MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

Kasutan teemat ära,saadaval tuttuus murutraktor john deere 350r.Kawasaki 2 sil.mootoriga.Aluse pealt maha aetud ,käivitatud ei ole.Poehinnast võimalik kaapida 33 prossa maha.Hind tuleb ca 4500eur.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

McMcullochi murutraktoril ei käi mootor ringi kui küünal peal Sad ilma küünlata käib kui vurin.
Kust kohast hakata viga otsima?
Vasta

(14-05-2022, 12:50 PM)janek p Kirjutas:  McMcullochi murutraktoril ei käi mootor ringi kui küünal peal  Sad  ilma küünlata käib kui vurin.
Kust kohast hakata viga otsima?
Selliste küsimuste esile kerkimisel on ilmselt targem traktor remonti viia.
Vasta

Viitaks nagu nukkvõlli probleemile(dekompressori tihvt purunenud),aga selleks et täpselt öelda oleks ikka rohkem infot tarvis Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(14-05-2022, 12:50 PM)janek p Kirjutas:  McMcullochi murutraktoril ei käi mootor ringi kui küünal peal  Sad  ilma küünlata käib kui vurin.
Kust kohast hakata viga otsima?
Kui on kompressiooni mõõtja, siis kompressiooni mõõtmisest võiks alustada. Muidu aku, kaablid/ühendused - neid võiks kahtlustada seoses seismisega.

Pähkliajude hirm
Vasta

(14-05-2022, 19:29 PM)ounou Kirjutas:  
(14-05-2022, 12:50 PM)janek p Kirjutas:  McMcullochi murutraktoril ei käi mootor ringi kui küünal peal  Sad  ilma küünlata käib kui vurin.
Kust kohast hakata viga otsima?
Kui on kompressiooni mõõtja, siis kompressiooni mõõtmisest võiks alustada. Muidu aku, kaablid/ühendused - neid võiks kahtlustada seoses seismisega.
Ega jah roheliseks ussitanud akukaabel särtsu enam läbi ei lase,sama ühendustega...
Vasta

Peeter11 on õigus, oligi nukkvõlli küljest see väike jublakas ära murdunud.
Kurat, asjal oli kompresioon selline et andis ringi ajada. Kuhu see kompresioon talvega kaduda saab?
Vasta

Mccullochi murutrakatsi varuosasid müüvad meil millised kauplused?
Tootja lehelt leiab vaid kaupmehed, kelle kodulehel Husq põhi müügiartikkel ja Mccullochist mitte sõnagi.

Deki külge käiv niidetud muru suunaja on nüüd lõpuks nii ribadeks sõidetud, et vajaks uut asemele.
ka Hortuluse leht ei pakkunud varuosakoodide järgi midagi vasteks.
Vasta

(03-06-2022, 13:48 PM)rulli Kirjutas:  ...
ka Hortuluse leht ei pakkunud varuosakoodide järgi midagi vasteks.

e-pood ei paku, aga küsi neilt üle - nad vahel üllatavadSmile
Vasta

Mcculloch ongi Husqvarna kaubamärk, ehk poed, mis müüvad husqvarnat saavad ka mccullochi varuosi tellida/müüa.
Vasta

Jep, Husqvarna edasi müüjate käest peaks saama.
Mina sain oma jupid Viljandi nurmest, mis on aegade algusest olnud Husqvarna edasi müüja.
Vasta

Mina olen juppe saanud mehkast.
Vasta

(20-06-2021, 01:03 AM)Gravity Kirjutas:  
(19-06-2021, 21:27 PM)pannkook Kirjutas:  Kui tagurpidi liigub kiiremini, kui edaspidi, siis kus võiks olla konks? pilliks yardman af 6150 Rolleyes

Ma peast pakun  : Kuna käigukastil on ainult reevers süsteem(ülekande arv ei muutu) ning variaator ka ühine edasi/tagasi käikudel siis vastavalt käigukangi asendile mingi hoob reguleerib sõidupedaali käiku(ehk kiirust) ja võib olla sealt miskit valesti/tagurpidi. 

Samas võib ka lihtsalt kulunud rihm,variaator jms olla mis müstilistel põhjustel tagurpidi sõites kuidagi veel toimetab...
mõõtsin eile GPSiga, edasi-tagasi liigub ikka sama kiiresti. Aga üldse on liikumine vaevaline. Pika rihma vahetasin ära. Midagi ei paranenud. Niisugune tunne on, nagu rihm liiseks, aga haisu ei aja. Sel hetkel, kui pedaali põhja vajutad, siis hakkab liikuma, aga vedu muutub koheselt jõle vaevaliseks. Lased lahti ja vajutad uuesti, jälle sama lugu. Künkast üles minna ei suuda. Vaid pedaaliga niimoodi korduvalt meelitades. Siledat maad müüda kuidagi ikka liigub.... Kuidas see variaatoriosakond täpsemalt töötab? Seal midagi remontida on? Sad
Vasta

Lase rihmale libisemisvastast(pigi) ainet ja kohe selge kas viga seal.
Vasta

Ei tea kas antud hetkel soovitus pädeb aga on olnud juhuseid ja mitte vähe kus pannakse peale asendusrihm. Mõõt sama aga muruka profiil on täiesti erinev tavalistest profiilidest ja ei hakkagi vedama.
Ja veel võib olla peale variaatorit parasiitrihm mis tahab vahetamist.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(08-06-2022, 09:12 AM)Daff Kirjutas:  Ei tea kas antud hetkel soovitus pädeb aga on olnud juhuseid ja mitte vähe kus pannakse peale asendusrihm. Mõõt sama aga muruka profiil on täiesti erinev tavalistest profiilidest ja ei hakkagi vedama.
Ja veel võib olla peale variaatorit parasiitrihm mis tahab vahetamist.
Pigem tagumine lühike rihm on probleem. See ei näita kuidagi välja kui on suremise äärel. 

Profiilid ikka samad, mingeid eririhmasid leiab Torolt jm taoliselt (USA) profitehnikalt. Ma just tegelesin oma murutapumasinate rihmapargiga ja Varsonis uurisin siis ka nende erinevuste üle. Just tavarihm vs pealt pingutatav ehk pingutusrull vajutab rihma peale mitte ei venita seda eemale! Nendel on vahe vahel, seda ehituse poolelt! Murutrakatsitel on palju just pealtpingutatavat ja omajagu kallimat rihma kasutusel. Need enamasti veel ka nn "libisevad" ehk riideservaga. Profiil pidavat sama olema aga tööpõhimõte erineb. Kuna iidvana MTD keeldub lagunemast ja sain kogemata uued laagripukid kuid pisut suuremate rihmaratastega, siis tuleb katse-eksituse meetodil uut rihma valida. Tal tavaline rihm sest niiduorgan käivitub gravitatsiooni ja sealtläbi "iseeneseliku" rihma pingutusega. Aga rihm peab olema ülitäpne, et üleval asendis laseks trakatsit käivitada. Elektrisiduriga peaks ka tavarihmad olema, nii ka peamine veorihm, mis "sidurit" vajutades lõdvestub aga pingutus käib vedrudega tõmbele. Eririhmad on aga need niidorgani omad, kus mingi trossiga pingutusrullikut peale tõmmatakse ehk siis pealtpingutusega asjad. Need veel tihtipeale ülipikad serpentiinid ka ja maksavad "venelkeeles".  Ja Torol on ka enamus pealtvajutusega, kahjuks... Aga ma katsetan erinevaid alternatiive, küll niidurihmad saavad vaid originaalid olla.
Vasta

Mul on üle üks 5/8x82 tolli rihm, tutikas.
Ehk on kellelgi vaja, omast laiskusest sai tellitud mingite kataloogi andmete järgi, päriselus muidugi oli vaja hoopis teiste parameetritega rihma
Ei tahaks heade asajde riiulisse panna tolmu salvestama, ehk on kellelgi vaja kogemata, vöisiis hakkab prügikasti poole sättima end.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

lühike rihm on vahetamata veel. Mingit spetsainet lasin vahele kõigile rihmadele.
Pedaal läks kuidagi jäigemaks, aga viga jäi alles.
Niiduosale olen ostnud Varsonist 10 euriga sai vist 2ks suveks töötava rihma.
Vasta

(08-06-2022, 19:03 PM)pannkook Kirjutas:  lühike rihm on vahetamata veel. Mingit spetsainet lasin vahele kõigile rihmadele.
Pedaal läks kuidagi jäigemaks, aga viga jäi alles.
Niiduosale olen ostnud Varsonist 10 euriga sai vist 2ks suveks töötava rihma.
Rihm liiiga pikk..... vaata kas annab pedaali juurest kuskilt hoobadest pedaali käiku peale keerata.
Vasta

(08-06-2022, 19:03 PM)pannkook Kirjutas:  lühike rihm on vahetamata veel. Mingit spetsainet lasin vahele kõigile rihmadele.
Pedaal läks kuidagi jäigemaks, aga viga jäi alles.
Niiduosale olen ostnud Varsonist 10 euriga sai vist 2ks suveks töötava rihma.
 Võiks veel kontrollida, kas variaatori keskmine ketas liigub vabalt üles-alla, sinna võib rihma niidid vahele kerida ja takistab ketta liikumist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne