MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

Eks tuleb siis natuke veel kannatada muljete ja kasutus kogemusega.
See oksjonil olev Toro on kindlasti hea, nagu ka ilmselt kujunev lõpphind. Nii palju pole välja käia ja siis ilmselt mõtleks juba uue ja 0-pöördeniiduki peale hoopiski.
Eks vana ja kasutatud asja ost ole omajagu risk. Kas või see trummel Toro. Kuidas näiteks ostmisel saaks veenduda, et hüdrokast rohkem, kui hooaja ikka kestaks. Sõidab soojaks, aga see ei näita ju miskit olulist.
Samas, profitehnika asjad kestavad, aga ka saavad siiski otsa. Ja siis võib vabalt minna ostuhind nipsti veel juurde.
Selles suhtes poest uus murutraktor on kindel. Uus on ikka uus, aga selline Toro on ikka hoopis miskit muud...
Tuli nüüd üks eietus, aga kunagi kasutatuna ostetud Stiga Park raider andis valusa õppetunni. Ostuhinnale läks veel 2,5 kordne summa otsa uue mootori, käigukasti ja lõikedeki näol. Lõpuks minu küngastele keskelt pööramine  ja tagavedu jäi hädiseks. Lõikedekk sai ka vale, kinnine multsiv. Talumuru juures iga 2 nädala tagant pole sellisega miskit teha.
Vasta

Talumuru, 2 nädalat kasvanud ja alt samblane - mine m....i kui kiire! Fantast! Lihtsalt tuleb niiiduala masina järgi kujundada. Hetkel 1 tolli peal kõrgus ja sellega tuleb mängida sest tuimalt sisse sõites sammal ummistab. Pisut kergitada hüdroga niiduorganeid ja teise ringiga saab juba super. Värske emotsioon lõkke äärest.
Vasta

Siink kõik aparaadid sellised tõsised.Mul oleks vaja lihtsalt nn.isevedavat niidukit.Ala pole piisavalt suur trakatsi jaoks ,aga üles alla vedamine hakkab juba minu eas ära viskama.( krt.noored ju ainult Jaanipäeval muru nautumas).Ehk kellelgi kogemust ,mis etem.
Vasta

mina võtsin husguvarna, sest suuremaid ei tehtud. 56cm
mu mudelit enam ei tehta, aga siin on analoogne. https://www.husqvarna.com/ee/tooted/muru...970488501/
Vasta

Lapse-nooruspõlve vikat, siis 48 cm Partner millega Baikalini ja tagasi jalutanud, siis 96 cm MTD millega ka sama maani või  kaugemalegi sõidetud ja nüüd 200 cm Toro. 14-51 vanuse areng. Võib hetkel rahul olla sest ajakulu langes niipalju, et õlut pole rooli taga veel tarbinud ? Kusjuures ka kiva ei karda et neid mereääre klibusid. See siis trummel sest see sõidab kivist üle! Täitsa tore uus mänguasi hektari ja peale niitmiseks.
Vasta

(29-05-2021, 18:27 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Lapse-nooruspõlve vikat, siis 48 cm Partner millega Baikalini ja tagasi jalutanud, siis 96 cm MTD millega ka sama maani või  kaugemalegi sõidetud ja nüüd 200 cm Toro. 14-51 vanuse areng. Võib hetkel rahul olla sest ajakulu langes niipalju, et õlut pole rooli taga veel tarbinud ? Kusjuures ka kiva ei karda et neid mereääre klibusid. See siis trummel sest see sõidab kivist üle! Täitsa tore uus mänguasi hektari ja peale niitmiseks.
Tee liikuv pilt ole hea.
Vasta

Akukatest oskab keegi pajatada? Hiinakas ei läinud enam käima ja see on hea põhjus linnatinginustes moraalselt vananenud asi välja vahetada.
Vaatasin nats internetis ringi ja käisin espakis livena pakutavat katsumas. Need päris väiksed, plastist kerega, jätaks vast välja. Aga järgmine tase tundub nagu enam vähem 500ruuduse samblase platsi jaoks? Nagu see makita (loodetavasti näete pilti) https://photos.app.goo.gl/uFPKBdAXJ5ye8fWv5
Üks dewalt oli ka samas hinnas ja samade parameetritega, aga makita kasuks räägivad akud, mul on samu kasutavaid riistu veel.
Ah krt, läks meelest, et see rohkem trakatsiteema. Samas erilist vahet nagu pole ja ilmselt sõidavad trakatsid ka varsti elektri jõul
Vasta

Siit saad soodsamalt.

 "Akumuruniiduk Makita DLM432PT2, 2x18v BL1850B, kiirlaadija kahele akule DC18RD - KAMPAANIA" https://www.ehituskaup24.ee/ee/akumuruni...c18rd.html

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Mul juba aastaid Boschi Rotak Li 37. Nagu nimigi ütleb 37cm niidulaius, plastkerel pole näha midagi, väga hea kerge on. Nii umbes 800m2 niitmiseks. See vajuta nuppu ja mine on ikka maru mõnus. Vaikusest ja vähesest vibrast rääkimata. Bensuka juurde tagasi ei iial enam. Akusid peab piisavalt olema, jämedalt 50Wh (36V aku puhul 1,5 Ah) umbes 100m2 kohta. Mul on kokku 14Ah jagu 36V akusid, nendega niidab kõik ära ilma, et laadimise taha asi toppama jääks. Samade akudega käib ka trimmer. Oleks Makita akusid nagunii olnud, oleks Makita ostnud. Aga sain selle Boschi lihtsalt niivõrd hea hinnaga, et ei saanud keelduda.
Vasta

(29-05-2021, 19:11 PM)Jansa Kirjutas:  on hea põhjus linnatinginustes moraalselt vananenud asi välja vahetada.
Nõus, et fosiilipõleti on linnas moraalselt vananenud, aga sama palju on seda niiduki tõukamine.
Etsike niidab nt 500Wh akuhunnikuga ja see on päris mehine kogus. Need Makitaga kaasa tulevad kaks akut on 5Ahx36V=180Wh. Lisad akude eelarve ja summa on ilmselt juba pool robot+paigaldusmaterjal hinnast. Kui hinnastad tulevikus ka oma aja, tuleb roboti Totex ilmselt odavam.

(edit: koledad kirjavead ära!)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

500Wh on akutrelli akude jaoks mehine kogus. Aga muidu ju suht köömes. Lapse atvle tegin 500Wh 36V aku kvaliteetsetest elementidest, mis läks maksma kokku kõigi vidinatega umbes 150 EUR. Suurus on 10x20x7 cm. Midagi sellist tuleks külge panna niidukile. Big Grin
Vasta

(29-05-2021, 19:11 PM)Jansa Kirjutas:  Akukatest oskab keegi pajatada? 
...

Meil on nüüd paar päeva olnud DLM533 . Ostes oli valus, kasutades unub hind kiiresti. ON tummine tükk. Kaalub kah vastavalt. Ja 53 cm lõikelaiust tähendab, et ülekasvanud muru hakkides võib pooletunnisest tööajast vaid und näha - 5 Ah akupaar on tühi alla 20 min. Aga see-eest on need 20 min meeldivalt veedetudWink Akude kestvusele mõjub hästi, kui veokiirust sättida selle järgi, et lõikemootor töötaks väiksemal võimsusel - voolu jätkub kauemaks. Lisavõimsuse sisselülitumine on selgelt kuulda (tera pöörlemiskiirus kasvab) ja kui akud olid lõppemas, siis järgneb sellel kohe ka väljalülitumine. Uuesti sisse lülitades ja aeglasemalt edasi meelitades kannatab veel mõned minutid niitaWink

Soovitada veel ei tihka, aga meil on maamaja ümber looduslikku rohumaad nii pool hektarit, millelt vähehaaval lindudele ette niidetakse (ja osa ka maha, kui üle kasvama kipub). Ronib hästi, saab kõrgelt niitma panna (10 cm). Jaksab hästi vedada, aga pole eriti raske lükata ka veota. Sai võetud ämmamammale, kelle jaoks meie senine bensuga isevedav liiga kiire astumisega oli, aga koha peal selgus, et 53 cm (reaalselt küll väljast 55 cm, kuna valukest on ka mingi 7 mm paks) ei mahu peenarde vahele ära. Muidu eakale astmaatikule meeldis küll: klõpsust käima, akud ei kaalu midagi, kõhimapanevat vingu ei teki (astmaatik, mäletate!), aku piiratud tööaeg ei lase ka inimesel end ära kurnata. Aga suur....

Oleks temale pidanud 462 võtma, aga seda polnud Tallinna Makservis koha peal.

Kaupmees aga jälle labaselt petab: pildil on plastkestaga lükatava mudeli hind (millele ka parema hinnaga viide anti) pandud pea kaks korda kallima isevedava  DLM462 kasti juurde. Hea niiduk seegi, meiegi läksime seda ostma, aga saadavus oli teadmata (ja näikse olevat praegugi), aga seda kindlasti akude ja laadijaga 499.- eest ei saa.
Vasta

Vaatasin ka jah, et 'pilt ja heli ei lähe kokku'
Pildil oli tegelikult 460, kahe 6,0 aku ja laadijaga. Hind 694, küsisin täna.
https://photos.app.goo.gl/KA1V66VatXpS1P289
Nats kallis, arvestades, et makserv müüb sama z-mudelit 400ga. Laadijaid mul on, paar akut saan vast sotiga juurde.

Robot on kaasaegne pakkumine, kuid mulle ei sobi.
Vasta

Akud ja muru. Üllatusena on Ryobi akudega Zero-Turn üks teerajajaid ja täitsa reaalses elus töötav asi. Jah, hind Eestis on ju esmapilgul kõrge aga teiste nullpöörajatega võrreldes mitte! Seal enam  nii suurt vahet pole, kas 4K või 5,7K sama laiusega. Lubatakse kuni 1,2 hektarit muru niita ühe laadimisega ja enam-vähem täpselt selle tulemuse ka USAs testijad kätte said. Pole üldse paha! See teeb siis jämedalt 120 korda 100 meetrit ehk 12 km sõitmist. Ilma kahe niidumootorita võib see läbitav teekond väga äge olla??? Selline masin ja uus äge Citroen AMI hakkavad juba usku kõigutama Wink Et saab mõistliku hinnaga ka täiesti tarbitavaid elektriasju toota. 

Ja siis üks vend on ise sellele eeslaaduri külge ehitanbud ja see on juba suisa äge värk! Vaikne ja toimiv linnahaljastuses. Palju see hüdro käitamine ikka voolu tarbib, jääb paarkümmend km sõidumaad järgi, mis on päris jõhker tegelikult. 

Vasta

Tegin täna esimese 'paagitäie' ära.
Makita 460, makservist ilma akudeta 399 + 2* 5Ah akut juurde. Nendega lubatakse siis 675m2 
Mul on jämedalt 600+ ja ära ta need tegi, üks pulk jäi alles kummalgi.
Üldmulje on õnneks hea, ei tundu maha visatud rahana. Plekk-kere äratab ikka rohkem usaldust kui plast, rattad on õige suurusega mu sambla jaoks ning päris tuus on 'silent mode'- tõmbab tuure ja müra nupuvajutuse peale oma poole vähemaks. Töö ajal muidugi naabrimehega juttu ei aja, vuhin on piisavalt suur, aga uuesti käima panek on sekund, mis on ikka väga tuus.
Vasta

[Pilt: wUZG71K.jpg]

Ega kellelgi ei juhtu olema mõnda kottis Briggs & Strattoni 12,5hp mootorit? Mul läheks üht hooratast vaja. Kaubandusest keeruline leida ning jube kallis. Mootori täpne mudel: 31S777-0003-B1. Hooratta tootekood: 591758

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kuidas selline asi üldse juhtus? Murutraktoril ju läbi rihma terade vedu. See annab ennem libisema, kui näiteks õunapuu kändu tera lasta.
Vasta

Müstika. Tegu traktoriga mille just ostin kasutatult. Tal oli see tüüpiline nukkvõlli probleem, et ei lasknud kompressiooni maha käivitusel. Vahetasin nuka ära. Tegin natuke isegi sõitu ja siis kooles maha, jõud kadunud. Tulemus siis eelneval pildil. Ega ma muidugi enne seda katet maha ei võtnud, ning tüsistus võis juba ka varem eksisteerida.

Kas võib olla, et kui ma rihmavõlli pneumo keerajaga lahti/kinni lasin, oli see malmist hoorattale liig? Kui jah, kuidas krt seda polti siis lahti tegema peab?  Rolleyes

[Pilt: pKZl5er.jpg]

Siin pilt ka vända otsast. Korralikult on ära mulgunud.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Võib olla vale paigaldus(kes teab mitu korda lahti käinud) või praak VV/hooratta koonus. Kiilusoone kulumise järgi on see ikka mõnda aega loksunud. Üldiselt hooratas nõrk koht nendel mootoritel - mõnel töötab laitmatult kuid teisel nöögib pidevalt.

Aga nüüd kui isegi kuskilt saad "uue" hooratta siis sovelda omavahel pinnad ära.Et kontakt oleks terve pinna ulatuses ning kokkupanekul pane käiatolmu/keermeliimi segu vahele ja seejärel keera tehase antud momendiga kinni. Samuti jälgi, et kiil ei kuku paigaldusel põhja - võib ka lõhki ajada.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Valet paigaldust ma isegi ei usu. Masin igati korralik ning nõnda palju kui ma teda olen lahti võtnud, olen suures osas olnud esimene. Müüja oli ka viisakas härra. Hooratta polt tuli küll lihtsamini lahti kui ma arvasin.

Keegi Fb murutraktorite grupis rääkis, et sinna peaks paigaldama sääraste asjade vältimiseks alumiiniumist kiilu. Mõte vast selles, et enne annab kiil järgi kui hooratas. Aga noh, miks ta üldse järgi andma peaks? Smile

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne