TIG keevituse valik?
#41

DC elektroodkeevitus on olemas? Kui nii, siis rohkem polegi vaja (peale TIG põleti ning argooni ballooni koos reduktoriga).
See lingil tootud "TIG" ei oma mingit lisafuntsiooni ega võimekust  täiesti tavalisest inverterist.
Vasta
#42

Kõige hiinakam hiina elektrood inverter on olemas.
Sellele kõlbaks siis ainult sobiv käpp külge monteerida ning saab kodustesse tingimustesse sobiliku kvaliteediga keevitada?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#43

(17-01-2022, 17:23 PM)tõnn Kirjutas:  Kõige hiinakam hiina elektrood inverter on olemas.
Sellele kõlbaks siis ainult sobiv käpp külge monteerida ning saab kodustesse tingimustesse sobiliku kvaliteediga keevitada?
Ilma kõrgepingesüüteta ei kanna vist musta ja roostevaba metalli kellelegi sobiva kvaliteediga keevitada...
Esimese süütamisega on elektroodi ots läinud, leek uitab ringi ja mis keevitus sealt tulla saab...
Kui, siis nagu vanasti oli grafiitplaat, millelt võtad kaare üles ja alustad keevitust.
Vasta
#44

Minu olemasoleval aparaadil on vaid 2 funktsiooni nuppu.
On-off ja võimsuse regull.

Isegi nime pole peale kirjutatud.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#45

Siis pole ka masinal TIG-i võimekust. Tavaliselt on paneelil tumbler ning juures elektroodihoidiku ja ülesse suunatud noolega TIG põleti piktogrammid.
Minu isiklik soovitus oleks oodata, eelarvesse raha juurde koguda ning kasvõi kasutatult ikka kontaktivaba süütega aparaat otsida. Lisandub niikuinii veel argooni(ballooni), reduktori, täitetraadi, põleti kuluosade jne. kulud.
Vasta
#46

(18-01-2022, 09:48 AM)mopple Kirjutas:  Siis pole ka masinal TIG-i võimekust. Tavaliselt on paneelil tumbler ning juures elektroodihoidiku ja ülesse suunatud noolega TIG põleti piktogrammid.
Minu isiklik soovitus oleks oodata, eelarvesse raha juurde koguda ning kasvõi kasutatult ikka kontaktivaba süütega aparaat otsida. Lisandub niikuinii veel argooni(ballooni), reduktori, täitetraadi, põleti kuluosade jne. kulud.
Nii on.Ka mul kast ja kontaktiga süüde ja no ei õnnestu...Õnneks ka elektrood keevitus ja elektroodina kasutangi.
Vasta
#47

Mul telwin 216hd, pole ka eraldi nuppu või kirja peal tigi jaoks, aga tehase jutu järgi on scratch tig võimekus. Pole ise katsetanud.
Vasta
#48

Põhimõtteliselt saab kasutada kõiki invertereid, osadel on eraldi režiim tigi jaoks. Kui mul päris tig-masinat kasutada ei olnud sai kõik ära tehtud tavalise inverteriga. Kasutada oli kaks masinat, kõige väiksem telwini inverter ja natuke ägedam Castolini oma millel eraldi lüliti Tig režiimi jaoks. Kui roostevaba peal vaja ilusti lõpetada ja abiline on ka siis võib massi ka detaili küljest ära võtta, saab käpast järelgaasi peale lasta.
Vasta
#49

Ilma auguta lõpetamine on lihtne ja selleks tuleb vaid elektroodiga liikuda kõrvale kiirelt et metall ei jõua sulada ja seal ots eemale tõmmata.

Kui süütamise ja lõpetamise teemast vanade aegade võtmes meenutada, siis tig keevitus meie piimakombinaati jõudis umbes 1965 aastal ja erines ta oluliselt sellest mida me täna tunneme.

Koosnes ta toroidtrafost ja seleenalaldi kastist ning voolu reguleerimiseks oli trafol ringiratast klemmid.

Tehti see valmis omade meeste poolt, kuna suur liit ei pakkunud muud lahendust kui elektrood roostevabale.

Algul keevitati ilma gaasita kasutades räbustit ja tooriumi ning muid teadmata koostisega metalle sisaldavaid pulkasid ning täiteks olid roostevaba pleki ribad.

Hiljem muidugi tulid õiged elektroodid ja kaitsegaas ning peale keevitamist polnud enam keevitajal suus metallimaitset.

Kuid aparaat oli ikka sama kuni Soomlased kombinaadi ära ostsid.

Tulid siis plaanid mida ja kuidas ümber teha ja no ei saanud kaasaegse riistvaraga serdiga keevitajad seda tulemust mis vanahärra oli teinud...

Omaette teema on, kas tahetakse lihtsamalt saada et ei peaks elektroodi teritama peale paari süütamist ja grafiitpulka hoides saab teinekord süüdates korralikult voolu ning selle peale võpatades kustub kaarleek.
Vasta
#50

(18-01-2022, 10:10 AM)muska71 Kirjutas:  
(18-01-2022, 09:48 AM)mopple Kirjutas:  Siis pole ka masinal TIG-i võimekust. Tavaliselt on paneelil tumbler ning juures elektroodihoidiku ja ülesse suunatud noolega TIG põleti piktogrammid.
Minu isiklik soovitus oleks oodata, eelarvesse raha juurde koguda ning kasvõi kasutatult ikka kontaktivaba süütega aparaat otsida. Lisandub niikuinii veel argooni(ballooni), reduktori, täitetraadi, põleti kuluosade jne. kulud.
Nii on.Ka mul kast ja kontaktiga süüde ja no ei õnnestu...Õnneks ka elektrood keevitus ja elektroodina kasutangi.
See TIG nupp või selle puudumine ei mõjuta inverteril kuidagi TIG keevituse võimalust. Ainuke asi mis see teeb (hiinakatel ei pruugigi midagi teha) on TIg reziimil töötsükli muutus. TIG reziimis pulseerib 100% ning ca 40% vahel seatud voolust. Vahe tavalise 100% seatud voolureziimi vahel on marginaalne. 
Kui varem pole TIG keevitusega keevitanud ning arvad, et võtad kätte ning keevitad, siis nii see ikka ei ole. Kui elektrood ei ole korrektselt teritatud ei saa sa seda isegi süüdatud. Lihtsalt õige nurga all ning terav ei ole korrektne. Teritussuund peab olema pikki elektroodi ning pinnaviimistslus peab olema võimalikult hea.
Vasta
#51

(18-01-2022, 11:22 AM)2715 Kirjutas:  Kui süütamise ja lõpetamise teemast vanade aegade võtmes meenutada, siis tig keevitus meie piimakombinaati jõudis umbes 1965 aastal ja erines ta oluliselt sellest mida me täna tunneme.

Koosnes ta toroidtrafost ja seleenalaldi kastist ning voolu reguleerimiseks oli trafol ringiratast klemmid.

Tehti see valmis omade meeste poolt, kuna suur liit ei pakkunud muud lahendust kui elektrood roostevabale.

Kust mehed 65. aastal info said, et niisugust aparaati tahta ja valmis teha?
Vasta
#52

Eeldatavalt nagu kõik muugi suure liidu peenem tehnika välismaalt.
Oli see inimene sõja ajal Saksamaal mitmes tehases aga mis erialal pole nagu tahtnud rääkida.
Vasta
#53

Õnnestus vanal heal Telwinil käpp ära murda, kas keegi oskab soovitada kust saaks asemele hea painduva käpa? Kas nendel pistikutel on mingid standardid ka, sattus kätte üks Migatronicu käpp, sellel oli hoopis teistsugune pistik.
Vasta
#54

(18-03-2022, 17:26 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Õnnestus vanal heal Telwinil käpp ära murda, kas keegi oskab soovitada kust saaks asemele hea painduva käpa? Kas nendel pistikutel on mingid standardid ka, sattus kätte üks Migatronicu käpp, sellel oli hoopis teistsugune pistik.

Telwini põletite tootja peaks olema samuti itaallaste Trafimet. Heal juhul pääsed ainult põleti kaela vahetusega, 17 seeria varianti pakub näiteks CEDO https://shop.cedo.ee/tig-kael-17-painduv_m926.html võimalik, et neil on ka 26 seeria oma pakkuda.
Vasta
#55

Ma olen oma Telwinile Tallmac-ist kõikvõimalikke varuosi saanud.
Vasta
#56

Krt see keevituse valik nii raske peab olema. Plaanis soetada majapidamisse projektide tarvis (motikad, auto, kodune garaazi atribuutika jne) üks korralik masin 230v-1f voolu võimalus.. eelarve on 1500. Nüüd kas TIG või mig? Migiga mingi kogemus olemas. Tigi proovinud ca 1-2h. Tahaks minna poodi ja kohe ära osta mitte netist tellida. Ma tean et suht mõtetu on foorumist nõu küsida ja põhi vastus on "googelda" aga olen seda juba pikalt teinud ja viimaseks mõtsin küsida kogenud foorumlaste arvamust.
Vasta
#57

MIG on palju universaalsem ja ka kiirem, TIGiga näiteks muruniiduki korpust parandada või muud musta ja roostest asja on keeruline teha. Kodukasutusse kindlasti MIG kõigepealt, kui ostad inverteriga masin (millised üldiselt 1f toitega on) siis saad ka DC tigi proovida.
Vasta
#58

(22-03-2022, 12:49 PM)Peeter80 Kirjutas:  Krt see keevituse valik nii raske peab olema. Plaanis soetada majapidamisse projektide tarvis (motikad, auto, kodune garaazi atribuutika jne) üks korralik masin 230v-1f voolu võimalus.. eelarve on 1500. Nüüd kas TIG või mig? Migiga mingi kogemus olemas. Tigi proovinud ca 1-2h. Tahaks minna poodi ja kohe ära osta mitte netist tellida. Ma tean et suht mõtetu on foorumist nõu küsida ja põhi vastus on "googelda" aga olen seda juba pikalt teinud ja viimaseks mõtsin küsida kogenud foorumlaste arvamust.
Tig puhul materjali paksus alates fooljum kuni 5-6mm,lage ilmselt ei keevita ja nõuab kallimat puhast argooni ja õues ilmselt ei keevita üldse.Raskem keevitada ja nõuab hea kätt.
Mig puhul gaas soodsam co2 või argoonisegu,väga õhukest ei keevita.Võimalus üldse ilma gaasita keevitada täidistraadiga ja keevitab igas positsioonis ja kodu kasutuses peaks eukalt piisama kui just motika paake ja õhukesi porilaudu pole vaja teha.
Mina panustaks migile ja kui vahel harva vaja imeõhukest teha siis selle ostaks teenusena sisse.Ja ega õhukese materjali keevitamine nagunii nõuab kogemust ja oskusi.Kooli õpidki siis alul täristad 3mm lehel,siis saad 2 mm lehte proovida.
Vasta
#59

(22-03-2022, 12:49 PM)Peeter80 Kirjutas:  Krt see keevituse valik nii raske peab olema. Plaanis soetada majapidamisse projektide tarvis (motikad, auto, kodune garaazi atribuutika jne) üks korralik masin 230v-1f voolu võimalus.. eelarve on 1500. Nüüd kas TIG või mig? Migiga mingi kogemus olemas. Tigi proovinud ca 1-2h. Tahaks minna poodi ja kohe ära osta mitte netist tellida. Ma tean et suht mõtetu on foorumist nõu küsida ja põhi vastus on "googelda" aga olen seda juba pikalt teinud ja viimaseks mõtsin küsida kogenud foorumlaste arvamust.

Kas see eelarve on ainult aparaadile või koguinvesteering koos maski, kaitsegaasi(de) + reduktor(id), lisamaterjalile (traat) jne?
Vasta
#60

(22-03-2022, 12:49 PM)Peeter80 Kirjutas:  Krt see keevituse valik nii raske peab olema. Plaanis soetada majapidamisse projektide tarvis (motikad, auto, kodune garaazi atribuutika jne) üks korralik masin 230v-1f voolu võimalus.. eelarve on 1500. Nüüd kas TIG või mig? Migiga mingi kogemus olemas. Tigi proovinud ca 1-2h. Tahaks minna poodi ja kohe ära osta mitte netist tellida. Ma tean et suht mõtetu on foorumist nõu küsida ja põhi vastus on "googelda" aga olen seda juba pikalt teinud ja viimaseks mõtsin küsida kogenud foorumlaste arvamust.
Antud summa eest peaks kindlasti saama miskise 3in1 masina.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne