Citroen Berlingo, 2,0 HDI, 2000a.
#61

(21-09-2018, 23:11 PM)motamees Kirjutas:  No oli pisike plaan, aga siiani on maha laidetud. Ehk ikke tuleb, esialgu mette.

No plaani veel natuke,kahju kui asjalik vend foorumist kaob. Sad
Vasta
#62

Originaal plekist vaheseina külge oli koormarihmaga kinnitatud kahesaja liitrine plastvaat, milles poolejagu diislikütust sees. Peale 80km/h toimunud laupkokkupõrget  asus see sein tihedalt vastu juhi istet, mis omakorda paiknes salongis diagonaalselt.
Olen sellest sulle rääkinud, Peep.
Vasta
#63

Ja minuteada kui kasutad seda kaubikuna ja tuttavat ülevaatajat pole, siis ilma vaheseinata läbi ei lasta...
Vasta
#64

(22-09-2018, 13:23 PM)Janka Kirjutas:  ...
Olen sellest sulle rääkinud, Peep.

OK, ok. Tegelen ju tasapisi asjaga.

(16-09-2018, 17:13 PM)marauder Kirjutas:  
(15-09-2018, 22:48 PM)motamees Kirjutas:  Kas kellegil on ripakil vana Berlingo või Partneri kaubiku versiooni keret. Põhi võib olla mäda. Esialgu vaatame Saaremaa peal.

[Pilt: 41705672_527224011036950_5537633838768848896_n.jpg]
See oli sobiv kanditaat küll, aga teise päeva helistades oli juba lännu. Nalja tegi see vastus, mis kuulsin. Öeldi, et ammmmmuuuu läinud juba. Olin segaduses, et äkki oli mingi vana kuulutus. Jutu sees aga selgus, et hommikul oli müüdud.

Annan aega arutada, ehk midagi ikka juhtub käe alla. Mõni hakkab paljukirutud masinat vanarauda viima ja siis ehk avaneb minu võimalus.

Kivide lendamine pole kindlasti hää variant, aga tegelikult on ükskõik, kas saad vastu pead tellisega või tulekustutiga. Tegelikult on sama purustavad ka muud kotid ja esmaabikarbid.

Muidugi võiksin minna romulasse ja sealt vaheseina 30euri eest osta (küsisin). Siin aga tuleb vahele põhimõte. Ma ei saa maksta ühe plekilitaka eest poole auto vanaraua hinda. Samas, kui ma seda ei võta sealt, siis läheb see nagunii pressi alla. Oli juba selline juhus. Käisin küsimas Peugeot tagatuld. Hind oli liig, kuna mu tulel polnud ka suurt viga (sisemisel klaasil oli pragu sees). Siis, kui käisin vaheseina küsimas, selgus, et masin oli pressi alla läinud. Romula mees veel kaebas, et ei suutnud väga juppe selle küljest realiseerida.
Vasta
#65

(22-09-2018, 13:31 PM)maisalup Kirjutas:  Ja minuteada kui kasutad seda kaubikuna ja tuttavat ülevaatajat pole, siis ilma vaheseinata läbi ei lasta...

See ei ole kaubik, vaid sõiduauto ja toolid saab ülevaatuse ajaks sisse panna.
Vasta
#66

Kui sa viitsid siis jah. Kui ei viitsi istmeid panna siis hakatakse nokkima
Vasta
#67

Teie tehke mis tahate, aga mina usun ja kasutan. Igastahes algus on tehtud selle massina juures. Pärast, kuni 1000km, mootoripesu tuleb õlivahetus ja mootorihado ka.
   
"uus" auto sõbruneb vanaga, kuigi mitte pikalt. Vana peab loovutama mõned jupid uuele. Eile olid esimesed sõidud kohalikel teedel ja GPS näitas, et spidokas valetab 5km/h. Uurisin tehnilisi manuaale ja Berlingodel on, võimsate mootoritega, just Pegeot 406 veljed/kummid all. Nii saab spidomeetri õigeks ja mõnisada pööret mootoril maha. Teen mingil ajal proovi ära.
   
   
Imelik on see, et turbo on kabiini kuulda. Algul arvasin, et sidur libiseb, aga siis jagasin matsu välja. Üldine kumin on veidi suurem (ilmselt suurema tühja kesta tõttu), kui Peugeotil. 
Imelik tunne on pidurdades. Tagumise otsa kisub maha. Sellise sillaehitusega masinat pole ammu olnud. Kunagi oli 2141. Kruusateed oli täitsa normaalne sõita. Püsib teel küll.


(21-09-2018, 23:11 PM)motamees Kirjutas:  ... Ehk ikke tuleb, esialgu mette.

Senikaua, kuniks vaheseina pole, tuleb koormat siduda ...  Toungue
   
Vasta
#68

Sul sobikski rohkem variant, kus põrandas on korralikud koormakinnitusaasad ja siis saab laadungile ühe kobeda võrgu peale tõmmata. Sellise nöörist punutud nagu ehitustel katusemehed allakukkumise tõkkeks kasutavad.
Vasta
#69

pole mina veel näinud masinat mille spido õieti näitaks,ikka -5.
Vasta
#70

(23-09-2018, 11:42 AM)motamees Kirjutas:  ...Berlingodel on, võimsate mootoritega, just Pegeot 406 veljed/kummid all. Nii saab spidomeetri õigeks ja mõnisada pööret mootoril maha. Teen mingil ajal proovi ära. ...

Wink ära siis unusta ülevaatuse ajaks nö passi rehve alla panna
Vasta
#71

(23-09-2018, 20:53 PM)honkomees Kirjutas:  Wink ära siis unusta ülevaatuse ajaks nö passi rehve alla panna

Kui see tehase poolt lubatud on, miks siis peaks ülevaatusemeest kartma. Lõpeks on võimalus ka registris see asi ametlikuks ajada.
 Ükskord juba uurisin, et sõiduauto võib vabalt olla ka kahekohaline.
Vasta
#72

(23-09-2018, 21:25 PM)motamees Kirjutas:  
(23-09-2018, 20:53 PM)honkomees Kirjutas:  Wink ära siis unusta ülevaatuse ajaks nö passi rehve alla panna

Kui see tehase poolt lubatud on, miks siis peaks ülevaatusemeest kartma. Lõpeks on võimalus ka registris see asi ametlikuks ajada.
 Ükskord juba uurisin, et sõiduauto võib vabalt olla ka kahekohaline.
Meie ARK ja ülevaatus järgib ju täpselt rida, kui tehases on selle vin-koodiga masinale ette nähtud sellised rehvid, siis nii ongi. Mis sest et sama kerega aga teise mootoriga on valik laiem vms juhus.
Mul näituseks ette nähtud 245/70R16 aga mul valikus eraldi velgedel kolm jooksu, mitte ükski pole suurem kui tehasemõõt aga ka mitte täpselt see: 235/75R15, 30x9,5x15, 225/75R16, neist tollimõõdus rehv on oma laiuselt ja läbimõõdult täpselt sama mis tehase ettenähtud 16 tolline rehv. 15 tollised veljed pärinevad sama firma vanema mudeli alt, igatepidi sobivad.
Vasta
#73

(23-09-2018, 18:16 PM)muska71 Kirjutas:  pole mina veel näinud masinat mille spido õieti näitaks,ikka -5.

Ma ei olnud ka varem näinud, aga kui üks Citroen C4 sai lamellide asemel korralikud suverehvid alla, siis spidomeeter ja GPS näitavad TÄPSELT sama ehk paned kiirusehoidja 90 peale, gps näitab ka täpselt 90.
Vasta
#74

(23-09-2018, 22:02 PM)veix__ Kirjutas:  
(23-09-2018, 18:16 PM)muska71 Kirjutas:  pole mina veel näinud masinat mille spido õieti näitaks,ikka -5.

Ma ei olnud ka varem näinud, aga kui üks Citroen C4...
Ilmselgelt on tänapäeva autodel võimalik, arvutit kasutades, spidokas täppi ajada, kui vähegi asjaga tegeleda viitsitakse.
Isegi 20aasta vanusel Saabil on juba selline võimalus olemas. Kumme vahetades pead seda lihtsalt autole ütlema. Näide siin.
Vasta
#75

(22-09-2018, 13:39 PM)motamees Kirjutas:  ...Ma ei saa maksta ühe plekilitaka eest poole auto vanaraua hinda. Samas, kui ma seda ei võta sealt, siis läheb see nagunii pressi alla...

Täna juhtusin sealt mööda sõitma ja tundus, et auto lännu. Tagasi tulles jäin seisma ja esimene kahtlus osutus tõeks. Sõitsin kohe vanaraua meeste juurde, aga juba oli ka kokku pressitud. Leidsin sealt ühe teise, aga kahjuks on sellel pool seina puudu...
Aga no kividest tahtsin ma rääkida, mis halbadel asjaoludel mulle vastu pead võivad lüüa.
Täna sai ligemale 500 kilo koormat peale sätitud... Lahenes ära tagauste probleem. Arvasin, et pean otsima oma autole uksed, et tõstukiga saaks peale laadida. Luuk takistab tõstuki ligipääsu... Tõstukimees võttis pikad käpad ja sõitis sisse. 
   
   
Tundus, et see koorem oli suhtkoht ligilähedal tagasilla läbilöögipuksidele. muus osas oli kõik OK. Katsetused jätkuvad.
   
Vasta
#76

(23-09-2018, 22:02 PM)veix__ Kirjutas:  
(23-09-2018, 18:16 PM)muska71 Kirjutas:  pole mina veel näinud masinat mille spido õieti näitaks,ikka -5.

Ma ei olnud ka varem näinud, aga kui üks Citroen C4 sai lamellide asemel korralikud suverehvid alla, siis spidomeeter ja GPS näitavad TÄPSELT sama ehk paned kiirusehoidja 90 peale, gps näitab ka täpselt 90.

Natuke mängimist  rehvimõõdu ja -rõhuga, ning saab täpseks küll. Kuigi sel pole tegelikult mingit tähtsust. Toungue

v6sa@+0,5 km/h.berlingo

Koorma kinnitamine on puhtalt enesetunde küsimus. Et kui on tahtmine surrra kodus, oma voodis, siis vist ikka võiks...
Vasta
#77

Elus peab õnne ka olema...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#78

(25-09-2018, 12:37 PM)v6sa Kirjutas:  Koorma kinnitamine on puhtalt enesetunde küsimus. Et kui on tahtmine surrra kodus, oma voodis, siis vist ikka võiks...


Kui enesetunne ikka halb on, siis ei tasu rooli üldse ronida, sest suurt vahet ju pole, kas kärvad teel või tunnike hiljem koju jõudes ja pikali visates. Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#79

(25-09-2018, 22:01 PM)viplala Kirjutas:  
(25-09-2018, 12:37 PM)v6sa Kirjutas:  Koorma kinnitamine on puhtalt enesetunde küsimus. Et kui on tahtmine surrra kodus, oma voodis, siis vist ikka võiks...


Kui enesetunne ikka halb on, siis ei tasu rooli üldse ronida, sest suurt vahet ju pole, kas kärvad teel või tunnike hiljem koju jõudes ja pikali visates. Big Grin

Määä-määä.... Valge lina ja surnuaed. Toungue Aga ma ei vaidle prohvessionaaliga, sest igaühel on vabal maal õigus end tappa talle sobival viisil. Aga ole siis hea ja sure maha ka, mitte ära jää vigasena ühiskonnale koormaks kanda.
Vasta
#80

Ehk laseks motamehel edasi autost pajatada. Olen ühe 1998 a. 1,9 diisel, Toungueartneriga 10 aastat tööd vuhtinud ja pideva hoole 
  tulemusena saab sõita küll! Ainult põhi ja karbid on 20 a. vanal masinal täitsa läbi.
  Pilt ka Peugeotist ja tehtud tööst. Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne