TIG keevituse valik?
#21

Sellise raha eest on masinat seal kindlasti. Tavalisele inverterile käpa komplekt maksab juba üle 100 aga kõrgsagedussüüdet ei ole.
Vasta
#22

(27-10-2020, 01:13 AM)tõnn Kirjutas:  Kas sellist säästu TIG`i kõlbab kasutada?

https://www.osta.ee/inverterkeevitus-tig...87531.html
Mul selline nässakas olemas - emotsiooni ost, ei vaadanud, et tal AC-TIG puudu.
Aga midagi ikka annab kokku täristada.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#23

Sai endale selline masin soetatud. https://www.stahlwerk-schweissgeraete.de...asma-200st
Peaks peal olema ka 50 amprit plasma lõikamist.
Ainuke häda on praegu et ei oska selle masinaga midagi teha. Nuppe on kuradi palju. Eks peab katsetama hakkama.

Aia Racing
Vasta
#24

Seadistusi tegelikult sama palju/vähe kui igal lihtsamal AC/DC aparaadil, sellel iga seadistuse kohta oma nupp mitte ei pea ühte nuppu plõksima kuni sobiva seadistuse valid. DC-ga terase jaoks on vaja ainult Basic Current nupust vool paika keerata, AC jaoks keera alustuseks balanss keskele ja mingi 100 hz ka peale, siis peaks saama leegi juba üles   Smile Ülejäänud asjad on seal eelgaas, alustamise amprid, alustamise amprite aeg, impulsi seadistused, lõpetamise amprid ja lõpetamise amprite aeg. Youtubes õppematerjali lõputult, kahjuks see video kust ma endale need asjad selgeks sain on maha võetud.
Vasta
#25

Kas oleks mõistlik nupud märgistada - mida on mõtet üldse mis reziimis näppida?
Näiteks markeriga nupule värv peale iga reziimi kohta - AC TIG, DC TIG, MMA, Plasma?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#26

Kõigil kindlasti juba uhked uued keevitused soetatud, ma siin ikka veel heietan mõtet soetamisest. Ei teagi kas youtube on mõjunud või mis Big Grin , aga hirmsasti tõmbab sinna Everlast masinate poole. On siin kellelgi reaalne kogemus olemas nendega?
Vasta
#27

(18-08-2021, 18:48 PM)Suprudko Kirjutas:  Kõigil kindlasti juba uhked uued keevitused soetatud, ma siin ikka veel heietan mõtet soetamisest. Ei teagi kas youtube on mõjunud või mis Big Grin , aga hirmsasti tõmbab sinna Everlast masinate poole. On siin kellelgi reaalne kogemus olemas nendega?
Everlast on oma olemuselt "aus hiinlane". Ameerikas väga popp isenokitsejate ning väikeettevõtjate seas oma kogupaketi poolest. Kvaliteet normaalne ning väga hea garantii/järelteenindus. Garantiiajal vahetatakse kogu riknenud seade välja või saadetakse paari päeva jooksul näiteks riknenud trükkplaadi asemel uus.
Euroopas hinnatase enam nii hea ei tundu ning ka garantii/tehnilise toe toimivuse kohta oskab ehk mõni omanik pajatada.

Esimeseks masinaks julgen soovitada Sherman Digitig 206P AC/DC, mis tegelikult on üks ühele Jasic TIG 200P AC/DC Mini Digital aparaat, lihtsalt poolakad tellivad neid ilmselt konteinerite kaupa sinises kestas Euroopasse ja on turustamisega hästi hakkama saanud. Inglismaal isegi nii hästi, et seal keelati Shermani müük Inglismaale, kuna see hakkas ametliku Jasicu müüki tugevalt häirima oma ca 2 korda madalama hinnaga. Kel huvi ning aega võib sama aparaadi kohta seda https://www.mig-welding.co.uk/forum/thre...ise.93719/ foorumiteemat lugeda. 

Alumiiniumi jaoks oleks mõistlik tellida juurde ka pedaal ning siis järgmisena põleti välja vahetada.   
Vasta
#28

(20-08-2021, 09:21 AM)mopple Kirjutas:  Esimeseks masinaks julgen soovitada Sherman Digitig 206P AC/DC

Alumiiniumi jaoks oleks mõistlik tellida juurde ka pedaal ning siis järgmisena põleti välja vahetada.   


Mille vastu põleti välja vahetasid? Kas painduva WP26 käpa vastu või midagi muud?
Masinale +1




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#29

(20-08-2021, 11:00 AM)korvimees Kirjutas:  
(20-08-2021, 09:21 AM)mopple Kirjutas:  Esimeseks masinaks julgen soovitada Sherman Digitig 206P AC/DC

Alumiiniumi jaoks oleks mõistlik tellida juurde ka pedaal ning siis järgmisena põleti välja vahetada.   


Mille vastu põleti välja vahetasid? Kas painduva WP26 käpa vastu või midagi muud?
Masinale +1
Mul endal küll aparaat mitte see soovitatud Sherman, vaid Würth 180 WIG AC/DC, mille tegelik tootja on Lorch Saksamaalt. Soovitan puhtalt internetist loetu põhjal.

Põletiks tellisin Rapidweldingust Inglismaalt CK Worldwide 17 painduva peaga ning pedaal samuti Inglismaalt tellitud ameeriklaste SSC. Põleti adapteri tuli vist Saksa Amazonist.
Vasta
#30

Traadiga alumiiniumi keevitamist firmas aastaid tehtud, kuid nüüd on tulemas majja suuremamahuline töö, kus eesmärk nr. 1 on visuaalne pool, seega vaja tig-i õmblust. Ehk siis vaja osta uus aparaat. Hüper tipptaset pole kindlasti tarvis, kuna keevitus ei töötaks 24/7, kuid ei eelda ka, et superodavalt asjad tehtud saaks. Ise olen vaadanud, et nii kuni 6000 eurose aparaadi võiks osta.

Keevitus võimekuselt peab suutma kuni 5 mm alumiiniumit kokku keevitada ja omama pedaali. Kaasaskantavus pole oluline. 
Tarneaeg peab olema mõistlik, vaja septembri lõpus reaalselt tööga alustada.

Kuna mul pole erilisi kogemusi tig-iga (alumiiniumit pole üldse keevitanud), siis ei tea neid nüannsse, mis võivad oluliseks osutuda ja erinevate aparaatide kirjeldustes on palju vinget seadistusjuttu ja tähelühendeid, millest müügimehed ise ka ei paista aru saavat...

Soovitage mõnd konkreetset aparaati?
Vasta
#31

Ei väsi Kemppit kiitmast, seega selline - https://www.rkrseadmed.ee/et/mastertig-3...lekt-15305
Vasta
#32

Janka pani vale lingi
https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/ti...lekt-15303

Isiklikult lisaks et 300a ac ja gaasi jahutusega käpp ei ole hea kombo. Kindlasti vaata vesijahutusega koplekti. Mis kemppi puhul tähendab 8k +km
Vasta
#33

(04-09-2021, 11:22 AM)pvr Kirjutas:  Isiklikult lisaks et 300a ac ja gaasi jahutusega käpp ei ole hea kombo. Kindlasti vaata vesijahutusega koplekti. Mis kemppi puhul tähendab 8k +km

Mis muudab selle kombo halvaks? Liigsed amprid? 
On mul niipalju neid vaja? Peamiselt tehtaks keevitusega palju lühikesi (kuni 50 mm) õmblusi järjest ja materjali paksus oleks kuni 5 mm. Kindlasti ei hakka valmima suured anumad või kaatrid.

Mul kemppi nime vastu pole midagi, kuid suurema rahasumma väljakäimine peab olema millegagi mõjuvalt põhjendatud  Big Grin

Ja mis firma toodang oleks veel hea alternatiiv?
Vasta
#34

Kemppi ei ole kallis masin. Ega see, kui kuskil netilehel on joonistatud number, mis paneb suud maigutama, ei tähenda veel seda, et raudselt nii palju asi maksabki. 
Tuleb lihtsalt end kastist välja mõelda. Maailmas on alati alternatiive.
Konkreetseks minnes...
-  sai ostetud see aparaat koos tarvikutega (pista seina, ühenda reduktoriga ja hakka tööle)) kaks ja pool korda madalama hinna eest, kui tollel rkr-i lehel kirjas. Pool aastat kasutatud pill on ja ma ei leia küll, et ta millegi poolest viletsam oleks, kui poepakendist värskelt lahti võetu.
Vasta
#35

Jahimees, sinu ettevõtte vajadusi arvestades pakuks Stokkerist Böhleri Uranos 2200 AC/DC aparaadi. Koos pedaali, põleti ning vesijahutusega peaks hinnaks koos käibemaksuga tulema ca 5000 eurot.
Kindlasti tehke ka päringud koos selgitava tekstiga nii RKR Seadmetesse (Kemppi), GF Anapoli (EWM), Spetselektroodi (Fronius) ning ka Cedo Kaubandusse (CEA). Kui tegemist ühe kindla tööga, siis võib ka aparaadi rentimist kaaluda, enamus viidatud ettevõtteid peaks seda ka pakkuma.
Vasta
#36

(04-09-2021, 23:56 PM)Jahimees Kirjutas:  Mis muudab selle kombo halvaks? Liigsed amprid? 
On mul niipalju neid vaja? 


Ja mis firma toodang oleks veel hea alternatiiv?
Hei vabandust oleks pikemalt pidand kirjutama, minu vastus oli mõeldud janka kommentaari peale. Ehk oled juba masina ära ostnud aga kirjutan paar rida veel. Kui pikemalt vaja saab alati helistada. 300a on tig puhul selline vool,  et käpad ei pea vastu seda eriti vahelduvvoolu puhul sest teispidisel polaarsusel(ehk siis+) kuumeneb käpp rohkem ja umbes 30% ajast on polaarsus vastupidime alumiiniumi keevitusel. Seega kui käpale on peale kirjutatud 280A dc siis tähendab see umbed 200A ac see on väga jämedalt. Teine asi, et kui tähtis on esteetiline välimus siis keevitamise hetkel võiks käppa mugav hoida olla, ja oi kui kuumaks õhkjautusega käpp läheb... Sinu tööga peaks iga pädev 200a masin hakkama saama. Ja kui ühekordselt vaja on siis spetselektrood ja alaskuul pakkusid proovirendi võimalust ehk teisedki aga nendega pole mul isiklikult kogemust.
Vasta
#37

@Jahimees Eeldatavasti olete oma keevituse nüüdseks ära ostnud. Huvi pärast küsiks, et mis tootja aparaat valitud sai ning mis sai valikul määravaks?
Vasta
#38

Otsin endale TIG- keevitust ja silma jäi üks PM-Kaubamajast:

Inverterkeevitus MMA/TIG-LIFT IGBT 330A PM
Inverterkeevitus MMA/TIG-LIFT IGBT 330A PM (pmkaubamaja.ee)


All on kirjas, et TIG keevituseks on vaja osta lisakaabel, kuid mitte ühtegi viidet, milline see olema peaks ja kuidas seda külge kruvida.
nimelt pildi järgi ei näe, et masinal oleks gaasivoolikut.

Lehelt leidsin sellise käpa:

Keevituspõleti TIG-LIFT kaabliga 4m 10-300A (pmkaubamaja.ee)


Kuid antud keevitusel ei näe võimalust seda külge kruttida.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#39

(17-01-2022, 11:33 AM)tõnn Kirjutas:  Otsin endale TIG- keevitust ja silma jäi üks PM-Kaubamajast:

Inverterkeevitus MMA/TIG-LIFT IGBT 330A PM
Inverterkeevitus MMA/TIG-LIFT IGBT 330A PM (pmkaubamaja.ee)


All on kirjas, et TIG keevituseks on vaja osta lisakaabel, kuid mitte ühtegi viidet, milline see olema peaks ja kuidas seda külge kruvida.
nimelt pildi järgi ei näe, et masinal oleks gaasivoolikut.

Lehelt leidsin sellise käpa:

Keevituspõleti TIG-LIFT kaabliga 4m 10-300A (pmkaubamaja.ee)


Kuid antud keevitusel ei näe võimalust seda külge kruttida.
Gaasivoolik läheb otse ballooni külge.
Vasta
#40

Tänan vastuse eest  Smile 

Ehk oskab keegi seda valikut kommenteerida või soovitada koduseks kasutamiseks TIG- keevitust, max 300eur hinnaga.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne