Foorumi talgud
#1

Kuna see talgu värk on viimasel ajal suht popiks saanud siis võiks ka midagi ära teha. Foorumi vedavatel inimestel aega niikuinii pole ja juhthoobi ka käest ära ei raatsita anda siis teeme ühed ideelised unistustalgud.  Õige oleks seda vast teha talvepoole, aga nagu elu on näidanud siis väga vahet pole, pigem hea pikkadel suveõhtutel midagi mõistliku teha.

Mida konkreetselt muuta ja teha?

1. Oleks vaja jälle abi foorumi tarkvara tõlkimisega ja nn. tõlkefailide ülekäimisega. Eeldab natukene HTML koodi tundimist.
2. Millises suunas arendada foorumi nn. peateemasid. Eriti Facebooki ajastul. Kas foorum jääb ellu versus Facebook?
Üks idee, mida ka mina isiklikult toetan on Veetehnika nurk, kuna päris mitmed meist on selle haiguse käes "vaevlemas". hea põhjus neid tegelasi siin hoida. 
3. Turuplats. Kas tõmbame kokku, või jääb nii nagu on... Ärimehed jey või nei?
4. Üldine ärapanemine ja sisu kvaliteet. Kas jõuga hakata kinni panema nn. muidujuttu ja premeerida pigem neid, kes teevad rohkem projektijuttu, pajatavad midagi üldharivat vanatehnika lugu jne.

Ühesõnaga teeme midagi ära! Enne jaanipäeva? Tuumikgrupp võiks ka kohtuda.

Ühesõnaga essee võiks olla max 1200 tähemärki Smile
Vasta
#2

Veetehnika-igati nõus. Ärikuulutused-asukoht, hind ja kontakt peaks olema kohustuslikud. Esimest punkti ei valda, viimase kohta jätan oma arvamuse endale(igaks juhuks).
Arvamus ei ole essee, tean...[url= https://www.google.ee/search?q=essee+n%C3%A4idis&oq=essee&aqs=chrome.3.69i57j0l5.6800j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Vasta
#3

Võiks ära parandada selle foorumisse teksti lisamise aja sõnastuse:
9 tunnid tagasi = 9 tundi tagasi
Vasta
#4

Foorumi teevad ikkagi külalised. Eestvedajad saavad külalisi meelitada/ära hirmutada keskonnga. Kui tuba on segamini ja joodikuid täis (nagu asotsiaalide korter), siis ei taha sinna keegi sisse astuda. Lõpeks joovad ennast viimasedki surnuks ja korter jääb tühjaks.
Müügikuulutused võivad olla, kui nad on korrektsed. Siin aga on jälle inimfaktor mängus. Kui üks mees/naine pakub sulle iga kuu (või sagedamini) ühte ja sama hammasratast, siis hakkavad lõpuks kõik müügikuulutused harja punaseks ajama.
Mina kasutan nuppu "tänased postitused". Ja siis olen kohustatud vaatama üle ka kõik müügid. Äkki võiks müügikuulutused panna kusagile "nurga taha" nii, et ei tuleks teiste postitustega segamini. Kui tahan midagi osta, siis lähen "poodi". Tavaliselt ajan niisama sõpradega juttu ja vaatan huviga, mida nad teevad.
Vasta
#5

Kas plaanis on foorumile ka mobiilis vaatamine lisada? Või on see juba olemas ma ei oska sisse lülitada?
Phpbb foorumid lülituvad mobiilsesse vaatesse ise ja neid on täitsa ok telefoni browseris vaadata, aga automoto foorum on üsna kribukirjas ja pidevalt peab zoomima.
Vasta
#6

Kõrvalt vaatajana ma ei oska kaasa rääkida foorumi tehnilistes küsimustes. Müügimehed mind ei sega aga olen nõus,et kuulutused võiksid korrektsed olla või vähemalt sinna suunas püüelda. 
Viinakuradiga sõbrustajad ja muidu tülinorijad(teiste kodanike halvustajad) võiks edaspidi uksetaha jääda. Võiksin mitmeid õpetlikke lugusid tuua oma noorusest, kuid see teema pole selleks õige koht. Olen ka selle mõtte poolt ,et need, kes kirjutavad tehnilistest lahendustest või projektidest mida on huvitav lugeda. Saaksid kas preemia või tänukirja.
 Mind see ei häiri, kui kodanik ei pea alati õigekirjast kinni, tähtis on viis ja sisu kuidas ta oma mõtteid edasi annab.
Vasta
#7

(16-05-2018, 12:47 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Viinakuradiga sõbrustajad ja muidu tülinorijad(teiste kodanike halvustajad) võiks edaspidi uksetaha jääda.

Sellega nõus ja vast siin ka enamus,kellel samad mõtted.
Omalt poolt ütlen,et ega asi väga hull hetkel polegi. Müügikuulutustes võiks hind ja asukoht paigas alati olla. Ja võiks ka ära jääda ütlemine: "Paku hinda!"  Nende jaoks võiks olla siis eraldi oksjoni rida kus kõik siis muudkui pakuvad. Smile Lihtsam vist juhatada Ostasse.

T.

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
#8

Tsitaat:Kui üks mees/naine pakub sulle iga kuu (või sagedamini) ühte ja sama hammasratast, siis hakkavad lõpuks kõik müügikuulutused harja punaseks ajama.

Näiteks HV foorumis vist oli selline piirang, et üks kasutaja saab teha korraga ühe müügiteema. Raha eest saab rohkem ka. Aga kui ei maksa, siis peab uue müügiteema tegemiseks vana ära kustutama. Motiveerib kindlasti rohkem asju ühte teemasse panema. Teine asi, et hetkel ei võimdalata müügiteemasse rohkem sõnumeid postitada. Eks selles suhtes on hea, et jääb ära tarbetu müügiteemade üles upitamine, aga teisest küljest ei saa teha niiöelda isiklikku müüginurka, kuhu mingi aja tagant uusi leidusid üles riputada ilma uut teemat tegemata.

Mobiilivaatele igatahes +1. Kasutan ise ka väga palju telefoniga.
Vasta
#9

Ajastul mil üle 50% veebi kasutust tehakse mobiiliga on responsive theme või väikestele ekraanidele kohandatud vaate puudumine ikka nali küll. Saaks aru kui foorum pole põhitegevusala või palju erilahendusi mis vajaks ümber kantimist (loe: aega).

Kaastöö võtmes toimuva foorumi arenduse (igasugused tõlked ja muu tuuning) tarbeks võiks themed ja kood elutseda mõne versioonihalduse (näiteks github, gitlab, bitbucket) juures repos, koos tegemist vajavate asjade nimekirjaga, mida haldaksid need kangi taga istujad. Kui kaastöötaja pakutu sobib, läheb foorumis kasutusse, kui mitte, siis mitte.

MyBB jaoks tasuta theme variante pole plaju, tasulisi on veidi rohkem, aga näiteks järgnev.

demo
https://developement.design/demo/emerald/

https://github.com/DD-GitH/emerald-theme-mybb/
Vasta
#10

Mind häirivad oluliselt 2 asja selle foorumi juures
1. pidevalt tuleb lehe avanemise asemel hoiatus, et selle veebisaidi turbesertifikaadiga on probleeme
2. üle üle korra tuleb refreshida päringut, kuna teatab, et server pole kättesaadav.
Mõlemad on väga tüütud liigsed klikkimised ja nii iga postituse vaatamisel ...
Vasta
#11

(16-05-2018, 19:35 PM)honkomees Kirjutas:  Mind häirivad oluliselt 2 asja selle foorumi juures
1. pidevalt tuleb lehe avanemise asemel hoiatus, et selle veebisaidi turbesertifikaadiga on probleeme
2. üle üle korra tuleb refreshida päringut, kuna teatab, et server pole kättesaadav.
Mõlemad on väga tüütud liigsed klikkimised ja nii iga postituse vaatamisel ...

See on vist rohkem konkreetse arvuti viga, minu oma teeb küll esimesel katsel kõik korralikult lahti ja ei mingit jama.
Vasta
#12

Tere! Üldiselt, midagi hullu minuarust praegusel ajal foorumil viga ei ole. Enim häirivad aeg ajalt esinevad targutamised, mis võtavad isu ka enda projekti teemasi põhjalikumalt kajastada. 
Samas, foorum ongi vähemalt minu arusaamistmööda koht, esitamaks enda teadmistest puudu jäävate teemade kohta küsimusi ja abi ning selliseid nö uusi kasutajaid ei tohiks kohe risti lüüa.
Õigekiri võiks siiski enamvähem ikka paigas olla.
Müügiteemades hinnad oleks head, aga samas osade asjade kohta tõesti ei oska hinda pakkuda, siis nagu keeruline. Samas asukoht peaks kindlasti olema ja ka kontaktid, et lisainfot küsida.
Veetehnika nurk võib olla, isegi kiikaks aeg ajalt sinna ja vormistaks ehk mõne projektigi.
Rasketehnika nurgas näiteks täitsa palju asjalikke teemasi ja sinna lisandub lähiajal minupoolt ka ilmselt nii mõnelegi huvipakkuv Fortschritt E514 teema. Vähemalt teiste sellise masina kasutajatega suheldes, on kõik tundnud puudust, et antud masina kohta puudub praktiliselt igasugune info eesti keeles. Minu masinast saab midagi kindlasti kirja ja üles täheldatud. Ehk teistelegi abiks. Seepärast arvangi, et nö projektidena kajastamine on päris huvitav ja kasulik ka teistele lugejatele.
Minu arvamised...
Edu ja kena külvihooaja lõppu!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#13

Kauba asukoha vajalikkuses julgeks veidi kahelda. OK, suurte asjade puhul (traktor, auto) küll, aga kui müüa mingeid väikeseid vidinaid ja müüja soovib neid postiga saata, siis asukoha info ei anna midagi. Selliseid müüjaid on ju küll, kes ei soovigi ostjatega käest-kätte tehinguid teha, isegi kui samas linnas elavad, mugavam on näiteks 5 asja korraga pakiautomaati viia kui juba niikuinii kaubanduskeskusesse minek on kui hakata 5 inimesega erinevatel aegadel kohtumisi kokku leppima (paraku ka vahel ei lähe asjad nii nagu kokku lepitud).
Vasta
#14

(16-05-2018, 21:23 PM)Raudpats Kirjutas:  
(16-05-2018, 19:35 PM)honkomees Kirjutas:   tuleb refreshida päringut, 
vist rohkem konkreetse arvuti viga,

Vaevalt küll, ma pääsen igale poole refreshita, siin liigagi tihti tarvilik. Neid kaebusi on sama teema kohta paljudelt siin-seal laialipaisatult. 
Kuulutused võivad tänastes postitustes rahulikult edasi olla. Neid ei pea avama. 
Teavitustele reageerimine peaks olema operatiivsem. Vahet pole, mis kanalit pidi ta tulnud on. Kunagi ammu svensoni poolt kirjutatu, et foorum administreerib ennast ise, on õige küll, aga ainult kiire reaktsiooni puhul.
Päises on teemade ja alamteemade jaotus kuidagi hägune. Ma ei oska väga täpselt selgitada, aga kui korraks auto24 foorumit vaadata, siis peaks selge olema, mida mõtlen. Vaevalt see neil patenteeritud on Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

(16-05-2018, 22:54 PM)Marko Kirjutas:  
(16-05-2018, 21:23 PM)Raudpats Kirjutas:  
(16-05-2018, 19:35 PM)honkomees Kirjutas:   tuleb refreshida päringut, 
vist rohkem konkreetse arvuti viga,

Vaevalt küll, ma pääsen igale poole refreshita, siin liigagi tihti tarvilik. Neid kaebusi on sama teema kohta paljudelt siin-seal laialipaisatult.
...

Error500 on igapäevane nähtus (FF+WIN8), vahel mitmeid ctrl+R vaja, mille peale viskab ette printeri versiooni.
Aga muidu on ok.
Vasta
#16

Viimane postitus tuletab meelde ühe väga kaua tegemata töö Big GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#17

(16-05-2018, 21:23 PM)Raudpats Kirjutas:  
(16-05-2018, 19:35 PM)honkomees Kirjutas:  Mind häirivad oluliselt 2 asja selle foorumi juures
1. pidevalt tuleb lehe avanemise asemel hoiatus, et selle veebisaidi turbesertifikaadiga on probleeme
2. üle üle korra tuleb refreshida päringut, kuna teatab, et server pole kättesaadav.
Mõlemad on väga tüütud liigsed klikkimised ja nii iga postituse vaatamisel ...

See on vist rohkem konkreetse arvuti viga, minu oma teeb küll esimesel katsel kõik korralikult lahti ja ei mingit jama.

2 arvutit ja 2 nutifööni kasutusel ja probleem esineb kõigis ning ühegi teise saidi ega foorumiga sellist probleemi ei esine. 
Muidugi võib olla tegu sellega, et seadmed kuuluvad riigiasutusele ja on igatpidi turvatud. St et igasugu vähegi kahtlast lehte ei lasta ligi, paljude vene ja valgevene lehtede puhul on lihtsalt blokk nagu pornolehtedel.
Vasta
#18

(17-05-2018, 00:06 AM)hulgus Kirjutas:  Error500 on igapäevane nähtus...

Vahel lööb ette, igapäevane küll ei pole.
Aga äkki me peaks hoopis rõõmustama selle üle. Mulle tundub, et see on suurest külastatavusest. Tähendab meite foorum on huvitav. Küll see nõelasilm ka suuremaks tehakse ja probleem kaob.
Vasta
#19

Minu arvates on jama see kui tegu on taustata foorumlasega.Ei vanust, meili, tel, ei midagi. Lihtsalt näiteks foorumlane e-202 kirjutab ,müüb ,vahetab,targutab jne. Lõpuks kaob nagu poliitik kes millegi eest ei vastuta. A kes ta nagu on-oli?
Vasta
#20

(17-05-2018, 00:24 AM)honkomees Kirjutas:  2 arvutit ja 2 nutifööni kasutusel ja probleem esineb kõigis ning ühegi teise saidi ega foorumiga sellist probleemi ei esine. 
Muidugi võib olla tegu sellega, et seadmed kuuluvad riigiasutusele ja on igatpidi turvatud. St et igasugu vähegi kahtlast lehte ei lasta ligi, paljude vene ja valgevene lehtede puhul on lihtsalt blokk nagu pornolehtedel.
Siiani ühtegi probleemi pole ei ühegi seadmega. Ainuke mure on vahetevahel teksti sissetoksimisega kus redaktor hangub perioodiliselt e. sisestatud tekst ilmub ekraanile mingi viitega.

"Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega" /Iid-Tõstamaa/
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne