Halumasinat vaja , soovitusi?
#21

Ehitasin ise halumasina, 5ruumi tunnis ajab läbi. 2000 eur koos hullu sebimisega oli kulu pluss meeletult vaba aega. Järgmise masina arvatavasti teeks poole kallima. Peale 25hp diisel ja suurem hüdropump ning 900 kõvasulam ketas. Kodukasutajale soovitaksin ka kõvasulamkettaga mitte ketiga masinat. Kulub vähem aega teritamisele ja rohkem saab tööd teha...
Tehase masinatel pole kosmilisi erinevuseid. Käi müüjate juures katseta, proovi ja vaata mis omale ning rahakotile rohkem sobib...
Vasta
#22

ot käib loomulikult.
heaks näiteks on kahjuks ka sinu postitus.
japa 305 on täitsa jumekas riist tõesti.
evo 36 samuti.
ja kumbki neist ei sobi teemaalgataja soovide jaoks.
need mõlemad on kodukasutaja riistad.
maanteevarustusega ka väikse mahu tegemisel rendimasinateks sobivad.

edit: postitus oli vastuseks eelmise lehe viimasele postile.
Vasta
#23

(17-08-2018, 18:42 PM)tcumen Kirjutas:  
(17-08-2018, 12:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Muus osas pidi küttepuu toormaterjaliga ikka täielik ikaldus olema...

Sest paberipuu hind on suht üleval vist ....

Möla maha! Puu on endiselt nii odav, et linnamees jaksab veel osta, mitte ei tule ise tegema. Toungue

Puidu hind pole isegi mitte kahe aasta tagusel tasemel. Muud hinnad on aga rõemsasti tõusta jõudnud vahepeal.

Huvitav, et küttepuu hind kriibib hinge, aga suitsu või viina maksumus ei koti kedagi. Rääkimata tonnise hinnasildiga kaapelaudadest...
Vasta
#24

(19-08-2018, 08:29 AM)v6sa Kirjutas:  Möla maha! Puu on endiselt nii odav, et linnamees jaksab veel osta, mitte ei tule ise tegema. Toungue

Puidu hind pole isegi mitte kahe aasta tagusel tasemel. ...

Kas ikka on? Mõni aasta tagasi ostsin kuuris kuiva puu vähesuse hirmus natuke juurde lõhutud leppa 22€ rumm (kuivab suvega ahjukuivaks), siis eile vaatasin kohalike müüjate kuulutusi, märg lepp 34€ rumm - on nagu hinnakasv?
Vasta
#25

(18-08-2018, 22:06 PM)diesel Kirjutas:  ot käib loomulikult.
heaks näiteks on kahjuks ka sinu postitus.
japa 305 on täitsa jumekas riist tõesti.
evo 36 samuti.
ja kumbki neist ei sobi teemaalgataja soovide jaoks.
need mõlemad on kodukasutaja riistad.
maanteevarustusega ka väikse mahu tegemisel rendimasinateks sobivad.

edit: postitus oli vastuseks eelmise lehe viimasele postile.

Miks kumbki ei sobi ? Kuna on järelveetavad ja transportööriga ? 


Siiski kui valida japa ja evo vahel, võtaksin viimase. Palkide ettetõstmine lahendatud paremini. Transportööri nurka saab rohkem seadistada.
Ja muidugi väikese japa keti söömise probleem ei ole ainult minu masinal, vaid ka teistel on olnud sama jama.
Vasta
#26

mõlemad riistad on lihtsalt tootmistöö jaoks igatpidi aladimensioneeritud.
kodukasutajale väga head.
Vasta
#27

Ma tegelt ei loe kuskilt välja, et masinat teenuse jaoks vaja... Lihtsalt vaja vähe suuremat kogust teha. 
Ehk valgustatakse veidi suuremat kogust siis on teada kas 9000 või 15000 hinnaklass. Kui ikkagi kodus omale ja mõnele tuttavale teha toimetavad need 6-9000 ka
Vasta
#28

Mõte oli /on ca 500-750tm teha hooajaga.Ma ei tea kas on vähe või palju.
Vasta
#29

pikkus muidugi annab olulise vahe jõudluses, aga hea palgiga
ja igati korraliku masinaga tehakse 50 ruumi pliidipuid päevas.
ja hea puu puhul 1,5 suhe tihuga ei päde.
mina sipsin palaxiga ja kehvema materjaliga heal juhul 10 ruumi
päevas, pigem vähem. ja see tempo hakkab tervisele juba kõvasti.
Vasta
#30

Kui oleks mingi hea estakaad, siis oleks päris lõbus ka üksi teha aga ilma lisa abita mingit kaske masinasse upitada tapab tõesti üsna ruttu.
Vasta
#31

(19-08-2018, 08:44 AM)honkomees Kirjutas:  Kas ikka on? Mõni aasta tagasi ostsin kuuris kuiva puu vähesuse hirmus natuke juurde lõhutud leppa 22€ rumm (kuivab suvega ahjukuivaks), siis eile vaatasin kohalike müüjate kuulutusi, märg lepp 34€ rumm - on nagu hinnakasv?


22 pole siinkandis kunagi olnud. Lõunapiiril mustalt võib-olla. Alla 26 pole ise kohanud, kuigi üks ja teine väidab end olevat ostnud. Aga see pole oluline. Oluline on see, et küttepuu kui kõige madalam puiduklass tähenab kohe ka kõige halvemat rümpa masina söötmiseks. Sest kõik viisakam läheb paremaks otstarbeks ära. Või vähemalt peaks minema.

700 tihu hooajaga on juba pisuke tootmine, mida kodukasutajamasinad kuigi kaua vastu ei lööSad Või noh, hoolika mehe käes natuke ikka löövad ka.
Vasta
#32

(19-08-2018, 22:57 PM)v6sa Kirjutas:  22 pole siinkandis kunagi olnud. Lõunapiiril mustalt võib-olla. Alla 26 pole ise kohanud, kuigi üks ja teine väidab end olevat ostnud. Aga see pole oluline. Oluline on see, et küttepuu kui kõige madalam puiduklass tähenab kohe ka kõige halvemat rümpa masina söötmiseks. Sest kõik viisakam läheb paremaks otstarbeks ära. Või vähemalt peaks minema.
Tol aastal olid lõunalehe kuulutused 22-25€, kuna müüja oli tuttav, siis ütlesin, et ainlt turu min hind. Kütteks oli tehtud harvendusraie lepad, natuke kaske, mõni paju oli ka sees. Aga üldiselt sirged puud, mitte nagu mu omad ...
Vasta
#33

https://maaelu.postimees.ee/6031973/kutt...1459859760

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#34

no mis hinnasse puutub, siis mu naabrimees müüb pindusid pliidipuu pikkusena 20 rahaga laotud ruum.
Vasta
#35

(20-08-2018, 00:25 AM)diesel Kirjutas:  no mis hinnasse puutub, siis mu naabrimees müüb pindusid pliidipuu pikkusena 20 rahaga laotud ruum.

Küsi ta käest, mis hinnaga ta riita tuleks laduma kui puud on minu poolt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#36

Edasi küsiks mis läbimõõdus puude enamus on kas saadakse hakkama kuni 33cm või tarvis kuni 48cm masinat? Vaatasin, et mets24 müüb päris viisakaid roltec masinaid 380 ja 480 on mudeli nimetused. Ei ole ringi sõitvad. Youtube-s on 480 kohta vägebad videod kus lastakse ligi 45cm saare notte haluks ja masin ei tee teist häältki selle peale....
Vasta
#37

Omal Eestist Tormast ostetud kõvasulamhammastega 700mm kettaga halumasin,palgi max läbimõõt 27 cm, töötab nii elektrilt,kui ka traktori taga, auto taga transporditav, tookordne hind 3900 eurot, 700 tihumeetrit aastas läbi lasta pole probleem,päeva tootlikus umbes 15 tihumeetrit, osutan ka teenust sellega. Halumasina tootja telefoninumber +3725156720 Veiko.
Vasta
#38

(20-08-2018, 06:19 AM)maisalup Kirjutas:  Edasi küsiks mis läbimõõdus puude enamus on kas saadakse hakkama kuni 33cm või tarvis kuni 48cm masinat? Vaatasin, et mets24 müüb päris viisakaid roltec masinaid 380 ja 480 on mudeli nimetused. Ei ole ringi sõitvad. Youtube-s on 480 kohta vägebad videod kus lastakse ligi 45cm saare notte haluks ja masin ei tee teist häältki selle peale....

Igasuguse puidumajanduse aluseks on sorteerimine. Hiigelsuure masinaga keskmõõtu saagides kaotab kiiruses, rääkimate peenemate pooleks-kaigaste küttepuustamisest.

Seega oleneb... puit kütteks üldjuhul ei ole kunagi eriti sirge ka ja see võtab läbilõike mõõtu kõvasti vähemaks.
Vasta
#39

Nüüd hakkab asjalikku juttu ka tilkumaWink

Muidu kiidab iga lits ikka oma prigu.

Ei ole ükski meilmüüdav halumasin sihuke saast, et sellega ei saaks tööd teha. Küll peab väiksemate ja odavamate juures kogu aeg meeles pidama, et need on toodetud odavast materjalist selle hulka optimeerides ja tootja antud maksimaalse koormuse numbritesse tuleb suhtuda täie tõsidusega. Kel plaanis lolli jõuga tööd murdma hakata, peab ise gabariitsest sellise riista valmis treima, et see katki ei läheks.

Huvitav tähelepanek:
https://www.err.ee/855377/kuttepuidu-hin...-protsenti

Küttepuuks peaks jõudma säärane kaup, mis mujale ei kõlba. Enamuse küttepuuäri seisneb peenpalgi või paberipuu raiskamises kütteks. Tundub, et varsti loksub asi paika, kui kõrgemat väärtust omavad sortimendid lõpuks oma õige hinnani jõuavad.

Oma puu hinnaks virnas rehkendasin kunagi 35 eurot ruum, ilma maksudeta. Kõrge hinna põhjuseks on just sortimendi tekkimine: palk, paber, vineeripakk ja lõpuks jääb kütteks "kõik muu". Aga selle kõvera, ebamäärase gabariidi ja hajusa paiknemisega sodi käitlemine võtab aega. Mida meil kõigil on võrdselt 24 h ööpäevas. Siit edasi on valikute küsimus: kes vingub puude, toidu ja spordiklubi pääsme kõrge hinna üle ja kes sätib oma elu sissetulekute/väljaminekute mõistliku tasakaalu järgi.
Vasta
#40

(22-08-2018, 10:39 AM)v6sa Kirjutas:  Küttepuuks peaks jõudma säärane kaup, mis mujale ei kõlba. Enamuse küttepuuäri seisneb peenpalgi või paberipuu raiskamises kütteks. Tundub, et varsti loksub asi paika, kui kõrgemat väärtust omavad sortimendid lõpuks oma õige hinnani jõuavad.

Tundub, et ei loksu Big Grin Teeäärest visuaalselt hästi nähtav on Harutee-Uuemõisa tee ääres Ristil asuv küttepuuäri, mis just on ennast pikemaks ajaks korraliku toormega varustanud.  Need on ikka väga ilusad palgivirnad seal. 

See materjal, millest Sina räägid, läheb hakkeks. Jah, ka mina vaatan tihtipeale hakkeks minevat megahunnikut ja mõtlen, et sealt saaks veel sortides kümneid ja kümneid ruume küttepuud. Kuid see "ei tasu" ennast äris ära. Kodus võime sortida aga just äsja tegin maal järgmiseks aastaks sangleppa ja lõkkeks ning grillipuuks peab ka midagi jääma. Isegi kodus ei tasu see jama ennast ära - vajadusel lasen ühe puu juurde! Kõverike okste saagimine-lõhkumine on lihtsalt liiga pita. 

PS: puidust paberi tegemine ja siis selle sisse igasuguse mõttetu hiinlaste pasa pakkimine on kuritegelik! Eesti metsas kasvava puu eestlaste ahjudes soojasaamiseks ära kütmine on aga patriootlik tegevus! Lihtsalt peaks enne küttepuud saama KÕIK Eestis tegutsevad puidu väärindamisega tegelevad ettevõtted teha valiksorteerimist omale materjalitagavara tagamiseks. TURUHINNAGA muidugi! Siis on eestlaste küte (ka turuhinnaga ofkoors) ja mis jääb alles, "tohib" alles sadamatesse sõita. See oleks MEIE ressursside otstarbekohane ja ÕIGE tarbimine! Käib RMK lankide-materjali kohta, turumajanduses eraomanik ise teab, kuhu müüb.

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne