Akumutrikeeraja valiku küsimus
#21

Ise kasutanud 3a juba  1100nM löövat milwaukeed 1/2 otsaga. Kõik asjad saan põllumajanduses lahti, kui keere korras, seega sõiduauto puhul lahti saad kõik, kinni tuleb ettevaatlikult keerata.  Big Grin Minuarust lahjemal pillil pole mõtet kui suuremaid polte kui m12 ka ette tuleb. Ei pea suuremaid hakkama üle keerama vähemalt. Akud siiani väga head, 18v 5Ah, kui rohkem jõristamist siis aku kuskil 3 tundi kestab. Sai omale ka akutrell võetud juurde, samade akudega, saab akusi jagada ja keerab samuti igas asendis vanast Makitast rohkem. Eks makital ka häid riistu, aga mulle meeldis Milwaukee 3a garantii tööriistale ja 2a akudele.
Vasta
#22

Mul on see 1001 nm Makita 1/2 otsaga. Arvasin,et võtab varuga, kuid see on täitsa hull riist küll. Puidu sisse 12/300 poldid lähevad nagu võisse ja seda 1/3 võimsusest ja peab kogu aeg jälgima, et üle ei keera. Pole veel kuskil 3/3 võimsust vaja läinud, kuigi keeratud on igasuguseid asju. Lohakalt lähenedes on väiksemad asjad ( 12mm), pooleks. Kodugaaraazi on selline vist küll overkill kui just veoautosid ei remondi. 
Saksast saab neid oluliselt odavamalt kui kohalikud müüvad.
Vasta
#23

Tööjuures kasutan w7000 seeria Ingersolli mutrikeerajat. Täpsemalt oli vist W7150 ja pooletollise otsaga. Tööks on rasketehnika hooldus ja remont. 
Siiamaani pole sellega väga hätta jäänud. Õhurelvad on ka olemas, 1" varrega ingersoll ka töökojas riiulil, kui midagi über suurt on vaja lahti keerata. 
Aga too elektriline täkk on täitsa hüva aparaat. Nüüd on ta kaks aastat kasutuses olnud. Traktori all või kuskil kliendi juures kasutada on asendamatu relv. Ei pea voolikut vedama, ega muretsema, kas nüüd on rõhud üleval või mitte. Aku külge ja tuld. Muidugi über kerge ta pole, samas kui käed kannavad, siis pole hullu midagi, trenn teebki head :Big Grin

Sõiduaotu jaoks on ta ehk liiast juba, aga samas varuga võttes on ta hea relv. 
Eraldi reziime tal pole, et vaiksem või agressiivsem, päästikuga saad seda jõumomenti mingil määral siiski kontrollida, aga kui aku on täis, siis ta ikka väänab. Niipalju, kui autosid teinud olen sellega, siis veidi karvasemad veovõlli otsa mutrid väänab probleemideta läbi. Sama on ka teiste sillaosadega. Vahest olen kasutanud üleminekuga 3/4 tollisele padrunile, et suuremaid asju väänata. Pikenduste puhul ei saa ka kurta. Kui veel löökpikendust kasutada, siis saab päris hea tulemuse. Hind on ka krõbe, aga selle raha eest relva küll ja veel. 

[Pilt: 138048890]

Almost Again
Vasta
#24

Plaanis kah üks järsemat sorti akulöökmutrikeeraja varuda. Kuna Makita akud olemas, siis ilmselt DTW1002z.

Eks see on teada, et iga töö jaoks on täpselt õiget tööriista vaja ja üks riist kõigeks ei kõlba, aga kui tahta sellest mutrimüristajast natukegi rohkemat kasutust kui ainult auto juures (kus kasutust on väga vähe), siis kas seda 1/2'' otsaga mutrikeerajat saab näiteks ka (löök)trellina kasutada? Pole nende siseelu ja tööpõhimõttega üldse kursis. Kannatavad nad üldse pidevamat-pikemat pöörlemist ja puurimist?

Teiseks, kas on mingeid kiirpadruneid, mis käiks lupsti selle kandilise 1/2 otsa külge?
Need va ehitus- ja tööriistapoodide pildid näitavad adaptereid ainult külje pealt, kuidagi ei saa pihta, kas seal on keermega liide või mis.
Või on parim lahendus selline lihtne adapter + keermega kiirpadrun sinna otsa:
[Pilt: PmNVUFvd13I-K6wGXVPrEGsjYYxn2SOUIF84Snm8...-FFGsXRlEc]


Kruvide keeramiseks ja kuuskandile üleminekuks vist selline adapter abiks: 
[Pilt: P-05941.jpg]
Vasta
#25

See Makita ikka adra, kultivaatori, auto remondiks sobiv. Kui ta juba 12 mm poldil keerme olematuks suudab täristada, mis siis puurist, kruvist järgi jääb.
Vasta
#26

ilge kolalas on ta,
Kui vaja 5 kruvi aastas lasta, siis ma vast taluks niimoodi kompunnimist.... Rolleyes
Vasta
#27

(28-03-2020, 02:00 AM)TeeTL Kirjutas:  Kruvide keeramiseks ja kuuskandile üleminekuks vist selline adapter abiks: 
[Pilt: P-05941.jpg]
Kuuskandimulk on pooletollise otsa sisse juba tehases ära tehtud.
Vasta
#28

Puurimiseks ei sobi. Trellil on löögi suund teljega paralleelses suunas, mutri- ja kruvikeerajatel telje suhtes radiaalselt.
Vasta
#29

(28-03-2020, 02:00 AM)TeeTL Kirjutas:  Plaanis kah üks järsemat sorti akulöökmutrikeeraja varuda. Kuna Makita akud olemas, siis ilmselt DTW1002z.

Eks see on teada, et iga töö jaoks on täpselt õiget tööriista vaja ja üks riist kõigeks ei kõlba, aga kui tahta sellest mutrimüristajast natukegi rohkemat kasutust kui ainult auto juures (kus kasutust on väga vähe), siis kas seda 1/2'' otsaga mutrikeerajat saab näiteks ka (löök)trellina kasutada? Pole nende siseelu ja tööpõhimõttega üldse kursis. Kannatavad nad üldse pidevamat-pikemat pöörlemist ja puurimist?

Teiseks, kas on mingeid kiirpadruneid, mis käiks lupsti selle kandilise 1/2 otsa külge?
Need va ehitus- ja tööriistapoodide pildid näitavad adaptereid ainult külje pealt, kuidagi ei saa pihta, kas seal on keermega liide või mis.
Või on parim lahendus selline lihtne adapter + keermega kiirpadrun sinna otsa:
Lööktrellina kasutamine ei tule väga hästi välja, täpselt selle sama löögimehhanismi erinevuse pärast. Ehk lööktrell lööb puurile "otsa pihta" ja aitab sellega puuritavat materjali lõhkuda, kruvi/mutrikeeraja lööb pöörlemise suunas. Ise proovisin kunagi põrandaliistude panemise juures kasutada löökkruvikeerajat koos kuuskantotsaga kivipuuriga sest lööktrelli polnud kohe võtta. Täriseb küll, aga kehtib vanasõna, et palju kära-vähe villa. Big Grin

Põhiline koht, kus mutrikeerajajaid puurimiseks kasutatakse on suurte puidupuuridega pikkade avade puurimine. Seal veab puur ennast ise keermega materjali ja löök aitab laastu lõigata nii, et käed sõlmes poleks. Selle jaoks on olemas ka samasugune adapter nagu kruvikeeraja otsikutele, aga mälu järgi on kuuskandi osa 14mm. Aga kes adapteri eest, mis puuri ka kinni hoiab, ei raatsi maksta, kasutab tavalist 14mm padrunit.
Vasta
#30

Mul kasutusel makita 285nm ja 1000nm. Väiksemat kasutan auto rattamutrite keeramiseks ja ka kruvide keeramiseks juba eelpool viidatud adapteriga. Täisvõimsusega keerab rattapoldid lahti ja 2/3 võimsusega keeran kinni. Kruvide keeramiseks peaaegu ideaalne vahend, peab lihtsalt sobiva võimsusega ja ettevaatlikult laskma, sest sidurit ju ei ole. Kinniroostetanud asjade avamisel kuni u. M10 on oht puruks keerata. Väiksemagi lõtku puhul jääb ka m10 poldiga hätta - ei keera lahti ega puruks. Näiteks kui polt liigub või pikendus vahel.
Sellisteks olukordadeks ongi suurem 1000nm, mille ostsin meelega 3/4 otsaga, et ei oleks väiksemate tööde juurde asja. See keeras ka gaz53 ja t40 roostes rattamutrid lahti aga ei saa öelda, et vabalt. Sellel püssil on 4ah aku minimaalne, 5ah juba ok.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#31

Kui puitu jämedakoeliselt puurida ja kruvida saab, siis väga hea, see tegelikult oligi plaanis. 

Aga kui momenti saab piirata ainult kolmes astmes, siis ei teagi, kas 285 või 1000Nm.
Eespool oli justkui mainitud, et 285Nm jääb rattamutritega hätta. Samas peaks "tavaline" rattamutri pingutus kuhugi 120Nm kanti jääma. Veoauto kallale kindlasti ei lähe Smile

Spetsiifiliste sõiduautotööde vajadus on mul ilmselt väga lihtne ja mitte erilist momenti, vaid just löögiefekti nõudev. Näiteks igasugu võlli- ja liigendimutrid, mille jäik kinnihoidmine mõnikord raskendatud. Rattamutreid vaja muidugi ka keerata; pere mitme auto peale kokku on kevadeti-sügiseti seda kruttimist tüütult palju muidu.
Vasta
#32

Mul ka 285 kasutusel ja peale soetamist pole õhuvõti enam tööd saanud,korra proovisin ka jääpuurina,aga polnud piisavalt paksu jääd,et selget pilti saada 10cm paksust puuris lõbusalt.
Vasta
#33

(28-03-2020, 12:27 PM)TeeTL Kirjutas:  Kui puitu jämedakoeliselt puurida ja kruvida saab, siis väga hea, see tegelikult oligi plaanis. 

Aga kui momenti saab piirata ainult kolmes astmes, siis ei teagi, kas 285 või 1000Nm.
Eespool oli justkui mainitud, et 285Nm jääb rattamutritega hätta. Samas peaks "tavaline" rattamutri pingutus kuhugi 120Nm kanti jääma. Veoauto kallale kindlasti ei lähe Smile

Spetsiifiliste sõiduautotööde vajadus on mul ilmselt väga lihtne ja mitte erilist momenti, vaid just löögiefekti nõudev. Näiteks igasugu võlli- ja liigendimutrid, mille jäik kinnihoidmine mõnikord raskendatud. Rattamutreid vaja muidugi ka keerata; pere mitme auto peale kokku on kevadeti-sügiseti seda kruttimist tüütult palju muidu.

Minul kasutusel DTW285Z ja sõiduauto rattamutritega hätta pole jäänud. Kasutan 6ah akut.
Vasta
#34

Mina olen mõnede valuvelgedega 610Nm Milwiga hätta jäänud ja kusjuures pole olnud aastaid järjest all. Viimane kord oli auto käinud piduriremondis u 2 kuud tagasi. Kõigepealt sai mutrikaga proovitud, siis sai pöördutud pika toru poole ja puruks keeratud plastikkattega spets valuvelje padrun, siis Mannesmanni komplektist tavapadrun, siis Gedore ja siis laenasin naabrimehe käest korraliku löögipadruni, millega lõpuks lahti sai. Aga sellisel juhul tuleb pigem süüdistada remondikohta, kes on rattad niimoodi alla väänanud, mitte suuremat mutrikeerajat minna otsima Big Grin
Vasta
#35

(28-03-2020, 16:34 PM)Laanekas Kirjutas:  Mina olen mõnede valuvelgedega 610Nm Milwiga hätta jäänud ja kusjuures pole olnud aastaid järjest all. Viimane kord oli auto käinud piduriremondis u 2 kuud tagasi. Kõigepealt sai mutrikaga proovitud, siis sai pöördutud pika toru poole ja puruks keeratud plastikkattega spets valuvelje padrun, siis Mannesmanni komplektist tavapadrun, siis Gedore ja siis laenasin naabrimehe käest korraliku löögipadruni, millega lõpuks lahti sai. Aga sellisel juhul tuleb pigem süüdistada remondikohta, kes on rattad niimoodi alla väänanud, mitte suuremat mutrikeerajat minna otsima Big Grin

Osades remondikohtades tuleks läbi viia täiendkoolitus poltide pingutamise kohta... Ise ka 3/4 Gedore narrega enda kaubiku  ja mõne teise hädalise rattapolte avama pidanud. 
Eriti veider lugu oli kunagi Peugeoti teeninduses kui peale nende juures käimist ühe külje rattad peale 40 km läbimist alt tulla tahtsid. Teine külg oli üle mõistuse kinni...

Omab keegi kogemust sellise mänguasjaga? Selge on see et tegu hiinakaga. Makita akud olemas.
Vasta
#36

(28-03-2020, 12:27 PM)TeeTL Kirjutas:  Eespool oli justkui mainitud, et 285Nm jääb rattamutritega hätta. Samas peaks "tavaline" rattamutri pingutus kuhugi 120Nm kanti jääma.

Eelpool oli mainitud, et lõtku puhul jääb hätta. Rattamutritel/poltidel seda üldjuhul ei esine.
Muide, selle 285nm momendiga makita kloone on aliexpressis saada u.30 euroga. Seal on momendiks märgitud juba 520nm.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#37

(28-03-2020, 23:11 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(28-03-2020, 16:34 PM)Laanekas Kirjutas:  Mina olen mõnede valuvelgedega 610Nm Milwiga hätta jäänud ja kusjuures pole olnud aastaid järjest all. Viimane kord oli auto käinud piduriremondis u 2 kuud tagasi. Kõigepealt sai mutrikaga proovitud, siis sai pöördutud pika toru poole ja puruks keeratud plastikkattega spets valuvelje padrun, siis Mannesmanni komplektist tavapadrun, siis Gedore ja siis laenasin naabrimehe käest korraliku löögipadruni, millega lõpuks lahti sai. Aga sellisel juhul tuleb pigem süüdistada remondikohta, kes on rattad niimoodi alla väänanud, mitte suuremat mutrikeerajat minna otsima Big Grin

Osades remondikohtades tuleks läbi viia täiendkoolitus poltide pingutamise kohta... Ise ka 3/4 Gedore narrega enda kaubiku  ja mõne teise hädalise rattapolte avama pidanud. 
Eriti veider lugu oli kunagi Peugeoti teeninduses kui peale nende juures käimist ühe külje rattad peale 40 km läbimist alt tulla tahtsid. Teine külg oli üle mõistuse kinni...

Omab keegi kogemust sellise mänguasjaga? Selge on see et tegu hiinakaga. Makita akud olemas.

ma enne viirust tellisin endale. 28 euri koos postiga ebay või aliexpress,  peast ei mäleta.
kasutan 4ah makita akudega ja selle raha eest on väga hea. Väga roostes ja kinni rattapolte ei tahtnud lahti keerata, aga muidu on küll päris hea. Rattad, mis on paari kuu jooksul alt ära käinud, keerab kenasti lahti ja kinni.
Ühtlasi tellisin ca 35 euri eest akurelaka ka, mis makita akude otsa sobib. Sellega ka rahul - lõikab ja toimib küll selle raha eest. ma igapäevaselt ei kasuta, vahepeal garaazis nokitsen või kodus remonti ja värki.
Vasta
#38

mul jääb 1002 ka sõiduauto rattapoltidega hätta. Aku 5Ah
Ei tea siis, kas te neid kinni ei keeragi või mu riist on nadi Rolleyes
Vasta
#39

(29-03-2020, 01:39 AM)ivo86 Kirjutas:  
(28-03-2020, 23:11 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(28-03-2020, 16:34 PM)Laanekas Kirjutas:  Mina olen mõnede valuvelgedega 610Nm Milwiga hätta jäänud ja kusjuures pole olnud aastaid järjest all. Viimane kord oli auto käinud piduriremondis u 2 kuud tagasi. Kõigepealt sai mutrikaga proovitud, siis sai pöördutud pika toru poole ja puruks keeratud plastikkattega spets valuvelje padrun, siis Mannesmanni komplektist tavapadrun, siis Gedore ja siis laenasin naabrimehe käest korraliku löögipadruni, millega lõpuks lahti sai. Aga sellisel juhul tuleb pigem süüdistada remondikohta, kes on rattad niimoodi alla väänanud, mitte suuremat mutrikeerajat minna otsima Big Grin

Osades remondikohtades tuleks läbi viia täiendkoolitus poltide pingutamise kohta... Ise ka 3/4 Gedore narrega enda kaubiku  ja mõne teise hädalise rattapolte avama pidanud. 
Eriti veider lugu oli kunagi Peugeoti teeninduses kui peale nende juures käimist ühe külje rattad peale 40 km läbimist alt tulla tahtsid. Teine külg oli üle mõistuse kinni...

Omab keegi kogemust sellise mänguasjaga? Selge on see et tegu hiinakaga. Makita akud olemas.

ma enne viirust tellisin endale. 28 euri koos postiga ebay või aliexpress,  peast ei mäleta.
kasutan 4ah makita akudega ja selle raha eest on väga hea. Väga roostes ja kinni rattapolte ei tahtnud lahti keerata, aga muidu on küll päris hea. Rattad, mis on paari kuu jooksul alt ära käinud, keerab kenasti lahti ja kinni.
Ühtlasi tellisin ca 35 euri eest akurelaka ka, mis makita akude otsa sobib. Sellega ka rahul - lõikab ja toimib küll selle raha eest. ma igapäevaselt ei kasuta, vahepeal garaazis nokitsen või kodus remonti ja värki.
Mul samamoodi see olemas,palju asju saab õhuga püssi asemel ära tehtud,aga mulle tundub,et 520NM see pill kill välja ei venita. Mul üks lahjem õhukas on 570NM sellega sain poldid lahti aga sama polti ennem selle akukaga proovides ei teinud muhvigi.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#40

Sain minagi paar nädalat tagasi selle vuhvel-Makita kätte, ja kinnitan eelkõnelejate kogemusi. Talverataste polte proovisin 3-4 tk, 1 tuli lahti ja ülejäänud mitte, rohkem ei vägistanud. Kui uurida originaale siis ta korpuse poolest ongi vist mingisuguse 280nm Makita kloon. Põhiliselt loodan tulevikus auto kokkupanekul seda aparaati nautida.

Facebookis nägin, et keegi vaevus selle aparaadi lahti võtma ning avastaski seest päris harjavaba mootori.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne