Sinine isoleer
#1

Eesti õitsevas majandustõusus on järjekordne kauaaegne firma hingusele läinud ja ammuste aegade nurkadest tuleb palju kasulikku veel.

 Sinise isoleeri rull... aga liiga lai. Sovieti ajal prooviti treipingis teraga, kuid tulemus oli kole ja kaod suured.  kas keegi teab kedagi, kes teaks mis võimalused oleks veel rullise lõikamiseks?  (traat, laser ja muu tänapäeva uudistehnikast)


   





Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#2

(30-05-2018, 11:22 AM)h2rra Kirjutas:  Eesti õitsevas majandustõusus on järjekordne kauaaegne firma hingusele läinud ja ammuste aegade nurkadest tuleb palju kasulikku veel.

 Sinise isoleeri rull... aga liiga lai. Sovieti ajal prooviti treipingis teraga, kuid tulemus oli kole ja kaod suured.  kas keegi teab kedagi, kes teaks mis võimalused oleks veel rullise lõikamiseks?  (traat, laser ja muu tänapäeva uudistehnikast)








Parimat  h2rra
Vesijahutusega rauasaag. Isoleeri pole proovinud viilutada, aga kui ehitusfooliumist oli vaja saada hulk 10cm laiu ribasid siis see oli töötav variant. Parema tulemuse huvides hoiaks rulli eelnevalt ööpäevakese sügavkülmakirstus vms. (teoretiseerin).
Igasugu siuksed riistad, mis lõikavad temperatuuriga (traat, laser) keeravad kardetavasti materjali kanni.
Vasta
#3

Saagimine? Tihe hammas ja hea saag peaks puhtalt lõikama.
Vasta
#4

Treipink ja pizzanuga. Selline ümmargune ja pöörlev, müüakse piimapoodides, neis suuremates.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Kui veneaegne, siis arvatavasti nii ära kuivand, et selle koht prügimäel.
Lõigata peaks võimalik olema kuumtraadiga.

Aga jah, arvestades, mis defitsiit omal sinine isokas oli, sellise rulli omaja oli vene ajal õnnega koos.

Minu arust veneaegne kaubapuudus oli positiivsem, kui praegune rämpsuuputus, millegi saamiseks tuli vaeva näha ja siis osati seda ka hinnata.
Vasta
#6

Ainuke õige pakkumine Markolt.Teiste mooduste puhul ei keri rullist ikka midagi ,olenemata kui vana see liim seal on.Osades trükikodades olemas suured masinad selleks puhuks.Iseasi ,kas jutule võetakse.
Vasta
#7

Mul ka üks selline , olen lõiganud  tiigersaega aga ka järkamissaega

Kleebib veel küll
Vasta
#8

Olen lõiganud treipingis,aga jäiga noaga nii paberit kui ka isoleeri.
ps.Igasugused saed teevad serva karvaseks.
Vasta
#9

õigus, igasugu saagide soovitajate jutt jäta tähelepanuta. ilma hammasteta pöörlev ketasnuga on ainuke vahend selliste
asjade lõikamiseks. rull pingis pöörlema ja nuga mõõduka jõuga vastu. libedamalt läeb kui silikooni kettale peale lased.
Vasta
#10

Tegelt lõigatakse ainult ülemist kihti ja keritakse 2 erineva võlli peale ,üleühe .
Vasta
#11

Tänan vastajaid minule pühendatud aja eest.  Kirjutades "mitte saksa "tähtedega otsingusse mõne sõna ja sain sellise vastuse.

https://youtu.be/8FOPFTIlbCM

Homme hakkan piimapoode ründama.

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

Leidsin veel selle ... Terve Venemaa peale on jäänud ainult 2 valmistajat!

https://youtu.be/xduiScmsmG0

Vana nimetusega T134M...

https://youtu.be/3DalL6LPxP0

https://youtu.be/88s1v-2iHx4

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#13

Ma olen näiteks lõiganud pakkimiskiled  mis on 45 cm laiad  neljaks jupiks kasutades järkamissaagi , lõikab väga ilusasti ent pärast tuleb aegajalt ääred terava noaga ära lõigata et sealt kinni ja kiskuma ei jääks

Olen niiviisi ca 100-150 rulli ära lõiganud , neid laiasid rulle saab kätte suhteliselt soodsalt võrreldes kitsastega 

Aga pakketeibi kitsamaks lõikamisesse suhtun suht umbusklikult- kui seal ilmneb mõni isegi väga väikene praoke või täke siis teip lihtsalt katkeb
Vasta
#14

(30-05-2018, 20:40 PM)kalleb Kirjutas:   pärast tuleb aegajalt ääred terava noaga ära lõigata
Kohe õige teraga lõigates jääb see töö ära.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

No ega seal sellist õiget tera polegi , ma lasin tavalise puidusaagimise kettaga 

Kui rauakettaga oleks kasnud siis oleks serv päris kindlalt pakju rohkem kinni sulanud

Ühe tuttava käest uurisin et kuidas seda protsessi õieti peaks tegema , ütles et kile tuleb uuesti kerida ja kerimise pealt kile parajaks lõigata

Igaljuhul minul on sedaviisi palju mugavam ja lihtsam , servasid tuleb ühe rulli puhul 2-3 korda lõigata ( kui hakkav serva kinni pooma)

Harilikult kasutan käsitsi kiletamisel ja selline lõikamine pole probleem
Vasta
#16

Vahe tera, terahoidja, tungraud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#17

Giljotiin?
Vasta
#18

(30-05-2018, 23:25 PM)kalleb Kirjutas:  Giljotiin?

Mhmh.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#19

Gaasitrassi musta kleepkilet sai ketasnoaga treipingis kenasti jupitada, saab ka seda. Muud viisid tunduvad jamad.
Vasta
#20

ärge ajage mullikesi. ma olen üle veerand sajandi igapäevaselt tegelenud selle asjaga.
ainuke lõikeviis on ketasnuga. just nii nagu lgp teemaalgataja ise juutuubist leidis.
materjal pöörleb ja noaketas veereb vabalt. törts silikooni spreipudelist määrdeks vajadusel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne