T-40 aiatraktor
#1

Tervist kaasfoorumlased kuna viimasel ajal foorumit sirvides on silma jäänud ,et 40 on maru popiks läinud vahepeal. Niiet teen siis oma tagasihoidlikust aiapõkast kah siia väikse teema . Põka alguses oli õudne , kole ja käest ära lastud isegi ei leia hetkel algsest rauahunnikust ühtegi pilti . Esisild oli utiilne käiste peal käivad kammitsad olid kõik lahti olnud augud ovaalsed. Küttepump tegi mingisuguseid trikke ka see sai metsa visatud ja asendatud ridapumbaga. Lisaks sai kabiin kohe eemaldatud kuna lõpptulemus peaks olema siiski aiatraktor Big Grin Plus veel erinevaid muid väiksemaid lekkeid jne jne .Masin polnud viimased 10 aastat vähemalt mingit hoolet ja peremehe kätt tunda saanud õlid olid kõik nagu tökatid sees ja mootoriõli tsentrifuug mõnuga kraami täis.  Kuna masin oli ka metsas käinud niiet kõik plekid olid lömmis siis sai see hirmus 4kandiline kapott kah minema visatud ja asendatud vähe stiilsema ümara kapotega  Big Grin Tulevik näeb ette ,et vanahärra võiks uue kuue endale selga saada ja uue juhtmestiku endale peale . Aga pikk jutt seesamune jutt mõni pilt kah siis hetkeseisust.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#2

Plus said ka veoaisad omale uued aisaotsad


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#3

Paari jupi kohta mis sa neti kuultuste peale leitud mida ma pole väga siin foorumis kohanud on russi käänmikega esisild 40nele Kas osad 40ned tulid selliste sildadega või on see kolhoosnikute oma looming ? Ja teine asi on pildil näidatud jõuvõtuvõlli pikendus mis on tehtud terasest mitte nagu enamusel on malmist tehtud. Kas see on samuti oma loomingi või tootis neid ka mõni tehas ?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#4

(01-07-2018, 16:27 PM)Saaressepa talu Kirjutas:  Lisaks sai kabiin kohe eemaldatud kuna lõpptulemus peaks olema siiski aiatraktor  

...kapott kah minema visatud ja asendatud vähe stiilsema ümara kapotega 

Päris kena näeb välja sellisena Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#5

Vahepeal sai nina endale uue võõba . Kuna neid kihte oli nii palju sinna nina peale aastate jooksul kogunenud siis sai liivapritsis puhtaks tehtud ja üksiti lastud neil ära kah võõbata ja tulemus on kena .


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#6

Ilus. Eks see taganttõukav üks ülesöönud aiatraktor ongi. Big Grin

Mu arust sobiks sellele hästi rataste vahele popsutav summuti.

Juhi kaitseks  võiks turvakaarele mõelda. Või siis mitte, kui pea piisavalt kõva ja hästi selgrootsu küljes kinni on.
Vasta
#7

Kusjuures seda summuti asja sai isegi mõeldud aga hetkel sai jäetud nii nagu on. Ise mõtlesin summuti päris taha välja tuua, Üldse sealt eest ära . Aga eks näeb kuidas see asi välja kujuneb lõpuks. Ka turvakaare peale olen mõelnud aga hetkel pole sellist head materjali käepärast millest see asi valmis vorpida, niiet hetkel ta mõtteks on jäänud. Sai siin paar päeva temaga maja ümber erinevaid töid tehtud ja üks viga leitud mis iga päevaga süveneb. Käigukasti poolne väntvõlli otsatihend on ära väsinud . Algul oli viga pigem kosmeetiline kippus paar tilka maha jätma ,aga nüüd on viga süvenenud ja lähi päevadel tuleb see poolitamine ikkagi ette võtta.
Vasta
#8

Sai siis 40 poolitamine vahepeal ette võetud . Lõpptulemus väntvõlli otsatihend defektne ja mootori vahekarteri poldid tehasest juba näpuga kinni keeratud ja tihend mootori ja karteri vahel katkine. Paar pilti kah hetke seisukorrast.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#9

Vahepeal 40 uued tihendid saanud ja uue jvv siduri ( sellel olid nuudid põhmõtteliselt maas) Ja uuesti kokku laotud kogu see krempel. Ja kuna masinal on peal ka kompressor aga õhupaaki polnud ,siis sai ka see ühe russi pealt hangitud . Ja sai leitud telefoni pildiarhiivist üks talvine pilt ka tsentrifuugist kui hoolt sai tegema hakatud  Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#10

Heh mul oli russil samasugune filter, kui seda puhastasin. Noaga sai seda kõntsa lõigata. Viimane õli vahetus oli 20+ aastat tagasi ja kes seda teab, kas filter tehti puhtaks või ei.
Ilmselt sul terve mootor selle taolist paska täis.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta
#11

Võib täitsa olla jah eks näha ole milline see järgmise õlivahetuse ajal see tsentrifuug on. Praegusel ajal 40 põhitöö on aeda veega varustada ja muuda majaümbruse töödega tegeleda . Õnneks muru pärast ei pea murtsema see ju kõik kõrbenud  Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#12

Vahepeal on põka läinud kuuri alla puhkama ja ootama uut hooaega ( tõsi talve jooksul tuleb kolvigrupp välja vahetada õli kipub summuti kaudu ära kaduma  Smile ) siit ka üleskutse 25 ja 40 klubi liikmed mis gruppe kasutanud olete ja mida soovitate ? Samas on 40 saanud omale ühe pisikese käru kah sappa millega ümber maja siiberdada  Rolleyes


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#13

Kellegil sellele kärule (1pts2) silda pakkuda on, siis võib arvatavasti ka siin sõna võtta.  Smile
Vasta
#14

Ei ütleks isegi käru sillast ära  Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#15

No kas pargid said külge ja muud tulukesed?
Vasta
#16

Lähituled said omale koha juba ,aga gabariidid ootavad veel oma aega. Samas sai tehtud reversi kangi pikendus. Kole tüütu oli põrandale kummardada koguaeg.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne