, et trummelniiduk sobib selliseks nädalas kaks korda "golfimuru" niitmiseks ja "talumuru" hooldusel pole sellega miskit teha. Aga vaatasin tuubikust videosid ja niidetakse ka kõrgemat heina. Muidugi, eks trumli hukkavad surmale mättad, ebatasasused ja kivid ruttu.
Samas, ette panna kolme teraga niidudekk poleks probleem. Tähtis on pedaaliga mugav edasi tagasi hüdroga liikumine ja keeratavus. Praegune T-25 koos 3 teraga hiina muruniitjaga on selle koha pealt väga puine.
Vasta

(26-05-2021, 20:22 PM)meli666 Kirjutas:  
(11-05-2021, 11:39 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kasutatud, aastast 2002 Toro siis õuepeal...

Nüüd natuke ehk kogemust ka ja mõne sõnaga, et kuidas on? Kas varuosad, rihmad näiteks kallid?
Küsin seetõttu, et endalgi plaanis miski taoline vaadata. Siimaani olin arvamusel, et trummelniiduk sobib selliseks nädalas kaks korda "golfimuru" niitmiseks ja "talumuru" hooldusel pole sellega miskit teha. Aga vaatasin tuubikust videosid ja niidetakse ka kõrgemat heina. Muidugi, eks trumli hukkavad surmale mättad, ebatasasused ja kivid ruttu.
Samas, ette panna kolme teraga niidudekk poleks probleem. Tähtis on pedaaliga mugav edasi tagasi hüdroga liikumine ja keeratavus. Praegune T-25 koos 3 teraga hiina muruniitjaga on selle koha pealt väga puine.
Ei veel! Pole lihtsalt aega olnud, oli vaja teises maaüksuses ka toimetada, saega... Lihtsalt määrisin-hooldasin ja viisin ära. Linnas niitmine mingit ettekujutust ju ei anna. Eks ma olen arvestanud, et tänu laiusele ja/või trumlitele ei saa enam nii julmalt ka mereäärt niita ja mutihunnikud võisk ka enne siledaks lükata.  MTD jääb veel ka + võsakas. 
Esimese niite tegin veel vanakesega, nüüd lähen ja katsetan siis ära. Aga T25 asemele unistaks igaüks sellisest riistast Big Grin See ikka pöörab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne