MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

(15-06-2021, 08:59 AM)ratsoup Kirjutas:  Valet paigaldust ma isegi ei usu. Masin igati korralik ning nõnda palju kui ma teda olen lahti võtnud, olen suures osas olnud esimene. Müüja oli ka viisakas härra. Hooratta polt tuli küll lihtsamini lahti kui ma arvasin.

Keegi Fb murutraktorite grupis rääkis, et sinna peaks paigaldama sääraste asjade vältimiseks alumiiniumist kiilu. Mõte vast selles, et enne annab kiil järgi kui hooratas. Aga noh, miks ta üldse järgi andma peaks?  Smile
Gravity soovitatud pindade lihvimine on vajalik tegevus, põhiline pidamine käibki koonustel, kiil on vaid asendi fikseerimiseks. Küllap lahtisepoolne polt oli ikka süüdi selles, et loksuma hakkas ja kiilusoone laiaks venitas. Tagasi pannes võib kasutada pikemat kiilu, et hooratas ikka õigesse kohta saaks. Samuti ei tee paha paar mõistusega antud lööki hoorattale, et ikka koonuse otsa korralikult istuks. Alumiiniumist kiilu pole mõtet teha, see ei anna midagi.
Vasta

Võis olla ka,et keegi varem hooratast maha võtnud ja originaal kiilu ära kaotanud või mingil muul põhjusel sinna ise midagi aretanud mis vähe kõrgem ja edasi pole palju vaja mõelda... Mul olnud sama juhus ja lõpuks omanik tunnistas kinganinasid põrnitsedes,et noh-jah õues remontis, kiil kukkus rohu sisse, enam üles ei leidnud, viilis ise uue ja nii see juhtus.
Vasta

Kui tagurpidi liigub kiiremini, kui edaspidi, siis kus võiks olla konks? pilliks yardman af 6150 Rolleyes
Vasta

(19-06-2021, 21:27 PM)pannkook Kirjutas:  Kui tagurpidi liigub kiiremini, kui edaspidi, siis kus võiks olla konks? pilliks yardman af 6150 Rolleyes

Ma peast pakun  : Kuna käigukastil on ainult reevers süsteem(ülekande arv ei muutu) ning variaator ka ühine edasi/tagasi käikudel siis vastavalt käigukangi asendile mingi hoob reguleerib sõidupedaali käiku(ehk kiirust) ja võib olla sealt miskit valesti/tagurpidi. 

Samas võib ka lihtsalt kulunud rihm,variaator jms olla mis müstilistel põhjustel tagurpidi sõites kuidagi veel toimetab...

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Ma vaataks ka rihmamajanduse kriitilise pilguga üle.
Vasta

(06-05-2021, 02:23 AM)ronny25 Kirjutas:  Selle viimase hinna eest saab juba uue ja võimsa traktori. Mul jõudis selline täna kohale ja sai proovitud ka muidugi. Eelmine oli 2003 aasta rauast cub cadet hüdroveo ja kahepütase mootoriga. Sellega võrreldes on uus korralik tank ikka. Suurem ja niiduorgan on mõeldud ka heina niitma. Oma suuruse kohta keerab ka väga hästi

[Pilt: 20210505_120501.jpg]
Tere! Kuidas nüüd peale mõningast kasutamist muljed on? Jäi endalgi sama mudel silma.
Vasta

Tõsine heina niiduk. Kõik niidab ära, ka kahe meetrise. Sellist hõredat põlvini kõrrelist laseb täiskiirusel, kui pind sile. Mul juba kümneid hektareid niidetud, korra terapuki ära ka lõhkunud, Reginetis olemas, Foralist sain päevaga.
Aga ilumuru väga ei tee, kuna jätab väikese vaalu ikkagi maha. Mul nüüd linna asja on, uurin, äkki saab mõistliku hinnaga tavalise muruniidu organi ka lisaks, siis saab vastavalt vajadusele kasutada.
Kust leidsid sellist veel? Reginetis oli laoseis otsas ükspäev.
Vasta

Diffrilukk on?
Vasta

Ei. Suht tihti saab kõigutada, kui kuhugi natuke kandma jääb. Paar korda olen tõsta ka saanud
Vasta

Veeretati mu hoovile üks elustamist vajav Stiga Park PRESIDENT 16HST. Tekkis küsimus, et kas kellelgi on üle mõni selline doonoriks?
Esiratta võlle oleks vaja - rattad vist olid kunagi puksidel aga ammu enam mitte, nüüd on võllidel juba 3-4mm sooned sees.
Iste räbalateks, bensukraan katki ning kraani ja paagi vahele käiv kummirongas üldse puudu.
Niidudekk vajab vähemalt keskmist terapukki koos rihmarattaga.
Need paistavad siis esialgu peamised hädad.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Bensukraan ja selle kummirongas said lahenduse ja masin õnnestus isegi käima saada aga mootor teeb sellist häält nagu vana mersu diisel - mingi tugev lagin sees nagu käiks kolb pähe. Mootoriks BS vanguard 16hp V2. Mootor sai maha võetud, lahkamist plaanis alustada esmaspäeval. Seniks kõik soovitused teretulnud, kus alustada võiks.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Yard-Man AF 6150
Mis rihmasid ma peaks talle meie kaubandusvõrgust küsima? Oskab keegi neid mõõte teisendada?
https://www.motoruf.com/n/partslists.html?id=384650
Vasta

(04-07-2021, 19:26 PM)pannkook Kirjutas:  Yard-Man AF 6150
Mis rihmasid ma peaks talle meie kaubandusvõrgust küsima? Oskab keegi neid mõõte teisendada?
https://www.motoruf.com/n/partslists.html?id=384650
Tootja
MTD
Kaal
0.3 kg
Kogukaal koos pakendiga
0,53 kg
Vöö tüüp
Lõikekorpuse veorihm
Rihmade mõõtmed
12,7x1975 mm
Rihma laius
12,7 mm
Rihma pikkus
1975 mm
Sobib seadmele
MTD AT 100/10, MTD Hagro RS 125, MTD LF 125, MTD Optima LF 130, MTD Optima LF 145 H, MTD Smart RF 125, MTD Smart RF 130 H, MTD Smart RF 145 H
Tähtis märkus
Tellides täpsustage kommentaari lahtrisse seadme mudeli- ja tootjakood, mille tarbeks te tellitavat toodet kasutada soovite
Vasta

ära antud jubinad
Vasta

Kas on ka murutraktori romulat kuskil-vaja oleks kettveoga aparaadile tagasilda(yardking).
Vasta

Vallepis oli mingi hunnik erinevaid rümpasid kevadel õuel. Neil ei ole?
Vasta

Seal pole kasutatud juppe kunagi müüdud.Ju need olid remondi ootel.
Vasta

(06-05-2021, 02:23 AM)ronny25 Kirjutas:  Selle viimase hinna eest saab juba uue ja võimsa traktori. Mul jõudis selline täna kohale ja sai proovitud ka muidugi. Eelmine oli 2003 aasta rauast cub cadet hüdroveo ja kahepütase mootoriga. Sellega võrreldes on uus korralik tank ikka. Suurem ja niiduorgan on mõeldud ka heina niitma. Oma suuruse kohta keerab ka väga hästi

[Pilt: 20210505_120501.jpg]
Kuna küsijaid on juba suht palju, siis... Müüb seda Reginett. Nüüd ühe hooaja kasutanud ja lagunenud pole, va uks laagripukk, mille kivi otsa katki sõitsin. Tundmatute kohtade mättad jms sõid terad ka ühe hooajaga ära. Aga üldiselt selline murutraktorite Chuck Norris. Kõik niidab ära. Paarkümmend aastat niitmata platsid ka. Ilumuru jaoks ei sobi väga, jätab väikese vaalu. Heina hakib ära, nagu purustiga
Vasta

Mis õli võiks käia MTD100 tagasillas?Punne pole ja instruktsioon ka puudub-tekitaka punnid ja vahetaks õli ära.Puksidele panen niplid ja löön määret sisse.
Vasta

Eeldan, et jutt käib AT100st, variaator kastiga. Tee mugavasse kohta määrdenipli koht ja tavaline määre sisse. Kuivale jääbki sisendvõlli puks, mis hakkab häält tegema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne