Moskva M1A
#1

Tere

Kas Moskva M1A valmistamise aastat on ka võimalik määrata muudmoodi kui birka peal? Nimelt birka lootusetult roostes. 
Iz-idel sai seda teha vist kerenumbri numbrite ja tähtede järgi minuteada... Kas ka Moskvalastel?
Vasta
#2

Tegemist siis sellise rattaga:
[Pilt: IMG_20180525_132122.jpg]

Otsin talle pildilt näha puuduvaid detaile.
Vasta
#3

(25-05-2018, 14:43 PM)Peeter80 Kirjutas:  Tere

Kas Moskva M1A valmistamise aastat on ka võimalik määrata muudmoodi kui birka peal? Nimelt birka lootusetult roostes. 
Iz-idel sai seda teha vist kerenumbri numbrite ja tähtede järgi minuteada... Kas ka Moskvalastel?

Umbkaudu saab kui võrrelda kere nr.  teistega, mille aasta arv on teada ja pisidetailid ka erinevatel aastatel erinevad.
Soovitan kasutatda otsingut ja lugeda need Moskva M1A postitused läbi ning äkki on esialgu sellest kasu.
Vasta
#4

Päris varajase M1A-ga tegu ei ole; 

- varajastel oli paak ilma põlvekummideta ja pressitud "Moskva" kirjata
- küljekarp oli poole väiksem 
- kui ma ei eksi, siis pump asus raami küljes esiratta taga, hiljem paagi all
- lenks kinnitus keskelt nagu jalgrattal, hiljem kahe kinnitusega (nii nagu antud rattal)

kui keegi oskab öelda millal antud muudatused tehti siis saaks alguse kätte sealt

Parimat,
Berg
Vasta
#5

Jätkan siis arutelu, ilmselt keegi küll teab esitatud küsimusele ka täpset vastust, kuid ei viitsi või ei oska kirjutada. Ma ei ole küll M1A asjatundja, kuid mõned tähelepanekud olen siiski teinud, kui oma varajaste M1A (1948) ja M1M (1955) seonduvat uurinud olen. 1946-1948 rattad (nö varajased või I seeria M1Ad) kannavad küll kõik eelnevas postituses kirjeldatud iseärasusi, veel kohati ka mõned 1949. aasta rattad. Laias laastus sellelt ainsalt pildilt võib öelda, et antud masin on uuem kui 1949.
See teema võib huvi pakkuda, eks seda M1A temaatikat on minevikus siin foorumis lahatud ohtralt.
Vasta
#6

Sain juba oma küsimusele foorumiväliselt vastuse. Nimelt ma ei teadnud, et mootori numbril 2 viimast numbrit näitavad tootmisaastat. Mul seal xxxxx-50, seega 50 a masin. Lisaks raami nr ja mootori number ka klapivad seega jääb 50a.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne