MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

Kui kasutasid libisemis vastast aerosooli siis varjaator ei hakka tööle.Ise sai läbi proovitud .Sai veel üks uus rihm ostetud kuna vana ei lähe ainest puhtaks ja ei libise(riidega kaetud rihm)siis sai veel varjaator puhtaks pestud ja töötab nagu peab.See käis lühikese rihma kohta.
Vasta

igale rihmale lasin seda aerosooli.
Käitus nii, nagu ennegi, pedaal läks vaid kangemaks.
Ma ei ole sinna kõhu alla nii põnevusega vaatanud.
Mis rihm seda variaatorit siis käitab? Mõtlesin, et see pikk, et kui varbaga annad survet, siis litsub taldrikute vahele sügavamale ja kiirus kasvab.
Pikk sai pandud originaal.
Eks rihmarattad või olla selle ajaga ka kõvasti kulunud, võibolla ei tasugi sest masinast midagi loota. Uute juppide hankimine, ilma põhjust teadmata on kole kulukas ettevõtmine. Sad
Vasta

(09-06-2022, 07:13 AM)pannkook Kirjutas:  igale rihmale lasin seda aerosooli.
Käitus nii, nagu ennegi, pedaal läks vaid kangemaks.
Ma ei ole sinna kõhu alla nii põnevusega vaatanud.
Mis rihm seda variaatorit siis käitab? Mõtlesin, et see pikk, et kui varbaga annad survet, siis litsub taldrikute vahele sügavamale ja kiirus kasvab.
Pikk sai pandud originaal.
Eks rihmarattad või olla selle ajaga ka kõvasti kulunud, võibolla ei tasugi sest masinast midagi loota. Uute juppide hankimine, ilma põhjust teadmata on kole kulukas ettevõtmine. Sad
Pikk rihm käitab ka variaatorit, aga lisaks on seal vedru, mis pedaali allavajutamisel lisab surve variaatoril olevale väiksemale rihmale. Mida kõvemini pedaali surud seda kiiremaks vedu läheb ja seda rohkem pingule vedru läheb. Vedru on sul terve, muidu kaoks üldse vedu ära. Ah, eelmisel aastal sai maadeldud sellega, parim lahendus oli originaal rihmad.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(09-06-2022, 07:59 AM)Naabrivana Kirjutas:  
(09-06-2022, 07:13 AM)pannkook Kirjutas:  Pikk sai pandud originaal.
Ah, eelmisel aastal sai maadeldud sellega, parim lahendus oli originaal rihmad.

Kuna enamus trakatseid on oma olemuselt USA päritolu, siis on ju rihmad kas 1/2 või 5/8 tolli ja pikkus ka tollides. Euromärgistus neil 4L ja 5L aga iga kuradi lehekülg annab erinevaid mõõte! 12,7 ja 13 või 16,5 ja 17 ning ainus kindel asi on väline pikkusmõõt tollides! Siis on veel ka A-tüüpi rihmad murutehnikal, kus pikkust antakse tollides aga töömõõduna. Võtad kasvõi Stokkeri rihmamüügi lahti ja kõik markeerimised on segamini nagu "pudru ja kapsad". 4L-1/2" ja 13A on peaagu sama aga mõõdutabeli järgi 12,7X8X6,7mm on 4L ja tine 13X8X7,8mm. Suuremal rihmal elik siis 5L-5/8" 16,5X9,6X9,6 või 17B 17X11X9,4 on vahed veel suuremad. Suurim vahe on profiili kõrguses, 9,6 vs 11mm. Laiuse vahe 0,5mm ja sisekandi laius 0,2mm. 

Ja siis tuleb Toro, kus isegi profiil on salastatud. 98-5310 on lühim rihm mis veab vahevõllilt hüdropumpa ja see kurat kulub miskipärast. Katsetan erinevatega. Aga mis on õige täpne profiil ja mõõt? 98-5313 on niidurihm ja neid on 3 tk. Ma sain osta õnneks 2 ehk 1 on varus. Jälle - kõik rihmaaugud tõstsid käed püsti, isegi oma purjetamiskaaslane LAki keldrist! Tavaline libisev ja pikipingutusega aga 2 rihma kiirtellimusena aasta tagasi 130€. 98-5309 on pikk V-rihm, veab mootorilt vahevõlli ja on pealtpingutatav. Selle asendasin tavalise odava A-rihmaga ja toimib. Jäävad 2 laia lintrihma, mis õnnesk on päris kobedad. Aga 130+ ja 100+ euri tükist  Sad Kui töötab on äge kiire massin aga hooldus on küll julm kulu... Ma vist ikka leian enne palju aega  pisemal odava ülalpidamisega trakatsil istuda ja õlutit rüübata kui palju raha kulutada. Ma ju ei paku iseendale sissetoovat teenust...
Vasta

Ehk oskab keegi suunata, murutraktor MTD, mootor B&S 12,5Hp, mure järgmine:
Keset niitmist hakkas traktor paukuma ja suri välja või jõudsin ise ehmatusest võtmest kinni keerata. Niitmine toimus künklikumal maapinnal ja pisut kiirema käiguga, ehk sai tublisti raputada.

Nüüd käivitades ainult paugub ja tööle ei lähe, lisan helifaili lingi: https://www.upload.ee/files/14325896/rec...4.m4a.html
Suur tänu, kes kaasa oskab mõelda. Ise olen tehnikavõõras, aga interneti abiga olen üldiselt asjad tehtud saanud.
Vasta

Mul olid samad sümptomid kui karbuss ennast lahti oli raputanud mootori küljest.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Karbuss on oma plasttoruga kenasti mootori küljes. Keerutasin pisut mootorit käega ka. Tundub, et liikumine on pidevalt raskendatud. Varasemalt oli vaid üks koht, mille tõttu pisut tühjema akuga käima ei läinudki. Ilmselt on viga ikkagi mootori sees? Üle pika aja proovisin jälle võtit, tuleb suht koheselt tugevam pauk ja tunda on ka väikest kärsakat õhus.
Vasta

(18-07-2022, 18:06 PM)zukato Kirjutas:  Karbuss on oma plasttoruga kenasti mootori küljes. Keerutasin pisut mootorit käega ka. Tundub, et liikumine on pidevalt raskendatud. Varasemalt oli vaid üks koht, mille tõttu pisut tühjema akuga käima ei läinudki. Ilmselt on viga ikkagi mootori sees? Üle pika aja proovisin jälle võtit, tuleb suht koheselt tugevam pauk ja tunda on ka väikest kärsakat õhus.
Kunagi ammu oli mul umbes sama sümptom, siis selgus, et tõukurvarras oli kõver. vaata igaks juhuks klapivahed üle.
Vasta

(18-07-2022, 20:46 PM)volvo Kirjutas:  Kunagi ammu oli mul umbes sama sümptom, siis selgus, et tõukurvarras oli kõver. vaata igaks juhuks klapivahed üle.

Tänud! Täpselt nii oligi, tõukurvarras oli kulunud ja kõveraks läinud. Käe vahel pisemat jõudu kasutades murdus pooleks. Uus tõukurvarras ca 20€ eest ja toimetab jälle nagu muiste Smile
Vasta

teab keegi kus oleks niiduki pesuotsik koheselt saadaval? Soovitavalt Harjumaa-päälinn.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Kellegil IKH(Tööriistamarketi) järelveetava murukogujaga on kogemusi?
Tasub osta?
Plastikust hammasratastega on ka poole kallimad Stokkeri müüdavad.
Vasta

Vankrit rauta talvel....


Mida trummelniidukitest arvata?
Kuidas tööjälg om, kui kõrge heina sisse kannatab nina pista?

   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Mul sõbral pea aegu samasugune ainult, et punast värvi.  Kui on paras muru siis teeb väga hea ja ilusa töö.  Nagu golfi muru jääb järgi. Ise ta ütleb, et see on muruniiduk. Heina jaoks on E. Head siledat pinda tahab ilusa tulemuse jaoks. Kui midagi rulliku alla jääb on terve sektsiooni laiuselt aste sees. Aga see on juba pisiviga.  Aga kannatab ka vihmaga majandada nii, et valik on hea.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(11-05-2021, 11:39 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kasutatud, aastast 2002 Toro siis õuepeal. Nipet-näpet teha ehk V-Twin hooldada, määrida, varurihmad soetada ja saab niitma hakata. 
3 x 70 cm niiduseadmed, ka kõhualune. 76 cm ühe lõiketeraga miniraiderid jms maksavad ka 1600+ raha ehk palju. Mul on tükihind jäme 400 Wink Eesmise niidudeki eemaldamine ise on lihtne, rihmade täitsa küljest ära saamine vähe keerulisem. Kindlasti saab talveks vajadusel sinna midagi asemele tekitada, eelkõige saha. Paistab, mis sellest afäärist saab Big Grin See on nüüd konkreetne 600+ kg rauast asi mida saab igakülgselt määrida! Isegi tagarattad on määritavad kuigi on lihtsalt võllil.  Töötunnilugejat pole aga tundub, et ei ole olnud a'la KOVi kommunaali ega golfikeskuse masin vaid mõne suurema-rikkama mõisa/talu erakasutuse niiduk.
 Poolteist aastat vana postitus, ehk on juba kogemusi rääkida.
Vasta

Põgusalt olen näinud trummel Toroga majandamist. Ka kuskilt piiri tagant toodu, selline parajalt "sissetöötanud".
Trumlite terad ja vastuterad täkkeid täis. Ega just mutimullahunnikud koos väikeste leiduvate kividega ka head pole. Üldse kive ikka see asi ei kannata.
Aga ta ei olegi "talumuru" tööriist.
Lõpuks leidis järgmise omaniku.
Ise mõtleks nii. Kui aparaat hea hinnaga saadaval. Siis ära võtta ja kasvõi hiina kolme teraga muruniiduk ette. 
Masina osa ise on neil tummine. Suuremad juba neliveoga ja keeravad ka hästi.
Vasta

(27-12-2022, 00:15 AM)meli666 Kirjutas:  ...
Trumlite terad ja vastuterad täkkeid täis. Ega just mutimullahunnikud koos väikeste leiduvate kividega ka head pole. Üldse kive ikka see asi ei kannata.
Aga ta ei olegi "talumuru" tööriist.
...

Nii on!

Samuti ei kannata liiga kõrge massi niitmist. Õigemini: operaatoril ei ole kannatust nii aeglaselt liikuda, et trummel jõuaks põlvini massist läbi närida.

"Normaalne lendteradega niiduk" on palju  lollikindlam.

Siiski: kvaliteetmurusid (golf, jalpall) niidetakse ikka trummelniidukitega...
Vasta

(26-12-2022, 23:36 PM)Brrr Kirjutas:  
(11-05-2021, 11:39 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kasutatud, aastast 2002 Toro ...
 Poolteist aastat vana postitus, ehk on juba kogemusi rääkida.
Eks temaga muresid ole olnud! Kui niidab, siis suurt pinda hästi ja kiirelt. Aga vana on vana ja vana on ikka ka väsinud. Seega on vaja pidevalt midagi teha. 
Seda kivide asja oska kommenteerida, minu arust lennutab need vigadeta välja. Rauast asi, kõik käib lahti ja on kergelt remonditav aga osad võivad maksta ja ka maksavad sest paljud on margispetsiifilsied. Vajab kindlasti kabedamat töökoda kus siis vajadusel remontida-hooldada. Samas mingit poolt hektarit lagedat golfimuruna hoida on köki-möki. Mida ei lõika, on igasugused kõvemad varred. Aga kui ei lase üle kasvada siis teeb puhta töö. 
Suures piires suhteliselt kehv eksperiment elektrita/töökojata suvekodu platside jaoks. Õnneks polnud liiga kallis. Aga kombainilaadsena hüroajamiga ja tavateradega dekkidega pillid võivad olla päris "loomad"! Või ka silinderniidukid hüdroajamiga. Omal ongi probleemne ÜKS rihm, mis vahevõllilt käitab hüdropumpa. Ma sellega ilgelt vaevelnud. Viimane jama oli sügisel elektromagenti töölepingu lõppemine ja järgmine laager hakaks kiunuma. Õnnesk on üks laager varus, ostsin kohe mitu sest kõik on tellimise teema.  Ehk täna vaataks sellist, kus hüdropump on otse mootori küljes ja mitte ühte rihma mitte ühes ajamis! See jäägu odava murutrakatsi pärismaaks. Ja olgu või vana, sellisegi töö kiirus on tegelikult võimas! 460raha + maksud ja oksjonikulu Smile No ei ole palju... 
Ehk: profimasin ise on äge, vajab töökoda hooldusel sest kaalub palju ja hea õnne korral võib saada olematu raha eest sigahea tööriista!
Vasta

Kellelgi akumurutraktorite kohta on kogemust mida jagada?
Vasta

Juba pikemat aega on Husqvarna TS238-ga probleem, et kui külmast peast esimese matsuga tööle ei lähe uputab küünla ära. Ja noh siis hakka õhutama. Soojalt on paugupill. Mootoriks B&S 12,5hp, väljalaske aasta 2014.

Eelmine suvi ropendasin ja sain kuidagi hakkama. Mõtlesin, et kevadel ajaks asja korda. Võtsin karburaatori maha ja uudistasin mis seal sees on. Magnetklapp igatahes töötab nagu peab. Nõelklapil märkimisväärseid kulumisjälgi ei olnud. Aga noh kuna uputab siis ära ma ta vahetasin 20 euro eest Hortulusest. Tulemus aga null, ikka uputab. Nüüd jääbki üle küsimus, et kas kala on kuskil mujal või siis peaks uue karburaatori peale mõtlema hakkama.

Teine teema on bensupaak. On teine liitekohast praod sisse tõmmanud, nii et vaikselt immitseb bensiini välja kui tase on horisontaalse liite kohani. Kas on mingit liimi millega neid pragusid lappida? Või siin ei aita muu kui plasti keevitus? Uusi paake igatahes varuosana väidetavalt ei saa kuskilt.

[Pilt: MMQZz5B.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Eestis justkui ei tahagi keegi varuosa müüa. Kui otsisin oma traktorile tagasillas/kastis olevat peaülekande hammasratta paari, pakuti meie Jõmmipealinna juhtida diileri poolt tervet kasti. Ei saavatki üldse tellida. Vähekse tuhlamist ja tuli Hollandist mõne päevaga kohale.
 Nii et otsingutele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne